1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

M109 önjáró tarack

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - Terminator által indítva @ 2013. február 11..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ha jól tudom az M109 is Time on Target, de "csak" 2 lőszerrel:)
    Meg kéne nézni egy táblázatban mekkora a 155 mm lőszer repülési ideje meredek röppályán, valamint laposan. Csak így tippelve, szerintem bőségesen van idő az újratöltésre.

2. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Mack

A PZH 2000 3 loszerrel csinalja !!!

3. ijasz

ijasz Well-Known Member

Nem az, szerintem az utóbbi "8 lövéses" videón már A6 lehet, de legalább A5, míg az első valóban az első változatok valamelyike.

Ezen látszik, hogy a 2Sz3 is hasonló a 2sz1-hez, működésben.

http://www.youtube.com/watch?v=iS_WxeNJ9o8&feature=player_detailpage

4. ijasz

ijasz Well-Known Member

Ha belegondolsz, az nem olyan sok. kb. 25 km-es lőtávra kivitelezhető. 2 lövéses TOT-t kb 12 km-re, előre kikészített, beállított lőszerekkel a D-20-al is meg lehet csinálni. - elméletileg, a mélyen tisztelt ex pk.-m szerint. pedig az nem tud 45 fok fölé lőni.

5. Mackensen

Van ott több is:)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Multiple_Rounds_Simultaneous_Impact#MRSI

6. ijasz

ijasz Well-Known Member

Az Archer állítólag 6-ot tud.

7. ijasz

ijasz Well-Known Member

Ezen még jobban látszik. A 2 eszköz (M-109, 2SZ3) egy kategóriát képviseltek.

http://www.youtube.com/watch?v=JaHLyEp01ig&feature=player_detailpage

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

@íjász

A videon mikor kívülről pakolják a lőszert, akkor a bent hány ember tartózkodik?

Az összes szovjet önjáró lövegnél létezik ilyen fajta üzem?

9. Mackensen

A gond az, hogy egy jól felszerelt ellenféllel szemben nem lehet kihasználni. Ha az ellenfél felkészült a támadásra és minden rendszere élesítve van, az válaszcsapás még azelőtt elindúlhat mielőtt a saját lőszerei becsapódnának. Tehát 2 max 3 lövés leadása után iszkolni kell.

10. ijasz

ijasz Well-Known Member

3, az irányzó, töltő, sofőr. A legtöbb békeidős éleslövészeten kívülről adják be a lőszereket (ez is biztonsági rendszabály). Csak komolyabb összfegyvernemi gyakorlatokon csinálják "élesben".

Az MRSI -t kihasználni meglepetésszerű támadásban lehet, csípőlövésből, így az ellentevékenység nagyon lekorlátozódik. A 6 csak elméleti, ha minden szépen összeáll.

11. Mackensen

<i>Az összes szovjet önjáró lövegnél létezik ilyen fajta üzem?</i>

Szerintem a világ összes önjáró lövegének van ilyen "üzemmódja". A gond az orosz rendszerekkel, hogy nem gyártottak hozzájuk lőszerszállító járművet. Ez a képesség mind a mai napig hiányzik.
    Az M 109 esetében ez már eleve megkapta az M 992 járművet. Valahol olvastam, hogy ez igaz, hogy lassú 10-20 km/h sebességű menetbe is képes volt feltölteni azt.

12. Luthero

Luthero Well-Known Member

Ne feledjük e cseh remeket. :)

https://www.youtube.com/watch?v=s_7y30m3oQk

13. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Ha belegondolsz, az nem olyan sok. kb. 25 km-es lőtávra kivitelezhető. 2 lövéses TOT-t kb 12 km-re, előre kikészített, beállított lőszerekkel a D-20-al is meg lehet csinálni. - elméletileg, a mélyen tisztelt ex pk.-m szerint. pedig az nem tud 45 fok fölé lőni.

</blockquote>

Videot amit en lattam a PZH 200 loveszetrol a becsapodasok nem lehettek messzebb 5-7 km nel mert az uteg helyerol filmeztek a becsapodast es igen igen eles jo felbontasu kepek voltak.

14. ijasz

ijasz Well-Known Member

Nem tudod belinkelni, vagy az elérhetőségét megadni?

15. Mackensen

Hehe, ez a Dana-s videó nagyon vicces. A töltőberendezés, csak a lőszert tölti be, az indítótöltetet viszont nem. Mégis elsül az ágyú!!!
    Na ez, hogy csinálják?
    :)))))

16. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Van nekije automata toltoje.

Igy konyu !

:)

https://www.youtube.com/watch?v=Tc9sb71px5I

17. Mackensen

Az OK, hogy autómata, de nézd meg 1:29-nél. Csak a lövedéket tölti be a rendszer, a hajtótöltet betöltése üresbe megy:)

18. ijasz

ijasz Well-Known Member

Ez brutál gyors, nem lennék a célterületen. És milyen nagy helyük van!
    Azért tegyük hozzá, hogy a tölteteket előre beállították.

19. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Gondolj el most akkor egy 6 csoves uteget 3 loveses TOT lovessel. 18 db 40 kg os lovedek 1 masodpercen belul es ha nagyon akarjak akkor cca egy kezilabdapalyanyi teruleten.

En azon amultam nagyot mikor a mieink bemutattak azt a csodat hogy a M 777 es uteg hogyan lott meredek szogcsoportal egy cca 45 fokos szogben keresztezo utra ugy hogy az uton ( plusz minusz 5 meter jobbra ballra ) minden cca 30-50 meteren volt egy becsapodas.

Remelem ertheto volt.

A lenyeg hogy megszortak egy utat , annak cca 300 meteres szakaszat ugy hogy ha ott lett volna egy konvoj akkor annk daralthus lett volna a vege.

20. ijasz

ijasz Well-Known Member

Én is csak tátott szájjal nézem a videókat, mire képesek a mai eszközök, mekkora fejlődés volt az elmúlt néhány évben. Főleg egy Magyar Honvédséghez képest.

Ezen oldal megosztása