1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kurganec-25

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2013. június 25..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Nincs ilyen.Évekig tart a hardver cseréjeés szinte kizárólag valamilyen ipari nagyjavítás alkalmával történik.

2. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Szerintem az oroszok nem képesek rá. Megpróbálják, de nem képesek rá. Szóval minden évben megígérhetik, hogy beindul a gyártás, de a beharangozott képességek szerintem soha nem lesznek harcban alkalmazhatóak. Egyet tehetnének, hogy megveszik a nyugati technikát, de ezzel belátnák, hogy nem szuperhatalom Oroszország, az meg már hogynézne ki....:confused:

3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A számitástechnikai részével vitatkoznék a hozzászólásodnak.
    Egy C4ISR rendszerhez sem kell egyáltalan komoly hardver. Alapvetően minden 2D benne. Főleg koordináta jellegű információk futkosnak az éterben.
    Az az ország, amelyik képes egy taxicég informatikai rendszerét öszerakni, az erre is képes.
    A katonai hardvereknek elsősorban a fizikai stressztűrő képességét, redundanciáját, helyettesíthetőségét, valamint a megfelelő kódolását kell megoldani. Ezek mindegyike megoldható kereskedelmi forgalomban kapható eszközökkel.
    Rendelnek egy fal céggel kínából 10000 számra alkatrészeket, és leszállítják nekik. Még csak chipfejlesztő kapacitással sem kell rendelkezni.
    Még ha fel is fedik a külföldi hírszerzők használt hardware-eket, akkor sem érnek sokat, mert nekik csak egy megfelelően védett IO rendszert kell elé fejleszteni.

4. mindenen kívül

Nem vagyok IT szakember. Azt látom, hogy nemcsak térképeket (adatbázisokat) hanem műholdas, meg drónok által készített nagyfelbontású képekből csinálnak "megjelenített felületeket", azt gondolom, hogy Commodore +4-en nem mennek el ezek. A mobilokban lévő processzorok teljesítménye is gyorsan fejlődik, meg azért memória is kell ezekhez, szóval azt gondolom, hogy a jó minőségű képi megjelenítéshez, gyorsan mozgó felvételekhez kell azért a teljesítmény. És a szoftverek sem lehetnek annyira polgáriak, tényleg elég komoly kihívás a kibervédelem, én is csak röhögtem ezeken, de egy ilyen rendszerben már nem bökhetsz pendriveket, meg akármilyen adathordozót. A C4ISR meg szerintem már tartalmazza a megfigyelő, érzékelő alrendszereket is, szóval elég bonyolultak ezek, nincs is magyar nevük.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Pedig gyártani fogják mert megrendelés van rá azaz már megcsinálták.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Nézz utána,hogy milyen teljesítmény van az APG-81(kb a világ legfejlettebb repfedélzeti radarja) mögött és lepődj meg!

7. mindenen kívül

Nem értem mit akarsz mondani. A világ változik. A katonai elektronika (érthető okokból) lassabban fejlődik, illetve hosszabb a csereperiódus. Ok. De előre megyünk! Ha valaki újat fejleszt, akkor előre kell gondolkodnia 10-20 évvel. Gondolom te sem régi Nokia telóval nyomod, pedig hát azzal is lehet telefonálni. Szóval mit szeretnél mondani? Hogy az orosznak jó az R168 rádió majd a tankba. Nézz utána és lepődj meg, mit kellene tudni az új rádióknak. Meg C2-nek, Meg a drónnak, Meg a kameráknak. Bizti jó lesz az amit öt éve tudtak?

8. dudi

dudi Well-Known Member

Ez úgy működik,hogy ha valaminek elkezdik 2010-ben a fejlesztését és 2020-ban a sororozatgyártását akkor abban értelemszerűen nem a 2020-as csúcs lesz hanem mondjuk a 2016-os.A világon mindenhol így működik kivétel nélkül!
    Aki fejleszt az ezt tudja mint ahogy az is aki vásárol.Az F-35-ben sem az elérhető legjobb katonai processzorok vannak hanem azok amik 5-7 éve alegmodernebbek voltak aztán mégis az F-35 a legmodenebb vadászgép...

Ugyan ez van a mi Leopardjainkkal is!Abban sem a 2020-as legmodernebb lesz hanem az évekkel ezelőtti legmodernebb.

9. mindenen kívül

Igen. Az oroszok fejlesztenek. Nem megy úgy, mit ahogy elképzelték. Innen kezdtük tegnap, én elmondtam szerintem miért megy lassabban, mert megkérdezted.

10. Roni

Roni Well-Known Member

A szu-35-öst izrael is megvenné vagy az angolok hogy tudják hogy mire képes .
    Légvédelmi rakétákban a hajókon HH-9B 250km hatótávú . Az oroszok hajókon valami sz-300F 150 km van még mindig .A kínai rombolókon már 24 rakétás type 10 van .
    Arról nem is beszélve hogy az oroszok még csak most kezdték meg pár éve fejleszteni a többfunkciós VLS indítót .
    BM előrejelző területen meg kérhetik a segítséget mivel a ruszkik és jenkik évtizeden át reszelgették .
    Képalkotós rakéta máig nincs nekik .
    A kínai lopakodó drón 2012-ben repült először és most hadrendbe állították . Akkor el lehet képzelni mikor lesz a S-70-ből valami.

És akkor itt van ez is .
    https://defence-blog.com/news/china-begins-work-on-new-attack-helicopter.html
    Nem lennék meglepve ha jövőre már protot is látnánk .

mindenen kívül likes this.
  11. Roni

Roni Well-Known Member

HHQ-9B

12. Roni

Roni Well-Known Member

Leszedik a prototípus 30mm modult (epocha ) a prototípus kurganról és ráraknak egy szintén proto modult ami 57mm !
    Proto proto hátán

ravenlord likes this.
  13. boki

boki Well-Known Member

Megrendelte az orosz hadsereg a Kurganyec-25 BMP és Bumerang BTR páncélozott jármüveket. Az első ipari gyártmányú -nevezzük előszériának- jármüvek próbaüzemben lesznek a szárazföldi csapatoknál.

Luthero and fishbed like this.
  14. Roni

Roni Well-Known Member

Aztán 2 napos hír hogy majd csak 2022 fejeződnek be a tesztek . Jaj de sokan bedőlnek ezeknek a kamu orosz technikáknak

15. boki

boki Well-Known Member

Látom nem érted... A megrendelt kis mennyiség a csapatpróbákhoz lesz. A "2022-ig lesznek a tesztek" kapcsolódik azzal a hírrel mely szerint kuka a Csajka(Sirály) V motor fejlesztés, ami a Kurganyechez alap hajtómünek szántak. A kérdés , hogy az enber össze tudja-e kapcsolni az egyes információkat logikai alapon és érti-e.
    Mégegyszer leírom, hogy nem prioritás a Kurganyec sem, hogy minnél hamarább elkezdjék a szériagyártását.

fip7 and gacsat like this.
  16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Valahogy ki kell próbálni, nem?

17. borisz

borisz Well-Known Member

Tényleg, pár éve meghirdettek valami 500 darabos harcjármű modernizációt, részben a Kurganyec késése, drágasága miatt.
    Az most hogy áll?

18. boki

boki Well-Known Member

Idén kezdik a modernizált BMP-3 (Epocha toronnyal) és BMP-2M(Berezsjok toronnyal) szállítása a hadseregbe.

19. borisz

borisz Well-Known Member

Köszi.
    Akkor azt sem kapkodják el.

20. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Miért kétféle tornyot gyártanak hozzájuk? Miért nem csak az Epochat?

Ezen oldal megosztása