Lövedékálló mellények, lövedékálló felszerelések, borítások, sisakok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 828
113
tegnap este szoliba épp ezen gondolkoztam. hogy a könnyűmellények oldalára lehetne e fel mollezni vagy tábőzárral felerősíteni kiegészítő kevlár vagy akár kerámiabetétet opcióként ha szükséges.
az egész alapja egy lerongyolodott védőmellény tanulmányozása. szerencsére az agyonhasználat miatt minden része szemrevételezhető vólt. (nem nem ez az általános.)
Ez nagyjából 15 éve általánosnak mondható.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 914
21 464
113
Attól függ. Testpáncél (body armor) vagy Plate Carrier? Ruha aladt hordható vagy külső.
Általában a legtöbb modern plate carrier úgy van kialakítva, hogy olyan védelemre tudod skálázni ahogy szeretnéd.
Tudsz bele tenni lágy kevlárbetétet + kerámiát vagy akár egyedül használható nem fragmentálódó kerámia betétet. Amikor meg a gyors mozgás a preferált akkor az oldalsó védelmet akár el is hagyhatják egy szellős és könnyű létra vagy pedig rugalmas oldalpanel kedvéért.
Ennek egészen a végletekig vitt formája az úgynevezett plate frame ami már szövetet se nagyon tartalmaz.

tmc-kydex-frame-modular-carrier.jpg
HTB1dA9Oc6rguuRjy0Feq6xcbFXaI.jpg

Vagom mikent van kialakitva a plate carrier. Van. Abbol gondoltam amit irtam, hogy amikor keresgeltem kozottuk, akkor emlekeim szerint szinte kivetel nelkul csak elol es hatul volt plate bennuk es az oldal plate kulon volt vasarolhato. En is kulon vettem.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 144
33 446
113
Barna TMK ?
Az tramuta csökkentő betét, a nyakára kéne tekerni annak aki beletette... Szarabb lett mint a zöld. Hála istennek sikerül tőle végre megszabadulni.
igen az . nehezíti mint a dög nem kis súlya van annak a sok foliának.
ja és a BW zsákot hány cég gyártotta itthon? mert a mostani már a 3. gyártótól való. (ez most UNION PLUS os )
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 828
113
Vagom mikent van kialakitva a plate carrier. Van. Abbol gondoltam amit irtam, hogy amikor keresgeltem kozottuk, akkor emlekeim szerint szinte kivetel nelkul csak elol es hatul volt plate bennuk es az oldal plate kulon volt vasarolhato. En is kulon vettem.
Hát általában a hadi (és nem különleges műveleti ) plate carriereknek van oldalsó platje vagy a régebbi body armorok pedig hónaljig érnek lágy kevlárral.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 828
113
tegnap este szoliba épp ezen gondolkoztam. hogy a könnyűmellények oldalára lehetne e fel mollezni vagy tábőzárral felerősíteni kiegészítő kevlár vagy akár kerámiabetétet opcióként ha szükséges.
az egész alapja egy lerongyolodott védőmellény tanulmányozása. szerencsére az agyonhasználat miatt minden része szemrevételezhető vólt. (nem nem ez az általános.)
side_plate_pocket_carrier.jpg
eagle-side-plate-carrier.jpeg

Ez egy régebbi tengerészgyalogos cucc 2010-14-ből , itt az oldalpanelben és mellény fő paneljebeib alapból belevarrt lágy kevlár van, az első és hátsó panelbe belülre megy egy -egy kerámia betét. Az oldalsó kerámia itt ilyen molle zsebekkel helyezhető fel. Bár marha ormótlan.

Újabban standalone platekkel inkább ez dívik
20210714_113543_1024x1024@2x.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 007
73 484
113
NFM Group announced that they had acquired all shares of Hexonia GmbH in Germany.

Hexonia is a supplier of personal protective equipment and combat clothing to the German armed forces and has its head office and production in Nettetal outside Düsseldorf. The acquisition is the biggest in NFM Group’s history to date, increasing its total production capacity, access to new technologies, and new markets, making NFM Group now a leading European company in protective equipment and combat clothing. The acquisition comes at a time when Germany is carrying out a significant modernisation of its armed forces with an investment fund of EUR 100 Bn, and while Hexonia faced strong growth.


 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 914
21 464
113
NFM Group announced that they had acquired all shares of Hexonia GmbH in Germany.

Hexonia is a supplier of personal protective equipment and combat clothing to the German armed forces and has its head office and production in Nettetal outside Düsseldorf. The acquisition is the biggest in NFM Group’s history to date, increasing its total production capacity, access to new technologies, and new markets, making NFM Group now a leading European company in protective equipment and combat clothing. The acquisition comes at a time when Germany is carrying out a significant modernisation of its armed forces with an investment fund of EUR 100 Bn, and while Hexonia faced strong growth.



Nem igazan talaltam sehol arakat ezekhez a cuccokhoz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A chilei hadsereg amúgy máig Stahlhelmben tolja...nem, alább nem a Wehrmacht látható, hanem a chilei katonák parácéja napjainkban! :D A fegyverük is Mauser Kar98
138408222-15689700573991n.jpg
Igazából nem csak Chilében van.