F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest

Ez a China Lake-i tesztalakulat. , Itt dolgozták ki és tesztelték az F/A-18E/F gépek AESA radarjait, sisakcélzóit stb. meg a hh alatt sok minden mást.
Gondolom ők csinálták meg a "nézzük meg ezen is" tesztet, az F-35C-re. De akkor ezek szerint ez nem feltétlen RCS változtatás agresszor gépeknek, hanem valami más lehet. Hogy mi, bevallom sok ötletem nincs...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 863
113

Ez a China Lake-i tesztalakulat. , Itt dolgozták ki és tesztelték az F/A-18E/F gépek AESA radarjait, sisakcélzóit stb. meg a hh alatt sok minden mást.
Gondolom ők csinálták meg a "nézzük meg ezen is" tesztet, az F-35C-re. De akkor ezek szerint ez nem feltétlen RCS változtatás agresszor gépeknek, hanem valami más lehet. Hogy mi, bevallom sok ötletem nincs...
Nem lehet köze ennek a festésnek a nagy magasságú repülési profilnak?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Érdekes adalék:

Col. Berkland, Keeper Of F-35s At Eielson AFB, On Russia, Fear, More
Mar 22, 2022 Jim Clash
FORBES:

“…The F-35 also has really good acceleration. The engine is a beast. If you start at say, 200 knots, the F-16 and F-35 side-by-side using full afterburners, the F-35 will reach Mach 1 faster. It will also beat an F-22 to Mach 1.

But at Mach 1, the F-22 pushes faster to Mach 2, and will overtake the F-35. The F-35 was not built to be strictly an air-dominance aircraft. The F-16 will also overtake the F-35 between Mach 1 and Mach 2. The F-35 actually maxes out at about Mach 1.7, fast enough to get the job done. Think of the F-35 as the quarterback in an air combat fight with several other planes because of its stealth and sensor-fusion capabilities…”
 
M

molnibalage

Guest
Nem lehet köze ennek a festésnek a nagy magasságú repülési profilnak?
Nem tudom. Én eleinte arra gyanakodtam, hogy lehet, hogy az IR visszaverődéssel csinálnak valamit.
De most már teljesen bizonytalan vagyok, hogy mi lehet ebben a buli.

Érdekes adalék:

Col. Berkland, Keeper Of F-35s At Eielson AFB, On Russia, Fear, More
Mar 22, 2022 Jim Clash
FORBES:

“…The F-35 also has really good acceleration. The engine is a beast. If you start at say, 200 knots, the F-16 and F-35 side-by-side using full afterburners, the F-35 will reach Mach 1 faster. It will also beat an F-22 to Mach 1.

But at Mach 1, the F-22 pushes faster to Mach 2, and will overtake the F-35. The F-35 was not built to be strictly an air-dominance aircraft. The F-16 will also overtake the F-35 between Mach 1 and Mach 2. The F-35 actually maxes out at about Mach 1.7, fast enough to get the job done. Think of the F-35 as the quarterback in an air combat fight with several other planes because of its stealth and sensor-fusion capabilities…”
Kár, hogy ez már nem lehet a pierre sprey képbe vágni...
Azon mondjuk meglepődöm, hogy M1-ig még az F-22-őt is lelépi.

" as the quarterback"
Ezzel a hasonlattal a világ 95%-a nem tud mit kezdeni.
Talán még a jenkik egy rész sem...
 
K

kamm

Guest
Ezzel a hasonlattal a világ 95%-a nem tud mit kezdeni.
Talán még a jenkik egy rész sem...

:rolleyes:

1p4ksb.jpg
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Ausztrál F-35A bemutató. Más mint az USAF programja, mások a manőverek. A nagy állásszögű belerántások utáni erőteljes átnyomások alapján szerintem a pilóta korábban a RAAF Super Hornet-jét repülhette, ott látni ilyen elemeket:

 
M

molnibalage

Guest
Ausztrál F-35A bemutató. Más mint az USAF programja, mások a manőverek. A nagy állásszögű belerántások utáni erőteljes átnyomások alapján szerintem a pilóta korábban a RAAF Super Hornet-jét repülhette, ott látni ilyen elemeket:

Nem tudom, hogy meg Pierre Sprey meghalt vagy csak a demók miatt, de végr nem olvasni olyan hülyeségeket, hogy "can't turn", meg "does not have performance" és egyéb faszságokat.