Legszebb repülőgépek TOP15 a fórumtagok szerint

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Ha már felmerült a téma. Nem kötöm meg a korszakot, de az én listám csak jet gépeket tartalmaz, a légcsavarosokra külön listát készítenék. Szóval az én szememnek leginkább tetszőt gépek.

Azért 15-ös lista, hogy azétr ki is zuhanjon belőle valami.

B-1B
F-16 (az eredeti A változat talán szebb, mint a C)
Super Etendard
A-6
F-15A/C (a kétüléses nem tetszik)
F-117
Tornado
Mirage III
Rafale
F-14
Tu-22M
MiG-21MF/bisz
MiG-29 (szigorúan 9.12-es változat vagy az új K)
Sz-27 (csakis együléses, klasszik Sz változat)
M3 Bison

Igen, jól látjátok, így kiszorult pl. az F-111, bármennyire is szeretem a gépet, a Tornado valahogy jobban esik a szememnek. A Hornet sem fért így bele. A Bison és Tu-16-nál is nagy volt a dilemma, de azért az M3 győzött. :)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Szerintem a B-58 Hustler mindenképp ott van a top 10-ben!

hustler.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 462
113
Szerintem is helyes a jet és a légcsavaros gépek külön kezelése.
Izlèsek és pofonok persze nagyon különböznek, de az F117 nem tartozik szerintem ebbe a felsorolàsba. Szerencsére az F111-et kihagytad:))
Szerintem a Tornado arànyai nem túl szépek, tömzsi, túl nagy a " farka" ( nem tudom a szakkifejezést).
Viszont én feltètlenül beletennèm a Szu34-et, ami kedvenc gepem kinézèsre. Egyàltalaban az orosz gépeknek (Mig29, Szu 27...) van valamilyen ragadozómadàr jellege, ami csak kevés nyugati gépben talàlható.
Abszolút lúzer: F35.
Itt aztàn lehet vitatkozni a vegletekig.. :)))
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem is helyes a jet és a légcsavaros gépek külön kezelése.
Izlèsek és pofonok persze nagyon különböznek, de az F117 nem tartozik szerintem ebbe a felsorolàsba. Szerencsére az F111-et kihagytad:))
Szerintem a Tornado arànyai nem túl szépek, tömzsi, túl nagy a " farka" ( nem tudom a szakkifejezést).
Viszont én feltètlenül beletennèm a Szu34-et, ami kedvenc gepem kinézèsre. Egyàltalaban az orosz gépeknek (Mig29, Szu 27...) van valamilyen ragadozómadàr jellege, ami csak kevés nyugati gépben talàlható.
Abszolút lúzer: F35.
Itt aztàn lehet vitatkozni a vegletekig.. :)))

A Tornado nyomta le az F-111-et nálam. A kabint és orrész sokkal szebb a Tornado féle megoldással (és a kilátás is jobb...) A függőleges vezérsík még pont arányos. Az F-105-nél túl kicsi, a C-17-nél túl nagy az én ízlésemnek.

A Szu-34 ocsmány a Szu-27-hez képest. Minha szegény gépre ráült volna egy óriás, aki aztán megpróbálta volna felpumpálni a kabint eltüntve csínytevése nyomát... :)


Az F-35 egyes szögekből igencsak szép, csak éppen ilyen mezőnyben naná, hogy kikap. Igazi badass kiénzete van szemből és felülről. Igen, hátulról csúnya, ahogy a legtöbb gép. Az F-22 is olyan, mintha valaki seggberúgta volna...

https://upload.wikimedia.org/wikipe...he_336th_Air_Refueling_130516-F-XL333-556.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipe...he_336th_Air_Refueling_130516-F-XL333-496.jpg

Földön sem rosssz.
http://kepkezelo.com/images/7nmjmszv17jxwcxboalk.jpg

A B-61 a hajtóművei miatt esett ki, hiába szép az alapforma. A B-47/52/Tu-16/M3 Bisonból az Bison győzött. Szépen elrakott hajtóművek, szép arányok és nyilazás.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Sorrendben?

F-18 C
F-5E
J-35 Draken
Mirage 2000-5F
Jas 39C
AN-22
J-37 Viggen
Panavia Tornado
Heinkel CM-191
Ju-52
SZU-30MKI
Heinkel-100
C-130 Herkules
C-160 Transal
L-39 Albatros
 
  • Tetszik
Reactions: mirella

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Hmm, elég nehéz lista ez, de talán ezeket válogatnám be egy 15-ös listába. Mondjuk nem biztos, hogy pontosan ebben a sorrendben, de nagyjából vehető toplistának:

Szu-27 (Igazából a teljes Flanker család, de inkább a kétülésesek.)
B-1B
F-16 (Illeszkedő póttartály nélkül persze.)
F-22
F-15 (Itt inkább a Strike Eagle.)
Rafale
Gripen
MiG-29 (Gondolom nem kell külön írni, hogy az SzMT nem játszik...)
F-104 (Szigorúan csak a kétüléses.)
F-14
EA-6B
B-47
B-58
F-4
C-141 (karcsú kamion :))
 
  • Tetszik
Reactions: mirella and fip7

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 462
113
Szépen alakul a lista.
Kiegészítem:
Hawker Hunter ( a legszebb !!!)
Az F35 ugy nèz ki mint egy duci kislàny.
F104 együlèsesben szerintem szebb.
Egyenesen ronda kategória: Blackburn Buccaneer ( ebben a kategóriàban messze vezetnek a britek a szinte végtelen vàlasztékkal..:)
 
M

molnibalage

Guest
Eredetileg 20-as listát akartam, de úgy kevés megszorítás volt. (Így esetek ki a svéd vasak is...)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 760
113
Nálam:
1. Szu-27
2. PAK-FA
3. F-22
4. F-18A/C
5. EF-2000
6. F-16A/C
7. F-15A/C/E
8. Rafale
9. Mig-29
10. Jas-39 Gripen
11. Ja-37 Viggen
12. Mirage-III/2000
13. Mig-31
14. B-2
15. C-17
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Szu-34 (a legszebb)
F-16 (nekem az újabb változatok)
JAS-39 C
B-1B (mert tényleg szép)
F-22
Szu-27
F-117
Mirage 2000
Rafale
F-18
Tornado
Tu-22M
MiG-29
F-35
A-10 (nekem bejön a ronda disznó)
 

mirella

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
175
269
63
Ha hazaérek elkészítem én is a listámat. :)
A Rafale nekem nem lesz benne az tuti,nagyon szeretem a repülőnapokon de azért piszok csúnyára sikerült szegény. :)
Talán még így csak-csak,de ha megfordul szegény. :-D

AIR_Rafale-M_Damocles_Micas_Paveways_DA_lg.jpg
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
F-14 TOMCAT
Grumman-F14-Tomcat-Title.jpg

F-22

28429835781_08de759587_c.jpg

Mirage 2000

F-8 Crusader
Szu-33
Typhoon
F-5
Sea Harrier
A-5 Vigilante
Vulcan
B-1b
F-4 Phantom
J-10
Mig-29
F-16
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
F-35
Szu-34
B-2
F-22
YF-23
Szu-47
F-100
An-225
Boeing 787
Tu-22 (eredeti)
Rafale
Szu-27
F-16
Ching Kuo
J-20
 
M

molnibalage

Guest
Érdekes átfedések vanak eddig és néhány egyedi kivétel. Szállító repülőgép nálam is szerepelt egy ideig, de végül kizúgott mind. :)
 
A

altx

Guest
1. F-16
.
.
.
.
.
2. Rafale
3. Pak FA
4. Su-35
5. F-22
6. B-2
7. Jak 130
8. T-50 Golden Eagle
9. YF-23
10. Galeb G4 (de csak az a kek szinu ami lezuhant sajnos).
11. Growler
12. F-4
13. B1b
14. Mig 17
15. A-10

Minden repulo szep valami modon, egy kivetelel...az a Boing X-32. Attol rondabb repulo nem is volt, meg nem is lesz.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Jak-28

Kis gyerekkoromban láttam az északi iparvidék felett repülni, kísérte 2 MiG-15. Nagyon megragadott a látvány
(Ezt akkor nem tudtam utólag rekonstruáltam. Vagy tudtam akkor is. ;) )


1_yak28.jpg