Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Ez konkrétan nem igaz!
Hány harckocsi állt az orosz-ukrán háború előtt?
Összesen a Leopard 2 különböző verziói, a Twardykkal, valamint a T-72-esek összesen sem érték el a 800 db-ot. Vagy akörül voltak.
Most meg kinéz 1000 K2, 360+ M1, plusz ezen felül a Leopard 2-esek is megmaradnak. Azaz 1600 körül fog alakulni a végső szám.
Azaz úgy néz ki, hogy duplázzák nálatok a harckocsik számát.
Az önjáró tüzérség szintjén ugyan ez a helyzet!
Ott kevesebb, mint 400 eszköz volt Danástul, Krabostul, Gvozdikástul.
Ehelyett lesz csak K9-ből 670+ löveg, miközben a Krabokból is fog maradni, de ha jól sejtem, marad pár Gvozdika is a raktárban.
Harci repülők szintjén is hasonló lesz a helyzet.
A háború előtt volt valami 47db posztszovjet Mig-29, és SZU-22 gépetek. (Ugyebár a 48 F-16 marad)
Ezeket most váltjátok 32db F-35-tel, valamint 48-50db FA-50-nel. Ezen felül további F-35 és egyéb amerikai 4. gen gépet szeretnétek még megrendelni.
Csak kontrasztként írom, hogy korábban, az F-16-osok első szerviz intervallumában azon kellett sakkozni, hogy kibírják a gépek a tervezett szerződött intervallumot.
Nem azon gondolkodtatok, hogy idő előtt hosszabbítsatok, vagy bővítsétek a rosszul megválasztott szerződést, hanem, hogy hogy lehetne az előző el kihúzni... Most meg a híresen drága fenntartású 32db F-35 mellé Blaszczak benyögött még további megrendelést...
Szóval értem, hogy most ezt lengyelként jó olvasni, de külső szemlélőként tényleg teljesen jogosan merül fel az obligát kérdés: Mibű'?!?
Nem pontosak a szamaid. 1000 tank volt osszesen a haboru elott, nem 800. Igaz, ezek egy resze vegtelenul elavult T-72 volt, es csak tartalekban, de egy haboruban hasznalva lett volna. Es a jelenlegi allas szerint a Leo-k nem maradnak meg, tehat marad a kb. 1000, megha nem is pontosan, de lenyegi darabszam valtozas nem lesz, nem lesz 1600. A repulo darabszamokrol nem tudok mast mint amit ti is olvastok, de szerintem nem lesz dupla.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Ez konkrétan nem igaz!
Hány harckocsi állt az orosz-ukrán háború előtt?
Összesen a Leopard 2 különböző verziói, a Twardykkal, valamint a T-72-esek összesen sem érték el a 800 db-ot. Vagy akörül voltak.
Most meg kinéz 1000 K2, 360+ M1, plusz ezen felül a Leopard 2-esek is megmaradnak. Azaz 1600 körül fog alakulni a végső szám.
Azaz úgy néz ki, hogy duplázzák nálatok a harckocsik számát.
Az önjáró tüzérség szintjén ugyan ez a helyzet!
Ott kevesebb, mint 400 eszköz volt Danástul, Krabostul, Gvozdikástul.
Ehelyett lesz csak K9-ből 670+ löveg, miközben a Krabokból is fog maradni, de ha jól sejtem, marad pár Gvozdika is a raktárban.
Harci repülők szintjén is hasonló lesz a helyzet.
A háború előtt volt valami 47db posztszovjet Mig-29, és SZU-22 gépetek. (Ugyebár a 48 F-16 marad)
Ezeket most váltjátok 32db F-35-tel, valamint 48-50db FA-50-nel. Ezen felül további F-35 és egyéb amerikai 4. gen gépet szeretnétek még megrendelni.
Csak kontrasztként írom, hogy korábban, az F-16-osok első szerviz intervallumában azon kellett sakkozni, hogy kibírják a gépek a tervezett szerződött intervallumot.
Nem azon gondolkodtatok, hogy idő előtt hosszabbítsatok, vagy bővítsétek a rosszul megválasztott szerződést, hanem, hogy hogy lehetne az előző el kihúzni... Most meg a híresen drága fenntartású 32db F-35 mellé Blaszczak benyögött még további megrendelést...
Szóval értem, hogy most ezt lengyelként jó olvasni, de külső szemlélőként tényleg teljesen jogosan merül fel az obligát kérdés: Mibű'?!?
Elvileg a Szu22-őt váltja az M346.
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 465
113
Nem pontosak a szamaid. 1000 tank volt osszesen a haboru elott, nem 800. Igaz, ezek egy resze vegtelenul elavult T-72 volt, es csak tartalekban, de egy haboruban hasznalva lett volna. Es a jelenlegi allas szerint a Leo-k nem maradnak meg, tehat marad a kb. 1000, megha nem is pontosan, de lenyegi darabszam valtozas nem lesz, nem lesz 1600. A repulo darabszamokrol nem tudok mast mint amit ti is olvastok, de szerintem nem lesz dupla.
Én úgy olvastam, hogy a Leo2PL program, még ha lassan is, de lemegy.
Akkor meg mit kezdetek a frissen patyolattá tett Leopardokkal?
Ezen felül nem tudom, hogy az összes Twardyt le fogjátok-e passzolni az ukránoknak.
És akkor a rakétatüzérséget még nem is említettük az 500-as HIMARS számmal.
Úgy tudom, hogy jelenleg alkalmazott rakétavetőt nem adtatok az ukránoknak. De az 500-as HIMARS szám láttán akkor is seggig szalad az ember szemöldöke, ha minden rakétavetőt lehúztok a budin.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Én úgy olvastam, hogy a Leo2PL program, még ha lassan is, de lemegy.
Akkor meg mit kezdetek a frissen patyolattá tett Leopardokkal?
Ezen felül nem tudom, hogy az összes Twardyt le fogjátok-e passzolni az ukránoknak.
És akkor a rakétatüzérséget még nem is említettük az 500-as HIMARS számmal.
Úgy tudom, hogy jelenleg alkalmazott rakétavetőt nem adtatok az ukránoknak. De az 500-as HIMARS szám láttán akkor is seggig szalad az ember szemöldöke, ha minden rakétavetőt lehúztok a budin.
Szerintem (hangsulyozom, csak szerintem, nem latok a politikusok fejebe) a Leo2-k megmaradnak, de annyival kevesebb Koreai jon. Vagy ha tobb Koreai jon, akkor megy csak az osszes Leo a kukaba (ukrajna). Valoszinubb egy koztes megoldas: modernebb Leok maradnak, elavultak mennek.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Tudtommal kidobják, mert a hócipőjük tele van a németekkel.
Gyakorlatilag az M1-esek jönnek a Leopárdok helyet, a K2-esek meg a T-72 család helyet.
Nem lehetne lenyúlni belőle, mondjuk adnánk érte T-72-t, amit kiküldhetnek az ukránoknak, nekünk meg lenne gyorsan egy nagyobb mennyiség, és @LMzek 2.0 is megnyugodna, hogy nincs letolt gatya :cool: :oops:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
Nem lehetne lenyúlni belőle, mondjuk adnánk érte T-72-t, amit kiküldhetnek az ukránoknak, nekünk meg lenne gyorsan egy nagyobb mennyiség, és @LMzek 2.0 is megnyugodna, hogy nincs letolt gatya :cool: :oops:

Magyar biztpol topikban beszéltük, hogy a Leopárd 2A5-ökre rá lehetne cápázni majd. De az olyan 5-10 év még.
A Leopárd 2A4-esek ipari hulladékok gyakorlatilag. Saját fejlesztéseket a német elszabotálja hozzá (ha tudja) az átépítése modernebb német verziókra meg majdnem egy új tank ára. És kapacitása sincs erre most senkinek.
Nem véletlenül mennek a szemétbe. Én szerintem azokat is idővel ukrajnába küldik majd.
Nekünk a Leopárd 2A5-nél rosszabb konfigurációval nem érdemes foglalkozni. De azokra viszont rárepülhetnénk majd.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Mondom, hogy nem. Az olaszok akarták beajánlani - tipusegyezés miatta -, az M346FA-t, de az eddig beszerzett gépek szigorúan fegyvertelenek.
Ebbe tojt bele most az FA-50.
Az M346 meg - mivel certified F-35 kiképzőgép - marad a saját feladatánál.
Igazad van, tenyleg a Leonardo tolta nekik.

Leonardo lengyelországi jelenléte és ajánlat a lengyel fegyveres erők számára

A légierő tájékoztatása szerint az M-346 Master vadászrepülőgépet kínálják. Leonardo szerint ez a repülőgép lehet a jelenleg üzemelő Szu-22-es flotta optimális utódja.


Ez volt a lengyel terv a légierő fejlesztésre még 2021 elején.

Lengyel légierőfejlesztés 9.000 milliárd HUF-ból, ez kb 3 x Z2026 program.

A lengyel légierő alapja:
3 század F-16, 48db
2 század MiG-29 28db F-35-ig marad.
1 század Szu22 18db 2025-ig.

A szovjet technika háborús helyzetben gyakorlatilag nem használható. A lengyel es6a balti légtérmegfigyelésre használják a MIG-eket.

A 48 F-16 80% fölötti késznelétben van, 41 azonnal hadra fogható, ez magas arány.

32 F-35 beszerzése eldöntött., 1.560 milliárd HUF. Fegyver és infrastruktúrális beruházásokkal 2.230 milliárd HUF. 2070-ig tervezik alkalmazni.

2030-ra a cél 5 század.
2035-re a cél 7 szazad.
1 század 16 gép.
További századok felállítása a gazdasági helyzettől függ.

Szállító gépek.
39 Bryza
16 C296M
5 C-130 Hercules
2 Gulfstream G550
1 Boeing 737-800.

Idén még 2 Boeing jön és 5 C-130 Hercules.

238 helikopterük van.
68 W-3,
22 SW-4,
58 Mi-2, (kommentek szerint max. 10% használható)
25 Mi-8,
19 Mi-17,
10 Mi-14,
4 SH-2H ,
28 Mi -24 és
4 BlackHawk

4 ZOP + SAR AW101 vettek.

52 kiképzőgépük van.
28 PZL-130 Orlik (
8 M-346 (idén még 4 és 2022-ben még 4 várható)
8 Iskra
8 Bryza
33 SW-4 és Mi-2 helikopter, valamint egy szimulátorközpont


Drónok
15 mini Orbiter 2B felderítő
Beszerzés alatt,
rövid hatótávolságú taktikai UAV-k (Orlik),
15 közepes hatótávolságú taktikai készlet (Gryf) és
4 MALE osztály (Marshmallow)


légvédelmi és rakétavédelmi rendszerek
Narew rövid hatótávolságú tüzérség, Pilica tüzérségi és rakétarendszer, Poprad nagyon rövid hatótávolságú rendszer,
MANPADS Piorun osztályú rendszer, Sona tüzérségi rendszer,
Noteć légvédelmi tüzérségi rendszerek,
Nida levegõ-levegõ harci rendszerek, Bystra radarok

.
Tehát ez van ma.

3 század F-16, 48db
2 század MiG-29 28db F-35-ig marad.
1 század Szu22 18db 2025-ig.


32 F-35-ös váltja tervek szerint a MIGeket.
Mikorra kapják meg??

És ehhez jön
48-50db FA-50. Bőven nő a létszám, + 3 század, ha kukázzaák is az 1 század Szu-22-őt.

Az extra F-35 meg még minimum 1 század amerikai 4. gép osszeségében akár 10 százados lengyel légierőt is jelenthet 2030-ra. Ma 6 századuk van, fele szovjet.
 
K

kamm

Guest
Pedig ertened a helyzetet, ha nem a kamm meg nogradi-felek hazugsagaikkal lennel korulveve... de a te hibad, te konyorogted ki a karantenbol azt a fajgyulolo biden-szavazot, akkor legyel csak ertetlen tovabbra is. Hidd csak el neki, meg a tobbi bolsheviknek, hogy tankra sincs penz itt, hogy nem a Lengyel, hanem a Nemet gazdasag a legstabilabb Europaban es az osszes tobbi butasagot amit raszabaditottal a forumra. (Csak tudnam, hogy akkor miert nem volt valsag itt 2008-ban es miert volt mindenhol mashol Europaban, beleertve Nemetorszagot is... de bizonyara usa-ban mas makrookonomiai index szamokkal merik a gazdasagok stabilitasat mint a vilagon barhol mashol. Szoval koszonjuk kamm-ot neked... o_O Amugy mit vetettunk ellened, hogy muszaj volt egy olyan embert kikonyorognod a karantenbol aki kimegy az USA-ba majd ott a demokratakra szavaz, amikor a hazajaval csak Trump volt hajlando szobaallni? Szetrombolja a befogado orszagot es a hazajat is. Szep.)
(Vagy esetleg megprobalhatod megerteni, a te dontesed:
https://tradingeconomics.com/poland/indicators )
Hat, most aztán tényleg alaposan lejárattad magadat mindenki előtt. (Mondjuk ezek után nem is kár érted.)
Igazából a legszomorúbb nem is az a visszataszító, hirtelen gyomorforgatóra váltott stílusod, ahogyan gátlástalanul csúsztatsz, sőt, egészen személyeskedve hazudozol hirtelen, hanem az, hogy mindezt azért, hogy megpróbáld összeuszítani az embereket.
FYI ez már az a jellegzetes gusztustalan-gerinctelen, igazi kelet-europai, ukrán-roman kultúrkör "vitakulturaja", ami miatt mai napig senki nem gondolja, hogy nyugathoz tartoznanak...

Fogalmam sincs, hogy kerülnék egy Nógrádi-fele felkegyelmuvel egy platformra - ti. semmiben nem mondjuk ugyanazt, többször linkeltem, micsoda szélhámos ex-komcsi besúgó -, de mindegy is, felkarcoljuk ezt is a szánalmasan kicsavart interpretaciod számlájára.

Amit rólam személyesen állítottál, abból ugyan semmi nem igaz - honnan is tudnál bármit Biały Kał Alsóról :p -, de ezt amúgy is sokan tudják itt, nincs szükség egy hazudozós (állítólagos?) lengyelre tájékozódni ezügyben, szóval nem is igen számít. :cool:

Viszont az kifejezetten beszédes, hogy miutan kapálózva állítottad, hogy semmiféle németellenesség nincs is nálatok, utána dől belőled az orbákolás, hogy miért közösködik barki a németekkel, miért nem amerikai segget nyalnak, mint ti (meg a románok, meg az ukránok), azt próbálod bizonygatni, hogy mindenki jobb minőséget gyárt a németeknél (ez nekünk, akik még emlékeznek az évtizedeken át mindenféle hamisított szarral csencselő lengyel bugyinepperek tömegére a magyar piacokon, különösen szórakoztató, az amerikai minőséget meg naponta személyesen látva tényleg az ostoba hülyeség netovábbja), nem bírod abbahagyni a teljes magyar népesség sértegetését, hogy a németekretámaszkodik inkább (gondolom, igazán őrjítő lehet, hogy a kutyának nem kell sem a bukott presztizsproject Borsuk, sem az outdated Rozsomak) stb.

A többi habókos marhaságot már páran utánam is kifejtették; de azt azért hozzáteszem, ez a fajta mindentől teljesen elrugaszkodott önértékelési zavar pontosan az, amiről korábban írtam Lengyelország kapcsán. Az meg már a no comment kategória, amikor te erőlködsz közgazdaságtannal, még folenyeskedni is próbálsz, miközben szaúdi szintű bevasarlasokat es mindannak evtizedekig fenntartását vizionalod egy a szaúdiakhoz képest törpe seggdugó méretű lengyel GDP mellett. Értem én, hagyomanyosan nem egy precíz, igényes üzletvitel, pláne üzemeltetés a lengyel stílus :cool: - de sem az Abrams, sem az F-35, sem a többi méregdrága rendszer nem megy majd nélküle. (E.g., az F-35 vételára úgy 10% körül lesz a 30 évnyi teljes üzemeltetésének.)
 
K

kamm

Guest
"Masik opcio, hogy korulneztek a vilagban es rajottok, hogy a megbizhato szovetseges OLCSON kap fegyvert, az meg aki a nemetekkel szovetkezik az dragan kap keves tankot MAJD ezutan Berlin (aka Bruxelles) meg a gazkeszletuk is elveszi toluk... de en kerek elnezest, hogy a vilag mashogy mukodik, mint par forumozo szerint kellene."
Komolyan, mint a 2. vilaghaboruban: a nemetek melle alltok, majd a nemetek a romanoknak adjak a tankokat, nem nektek, meg a roman atallas elotti heten is (tudom, tanultam Magyarorszagon tortenelmet). De ti megint a nemetek projektje melle alltok, kell az europai hadsereg... jon a covid, meg a maszkjaitokat is elveszik a nemetek... nincs gaz, nembaj Berlin (Bruxelels) eldonti, hogy a magyarok adjak be a kozosbe... ti a 6. vilaghaborut is mellettuk fogjatok vivni, ugye? Mert elvbol nem vagytok hajlandok USA-tol fegyvert elfogadni, pedig a Zrinyi program elott az osszes valamennyire is modern fegyveretek az usa-tol volt (M4, sidewinder, AMRAAM, a kulonleges dandar kb. 100%-a, raadasul jo resze ingyen). De nem, nektek tobb mint 100 ev tapasztalata utan is muszaj ismetelgetnetek, hogy az USA az "tularazott, fuj", amikor meg szembejon a valosag, akkor meg a masik a hibas... hihetetlen.
Hahaha, ez páratlan. :D
És még te próbáltál akárkit közgazdaságtanból felkerdezni. :D
 
  • Vicces
Reactions: Nagy Csaba

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
149
910
93
Hat, most aztán tényleg alaposan lejárattad magadat mindenki előtt. (Mondjuk ezek után nem is kár érted.)
Igazából a legszomorúbb nem is az a visszataszító, hirtelen gyomorforgatóra váltott stílusod, ahogyan gátlástalanul csúsztatsz, sőt, egészen személyeskedve hazudozol hirtelen, hanem az, hogy mindezt azért, hogy megpróbáld összeuszítani az embereket.
FYI ez már az a jellegzetes gusztustalan-gerinctelen, igazi kelet-europai, ukrán-roman kultúrkör "vitakulturaja", ami miatt mai napig senki nem gondolja, hogy nyugathoz tartoznanak...

Fogalmam sincs, hogy kerülnék egy Nógrádi-fele felkegyelmuvel egy platformra - ti. semmiben nem mondjuk ugyanazt, többször linkeltem, micsoda szélhámos ex-komcsi besúgó -, de mindegy is, felkarcoljuk ezt is a szánalmasan kicsavart interpretaciod számlájára.

Amit rólam személyesen állítottál, abból ugyan semmi nem igaz - honnan is tudnál bármit Biały Kał Alsóról :p -, de ezt amúgy is sokan tudják itt, nincs szükség egy hazudozós (állítólagos?) lengyelre tájékozódni ezügyben, szóval nem is igen számít. :cool:

Viszont az kifejezetten beszédes, hogy miutan kapálózva állítottad, hogy semmiféle németellenesség nincs is nálatok, utána dől belőled az orbákolás, hogy miért közösködik barki a németekkel, miért nem amerikai segget nyalnak, mint ti (meg a románok, meg az ukránok), azt próbálod bizonygatni, hogy mindenki jobb minőséget gyárt a németeknél (ez nekünk, akik még emlékeznek az évtizedeken át mindenféle hamisított szarral csencselő lengyel bugyinepperek tömegére a magyar piacokon, különösen szórakoztató, az amerikai minőséget meg naponta személyesen látva tényleg az ostoba hülyeség netovábbja), nem bírod abbahagyni a teljes magyar népesség sértegetését, hogy a németekretámaszkodik inkább (gondolom, igazán őrjítő lehet, hogy a kutyának nem kell sem a bukott presztizsproject Borsuk, sem az outdated Rozsomak) stb.

A többi habókos marhaságot már páran utánam is kifejtették; de azt azért hozzáteszem, ez a fajta mindentől teljesen elrugaszkodott önértékelési zavar pontosan az, amiről korábban írtam Lengyelország kapcsán. Az meg már a no comment kategória, amikor te erőlködsz közgazdaságtannal, még folenyeskedni is próbálsz, miközben szaúdi szintű bevasarlasokat es mindannak evtizedekig fenntartását vizionalod egy a szaúdiakhoz képest törpe seggdugó méretű lengyel GDP mellett. Értem én, hagyomanyosan nem egy precíz, igényes üzletvitel, pláne üzemeltetés a lengyel stílus :cool: - de sem az Abrams, sem az F-35, sem a többi méregdrága rendszer nem megy majd nélküle. (E.g., az F-35 vételára úgy 10% körül lesz a 30 évnyi teljes üzemeltetésének.)
A magam nevében köszönöm szépen ezt a hozzászólást. Teljesen egyetértek vele! Ami az utolsó két bekezdést illeti, sajnos napi szinten személyesen kell hallgatnom ezt az arrogáns, beképzelt polák bullshitet.

Higgyétek el nem a barátaink. Nekem személy szerint soha nem volt bajom velük, de amióta a saját bőrömön érzem ezt a fajta mentalitást, nem mondhatnám, hogy kedvelem őket.