1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyar Néphadsereg

Diskurzus a(z) 'Magyar hadtörténelem' témában - Terminator által indítva @ 2016. január 15..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ez igen, nem is tudtam ilyenrol a korabbi idokbol.

2. papi

papi Well-Known Member

Szerintem az Uazon a Csehszlovák Néphadsereg jelzése van.

alfa74, anonim999, Masztiff and 2 others like this.
  3. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Azóta fejlődtünk: nincs UAZ.

alfa74 and antigonosz like this.
  4. honved

honved Well-Known Member

Az MHSZ keretében működtek modellező klubok is, Azok építettek repülőképes modelleket is. Ma azt mondanák róla, "drón". Akkor, az MHSZ működtetett országosan, lövész, modellező, ejtőernyős, stb., klubokat. A lövész mindenhol volt. Valamint, mindenütt foglalkoztak gépkocsivezetői tanfolyamok működtetésével is, ahonnan a haderő kapta a motorkerékpár, személy és tehergépkocsi és autóbusz vezetői jogosítványt megszerzett fiatalokat. Lényegében a Honvédség előképzője volt a szervezet. Most Honvédelmi sportszövetség néven próbál új életre kelni.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Dehogynem!

6. honved

honved Well-Known Member

Na, akkor megint átvert a facebook, de ettől függetlenól, az MHSZ tényleg foglalkozott modellezéssel is. Ott készültek repképes modellek.

7. honved

honved Well-Known Member

Közben próbáltam keresgélni, volt egy magyar, csehszlovák közös projekt, Szojka néven futott. Ez lehet a képen, elvileg tehát nekünk is volt.

papi likes this.
  8. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Aztan a Sztojka meg elvitte mindkettot a Meh-be. :)

9. senki

senki Active Member

10. honved

honved Well-Known Member

Hát, lehet hogy volt már... Mondjuk lehetne egy rendszerváltás előtti határőrség topic.
    A kép aláírás szerint, 1971.

anonim999 likes this.
  11. honved

honved Well-Known Member

Nem tudom már pontosan melyik zalai dandár volt velünk. De a lángszórósok náluk voltak. Mi nem vittünk olyat.

12. honved

honved Well-Known Member

A BMP-1 oroszok, ami a lényeg, a volános Zilek, tartalékos vasi volános autók.

antigonosz likes this.
  13. honved

honved Well-Known Member

A paralelogramma jelzéssel ellátott harcjárművek 1. hadtest. feltehetően mind Szombathely.

14. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Én a lillafüredi filmre mondtam. De neked köszönhetően megint végignéztem a vén füttyös mit hablatyol:D:D:D

honved likes this.
  15. honved

honved Well-Known Member

Igen, az nem nyugati alakulatról készült film. Ettől függetlenül, meg kell őrizni mindent, ami akkor készült, mert nincs több kordukumentum arról az időről a Néphadseregből. Kevés maradt meg abból a korból filmen. Torz a kép, főleg az akkori haderő harcértékéről.

16. honved

honved Well-Known Member

Felderítők egykoron.

17. honved

honved Well-Known Member

A fotó szerint Gyöngyös.

18. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ezt lehet hogy inkább ide kellett volna tennem:

19. honved

honved Well-Known Member

Harckocsizók, Abasár.