LCS - Littoral Combat Ship - Freedom osztály (USA) / MMSC

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 222
76 708
113
Akkor a koncepció az,hogy egy tengerparti "Afganisztán" esetén ez a szerencsétlen fel-le csónakázzon és néha partra tegyen pár szépreményű "kommandóst"?
 

bigacubensis

New Member
2013. február 3.
18
1
3
is. szerintem ez valamiféle asszimetrikus válasz az USA részéről, lehet, hogy bukni fog, nem tudom. csak próbálom kitalálni, hogy mire szánják, ahhoz túl komolyan veszik, hogy valami pénzpumpa vagy marhaság legyen. de ha megerőlteted a fantáziádat, biztos találhatsz még azokon kívül, amit írtam :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 304
54 692
113
Szerintem amúgy ennek a part menti hajókázásnak nem sok értelme van. Ugyanis a legjobb védelem egy hajónak a távolság.
Olyan egyszerű dolgokkal, mint pár BM-21-es rakéta sorozatvető , vagy egy 155 mm-s ágyúkból álló üteg harcképtelenné tudja tenni.
De egy bunkerromboló fejjel fölszerelt Kornet-EM is képes 8-9 kilométerre elrepülni.
Ha még közelebb jön már a part menti gépágyúk is játszanak.
Gyakorlatilag a lehetőségek tárháza végtelen ha egy part mentén járőröző LCS megsemmisítéséről van szó...
 

bigacubensis

New Member
2013. február 3.
18
1
3
Én végig asszimetrikus támadásról beszélek. Például Szomáliában ha megtörténik valamilyen beavatkozás. Ott nem lesz BM-21, komoly tüzérségi üteg sem nagyon. Amúgy pedig azért lesznek rajta a drónok, hogy megfelelően felderítsék a veszélyes zónákat és elkerüljék, levadásszák.
Akár EFV-ket is partra tud tenni, bár számokról nem találtam adatokat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 304
54 692
113
bigacubensis

És 52 ilyen kalózkergetőre van szükségük 2-3 darab helyet... Aham... Szerintem szimplán csak butaságot csináltak, de nem merik bevallani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 222
76 708
113
Szerintem is úgy hülyeség ez a hajóosztály ahogy van.Nagy jó dolgukban már nem tudták,hogy mire költsék a pénzt és ez lett belőle csak elfogyott a jólét és nem akarnak olyan leégést mint a RAH-66 esetében ahol egy halom pénzt dobtak ki az ablakon totál feleslegesen....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nyilván síkhülyék ülnek a USN-nél. Szerintem nem kell elhinni a partmenti támogatósdit, hanem kinyitni a szemünket és gondolkodni, mire is lehet jó ez a hajó, már ha jó hajó.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 222
76 708
113
silurusglanis

Milyen partmenti támogató?Nincs mivel támogatnia!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Önvédelmi fegyverzet van rajta. Odamegy ahol gond van és jól megvédi magát:)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Ez igazán fel se merült. 3 mission modulja van: mine warfare (MIW), anti-submarine warfare (ASW) and anti-surface warfare (SUW)

ASW pl:
The ASW module also includes systems to be deployed from the MH-60R helicopter (mk54 torpedoes, sonobuoys, Raytheon AN/AQS-22 airborne low-frequency sonar) and unmanned surface vehicles, USVs (dipping sonar, multi-static active sonar and ULITE ultra-lightweight towed array).

Ami ugye kérdéses van/volt az az NLOS arról most hirtelen ezt találtam
http://www.defense-update.com/features/2010/april/nlos_ls_navy_24042010.html

Szoval oké gyenge az ár/érték arány de azért ezek nem sétahajók...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 222
76 708
113
Fade

Wiki szerint ezt takarja támadó kapacitása felszíni célok ellen:

"The surface warfare mission module is intended to deal only with small boats and is called "best swarm killer in the surface fleet".[35] It includes two 30mm gun mission modules manufactured by Teledyne Brown Engineering, Inc.[36]
In January 2011, the U.S. Navy recommended that Raytheon's Griffin missile system be selected as the replacement for the NLOS-LS missile.[33][37] This would lower the missile range of the LCS from 25 miles to 3.5 miles. The packages were to be deployed in sets of three, with 15 per set for a total of 45 missiles. Initial deployment was set for 2015, with a longer ranged version to have entered service around 2017. However this was canceled as the Griffin was judged to be "too lightweight".[38][39] The longer range missile will be chosen in a competition for a "beyond the horizon" system.[40] An enhanced Griffin and the Sea Spear variant of the Brimstone are considered likely competitors for the increment 2 missile.[41]
In November 2013, the USS Fort Worth (LCS-3) conducted live-fire tests of its 57 mm and 30 mm canons against small boat targets conducting swarm attacks. The Fort Worth was moving fast through the water and assisted by an MH-60R helicopter. The ship's fire control system locked on to and fired on the small maneuvering boats in day and night situations with optical sights. The helicopter provided radar targeting which was passed on to the ship's fire control system. Test firing were successful, with additional evaluations of the complete surface warfare module scheduled for early 2014.[42]"
Itt jegyezném meg,hogy a legújabb állás szerit nem lesz VLS a hajón

Légvédelmi vonalon én látok kemény egy darab RIM-116-ot.

Az 57- ágyú szerintem mindkét feladatra jó bár a lepkefing kategóriába tartozik.

Ez a hajó önmagát sem képes megvédeni!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
LCS nem a burket váltja, hanem OHPt, Avangert.
ASW, MIW, Intel, SUW. Ennyi. Uígy OHP és Avanger se képes megvédeni magát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 222
76 708
113
Fade

Ha OHP alatt az Oliver Hazard Perry osztályt érted akkor nézz utána,hogy annak milyen fegyverezte van(segítek:Harpoon,RIM-66, torpedók) meg ennek!Az Avanger-osztály meg egy aknaszedő hajó(az LCS nem aknaszedőnek készült,sokkal többet várnak tőle)...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Hát igen, elég nehéz logikus érvet találni, hogy miért nem egy multifunkci fregattot állítottak szolgálatba.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 558
113
McCain megszólalt, szóval valami hülyeség lesz az eredménye. Az eredetileg tervezett 52, aztán 32, most meg 24-re visszacsökkentett megrendelést olyan mondatok közepette jelentette be, mint: "a Navy gyenge tervezése egy olyan új hajóosztályhoz vezetett, ami nem élne túl egy csatát", "sokkal többe kerül, mint amennyit eredetileg terveztek" , "kevésbé potens, mint a régebbi hadihajók", "13 év fejlesztés után sem tudta bebizonyítani a hasznosságát".
http://news.yahoo.com/mccain-blasts-navys-lcs-ship-plan-urges-cut-001251720--sector.html
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
De akkor mi a fenének nem kukázzák az egészet? Sajnos egy rakás program hasonló körülmények közt folyt le. Valami nagy dobást akartak, minden létező és nem létező költséget túlhaladtak, aztán a végén leállították.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 558
113
Azt én sem értem, hogyha szart sem ér akkor minek belőle az a 24 is. Szerintem elköltenek a fejlesztésre még pár milliárdot, aztán kukázzák az egészet.