F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 506
72 483
113
Israel’s Unique F-35I Adir Test Aircraft Arrives at Tel-Nof AFB...

Emj0gDsXMAQ2K3I
 
M

molnibalage

Guest
Be kellett volna fejezni az ADF-et és helyette egy valódi multirole gépet csinálni.Multiroleságban sem a Raptor sem az F-35 nem éri el az F-16 vagy az F-18 szintjét.Modernebbek ez kétsegtelen de a többfeleadatúsági szintjük alacsonyabb.
Ekkora baromság leírásában segített valaki vagy magadtól sikerült összehozni? De tényleg.
Az F-35A hülyére pofozza az F-16C-t, az F-35C meg a Super Hornetet.

Kérlek vázold már fel, hogy mi az, amire nem képes az F-35A, amire az USAF F-16C vagy mire nem képes az F-35C, amire a Super Hornet?

Az F-35A stealth üzemmódban pont akkora csapásmérő képességgel bír mennyiségileg, mint az F-16C. Csak messzebbre repült és stealth. Most stealth módban tud 4 db AIM-120-at, aminél +2 AIM-9-cel több az F-16C. Aminek jelentősége kvázi semmi, ha DAS van a stealth gépeden. A sidekick upgrade után meg 6 db rakétás lesz az F-35 belső tere is.

Ha meg nem kell stealth, akkor a tűzerőt és RCS-t se mérjük össze, mert elröhögöm magam.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
????

Gondolod, hogy az USA nem adna el F-35-öt, ha lenne rá pénzünk...?
Az elmúlt hetek Trump F-35 összekötését és agymenéseket totálisan nem értettem. Totálisan független attól, hogy ki az elnök, hogy adnak-e el NATO országba F-35-öt vagy sem. Főleg a mostani gazdasági helyzetben.
Európából az "érdekes politikiai elhajlású ország" hivatalosan még nem jelentkezett be F-35ért. Ergo, az eladást sem kellett elutasítani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
Ekkora baromság leírásában segített valaki vagy magadtól sikerült összehozni? De tényleg.
Az F-35A hülyére pofozza az F-16C-t, az F-35C meg a Super Hornetet.

Kérlek vázold már fel, hogy mi az, amire nem képes az F-35A, amire az USAF F-16C vagy mire nem képes az F-35C, amire a Super Hornet?

Az F-35A stealth üzemmódban pont akkora csapásmérő képességgel bír mennyiségileg, mint az F-16C. Csak messzebbre repült és stealth. Most stealth módban tud 4 db AIM-120-at, aminél +2 AIM-9-cel több az F-16C. Aminek jelentősége kvázi semmi, ha DAS van a stealth gépeden. A sidekick upgrade után meg 6 db rakétás lesz az F-35 belső tere is.

Ha meg nem kell stealth, akkor a tűzerőt és RCS-t se mérjük össze, mert elröhögöm magam.

Szövegértés.Azt írtam,hogy multiroleságban.Van egy fokú multirolesága az egyiknek meg a masiknak és az F-35 ebben nem jobb.
 
M

molnibalage

Guest
Szövegértés.Azt írtam,hogy multiroleságban.Van egy fokú multirolesága az egyiknek meg a masiknak és az F-35 ebben nem jobb.
De értettem, az is marhaság, amit írsz.. Az F-16 és a SH süket és vak egy F-35A és C-hez képest és nem stealth. Azonos konfiggal lassabbak is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
De értettem, az is marhaság, amit írsz.. Az F-16 és a SH süket és vak egy F-35A és C-hez képest és nem stealth. Azonos konfiggal lassabbak is.

Akkor ide is leírom:az idei F1-es Ferrarit sem a tavalyi Mercedeshez hasonlitod.
Ezen kivül végig úgy fogalmaztam,hogy a 4.gen. gépeket a 4.gen. gépekkel az 5.gen. gépeket pedig a saját generaciójával hasinlítottam össze.Nem mondtam,hogy az SH jobb mint az F-35.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
Hogyan, mivel méred a multirole-ságot?

Többfeladatúság.Az multirole ami az alapvető feladatokat el tudja látni:felderites,vadász feladatok,csapásmérés.Persze a méret es az esszerűség korlátoz,senki sem varja,hogy olyan kapacitása legyen mint egy B-52-nek.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Többfeladatúság.Az multirole ami az alapvető feladatokat el tudja látni:felderites,vadász feladatok,csapásmérés.Persze a méret es az esszerűség korlátoz,senki sem varja,hogy olyan kapacitása legyen mint egy B-52-nek.
Tudom mi az a multirole, de még mindig nem tudom hogyan méred a mértékét? Ha azt mondod az egyik jobb ebben mint a másik, akkor az összehasonlításhoz valamivel mérni kell. Ráadásul pl. multirole a MiG-29M/35 is meg az F-35 is meg a Gripen is, na de azért ugye ... pedig mindhárom ma rendszerben álló tipus.
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
Tudom mi az a multirole, de még mindig nem tudom hogyan méred a mértékét? Ha azt mondod az egyik jobb ebben mint a másik, akkor az összehasonlításhoz valamivel mérni kell. Ráadásul pl. multirole a MiG-29M/35 is meg az F-35 is meg a Gripen is, na de azért ugye ... pedig mindhárom ma rendszerben álló tipus.

Alapból nem mérek 5. és 4. gen. gépeket egymáshoz mert felesleges.Ha tudod mi az a multirole akkor mérni is tudod.Maradjunk a példánal:A Rafale van olyan jó légifölény gép mint a csak erre tervezett F-15(bar az meg multirole lett közben).Korlátozás nélkül ki tudod cserélni a Rafalet F-15-re es fordítva ebben a szerepkörben és kb minden más szerepkörben.Ezt nem tudod elmondani az F-35-ről az USAF szerint.
 
M

molnibalage

Guest
Alapból nem mérek 5. és 4. gen. gépeket egymáshoz mert felesleges.Ha tudod mi az a multirole akkor mérni is tudod.Maradjunk a példánal:A Rafale van olyan jó légifölény gép mint a csak erre tervezett F-15(bar az meg multirole lett közben).Korlátozás nélkül ki tudod cserélni a Rafalet F-15-re es fordítva ebben a szerepkörben és kb minden más szerepkörben.Ezt nem tudod elmondani az F-35-ről az USAF szerint.
Ez az állítás is marhaság.
Az F-15 hatósugarához és CAP idejeéhez CFT-s konfigban nem mérhető a Rafale. A repülési teljesítménye sem főleg, ha teliaggatod fegyverzettel, mert annak kisebb mérete és tömege miatt az jobban megérzi ezt.

Nem kellene téves elképzelésekből a végtelenbe extrapolálni, inkább befejezhetnéd az ámokfutást, amit előadsz.