1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lockheed C-130 Hercules és C-130J Super Hercules

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

"WASHINGTON, November 20, 2019 -

The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to New Zealand of five (5) C-130J aircraft and related equipment for an estimated cost of $1.4 billion. The Defense Security Cooperation Agency delivered the required certification notifying Congress of this possible sale today.

The Government of New Zealand has requested to buy five (5) C-130J aircraft; twenty-four (24) Rolls Royce AE-2100D3 turboprop engines (20 installed, 4 spares); fifteen (15) Embedded Global Positioning System (GPS)/Inertial Navigation Systems (INS) (EGIs) with GPS security devices, airborne (10 installed, 5 spares); eight (8) Multi-Information Distribution System (MIDS)/Link-16 Low Video Terminal (LVT)-BU2 (5 installed, 3 spares); thirteen (13) AN/AAQ-24(V)N LAIRCM (Large Aircraft Infrared Countermeasures) System Processor Replacement (LSPR) (10 installed, 3 spares); and nineteen (19) Guardian Laser Transmitter Assembly for LAIRCM (15 installed, 4 spares). Also included are eight (8) AN/AAR-47 Missile Warning System (MWS); eight (8) AN/APN-241 Low Power Color Radar; eight (8) AN/ALR-56M Missile Warning System Receiver; fifteen (15) AN/ALE-47 Countermeasures Dispensing System; six (6) MX-20HD Electro-Optical/Infrared Imaging System; forty-four (44) Missile Warning Sensor, LAIRCM; Control Interface Unit Replacement, LAIRCM; classified memory cards, LAIRCM; Low Volume Terminal Cryptographic Modules KIV-55; AN/ARC-210 RT-1990A(C) Radio; AN/ARC- 164(V) RT-1518 Radio; AN/ARC-153 Tactical Air Navigation; AN/ARN-147 VHF Receiver; AN/ARC-190 HF Radio; AN/ARC-222 VHF Radio w/SINCGARS; Classified Tactical Manuals; Cartridge Activated Devices/Propellant Activated Devices; M206 Flares; MJU-64/B Decoy; BBU-35A/B Impulse Carts; Joint Mission Planning System; Classified Computer Identification Numbers; Electronic Combat International Security Assistance Program (ECISAP) support, support and test equipment, publications and technical documentation, personnel training and training equipment, U.S. Government and contractor engineering, technical and logistics support services; and other related elements of logistical and program support. The total estimated value is $1.4 billion.

This proposed sale will support the foreign policy and national security of the United States by helping to improve the security of a major ally that is a force for political stability, and economic progress in the Asia-Pacific region. The proposed sale will improve New Zealand's capability to meet current and future threats by enhancing its current airlift capability.

This proposed sale will provide the capability to support national, United Nations, and other coalition operations. This purchase also includes sensors and performance improvements that will assist New Zealand during extensive maritime surveillance and reconnaissance as well as improve its search and rescue capability. Additionally, the extra cargo capacity and aircraft performance will greatly increase New Zealand's Antarctic mission capabilities while simultaneously increasing safety margins. New Zealand currently operates the C-l30H aircraft and will have no difficulty absorbing this equipment and support into its armed forces.

The proposed sale of this equipment and support will not alter the basic military balance in the region.

The prime contractor will be Lockheed Martin, Ft Worth, TX. There are no known offset agreements proposed in connection with this potential sale.

Implementation of this sale will require the assignment of up to three U.S. contractor representatives to New Zealand.

There will be no adverse impact on U.S. defense readiness as a result of this proposed sale.

This notice of a potential sale is required by law and does not mean the sale has been concluded."

-----------------------------------

5 korrekt módon felszerelt C-130J szállítógép 1,4 milliárd USD-ért. (támogatásal, a meglévő régi C-130-ok mellé)

Az egy gépre jutó átlagköltség 280 millió USD = 84 milliárd HUF.

fishbed, vilmoci and rudi like this.
  2. formosa1

formosa1 Active Member

Matematikus az, aki ebből 1 "csupasz", támogatás nélküli gép árát kiszámolja... :)

3. rudi

rudi Well-Known Member

Korrekt módon?
    Én nem is értem mire kell egy ilyen fullos gép a Kiwiknek?
    Talàn az USA különlegeseknek vannak ilyen gépeik, de nekik se sok...

4. Terminator

És az mire lenne jó?

Inkább viszonyítási alapnak jó ez a szám...

Új-Zéland: 5 C-130J = 1,4 milliárd USD -> 280 millió USD az egy gépre jutó átlagköltség = 84 milliárd HUF
    Portugália: 5 KC-390 = 0,92 milliárd USD -> 184 millió USD az egy gépre jutó átlagköltség = 55,2 milliárd HUF

Ebből úgy tűnik, hogy olcsóbb lehet a KC390, mint a C130J.

2018.02.15. - Z2026: "A 2019–2021-es költségvetés terhére 75 milliárd forintot fordíthat a honvédség szállítórepülők vásárlására."

Ebből látszik, hogy még elég sokat kell hozzátenni ahhoz, amennyit eredetileg szántak a rámpás gépekre. (Főleg ha a versenyképesség javítása érdekében tovább rontja a jegybank a forintot.) Lehet, ezért is csúsznak a dolgok.

fishbed, arcas and rudi like this.
  5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Hmm 280M/db.... Értem.:rolleyes:

6. Terminator

Eszamoltam? Ez nem egy gep ara, hanem az egesz beszerzes egy gepre juto atlagkoltsege. Nem tudjuk hogy pl. hany ev support van benne es hogy az milyen szintu. De 5 db elektronikaval jol felszerelt szallitogepet (nem tankert) ennyiert adna az USA egy olyan barati orszagnak, ahol mar rendszerben all a tipus.

7. formosa1

formosa1 Active Member

Ez nem "viszonyítási alap", mert az angol szövegből látszik, hogy a kiwik erősen "fullos" verziót vettek, míg a portugál üzletről jóval kevesebbet tudni.
    Ráadásul Portugália fejlesztő ország, így biztos olcsóbban vásárolhat, mint a kívülálló országok. - De itt sincs viszonyítás, mert a C-390-ből eddig csak a fejlesztők vásároltak.

/Viszonyításként nézz be 1 autószalonba, és érdeklődj 1 alapmodell és a fullos verziója áráról. - Röpködni fognak a milliók!!! Ráadásul a kiwik alkatrészeket és támogatást is vettek.../

8. Terminator

Nem vettek meg semmit a kiwik. Az amerikaiak ennyiert adnak, ha ezt mind megvennek hozza. Mint az autoszalonban...

A portugal uzletrol meg tudni lehet hogy hany ev teljes support + a szimulator. Es az izraeli vedelmi rendszer arat.

Az igaz, hogy beszallitok a portugalok, de a kiwiknel meg mar rendszerben all a tipus.

9. formosa1

formosa1 Active Member

Mondom én, hogy nem egyszerű a viszonyítás, és gondolom, hogy a brazilok okkal jelentettek be 1 olcsóbb - csak szállító - változatot... :)

10. pöcshuszár

Nem erről van szó.
    Egyszerűen rohadtul sokalltam, és sokallom most is.
    Ezt úgy értem, hogy nálam fejben a C-130J még 110-130M USD magasságában mozog.
    Közben meg egy gyors keresés után azt látom, hogy a németek ajánlata is ezen a szinten mozgott:
    3-3db C-130J-30 és KC-130J összesen 1,4Mrd USD. Ott a darabár valami 233M USD-re jött ki.
    Ráadásul, ahogy látom a kiwiknek a sima J lett kiajánlva, nem a J-30.
    Mindenki elfeküdte az arcát? 230-240M USD C-130-ért? :eek:
    A malájok 4db A400M-et kaptak 740M USD áron. Nem fejlesztő/gyártó partnerként...
    Persze most mindjárt jön a "fostenger", hogy "az A400M így meg úgy"!
    De - könyörgöm! - ennyit nem romlott a pénz, hogy ilyen horror árat kelljen egy nyomorult C-130-ért kifizetni!
    Ennek tükrében 1000x inkább a semmilyen referenciával nem rendelkező KC-390, mint a C-130. Még a Portugálok árán is!
    Persze csak az A400M után! ;):p:D

11. formosa1

formosa1 Active Member

Ne könyörögj! A kiwik fullos verziót vesznek supporttal, tartalék hajtóművekkel, alkatrészekkel. És valószínű, hogy a németeknél is hasonló a helyzet.
    Miközben a malájok kevesebb pluszra költöttek...

12. emel

emel Well-Known Member

Nana, ez a bevásárlás elég távol van a "fullos verzió"-tól"" Semmi légitankoló-rendszer, a gép nem légitankolható, és más gépek (pl. helikopterek) részére sem képes légitankolást adni! :( Szóval a "fullos" minősítés egy kicsit túlzás ... :p A KC-390 árában meg eleve benne van a légitankolást fogadó, és a más gépeket tankoló rendszer. :);)

Denomation likes this.
  13. pöcshuszár

Múltkor tök véletlenül beleakadtam, egy másik rendelés kapcsán, hogy 1 hajtómű a C-130-hoz 10M USD-be kerül. Ha egy komplett gépet megvesznek donornak a kiwik, és 6 gépre számolod a költséget, akkor is 230M magasságára jön ki a gépenkénti ár. Ami még mindig rohadt sok! Még akkor is, ha a kiwi rendelés egy jó halom olyan elemet is tartalmaz, ami a már meglévő C-130-asaikra rendeltek. Ebben a tekintetben talán a német ajánlat informatívabb, mivel abban nincsenek csak a konkrét gépekhez szükséges elemek, és minimális tartalék.
    A portugál KC-390-es rendelés is 12!!! évre tartalmazza a supportot! Ez nagyjából 70-80M-val dobta meg a gépek árát. Nem 150M-val! o_O

14. rudi

rudi Well-Known Member

Csak az arányok kedvéért...
    Az ajánlat tárgya a Large Aircraft Infrared Countermeasures (LAIRCM) DIRCM önvédelmi rendszer.
    Legutóbb ilyet Indiának adtak el 2 db-ot (+tartalék) (az elnöki B777-es gépekre) $190 millióért => $95 milli / db
    Ebből a rendszerből 5 db (+ tartalék) szerepel a Kiwik ajánlatában = $475 millió
    Ez elég messze áll a valóságtól...
    - A C-130-kat alapból után lehet tölteni merev csöves rendszerrel.

Extra felszerelésként lehet kérni hozzá hajlékony csöves rendszerű utántöltő csövet is.
    Erre a Kiwiknek nyilvánvalóan nincs szükségük mert nekik ugyebár nincs dedikált utántöltő gépük, viszont mind az Ausztráloknak, mind az USA-nak vannak merev csöves rendszerű utántöltőik amikből képes fogadni üzemanyagot

- A saját belső üza készlet (+szárny alatti póttartályok) erejéig minden C-130-képes más gépeket utántölteni. A szárnyon lévő külső felfüggesztési pont minden gépen "nedves". Arra lehet akasztani az utántöltő konténert. A KC-130-ban annyi a plusz hogy a tehertérbe nagyméretű extra tartályokat lehet beszerelni és be van építve az ehhez szükséges extra csövezés.

svajcibeka, fishbed, arcas and 5 others like this.
  15. pöcshuszár

Az a gond, hogy a KC-390-es alapból adja a gépekhez a - ha jól tudom - J-MUSIC rendszert.
    (Az A400M árában is benne van tudtommal. Más kérdés, hogy az integráció még nem történt meg, de ezért fizeti is a kötbért az Airbus)
    /Ennek némileg ellent mond ez a sajtóközlemény, de szerintem csak technikailag jelenik meg külön. Ha mégis külön kell megvenni, akkor sem 95M/gép, hanem 10!/
    Ez az amerikaiak marhasága, hogy 1-1 ilyen Approval Formba tulajdonképpen csak a pilótaüléseket nem rakja bele külön tételként.

16. migfun

migfun Well-Known Member

Ki is fogynánk a fórumon a témából, ha ilyen részletes leírást kaptunk volna a H145 vásárláskor. Nem lenne mit találgatni, hogy hány gép lesz milyen konfigurációban. :cool:

Terminator, pöcshuszár and rudi like this.
  17. shornet24

shornet24 Active Member

Az angol c-130j sokkal olcsóbbak

18. rudi

rudi Well-Known Member

Az elmúlt évek Herkules eladásai:
    • Franciaország: 4 db (2 C-130J + 2 KC-130J) - $ 650 millió = $ 112.5 millió / db
    • Németország: 6 db (3 C-130J + 3 KC-130J) - $ 1.400 millió = $ 233.3 millió / db
    • India: 6 db (C-130J) - $ 1.200 millió = $ 200 millió / db
    Mindegyik más annak függvényében hogy ki, mit kért hozzá.

fip7, fedett_mókus, borisz and 2 others like this.
  19. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Atyaég,iszonyatos árak! Csak úgy megkérdezem, hogy nem lenne nekünk elég 3 db C27-es? Jó, tudom, hogy annak idején szó volt arról, olyan gépeket szerzünk be, amelyek például egyhuzamban elrepülnek Afganisztánig, meg a légi utántöltés. Ha jól tudom, egy pöpecül felszerelt C27-es 80 millából kijönne. Szó volt róla, hogy a németekkel az A400-asok flottájába beszállnánk a közös üzemeltetésbe. Esetleg majd később vehetnénk valami nagyobb gépet, amikor már kiforrott. ( KC 390-es vagy A400, tudom az utóbbi túl nagy. Vagy esetleg 1 vagy 2 C27-es addig.

20. shornet24

shornet24 Active Member

Az angolok bangladesnek meg bahreinnek adtak el meg még fognak eladni a saját flottájukból

Ezen oldal megosztása