Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Az egyéb költségek is részei egy harckocsi rendszeresítésének, lásd. a lengyel üzletett ahol 10 ezer szám vannak a lövedékek is.
A helyzet az, hogy kb. 6-7 éve mondtak a németek 18 millió Eurós árat a Leopárdra, saját maguknak....
Fantazmagória azt hinni, hogy mi 7-8 milliókért veszünk tankokat. :D
Az igazság az, hogy a szám valahol 20 és 30 millió között van per darab.
Ezt mi tudjuk, de te elég nagyvonalúan kikerülöd ezt a tényt, amikor megpróbálsz okoskodni a járművek árát illetően.
Szerintem inkább hagyd a francba!
Annál is inkább, mert nagyon nem vagy képben az árakkal.
Ez különösen tetszik:
Szerintem a 3 hídvető és az 5 vontató meg az A4 lízing el kell férjen 18 millió euróban.
Közben pedig, a BW 24db Leguánt vett 280M EUR áron.
Hogy jön ki 8 műszaki jármű 18M-óból, tessék mondani? Jelzem, hogy a Wisent 2 majdnem annyiba kerül, mint egy Leo 2-es.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 788
113
Ezt mi tudjuk, de te elég nagyvonalúan kikerülöd ezt a tényt, amikor megpróbálsz okoskodni a járművek árát illetően.
Szerintem inkább hagyd a francba!
Annál is inkább, mert nagyon nem vagy képben az árakkal.
Lásd lentebb okoska ;)

"A Bundeswehrben használt Leopard 2 A7V (vagy hasonló) száma ezután 205-re nő az összesen 328 tervezett Leopard 2-ből. A Leopard 2 A7V egységára 15 millió euró"

Értem én, hogy manapság divat butának lenni, de amikor az ember elhiszi, hogy nekünk az új gyártású tank olcsóbb, mint a németeknek a régi modernizálása arra nehéz mit mondani.... És aki akarja az nyugodtan magára veheti ;)
És tök mindegy, hogy Rm vagy KMW. Ezek drága cuccok. Persze senki sincs képbe, csak ő....

További forrás:
"A német gazdasági és energiaügyi minisztérium közölte, hogy a 2019 első felében Magyarországra irányuló fegyverexportra vonatkozóan engedélyt adtak ki 1,76 milliárd EUR összegre. Ennek az összegnek 79,1%-a (1,39 milliárd) az A0006. kategória, beleértve a „fő harckocsikat, önjáró tarackokat, mérnöki harckocsikat, ARV-ket, hidakat, gyakorló harckocsikat”, valamint teherautókat, terepjárókat, valamint a fent felsorolt felszerelésekhez tartozó alkatrészeket és extrákat. 103 millió eurót különítettek el a magyarok a szimulátorok és a hozzá tartozó alkatrészek beszerzésére."

"A Rheinmetall 475 millió euró értékű megrendelést is kapott, amikor a KMW megkötötte az előző szerződést, amely 62 Leopard 2A7+ MBT és 24 sphs Katarba szállítására vonatkozik. Ennek a szerződésnek az értéke 1,89 milliárd euró volt."

"A német minisztérium néhány éve kiadott egyik jelentése szerint egyetlen Leopard 2A7+ MBT ára 13-15 millió euró. "


 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Most csak elvi síkon. Ha a lengyelek elfoglalják a németeket akkor az onnaltól kezdve lengyel lesz. A cégeket is bele értve.
(Bár nem hiszem, hogy erre készülnének, de elvi síkon hibás az érvelésed.)



Az első fele lényegtelen a második meg nem igaz.
Van kb. 300 tankja a németeknek (266 db aktív, ebből 183 db működő képes!) , meg egy rakadt erősen műszaki hibákkal küzdő IFV-je, 319 Marder abból 212 működik, 350 Puma amiből 150 db működik csak... (Utolsó nyílvános adatok szerint)
A repülőkből a Trache 2-3 EF érne valamit, de van belőle vagy 80 db és 40% alatt van ott is a hadrafoghatóság.
Tengójukból volt, hogy egy se működött, az EC Tiger harci heliből a legbénább változattal bírnak (51 db), mind ezt 2-30% közötti hadrafoghatósággal.
Olyan gépkarabélyt használnak (G36) ami sorozat lövéses intenzív használatnál konkrétan elolvad, de legalább elképesztően karbantartás igényey.
Cirkáló rakéták elleni védelmük igazából nincs....

A lengyel haderő szerintem mostani állapotában is parti képes a némettel.
Kezdjük ott, hogy a kézifegyvereik nem olvadnak meg a használattól....
Jelenleg van kb. 120 M1 Abramsük, 250 db Leopárdjuk meg 110 db PT-91-ük. (A T-72-el már nem számoluk, ukránban vannak szerintem mind)
Ez nálam létszámfölény.
BMP-1 ből eredetileg több, mint 1000 volt nekik, szerintem a fele már nincs meg, és azok nagyrésze is gatya.
De van 300+ rozsomákuk. És a KUB+OSA önjáró légvédelem tudja fedezni a mozgásukat, egy alap szinten.
Van 30 db Mi-24-es, ez se nagy szám, de gondolom van ha kell.
Légi erőben én már csak az F-16-al számolnék és a Su-22-vel az ukrán helyzet miatt, előbbiből 48 db, utóbbiból 18 db van.
Ha jól emlékszem F-16-hoz vannak cirkáló rakétáik.


Szerintem ezek a számok nincsenek olyan messze egymástól, mint ahogyan gondolod. És még a tél előtt vagyunk. Ki tudja mi lesz télen társadalmilag azzal az országgal. Például ha egy húzós tél után támadnának tavasszal a lengyelek, szerintem rommá vernék a német haderőt jelenleg.
Más kérdés , hogy létszámilag stb... nem tudnák megszállni német országot teljesen, ahhoz kicsi a lengyel haderő.

Abba meg most ne menjünk bele milyen különbség lesz az amikor lesz a Lengyeleknek 1500 modern tankja, F-16+35, meg 500 Himars meg az egyéb elképesztő mennyiségek.
Jaja. A németeknek van a lengyelek lesz (vagy nem) meg milyen elfoglalja, meg leolvad meg anyám ennyi katyvaszt.. :)
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and kamm

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Értem én, hogy manapság divat butának lenni, de amikor az ember elhiszi, hogy nekünk az új gyártású tank olcsóbb, mint a németeknek a régi modernizálása arra nehéz mit mondani.... És aki akarja az nyugodtan magára veheti ;)
Értem.
Nagyon király, mert közben belinkelsz 2 cikket, amiben meg:
In 2017, the Bundeswehr signed a contract with the manufacturer Krauss-Maffei Wegmann for the delivery of 104 Leopard 2 A7Vs and accessories worth 760 million euros. Some of these are used models of the A6 version, which are converted to the new A7V version.
Azaz az A4-eseket gépenként 7,3M EUR-ért csinálják meg A7V-re. Beidézed azt a kommentet, ahol BÁRKI is olyat állított, hogy mi 7,3M EUR alatt fogunk Leopard 2-est?

De leírod 2x is okosan:

Az is 25 millió eurós darabár. :D :D :D

Az igazság az, hogy a szám valahol 20 és 30 millió között van per darab.
Közben a SAJÁT MAGAD által belinkelt cikkekben véletlenül pont azonos árat írnak bele:
német cikkben
According to the Bundeswehr, the Leopard 2 A7V has a higher combat value than its previous versions. Among other things, it was equipped with additional thermal imaging devices, a better cannon and engine and stronger frontal armor. The tank weighs over 60 tons, can reach speeds of up to 70 kilometers per hour and has a crew of four. The unit price is 15 million euros.
lengyel cikkben
According to one of the reports that have been issued by the German MoD a few years back, a single Leopard 2A7+ MBT has a price tag of EUR 13-15 million.

Az lehet, hogy ÉN nem vagyok képben, de hogy te a saját magad által (érvként) berakott cikknek sem hiszel!?!? o_O

Tehát te 25 / 20-30Millióról beszélsz. Az meg ugye nagyon nem 13-15!
Szerintem neked van igazad, és nem a lengyel szakújságírónak, vagy a német védelmi miniszternek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 788
113
Az lehet, hogy ÉN nem vagyok képben, de hogy te a saját magad által (érvként) berakott cikknek sem hiszel!?!? o_O

Tehát te 25 / 20-30Millióról beszélsz. Az meg ugye nagyon nem 13-15!
Szerintem neked van igazad, és nem a lengyel szakújságírónak, vagy a német védelmi miniszternek.

Azt vágod, hogy a 15 millió euró az nekik, a németeknek ár. E mellet nagy vonalúan eltekintesz attól, hogy nekik se kiképzési se rendszeresítési költségük lényegében nincs , csak a nyers darabok ára.

Értem én, hogy te pl. úgy veszel autót, hogy se a nevedre nem iratod át, se biztosítást nem kötsz, nem tankolod meg, nincs rajta gumi és neked még jogosítványod sincsen. :D

Minden dolog darab ára az amivel használni tudod. A harckocsi meg nem WC kefe....
E mellet ezt írtam:
Az igazság az, hogy a szám valahol 20 és 30 millió között van per darab.
15 millió a nyers darabára nekik, a németeknek. Ennél mi csak drágábban kaphatjuk...
És akkor nincs benne a karbantartási eszközök, támogató logisztikai járművek stb... ára.
A valós beszerzési darab árban ezek benne vannak barátom ;)
Szóval igen, valahol 20-30 millió euró között van a Leopárd 2A7 darabára számunkra.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson
K

kamm

Guest
Most csak elvi síkon. Ha a lengyelek elfoglalják a németeket akkor az onnaltól kezdve lengyel lesz. A cégeket is bele értve.
(Bár nem hiszem, hogy erre készülnének, de elvi síkon hibás az érvelésed.)



Az első fele lényegtelen a második meg nem igaz.
Van kb. 300 tankja a németeknek (266 db aktív, ebből 183 db működő képes!) , meg egy rakadt erősen műszaki hibákkal küzdő IFV-je, 319 Marder abból 212 működik, 350 Puma amiből 150 db működik csak... (Utolsó nyílvános adatok szerint)
A repülőkből a Trache 2-3 EF érne valamit, de van belőle vagy 80 db és 40% alatt van ott is a hadrafoghatóság.
Tengójukból volt, hogy egy se működött, az EC Tiger harci heliből a legbénább változattal bírnak (51 db), mind ezt 2-30% közötti hadrafoghatósággal.
Olyan gépkarabélyt használnak (G36) ami sorozat lövéses intenzív használatnál konkrétan elolvad, de legalább elképesztően karbantartás igényey.
Cirkáló rakéták elleni védelmük igazából nincs....

A lengyel haderő szerintem mostani állapotában is parti képes a némettel.
Kezdjük ott, hogy a kézifegyvereik nem olvadnak meg a használattól....
Jelenleg van kb. 120 M1 Abramsük, 250 db Leopárdjuk meg 110 db PT-91-ük. (A T-72-el már nem számoluk, ukránban vannak szerintem mind)
Ez nálam létszámfölény.
BMP-1 ből eredetileg több, mint 1000 volt nekik, szerintem a fele már nincs meg, és azok nagyrésze is gatya.
De van 300+ rozsomákuk. És a KUB+OSA önjáró légvédelem tudja fedezni a mozgásukat, egy alap szinten.
Van 30 db Mi-24-es, ez se nagy szám, de gondolom van ha kell.
Légi erőben én már csak az F-16-al számolnék és a Su-22-vel az ukrán helyzet miatt, előbbiből 48 db, utóbbiból 18 db van.
Ha jól emlékszem F-16-hoz vannak cirkáló rakétáik.


Szerintem ezek a számok nincsenek olyan messze egymástól, mint ahogyan gondolod. És még a tél előtt vagyunk. Ki tudja mi lesz télen társadalmilag azzal az országgal. Például ha egy húzós tél után támadnának tavasszal a lengyelek, szerintem rommá vernék a német haderőt jelenleg.
Más kérdés , hogy létszámilag stb... nem tudnák megszállni német országot teljesen, ahhoz kicsi a lengyel haderő.

Abba meg most ne menjünk bele milyen különbség lesz az amikor lesz a Lengyeleknek 1500 modern tankja, F-16+35, meg 500 Himars meg az egyéb elképesztő mennyiségek.
Ennek mi koze a katonai  tudashoz, amit ideztel is tőlem? :)
A németek rendszerén alapul az akerikai hadsereg a mai napig, azon meg az egesz NATO.
Amirol te írsz, az a hw, én arról külön megjegyeztem, hogy a lengyelektol eltérően a nemetek felszerelést mindent kepesek maguk gyártani, hiába verte szét metodikusan Merkel et al a BWt, ettől még a világ egyik legnagyobb fegyvergyartoi maradtak; ha beleall egy új CDU kormány, akkor 4-5 ev alatt kepesek ujrafegyverezni a sereget. A haderoszervezesi know-howt sokkal nehezebb lenne megszerezni, az meg naluk megvan, a volt komenista VSZ lengyeleknel erosen kétséges (ti. vegtelen onbizalom != szakertelem.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Azt vágod, hogy a 15 millió euró az nekik, a németeknek ár. E mellet nagy vonalúan eltekintesz attól, hogy nekik se kiképzési se rendszeresítési költségük lényegében nincs , csak a nyers darabok ára.

Értem én, hogy te pl. úgy veszel autót, hogy se a nevedre nem iratod át, se biztosítást nem kötsz, nem tankolod meg, nincs rajta gumi és neked még jogosítványod sincsen. :D

Minden dolog darab ára az amivel használni tudod. A harckocsi meg nem WC kefe....
E mellet ezt írtam:

15 millió a nyers darabára nekik, a németeknek. Ennél mi csak drágábban kaphatjuk...
És akkor nincs benne a karbantartási eszközök, támogató logisztikai járművek stb... ára.
A valós beszerzési darab árban ezek benne vannak barátom ;)
Szóval igen, valahol 20-30 millió euró között van a Leopárd 2A7 darabára számunkra.
Support etc mindennel 16-20M kozott kulfoldi vevonek, valahol ez már kiderült. A fenti cikk alapján ez 5-7 millio arelony per hk a hazai pálya miatt a németeknek.
 
K

kamm

Guest
It az eredeti:

General Dynamics Land Systems, a business unit of General Dynamics (NYSE: GD), announced today that it has been awarded a Foreign Military Sales order from the U.S. Army worth up to $1.148 billion to deliver 250 M1A2 SEPv3 Abrams main battle tanks to Poland.

Ez nem 6miliard volt még tavaly?
Ez az az összeg, amennyiért ők adjak az amerikai allamnak, ennel csak magasabb lesz a lengyelek által fizetett vetelar.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 811
35 292
113
Azt vágod, hogy a 15 millió euró az nekik, a németeknek ár. E mellet nagy vonalúan eltekintesz attól, hogy nekik se kiképzési se rendszeresítési költségük lényegében nincs , csak a nyers darabok ára.

Értem én, hogy te pl. úgy veszel autót, hogy se a nevedre nem iratod át, se biztosítást nem kötsz, nem tankolod meg, nincs rajta gumi és neked még jogosítványod sincsen. :D

Minden dolog darab ára az amivel használni tudod. A harckocsi meg nem WC kefe....
E mellet ezt írtam:

15 millió a nyers darabára nekik, a németeknek. Ennél mi csak drágábban kaphatjuk...
És akkor nincs benne a karbantartási eszközök, támogató logisztikai járművek stb... ára.
A valós beszerzési darab árban ezek benne vannak barátom ;)
Szóval igen, valahol 20-30 millió euró között van a Leopárd 2A7 darabára számunkra.
Ez iszonyat drága! Ezzel a mennyiséggel ami ráadásul borzalmas pénzekbe kerül, az az érzésem egy operetthadsereg épül, ami jól mutat a dísszemlén, de a csatatéren leszerepel.
Kell az MBT-ből olyan 200, önjáró tüzérségből is ugyanennyi, akkor már lesz valami tartalék is. Meg rakétatüzérség dögivel, de nem ilyen drágán!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Azt vágod, hogy a 15 millió euró az nekik, a németeknek ár. E mellet nagy vonalúan eltekintesz attól, hogy nekik se kiképzési se rendszeresítési költségük lényegében nincs , csak a nyers darabok ára.
Kicsit koncentrálj!
A BW nem vett 15M-ért Leopard 2 -t. Ők felújítják a korábbi A4-A5-A6-jaikat. Ők a már fentebb említett 7M körüli átlagáron csinálják.
A 15M az elméleti darabára egy A7V -nek
15 millió a nyers darabára nekik, a németeknek. Ennél mi csak drágábban kaphatjuk...
Még egyszer megemlítem, hogy Ők ilyet nem rendelnek újként.

És akkor nincs benne a karbantartási eszközök, támogató logisztikai járművek stb... ára.
Tényleg?
És mond már, mi, a második eresztés megrendelése során miben is fogunk különbözni a BW-től? Nekünk is meg kell hozzá rendelni még egy pápa mobilt? Vagy a szimulátort? Esetleg a nem fognak rendelkezésre állni kiképzett emberek, meg nem lesznek itt az A4-esek a kiképzésre? Vagy úgy gondolod, hogy akkor is szükségünk lesz majd a KMW idetelepült technikusaira a karbantartáshoz?
A második eresztés alkalmával nekünk is a puszta vasakra lesz szükségünk. Ne feledjük, hogy a lőszer Várpalotán fog készülni. Ez nem jelenti, hogy nem kell érte fizetni, csak ugye nem mindegy, hogy hol csilingel a kassza...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Ez iszonyat drága! Ezzel a mennyiséggel ami ráadásul borzalmas pénzekbe kerül, az az érzésem egy operetthadsereg épül, ami jól mutat a dísszemlén, de a csatatéren leszerepel.
Kell az MBT-ből olyan 200, önjáró tüzérségből is ugyanennyi, akkor már lesz valami tartalék is. Meg rakétatüzérség dögivel, de nem ilyen drágán!
Ez már be volt készítve?
El ne hidd már azokat az árakat, amiket itt @fip7 kikombinál!
Lehet kérni most egy kicsit beszélni a T-72 modernizációról? o_O
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 788
113
Tényleg?
És mond már, mi, a második eresztés megrendelése során miben is fogunk különbözni a BW-től? Nekünk is meg kell hozzá rendelni még egy pápa mobilt? Vagy a szimulátort? Esetleg a nem fognak rendelkezésre állni kiképzett emberek, meg nem lesznek itt az A4-esek a kiképzésre? Vagy úgy gondolod, hogy akkor is szükségünk lesz majd a KMW idetelepült technikusaira a karbantartáshoz?
A második eresztés alkalmával nekünk is a puszta vasakra lesz szükségünk. Ne feledjük, hogy a lőszer Várpalotán fog készülni. Ez nem jelenti, hogy nem kell érte fizetni, csak ugye nem mindegy, hogy hol csilingel a kassza...

És erről a második mágikus rendelésről mit tudunk eddig? :rolleyes:
És ha mondjuk a második korben 44 db 1 milliárd Euró lesz akkor bocsánatott kérsz? o_O
Nem mintha a magyar állam elárulná mibe kerül, mert a mostani árat is a németektől tudtuk meg nem a hazai forrásoktól....
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
És erről a második mágikus rendelésről mit tudunk eddig? :rolleyes:
Ez nagyjából elkerülhetetlen.
A "bentről" kiszivárgott pletykák (hangsúlyozom!!!) szerint nem csak egy helyőrségben lesznek harckocsik.
És mivel nem a T-72 a Honvédség jövője, és ilyen technikát zászlóalj szint alatt értelmetlen telepíteni, így nem kell olyan nagy vátészi képesség, hogy megelőlegezzünk minimum 1, de inkább 2 század további Leopárd beszerzését.
Szerintem összesen a 140-150-es szám a reális, tartalékkal kiképzési harckocsikkal
És ha mondjuk a második korben 44 db 1 milliárd Euró lesz akkor bocsánatott kérsz? o_O
Le is borulok! :cool:
Tegyük hozzá, hogy 2018-as EUR-t figyelembe véve.
De 44 harckocsit értelmetlen megrendelni műszaki, és logisztikai járművek nélkül. És abban is biztos lehetsz, hogy KMW-töl több lőszert nem fogunk rendelni.
Mint ahogy valószínűleg PZH-t sem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 788
113
De 44 harckocsit értelmetlen megrendelni műszaki, és logisztikai járművek nélkül.

Egy műszaki jármű sosem kerül annyiba, mint egy tank. Másrészt azok nélkül bajosan használható egy harckocsi. De ha már csak tank és műszaki jármű lesz a rendelésben akkor jobban meg tudjuk tippelni a valós árat. Bár hozzá teszem ehhez kell majd német forrás is, mert hiteles magyar az nem lesz.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 632
55 160
113
Ennek mi koze a katonai  tudashoz, amit ideztel is tőlem? :)
A németek rendszerén alapul az akerikai hadsereg a mai napig, azon meg az egesz NATO.
Amirol te írsz, az a hw, én arról külön megjegyeztem, hogy a lengyelektol eltérően a nemetek felszerelést mindent kepesek maguk gyártani, hiába verte szét metodikusan Merkel et al a BWt, ettől még a világ egyik legnagyobb fegyvergyartoi maradtak; ha beleall egy új CDU kormány, akkor 4-5 ev alatt kepesek ujrafegyverezni a sereget. A haderoszervezesi know-howt sokkal nehezebb lenne megszerezni, az meg naluk megvan, a volt komenista VSZ lengyeleknel erosen kétséges (ti. vegtelen onbizalom != szakertelem.)
Plusz nem kellene hasra esni a lengyel bevâsârlâsoktól. Aláirtak egy szerzödést. De mikorra lesz a papirból bevethetö haderö? Addig sok viz folyik még le a Visztulán. Ki tudja, milyen lesz addig a politikai, gazdasági helyzet Lengyelorszâgban, de Európâban is? Szerintem hiba egy ekkora fogadâs a jövöre. Jobb lett volna kisebb mértékben kezdeni, mondjuk 200 darab harckocsit venni elsö lépésben. Honvédelemre annyi is böven elég lenne. Az 1000 db meg semmit nem jelent az orosz nukleáris fegyvertárral szemben.
Gondolom, mint laikus.
 
K

kamm

Guest
Tehát K2 darab ára 18,7 millió/darab (nyilván logisztikai csomaggal), aminél Pappergerr szerint jóval drágább a Leopard 2A7, de a KF51 Panther sem tud ennél olcsóbb lenni.
Ugyan dehogyis.

Szokásos magabiztosnak hangzó hadovalas, mert lusta vagy visszakeresni... :rolleyes:

The price is much lower than
the Leopard. If you go to Leopard 2A7 at the moment there is a range between
EUR18m and EUR20m per piece, which is a high price in comparison to the Korean


Azaz €18-20M a 2A7 és ennel joval alacsonyabb a K2.

Reálisan a K2 valahol €12-14M között van, a KF51 meg a fentiek szerint €15-16M lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
Plusz nem kellene hasra esni a lengyel bevâsârlâsoktól. Aláirtak egy szerzödést. De mikorra lesz a papirból bevethetö haderö? Addig sok viz folyik még le a Visztulán. Ki tudja, milyen lesz addig a politikai, gazdasági helyzet Lengyelorszâgban, de Európâban is? Szerintem hiba egy ekkora fogadâs a jövöre. Jobb lett volna kisebb mértékben kezdeni, mondjuk 200 darab harckocsit venni elsö lépésben. Honvédelemre annyi is böven elég lenne. Az 1000 db meg semmit nem jelent az orosz nukleáris fegyvertárral szemben.
Gondolom, mint laikus.

Nem arra kell nekik. Nem érted a lengyelek gondolkodását, ők nem védekezni akarnak. Hanem előre a 400-500 éves keleti határokig, meg le a Fekete-tengerig. Intermarium.
Kérdés, hogy mikor kapnának össze persze az ukránokkal azon, hogy melyikük legyen a góré ebben az új impériumban... egy meggyőző katonai erő a lengyelek felé billentené a mérleget. 1000 tankot stb. azért még a Nyugat sem fog adni az ukriknak.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Szerintem kicsit túltoljátok a dolgot. SZVSZ a lengyelek berittyentettek és látják, hogy a tank az nem valami amit a vitrinben őrzünk, hanem mint kiderült egy nagy intenzitású európai konfliktusban napi szintű fogyócikk. Ehhez méretezték a bevásárlást. Azt is látják, hogy ha segítségre várnak az lassan érkezik, és hiába van NATO, a készletek végesek és csökkennek. Szerintem egyszerűen előrelátóak, mivel nem jött létra az aurópai hadsereg, amit OV is vizionált és kifogásolt, mert ha lenne, nem lett volna szüksége a lengyeleknek erre, de nincs, ezért úgy érzik szükségük van rá, mert nem az az ország akarnak lenni amit majd "visszafoglalnak" a lassan beérkező NATO erők, ők is szeretnék megakasztani az oroszokat ha túlburjánzana az önbizalmuk. Kerestek valamit ami relatíve modern, de olcsóbb, mint az európai ajánlatok, ami jobban passzol a fogyócikk jelleghez.
Az eddigi elfekvő készleteket ugyebár az ukrán események apasztják rendesen, erre is gondolni kell.
Én csak arra nem tudom mit gondoltak, hogy a gazdaságuk hogyan éli túl ezt a terhet, honnan veszik el az ehhez szükséges pénzt, mit áldoznak vajon be. Na ez lenne az érdekes része az erőltetett haderőfejlesztésnek.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 070
13 450
113
It az eredeti:

General Dynamics Land Systems, a business unit of General Dynamics (NYSE: GD), announced today that it has been awarded a Foreign Military Sales order from the U.S. Army worth up to $1.148 billion to deliver 250 M1A2 SEPv3 Abrams main battle tanks to Poland.

Ez nem 6miliard volt még tavaly?
Az még csak egy "hasrautos" szám volt.
Az áprílisi aláíráskor már csak 4,74 mrd USD: https://www.polskieradio.pl/395/778...ns-474-bn-deal-to-buy-250-USmade-Abrams-tanks
Maguk a "vasak" legyártása csak a komplex csomag egy része - mint lássuk, kb egy negyede.

1.14 mrd USD 250 Abrams
3.37 mrd USD 180 K2

Az Abrams használt. Illetve nem tudjuk a loszer, logisztikai, karbantartó csomagot.
De igen: 4,74 - 1,14 = 3,60 mrd USD :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: RobZombi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Egy műszaki jármű sosem kerül annyiba, mint egy tank. Másrészt azok nélkül bajosan használható egy harckocsi. De ha már csak tank és műszaki jármű lesz a rendelésben akkor jobban meg tudjuk tippelni a valós árat. Bár hozzá teszem ehhez kell majd német forrás is, mert hiteles magyar az nem lesz.
A Wisent 2 konkrétan azért olyan piszok drága, mert egy járműben ötvöz 3 olyan funkciót, amit minimum 2, de van ahol 3 külön járműnek kell ellátni.
A Lynxekhez rendelt Büffelek sem olcsó mulattságok, de ugye náluk nincsen harctéri földmunkagép opció (tolólappal tudnak valamelyest dolgozni, de mondjuk árkot ásni bajosan), csak ARV feladatokra alkalmas.
A Leguanról meg konkrét adatot linkeltem. 24db 280M EUR.