LUNA harcászati ballisztikus rakéták

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
5 965
8 668
113
2K6 LUNA harcászati rakéta komplexum, 1960-1982, 3R10 ballisztikus rakéta, hatótávolság: 10-32km, 400kg atomtöltetű robbanó fej.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
5 965
8 668
113
Ne szard mar tele a forumot rajtad kivül senkit nem erdeklő témákkal.
1. Helyesírás
2. Rengeteg topicot nem én hoztam létre, csak anyagot hozok (képek, leírás, hírek).
3. Attól, hogy nem írnak bele, nem like-ák, még nagyon sokan megnézik.
4. Engem sem érdekel sok topic, bele sem nézek, attól még mások írnak bele, meg olvassák.
5. Ha jól tudom, ez haditechnikai fórum.
6. Jó lenne, ha értelmes dolgokat osztanál meg, nem baromságokat írogatnál.

5K52 Luna-M (Frog-7)

Tavaly a M0-on vittek egy hordozó-indító ZiL-135 (9P113) járművet tréleren. Ezek szerint még vannak a HM inkurrens raktárban ilyenek?

Parapitecus

Well-Known Member
2019. március 22.
1 591
1 932
113
1. Helyesírás
2. Rengeteg topicot nem én hoztam létre, csak anyagot hozok (képek, leírás, hírek).
3. Attól, hogy nem írnak bele, nem like-ák, még nagyon sokan megnézik.
4. Engem sem érdekel sok topic, bele sem nézek, attól még mások írnak bele, meg olvassák.
5. Ha jól tudom, ez haditechnikai fórum.
6. Jó lenne, ha értelmes dolgokat osztanál meg, nem baromságokat írogatnál.

5K52 Luna-M (Frog-7)

Tavaly a M0-on vittek egy hordozó-indító ZiL-135 (9P113) járművet tréleren. Ezek szerint még vannak a HM inkurrens raktárban ilyenek?
Teljesen igazad van.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
5 965
8 668
113
5K52 Luna-M 9P113 - NATO kód: Frog-7 (1964) Harcászati rakéta komplexum. Export változat (1968) 5K52TS - 15 ország rendszeresítette.

Hordozó platform: Zil-135LM
Rakéta típusa: 9M21
Hatótávolsága: 70 km
1986-ban volt a legnagyobb mennyiségben a szovjet Vörös Hadseregben: 750 db.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
5 540
11 745
113
5K52 Luna-M 9P113 - NATO kód: Frog-7 (1964) Harcászati rakéta komplexum. Export változat (1968) 5K52TS - 15 ország rendszeresítette.

Hordozó platform: Zil-135LM
Rakéta típusa: 9M21
Hatótávolsága: 70 km
1986-ban volt a legnagyobb mennyiségben a szovjet Vörös Hadseregben: 750 db.

Az ilyen egy-két rakétás járművelnél sosem értettem a gazdaságosságát a külön szállító-feltöltő járműnek. Mármint ugyanúgy egy ugyanolyan teherautó viszi ugyanazt az egy rakétát, hogy aztán áttegye egy ugyanolyan teherautóra azt az egy szerencsétlen rakétát ami el is tudja indítani.

Szóval miért nem az indító jármű viszi? Ha azzal baj történik, a szállító max. rágyújtani tud, meg hümmögni, mert egyebet semmit nem tud kezdeni az immár holtteher rakétával a gépén. Mi értelme van(volt) az időhúzó baromkodásnak az átrakodással?

• Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

Hpasp

Well-Known Member
2018. január 28.
2 793
12 951
113
Az ilyen egy-két rakétás járművelnél sosem értettem a gazdaságosságát a külön szállító-feltöltő járműnek. Mármint ugyanúgy egy ugyanolyan teherautó viszi ugyanazt az egy rakétát, hogy aztán áttegye egy ugyanolyan teherautóra azt az egy szerencsétlen rakétát ami el is tudja indítani.

Szóval miért nem az indító jármű viszi? Ha azzal baj történik, a szállító max. rágyújtani tud, meg hümmögni, mert egyebet semmit nem tud kezdeni az immár holtteher rakétával a gépén. Mi értelme van(volt) az időhúzó baromkodásnak az átrakodással?

A trükk ott van, hogy a szállító-töltő jármű egyszerre 3 rakétát visz magával.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
5 965
8 668
113

A három rakétát szállító 9T29 TZM járművek képei már túl sok lett volna. Viszont amelyik csak 1, vagy 2 rakétát szállít, azok is sokat segítenek, mert róluk azonnal átemelhetőek a kész, indítható rakéták. Vannak olyan szállító járművek, amelyek nem indításra kész rakétákat szállítanak.

• Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány