1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kurd-Török háború

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - mentuhotep által indítva @ 2018. január 16..

Címkék:
  1. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Csak annyit mondanánk a város védőinek, hogy katonáink szeretnék megcsodálni a város nevezetességeit, majd este harangszó hívna imára a Hagia Szophia felett :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

jani22, minszk2, bolneroll and 10 others like this.
  2. tindalos

tindalos Well-Known Member

A legnagyobb muzulmán országban (Indonézia) élők pedig főleg nem.

minszk2, karpatalja and Littlejohn like this.
  3. karpatalja

karpatalja Well-Known Member

Nagy kar, h nem talalom. De meg regen irtam, h a szir haboru el fog tartani 1 evtizedig. Akkor meg sokan mosolyogtak rajta. Most nekem kezd huzodni a szam :)
    Es akkor meg itt vannak a Szaudiak, Iraniak es Egyiptom is. Szerintem 1-2 honap mulva nem lesz helytallo a topik neve sem :D

tonyo likes this.
  4. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Majdnem telitalálat.

A szaracénok vegyesen voltak arabok meg berberek, De a szírek (már aki nem drúz, meg kurd) azok bizony arabok. Még a keresztények is.

blitzkrieg and Pal like this.
  5. Ursa Maior

Mit esti!

A déli harangszó! Érted a déli! ;-)

notaricon, jani22, szegcsab and 9 others like this.
  6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ma hallgattam épp Nogradit meg Foldit, azt mondták Washington úgy gondolta hogy annak idején mikor ez elkezdődött az Asszadot 3 nap alatt megbuktatjak.

jani22, minszk2, fip7 and 2 others like this.
  7. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ja,az a lényeg,hogy washington mit gondol,mit szeretne,az a pár tízmillió ember meg úgy járt.:eek:

jani22, minszk2, fip7 and 2 others like this.
  8. zolkas

zolkas Well-Known Member

hmm
    mikor csap a medve az asztalra?,
    vagy bele fog szólni?
    Jó ez neki vagy semleges?

9. papajoe

Utána azt is gondolták,hogy kardigán 3óra alatt megbukik/meghal,csak megcsörrent a piros telefon,erős Orosz akcentussal a vonalban,és kardigán sem bukott meg.
    Még...

jani22, sirdavegd and antigonosz like this.
  10. Premortem

Premortem Well-Known Member

Az arab hódítás igaz, de ezzel nem tagadod a telepesek jelentette problémát, amit példaként hozott.

11. karpatalja

Ez sokmindentol fugg, peldaul hogy mit nyer vele? Es termeszetesen Asadtol is. Mert ugye a kurdok is Szir allampolgarok es a Torok megszallas is Szir teruleten van

Pal likes this.
  12. zolkas

zolkas Well-Known Member

kicsit bonyolult a helyzet kardigánnal is jóban szeretnének lenni de neki kurd fóbiája van, a kurdoknak meg elegük szerintem mára már mindenkivel, szíria épségben vagy minimál veszteséggel szeretne békében lenni, szóval vannak a hónapvégi tárgyalások majd akkor talán látjuk miről mit gondolnak.

13. karpatalja

Ezt is leirtam meg nagyon regen. az 1ik forgatokonyv 1 kurd Assad haboru. De ehez az kell, h a torokok ne vonuljanak be Sziriaba. Mivel bent vannak, most mas lesz a forgatokonyv.
    Es meg csak annyit, h nem a targyalasokon dontenek. Az esetek nagy reszeben mar azt megelozoen eldol, h mit irnak ala. A targyalassal igzabol csak ratifikaljak a megallapodast. Most zajlanak az egyeztetesek, ki iro aztalnal, ki meg nem. Erdogan katonasaggal gyakorol nyomast jelenleg a targyalo feleire. Ezt latjuk most. A targyalasokat megelozo katonai lepesekbol sok mindent kilehet olvasni. H ki mit szeretne elerni.

Pal likes this.
  14. Szittya

Szittya Well-Known Member

A torokok mar egy masfel eve folyamatosan kijelentettek hogy az eufratesztol nyugatra nem turik meg a kurdokat...

15. ornagy

ornagy Well-Known Member

Ahogy a beszélgetésből látom, még nem kezdődött el ez a háború. Ha már a török-kurd viszályból kiindulva a hispán-szaracén vonalnál tartotok, s közben sehol egy kép mondjuk egy kilőtt Abramsról..... :D

blitzkrieg, antigonosz and kacsacsor like this.
  16. karpatalja

Majd lesz az is ;)

17. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Ha megengeditek, apró technikai észrevételem lenne.

Szerény véleményem szerint nem lenne szabad felaprózni a földrajzilag tulajdonképpen egy területen zajló eseményeket. Ezért célszerűnek látnám, ha közmegegyezéssel bővíttetnénk a szír topikot Szíria-Irak-Kurdisztán topikká. A kurd-török konfliktusban máris az egyik legjelentősebb szereplő az SAA lett, az Afrinba tartó konvoj átengedésével.

minszk2, nyugger, szegcsab and 6 others like this.
  18. papajoe

Szerintem meg már a Szír topik is annyira szerteágazó,hogy ezt nem árt leválasztani róla.

19. Ursa Maior

Szerintrm meg a gyoztes nevet szoktak haboruk elnevezesekor elore irni.

Kurd vs torok fix 1es lenne?

Eddig ninkabb fix 2 volt.

20. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Én úgy tudtak, hogy a támadó (háborút indító) fél nevét írják előre.

Ezen oldal megosztása