1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lengyel helikopterbeszerzés

Diskurzus a(z) 'Katonai repülőgépek közbeszerzései' témában - GrGLy által indítva @ 2013. július 23..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. alfa74

alfa74 Active Member

De szeretnék már egy ilyen rövid hírt olvasni a magyar tenderről!

3. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Nem tudom, hogy ilyen mezőnyben mennyi esélye lenne a Mangustának... :)

4. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ha már AW129, akkor nem a fullextrás T129 lenne a logikusabb? Legalábbis én azt választanám :)

5. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

itt 32 darabról írnak, az azért már nem semmi!

http://www.janes.com/article/40591/poland-starts-kruk-attack-helicopter-acquisition-programme?from_rss=1

6. zotyek78

Hmm... Itt viszont -nem épp meglepő módon- T129-esről írnak... Bár elképzelhető, hogy csak találgatások... Kizárásos alapon nincs túl sok lehetőség... :D

7. alfa74

alfa74 Active Member

A T-129, biztos jobb lenne a Mangusztánál, mert annak tovább fejlesztésével született. Nem mellékesen már a korszerűbb fegyverek rendszer integrációja is meg van hozzá.
    Azért figyelemre méltó a lengyel hozzá állás a dolgokhoz. Az hogy ők komolyan gondolják a hadseregük fejlesztését és a technikai eszközök cseréjét az nem újság. Az viszont, ahogy kikötik már az elején, hogy ne is keress meg minket az ajánlatoddal, ha nem itt gyártod le a cuccot!

8. zotyek78

Mondjuk ez valóban furi... Ez gyak teljes tech transzfert jelentene? Vagy csak összeszerelés? Azzal túl sokat nem érnek, gondolom... Nem a munkahelyek miatt akarják...

9. joker

joker Well-Known Member

Én a Mil helyében tennék egy kifejezetten előnyös ajánlatott a lengyeleknek. Ha másra nem is lenne jó, de legalább jól felidegesítene pár embert :D

10. zotyek78

Vagy akár a japán heli is szóba jöhet már, nem?

11. alfa74

alfa74 Active Member

Még nem.

12. honved

honved Well-Known Member

Amennyiben lenne egy csöpp eszünk, ami nincs, akkor azonnal felvennénk a kapcsolatot a Lengyelekkel és egy közös beszerzésben ajánlatot tehetnénk, hogy nekünk is kell, 12 db. harci heli. Tendereztessünk közösen.
    Persze ilyen közös tender nem lesz, nekünk harci helink sem belátható időn belül.

13. desertfox

desertfox New Member

@honved hát Én is ebben bizok , de ezt is utolsó pillanatban kéne egy +12 kiegészitéssel

14. honved

honved Well-Known Member

Sajnos mi csak szavakban szerzünk be közösen, vagy egyedülk bármit is.
    Igaz, hangoztatni nagyon tudjuk a V-4-ek közös katonai beszerzését, kiképzéseket, stb.
    Tettek szintjén szerintem még semmit nem mutattunk fel.
    Kivéve egy neve nincs feladattal megbízott, jövőben leledző valamikori, közös harcoló alakulatban történő részvételt...
    Egyébként, csak gatyázás megy, minden konkrétum helyett.

15. Star Trek

Star Trek New Member

Csehek 2016ban 16 db új helit akarnak venni.

16. Star Trek

Star Trek New Member

Jó pl a lengyel és cseh valós haderő reform:)

17. borisz

borisz Well-Known Member

Na, valamiben végre egyet értünk.
    Azt gondolom, hogy ami, és ahogy jó a polákoknak, teljesen jó lenne nekünk is.
    Az se baj, ha ők gyártják le, L.o.ból gyakorlatilag gyalog hazajönnének.

18. voltagemultiplier

voltagemultiplier New Member

Nem hinném hogy lesz belőle valami. Valószínúbbnek tartom, hogy saját gyártmányú helikoptereit harciasítják majd. Most az ukrán balhé miatt kissé feszült a hangulat de ez nem mérvadó hosszabb távon. Ha ténylegesen akarnak valamit akkor inkább a szárazföldi technikájukat krszerűsítík, az a 100 akárhány Leo édeskevés és azt leszámítva igencsak rájukfér a fejlesztés.

19. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Most mégis, hol itt a gond? A polákoknak koptereik lesznek, nekünk meg "képességünk"......

20. zotyek78

Az a 100 akárhány kb. 250 Leo 2... Ami az a szint, ami az erőssebb EU országoknak van (franciák, angolok, németek, stb.)... Ezenkívül van még kb. 200 PT-91-es és több száz T-72-es nekik, szolgálatban. :)
    Ott lesznek helik... Szerintem ne fogadj senkivel az ellenkezőjére. :)

Ezen oldal megosztása