M16 / M4 / AR-15 variánsok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 768
5 429
113
Elérkezett a nagy nap, mármint szerdán megtörtént az átadás - átvétel, AR tulaj lettem :cool:

8vaprd8.jpg

pNeERcf.jpg

AGDdexC.jpg
Jó egészséget hozzá! Jó választás.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 787
14 869
113
Grat! Kíváncsian várjuk az első élménybeszámolót. :)

Meg is volt :)


Ez az AR-15-ös nem a megszokott 556-ost / 223-ast tüzeli, hanem PCC puska.

Schmeisser Dynamic AR15-9, 16,75", 9mm a típusjelzése.

Az 556-os és 9 milis puskák között én nem érzek semmi különbséget visszarúgásra, a légpuskáéval egyenértékű a visszarúgásuk.



Két modell között gondolkoztam, az alapmodellű a fekete puska, és a tunningolt, limitált, és ezüst Dynamic között.

Az alapmodellű fekete az 900 000 Ft-ba kerül.

A tunningolt, limitált, ezüst pedig 930 000-ba.

A tunningolt, limitált, ezüstöt Hugo Schmeisser születésének 140. évfordulójára adták ki. 300 példányt gyártottak az európai piacra, ezen belül Ausztriába, és Magyarországra 20 - 20 példány jutott.

A limitált szériánál három opció volt, 10,5", 14,5" vagy 16,75" csőhosszok. Magas vagyok, hosszú karokkal, ott hosszítok a puskámon, ahol csak tudok, meg más puskáknál is pont a 16 inch jött be, ezért a 16,75"-ös csőhosszal bírót választottam, és passzolt is.



Első blikkre drágának néz ki, azonban sajnos teljesen normális ára van, más modellekkel is összehasonlítva. Főleg hogy tunningolt, és limitált, teljesen megéri az árát.

A 930-as ár az tartalmazza a következőket:

  • Schmeisser PCC match kompenzátor 9mm

  • Tártölcsér

  • Triggertech egyenes billentyűs Match elsütőszerkezet

  • Kynshot hidraulikus buffer

Ha alapmodellt vettem volna, amit külön próbáltam volna feltunningolni ezekkel, akkor további 300-am bánta volna.



A fegyóhoz adták meg komplett tisztítókészletet, tisztító alátétet, keményfalú bőröndöt, és egyéb ajándékokat.

Elképesztően örültem, és most is örülök, abszolút nem sajnálom, hogy elköltöttem erre a 930-at, pedig előtte rosszul aludtam, hogy most Mekkora hülyeséget csináltam ? De szerencsére teljesen az ellenkezője történt.



Teljesen segítőkész, és nagylelkű mind a Best Shot fegyverbolt, ami forgalmazza, és maga a Schmeisser is :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 737
32 429
113
Meg is volt :)


Ez az AR-15-ös nem a megszokott 556-ost / 223-ast tüzeli, hanem PCC puska.

Schmeisser Dynamic AR15-9, 16,75", 9mm a típusjelzése.

Az 556-os és 9 milis puskák között én nem érzek semmi különbséget visszarúgásra, a légpuskáéval egyenértékű a visszarúgásuk.



Két modell között gondolkoztam, az alapmodellű a fekete puska, és a tunningolt, limitált, és ezüst Dynamic között.

Az alapmodellű fekete az 900 000 Ft-ba kerül.

A tunningolt, limitált, ezüst pedig 930 000-ba.

A tunningolt, limitált, ezüstöt Hugo Schmeisser születésének 140. évfordulójára adták ki. 300 példányt gyártottak az európai piacra, ezen belül Ausztriába, és Magyarországra 20 - 20 példány jutott.

A limitált szériánál három opció volt, 10,5", 14,5" vagy 16,75" csőhosszok. Magas vagyok, hosszú karokkal, ott hosszítok a puskámon, ahol csak tudok, meg más puskáknál is pont a 16 inch jött be, ezért a 16,75"-ös csőhosszal bírót választottam, és passzolt is.



Első blikkre drágának néz ki, azonban sajnos teljesen normális ára van, más modellekkel is összehasonlítva. Főleg hogy tunningolt, és limitált, teljesen megéri az árát.

A 930-as ár az tartalmazza a következőket:

  • Schmeisser PCC match kompenzátor 9mm

  • Tártölcsér

  • Triggertech egyenes billentyűs Match elsütőszerkezet

  • Kynshot hidraulikus buffer

Ha alapmodellt vettem volna, amit külön próbáltam volna feltunningolni ezekkel, akkor további 300-am bánta volna.



A fegyóhoz adták meg komplett tisztítókészletet, tisztító alátétet, keményfalú bőröndöt, és egyéb ajándékokat.

Elképesztően örültem, és most is örülök, abszolút nem sajnálom, hogy elköltöttem erre a 930-at, pedig előtte rosszul aludtam, hogy most Mekkora hülyeséget csináltam ? De szerencsére teljesen az ellenkezője történt.



Teljesen segítőkész, és nagylelkű mind a Best Shot fegyverbolt, ami forgalmazza, és maga a Schmeisser is :)
Képes beszámoló? Lőtéri kutyabőrtrófea? Remélem lesz...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 787
14 869
113
Képes beszámoló? Lőtéri kutyabőrtrófea? Remélem lesz...

Még pluszba be kell szereznem
  • fegyószíjat + csatlakozóját

  • tárakat

Csak honnan ?

Milyen fegyószíj, és csatlakozója passzol a Key-Mod foglalatokhoz, és válltámaszhoz ?

És milyen fegyótár ?

Mert gyárilag egy 10-es Glock tár járt hozzá, és arról megállapította az oktatóm, hogy az az egyetlen rossz dolog ebben a csomagban.

Továbbá olyan is volt, hogy három tár közül egy nem passzolt, de az a tár hibája / öregsége volt, nem a fegyómé.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 787
14 869
113
Hülye kérdésként, az AR-t milyen rendszerességgel kell tisztítani ?

Direkt gázelvételes az enyém.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
239
651
93
Meg is volt :)


Ez az AR-15-ös nem a megszokott 556-ost / 223-ast tüzeli, hanem PCC puska.

Schmeisser Dynamic AR15-9, 16,75", 9mm a típusjelzése.

Az 556-os és 9 milis puskák között én nem érzek semmi különbséget visszarúgásra, a légpuskáéval egyenértékű a visszarúgásuk.



Két modell között gondolkoztam, az alapmodellű a fekete puska, és a tunningolt, limitált, és ezüst Dynamic között.

Az alapmodellű fekete az 900 000 Ft-ba kerül.

A tunningolt, limitált, ezüst pedig 930 000-ba.

A tunningolt, limitált, ezüstöt Hugo Schmeisser születésének 140. évfordulójára adták ki. 300 példányt gyártottak az európai piacra, ezen belül Ausztriába, és Magyarországra 20 - 20 példány jutott.

A limitált szériánál három opció volt, 10,5", 14,5" vagy 16,75" csőhosszok. Magas vagyok, hosszú karokkal, ott hosszítok a puskámon, ahol csak tudok, meg más puskáknál is pont a 16 inch jött be, ezért a 16,75"-ös csőhosszal bírót választottam, és passzolt is.



Első blikkre drágának néz ki, azonban sajnos teljesen normális ára van, más modellekkel is összehasonlítva. Főleg hogy tunningolt, és limitált, teljesen megéri az árát.

A 930-as ár az tartalmazza a következőket:

  • Schmeisser PCC match kompenzátor 9mm

  • Tártölcsér

  • Triggertech egyenes billentyűs Match elsütőszerkezet

  • Kynshot hidraulikus buffer

Ha alapmodellt vettem volna, amit külön próbáltam volna feltunningolni ezekkel, akkor további 300-am bánta volna.



A fegyóhoz adták meg komplett tisztítókészletet, tisztító alátétet, keményfalú bőröndöt, és egyéb ajándékokat.

Elképesztően örültem, és most is örülök, abszolút nem sajnálom, hogy elköltöttem erre a 930-at, pedig előtte rosszul aludtam, hogy most Mekkora hülyeséget csináltam ? De szerencsére teljesen az ellenkezője történt.



Teljesen segítőkész, és nagylelkű mind a Best Shot fegyverbolt, ami forgalmazza, és maga a Schmeisser is :)
Nem a fegyver drága hanem a hazai fizuk alacsonyak....
Nameg minden drága ma már.
Sako&Tikka árak 3.5-4.5szörösre emelkedtek pár év alatt.
.
.
Optika lesz hozzá?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 712
80 077
113
A lőpor égésterméke egy korrozív savas kémhatású anyag, ami megmarja az acélt rozsdát és mikrorepedések hozva létre.
1 lőszernél negyed annyi korrozív savas kémhatású anyag rakódik le mint 4 lőszernél, hogy szerinted belefér-e 1 lőszernyi ilyen rtutyi azt neked kell eldönteni.
Azt viszont ne csináld, hogy lövészet után beolajozod és úgy hagyod éjszakára mondván majd jól leoldja a sok szart. Ugyanis, ha ehhez a savas kémhatású koromhoz semleges kémhatású olajat keversz, akkor szépen folyékony savat hozol létre ami szétfolyik a fegyveren és még ott is reakcióba lép vele ahol nem volt retkes.
Ha nagyon áztatgatni akarod (szerintem felesleges) a fegyvert, akkor lúgos kémhatású lemosófolyadékkal tedd (ha túl erős a lúg akkor az vágja kukára a fegyver!!!).
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 212
113
Mindegy, hogy 25-öt vagy 50-et vagy 75-öt lövök vele ?
Lemèsz lőni 25-öt? Csak nem.

Ha arra van időd elmenni a lőtèrre akkor csak van arra is hogy pár perc alatt áttisztogasd.

Kiadtál èrte majd egy millát, ne azon a par percen múljon.

Amúgy gratula hozzá.

Van terv hogy versenyezz vele, vagy ez a szegmens inkább szórakozás idehaza?
 
  • Imádom
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 787
14 869
113
Lemèsz lőni 25-öt? Csak nem.

Gyorsponton ott 5 gyakorló lövést, és 3 x 5 értékeltet lövetnek, rosszul is írtam, akkor épp nem 25-öt lövök akkor, hanem 20-at.

Különben akár 100-at is lőhetek, mert annyi 9 milis van egy csomagban.


Ha arra van időd elmenni a lőtèrre akkor csak van arra is hogy pár perc alatt áttisztogasd.

Kiadtál èrte majd egy millát, ne azon a par percen múljon.

Kezdő vagyok, nem lusta. De kaptam itt nagyon jó felvilágosítást, tényleg jó fórum ez :)


Amúgy gratula hozzá.

Nagyon szépen köszönöm ! :)


Van terv hogy versenyezz vele, vagy ez a szegmens inkább szórakozás idehaza?

Meglövöm a nagyon kötelező minősítőt, és azután csak szórakozásból, a saját kedvemre tartunk lőfoglalkozást. Szerintem sokak is így vannak, nem csak én.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Ocses