Magyar hadtörténelemmel kapcsolatos egyéb érdekességek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 400
113
Vajon mikor derül ki, hogy Marx csak plagizált és Petőfi a kommunizmus szellemi atyja?

Blogen mindig a végletek embere volt társadalomtudományi tekintetben, szóval nem értem mit csodálkoztok :D

Hát abban igazat lehet adni blogennek, hogy Petőfit leginkább a francia forradalom ihlette meg és a nemzeti eszme erősen hátrébb sorolódott a forradalmi gondolatokhoz képest, csak abban az időszakban ez valamennyire összefonódott.
A legelején kijelentve, hogy nincs sok értelme ennek az átnevezésnek sem, de tény, hogy a kommunisták alakították ki a Petőfi körüli hazai "határtalan" kultuszt.
Nem szeretnék odáig elmenni, mint ameddig - szokás szerint - @blogen elgurított a pöttyös labdát, de igen, van halovány alapja egy kicsit a kultusz fakításának.
Egyes költeményei a hazai kommunizmus himnuszaként lettek felhasználva, mint például a Föltámadott a tenger...
Ezzel együtt, persze a Mária Terézia sem kimondottan a magyar hadi történelem nagy alakja.
Ez amolyan "szarva közt a tőgyit" névválasztás lett...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
A legelején kijelentve, hogy nincs sok értelme ennek az átnevezésnek sem, de tény, hogy a kommunisták alakították ki a Petőfi körüli hazai "határtalan" kultuszt.
Nem szeretnék odáig elmenni, mint ameddig - szokás szerint - @blogen elgurított a pöttyös labdát, de igen, van halovány alapja egy kicsit a kultusz fakításának.
Egyes költeményei a hazai kommunizmus himnuszaként lettek felhasználva, mint például a Föltámadott a tenger...
Ezzel együtt, persze a Mária Terézia sem kimondottan a magyar hadi történelem nagy alakja.
Ez amolyan "szarva közt a tőgyit" névválasztás lett...
Annyi történelmi hősünk van, mit művel ez a holdkóros dzsentri?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 847
35 421
113
Hozzátette: azzal, hogy Mária Terézia királynőről nevezték el a laktanyát, üzennek „minden anyának és feleségnek” is, akik ma is azzal a „féltő szeretettel” engedik a haza védelmére gyermeküket, férjüket, ahogy azt Mária Terézia annak idején a testőreivel és a katonáival tette. Mint mondta, „szükségünk van erre a féltő és gondoskodó szeretetre a haza védelméhez”.

Hát ja, Mária Terézia és a testőrei iránt érzett féltő szeretete elég híres, vagy inkább hírhedt.
Bass@ák meg!
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 791
93
Gyakorlatilag megint az egyetlen aki tudja miről beszél a lehető legtárgyilagosabban. Tényleg nem én tehetek róla, hogy az átlagember a magyar tananyag és élete hétköznapi olvasmányai, film és tévéélményei alapján annyira nem ismeri a valóságos történelmünket, hogy én, annak tényszerű citálásával tűnök radikálisnak. Az amit a legtöbb ide író valóságnak, magyar történelemnek hősöknek vagy szereplőknek tekint abban, nagyon nem az, mint ami valójában volt, akik voltak és amiért, ahogy az történt.

A legtöbb kárt, a legtöbb hazugságot és mítoszt a kommunista uralom negyven éve okozta és teremtette. Máig alapvetően kommunista mítoszok határoznak meg nagyon fontos nemzetinek hitt dolgokat. Többek közt és ez még a kisebb baj, a történelmünkből eltűnt több jobboldali, konzervatív generáció és velük a történelemnek az a része, amely családi hagyományként vitte volna tovább a múlt emlékezetét ezekről a dolgokról. A vörös zászlós iskolai ünnepélyek hazugságai lettek történelemmé a magyarság döntő többsége számára. Hiába is hivatkozok alaposan megírt monográfiákra, vagy bármilyen tényeket soroló biográfiára ha az kicsit is elüt ezektől a hazugságoktól, akkor az lesz a reakció, amit írsz itt te is.
A korábbi és azt ezt követő hozzászólásokból kiragadva ez a hozzászólás tökéletesen igaz. A negyven év kiirtotta belőlünk a történelmünk egy részét. Elég csak a vármegye és főispán mizériára fondolni
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
4. Károly jobb lett volna, de egynek elmegy Mária Terézia is.
Egyébként én sem értem, hogy miért nem "nevezték vissza", ha váloztatni akartak. IV. Károly boldoggá lett avatva, jó férj/apa volt. Uralkodóként sajnos nagyon csúnyán elbánt vele a történelem, de szerintem méltó lett volna arra, hogy a laktanya a nevét viselje újra.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 357
113
Egyébként én sem értem, hogy miért nem "nevezték vissza", ha váloztatni akartak. IV. Károly boldoggá lett avatva, jó férj/apa volt. Uralkodóként sajnos nagyon csúnyán elbánt vele a történelem, de szerintem méltó lett volna arra, hogy a laktanya a nevét viselje újra.

Azért mert a huszárokba teljesen bele van b.zulva Bobó:
"Mária Terézia idején alakult a legtöbb magyar ezred, akkor vált ismertté és az egész világban irigyeltté a magyar huszár – tette hozzá"
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Egyébként én sem értem, hogy miért nem "nevezték vissza", ha váloztatni akartak. IV. Károly boldoggá lett avatva, jó férj/apa volt. Uralkodóként sajnos nagyon csúnyán elbánt vele a történelem, de szerintem méltó lett volna arra, hogy a laktanya a nevét viselje újra.
Valószínűleg félnek a 20. századi habsburg névválasztásoktól (mondjuk Én Prónayra neveztem volna, sokat tett Budapestért valamint 4. Károlyért, csak volt egy horthynk akiben nagyon meg akart bízni)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 090
26 679
113
Egyébként én sem értem, hogy miért nem "nevezték vissza", ha váloztatni akartak. IV. Károly boldoggá lett avatva, jó férj/apa volt. Uralkodóként sajnos nagyon csúnyán elbánt vele a történelem, de szerintem méltó lett volna arra, hogy a laktanya a nevét viselje újra.
II. Lajos laktanya se lesz, ahogy Tomori ezred vagy Horthy folyamőr zászlóalj se. Háborút vesztettekről nem lehet ilyet elnevezni.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
Ott van Hunyadi, a legsikeresebb magyar hadvezérek egyike Árpád után. De nem..Mária Terka, a betelepítésekért is felelős rohadt Habsburg...Istenem, ez van ha buta csinovnyikok vezetik az országot és kiélhetik az összes hülyeségüket
Mondjuk MT tette rendben az oktatást a birodalomban, bevezetve az első egységes, modern oktatási rendszert, beleértve a Magyar Királyságot is, lásd Ratio Educationis, ami miatt a mai napig a közép-európai gimnáziumi rendszer az egyik legerősebb, legszínvonalasabb a világon, ráadásul a mai napig kb ugyanazt a szintet nyújtják minden volt Habsburg területen, ha megnézed.

Apropó, nem alatta lett nagyobb a hdsereg..? :confused:
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 990
7 107
113
Mondjuk MT tette rendben az oktatást a birodalomban, bevezetve az első egységes, modern oktatási rendszert, beleértve a Magyar Királyságot is, lásd Ratio Educationis, ami miatt a mai napig a közép-európai gimnáziumi rendszer az egyik legerősebb, legszínvonalasabb a világon, ráadásul a mai napig kb ugyanazt a szintet nyújtják minden volt Habsburg területen, ha megnézed.

Apropó, nem alatta lett nagyobb a hdsereg..? :confused:
akkor nevezz el róla gimnáziumot
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 090
26 679
113
Ott van Hunyadi, a legsikeresebb magyar hadvezérek egyike Árpád után. De nem..Mária Terka, a betelepítésekért is felelős rohadt Habsburg...Istenem, ez van ha buta csinovnyikok vezetik az országot és kiélhetik az összes hülyeségüket
De istenem, ha egyszer ő alapította Budapest háziezredét! A 32-esek tere is róluk van elnevezve!