1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lockheed Martin F-35 Lightning II

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Fade

Fade Well-Known Member

kamm and fedett_mókus like this.
  2. jani22

jani22 Well-Known Member

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

F-35A vs F-16. Tök poén lett volna egymás mellett megmutatni.

Nagy Csaba, fishbed and angelsoul like this.
  4. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ez a videó nagyon régi. Ekkor az F-35-nek még igen komokly korlátozásai voltak, de ez szinte lényegtelen is, hiszen a felszállás során mind a két gép teli volt tankolva, a pilóták meg nem igyekeztek egyik esetben se rövidre venni a felszállást.

Itt Tornadókkal lehet összevetni:

molnibalage and fishbed like this.
  5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Watch from inside the cockpit as F-35 DEMO pilot Capt. Andrew "Dojo" Olson performs the F-35 Demonstration over Miami Beach during the National Salute to America's Heroes Airshow.

Nagy Csaba, fishbed, rudi and 2 others like this.
  6. Allesmor Obranna

Érdekes, hogy a Pedal Turn-höz két kéz kell és egyátalán ezt a joystick-al csinálják.
    Az oroszok a pedállal.
    Olyan, mintha valami határolót írna felül fizikai erővel. Ez korábban nem volt jellemző a GD/Lockheed filozófiájára.
    A fizikai erővel felülírható bothatárolás a McDonnel féle Hornet, illetve főleg az oroszok sajátja volt - már ha jól tudom.

fishbed likes this.
  7. Terminator

Production line of F-35 Lightning II A , B and C fighter of the Lockheed Martin Company in Industrial Factory Fort Worth, Texas, United States.

Nagy Csaba, alfa74 and fishbed like this.
  8. Terminator

Megérkeztek az F-35A-k Payerne-be. Június 14-ig tesztelik őket a svájciak.

fishbed likes this.
  9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A múltkor miért is nem sikerült a megnyert tender után üzletet kötni a Gripenre? ;)
    Meg lennék döbbenve, ha most meg az F-35 mellett döntenek... o_O

10. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

nekem is meglepi lenne , pénzük mondjuk van rá :D , Isten se tudja szerintem miért bukott el a népszavazáson az előző nyertes tender

11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A lakosság sokallta a program költségét - ugyanis meg lett "népszavaztatva"! :rolleyes:

12. fedett_mókus

a népszavazásról tudtam az oké , de nem mentem bele jobban hogy mi lett a vége a dolognak , basszus ha a grifeket sokalták akkor az F35 árcédulájától sokkot fognak kapni :D

pöcshuszár likes this.
  13. fedett_mókus

őszintén szólva egyetlen egy dologra tudok gondolni , arra hogy az átesésvédelem alapból letolná a gép orrát és ezt írja felül fizikai erővel a pilóta , lehet benne ilyen mechanika

14. migfun

migfun Well-Known Member

Akkor csak az F-5 leváltását tervezték, arra sokallták az elkölteni szándékozott pénzt. Most egyszerre cserélnék az F-5, F-18 flottát, nyilván más összegről lesz szó. Nem a típust szavazták le, hanem a rá költendő pénzt.

Nagy Csaba, fishbed and fedett_mókus like this.
  15. Allesmor Obranna

A gép 50 fokos állásszöggel még simán repülhető, az összes tengely körül kormányozható. Ez az érték amúgy 70 fok, de ez a szériagépeken le lett korlátozva.
    A Pedal Turn-nél, ami egy vezetett lapos dugóhúzó, nem tudom, mennyire van a gép a tényleges átesés közelében még úgy is, hogy a Pedal Turn, vagy az orosz Stoper egy jellemzően átesésen túli manőverelem. A TVC gépek képesek rá, a nem TVC gépek közül ilyen szinten a klasszikus Hornet-től látni ilyet és az F-35A-tól.
    Furcsa, hogy a Super Hornet-nél bár a demoknál megvan egy ehhez hasonlatos elem, távolról se ilyen "bátran" van előadva, mint az F-35A-nál, vagy akár az elődtípus F/A-18C/D gépeknél.

Python, Nagy Csaba and fishbed like this.
  16. Allesmor Obranna

Okoskodtam kicsit a youtube videó kommentjében, az F-35A demo team erre megígérte, hogy közzétesz egy videót nemsokára, ahol lépésről lépésre elmagyarázzák a különféle manővereket és azok végrehajtását.

wolfram, Nagy Csaba, zotyek78 and 5 others like this.
  17. molnibalage

Melyik videóban?

18. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

19. molnibalage

20. sequadon

sequadon Active Member

A világ legdrágább és egyik legrosszabb vadászgépét veheti a kormány

"A becslések szerint egy F-35-ös 100 millió dollárba, vagyis 28-29 milliárd forintba kerül. Ha a 12 svéd Gripen helyett ugyanennyi F-35-öst vennék, az közel 350 milliárd forintba kerülne. A National Interest szerint az elképesztően drága, ár-érték arányban csapnivaló F-35 benne van minden idők öt legrosszabb vadászgépe között."

Ezen oldal megosztása