1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lockheed C-130 Hercules és C-130J Super Hercules

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. formosa1

formosa1 Active Member

A 10-15 éves olcsó megoldás nekünk is megfelelő, pláne hogy a környező országok is olcsó megoldást kerestek. Az évek múlásával meg ráérünk gondolkodni "az újabb megoldásokon"...

2. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ezzel csak az a probléma,hogy az a hivatalos álláspont,hogy csak vadonatúj haditechnikát veszünk (hála istennek) amivel 30-40 évre tervezünk.

LMzek 2.0 and svajcibeka like this.
  3. rudi

rudi Well-Known Member

Feltéve hogy tényleg "olcsó" az a megoldás...
    Ezt még így maguk a Lengyelek sem merték még leírni.

4. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Arról nem beszélve, hogy combat ready legjobb esetben és az nagyon jó eset 2 év alatt lesz a képesség. Azt vond ki a 10-15-ből.

5. kamm

kamm Well-Known Member

Egyszerűbb ignoralni az olcsojanoskodo zoldsegeit. O meg mindig ott tart, hogy inkabb vegyunk szart olcson, mert neki alacsony a fizetese - neki ez logikus, erted. :)

nyugger and svajcibeka like this.
  6. Wilson

Wilson Well-Known Member

Csak ugye arról általában kiderül,hogy hosszútávon mégis az a drágább megoldás.

arcas and kamm like this.
  7. formosa1

formosa1 Active Member

Akkor fizesd Te az amerikai fizudból, mert tudod a legtöbb embernek itt alacsonyabb a fizetése...!
    A "H" változat meg nem sz@r, mert több ország /pl. Ausztria/ is még azt használja, pedig biztos telne nekik a modernebb "J" változatra is....

8. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem értem a problémát hiszen világosan elmondták,hogy csak vadonatúj haditechnikát veszünk,függetlenül attól kinek mennyi a fizetése.Nekem az a véleményem,hogy annyi értelmetlen dologra elköltik az én a te és a mindegyikük adóját,(amiben ugye szintén nincs beleszólásunk),hogy én örülök végre,hogy a haderőfejlesztés során győzött a józan ész és más haderő toldozott foldozott levetett sz......i helyett vadiúj cuccokat veszünk.

9. formosa1

formosa1 Active Member

Világosan elmondták azt is, hogy mekkora keret van rá. - Abból Te 2 vadiúj Herkit - vagy nagyobb gépet - biztosan nem veszel. Tehát maradnak a Spartan méretű új, vagy a használt gépek...

Pontosabban keret csak volt rá, mert a vírushelyzet után ebben már nem lehetünk biztosak...

10. shornet24

shornet24 Active Member

Sokszor írtam már hogy az angoloknak még van asszem 3 db c-130J eladó a marschall-on keresztül! Na azok se nem leharcoltak, se nem öregek!

formosa1 likes this.
  11. Wilson

Wilson Well-Known Member

De azt kell megértened,hogy ez az összeg nincs kőbevésve csak egy tollvonás és már módosult is,sőt ahogy korábban már írta is valaki a szállítógépeket nagyon kellemesen lehet lízingelni,ez a 75 milliárd pedig pont az az összeg amelyből ezt kényelmesen el lehet indítani.A koronavírus meg egyáltalán nincs hatással a HM költségvetésére.

arcas and kamm like this.
  12. shornet24

shornet24 Active Member

10-et kínáltak eladásra egyenlőre abból már 7 elkelt: 5 bangladesbe, 2 meg asszem bahreinbe

13. rudi

rudi Well-Known Member

meg ment egy az USA-ba a Blue Angels öreg C-130-át váltani.
    Én úgy tudom hogy nincs már több eladó...:(

14. Wilson

Wilson Well-Known Member

Lesz még:):):)

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Dehogynem öregek. 1999-2000-es évjáratúak. Nagyjavíttatni kell őket, meg a center wing box-ot cserélni. És akkor még mindig csak egy 20 éves géped van. Ráadásul az angolok nem ingyen adják ám. A franciáknak ajánlgatták még a kivonás után a 10 gépet 650M USD-ért.
    Persze nem lett belőle semmi. 20 éves gépekért, amikre még költeni is kell. Ráadásul nem is a hosszútőrzsű 30-asok, hanem a sima J-k.
    Hát ha ezek neked jó üzletek, akkor gratulálok!o_O

borisz, kamm and Wilson like this.
  16. kamm

kamm Well-Known Member

Szerinted a vedelmi piacot erdekli, mennyit keresel? :D
    Ez szinte lenyegtelen.
    Az amerikai vedelmi beszerzesek sem azert a vilagon messze a legmagasabbak, mert itt keresnenek a legtobbet az emberek a vilagban - olyan europai orszagok mogott van az amerikai GDP-PPP per capita, mint Irorszag vagy Norvegia. Maskeppen az orosz vedelmi kiadasok sem kicsik, pedig ugyanezen a listan vagy 15 hellyel vannak meg a magyarok mogott is...

Egyreszt de, egy szar, kulonosen arra a celra, amire gepet keresnek.
    Masreszt az osztrakok sem hasznaltan vettek, mert psurolni problatak, hardmadreszt ez nem ugy megy, mint a telefonod, hogy azonnal lecsereled, csak mert ujabb jott ki. :rolleyes:

17. kamm

kamm Well-Known Member

Mondom, kenyelmesebb ignoralni a hoborgeseit, folyamatosan ugyanazokat a tajekozatlan marhasagokat szajkozza, teljesen mindegy, hanyszor mutatod meg, hogy nem igaz. :)

pöcshuszár likes this.
  18. kamm

kamm Well-Known Member

Osszefoglalva: arra szinte semmire sem jo, amire keresunk gepet, viszont legalabb oreg, elavult, draga es 10 ev mulva mehet a kukaba. :D

19. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Erre még nem is reagáltam. Az osztrák hadsereget meg felveti a pénz!
    Papa te irgalmatlanul el vagy tévedve. :p:D
    2014- Link
    2019- Link (sajnos most csak németül találtam meg.)

Wilson and fedett_mókus like this.
  20. rudi

rudi Well-Known Member

Persze...2035 után;)

Ezen oldal megosztása