1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyar történelem

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - blitzkrieg által indítva @ 2016. február 25..

1. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Nyilvános internetes adatbázist hozott létre az egykori állampártok vidéki pártfunkcionáriusairól a Magyar Nemzeti Levéltár és a Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Vendégeink Tóth Judit, főlevéltáros és Ötvös István, történész voltak.

svajcibeka likes this.
  2. Robur

Robur Well-Known Member

3. anonim999

Magyarország ma szuverén állam, azonban ez nem volt elmondható az Osztrák-Magyar Monarchia időszakában - jelentette ki Szakály Sándor, a Veritas Történetkutató Intézet főigazgatója.
    Az elmúlt évszázad történelmi eseményeit Tisza István egykori miniszterelnök halálának századik évfordulója kapcsán idézte fel a főigazgató.

4. anonim999

Nemerson likes this.
  5. anonim999

Beszélgetés Romsics Ignáccal az I. világháborúról, 1918-19-ről, az új könyvéről...
    Nagyon szeretem ezt a történészt.

6. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Én meg nem annyira. Gyurcsány pl. egyik tanárának tekinti őt.
    Vannak persze nála sokkal elfogultabbak is (bármely irányba) és a könyveit érdemes elolvasni. A kritikai élt viszont nála is fenn kell tartani.

7. blogen

blogen Well-Known Member

Mert mi volt elmondható! Agyalágyultja, hogy a f-ba lehet minden hülyének intézete!

8. migfun

migfun Active Member

Milyen igazuk van. Ismerjük meg őket, a III/III-asok meg meradjanak fedésben...

9. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Mellesleg elég gyengusz. Keress rá Aczél György nevére.:confused:

10. migfun

migfun Active Member

Amiről ezek beszélnek, az soha nem volt titkos, és vidéken mindenki tudta, ki a párttitkár, és honnan jött. El lehet adni szenzációként, de nem az...

fishbed and Masztiff like this.
  11. Masztiff

12. dudi

dudi Well-Known Member

fedett_mókus likes this.
  13. Masztiff

Ha a történészre gondolsz, akkor az MTA.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Az újságíróra.

15. Masztiff

Nemtom, arra nem is emlékszem, hogy írt volna. Viszont a történész gyerek jól beszélt.

Spartan.asfv and migfun like this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Nem is szóltam róla(a történészről) egy szót sem !

Masztiff likes this.
  17. notaricon

notaricon Well-Known Member

Végre nem egy dogmatikus figura van ott. Nekem tetszik.
    Lehet hogy csak azért érzem így, mert soha nem szerettem a túltolt, befeszült, abszurd magyarkodást, de az elitista, eltartott kisujjas, kizárólagos finnugorozástól is émelyegtem.

18. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Nekem onnantól kezdve szimpi a szakállas lovastörténész, hogy tudja hogy van egy olyan dolog hogy forráskritika. Ennek ma már komolyan örülni kell, pedig egy alap dolog hogy egy forrás, nem forrás, és ha több forrás ellentmond egymásnak, akkor azt bizony valahogy fel kell oldani.

Ezzel szemben főleg interneten rengeteg szakértőként meg történészként pöffeszkedő majom van, aki kb. annyit tud előadni, hogy “tudok rá forrást”, ami lehet h egy random cikk valami újságírótól vagy “valaki azt írta valahol egy forumon”, vagy a kedvencem amikor megfogalmazza a faszságát majd gyorsan keres rá valami forrást google keresővel, mert az ugyanis bármilyen hülyeségre ki fog dobni valamit..

blitzkrieg likes this.
  19. Szittya

Szittya Well-Known Member

Valaki tudna nekem segiteni?
    Kozepkori csatamezok erdekelnenek. Pontosabban a direkt erre a celra fentartott csatamezok. Ezen kivul is a sanc es arokrendszerei. /tudom ez meg a maga koraba is nagy titok volt azota meg kevesebb az info rolla pont a kora titkossaga miatt./en is csak minimalis infoval rendelkezem abrazolasba is legfeljebb jelkepesbe elbeszelesek alapjan meg nehez osszetenni egy csatamezo valodi kepet./ de ha valaki megis rendelkezik a infoval e teren kerem ne tartsa magaba. /ha valaki netan tudna olyan csatamezot amit sohase hasznaltak de volt rajta gyakorlatozas /seregszemle./ annak helyet is szivesen fogadnam /talan tobbet meg lehet tudni belolle mint a mar hasznalt csatamezobol /a "hasznalt" csatamezo arokrendszere ugyanis el van tuntetve oda temettek a halottakat altalaba a sancok foldjeivel fedtek./... Tehat ha barki barmi infoval rendelkezik e temeba kerem ne tartsa magab./roktonzott "csatater" nem erdekel most csak kifejezetten az elorre kiepitett csatamezo. /sancrendszer arokrendszer taborhely foldvar csatasik colop savok mind mind erdekel lodombok is loallasok hasonlok./

20. gacsat

gacsat Well-Known Member

A Középkorban ilyesmi nem nagyon volt. Kora újkorban már talán. Én Hollandiában keresgélnék.

Ezen oldal megosztása