Magyar történelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Pffff...tudod mit jelent a phd? :) Hadd ne nevezzem történésznek a hallgatót...főleg, h olvastam már olyan phd dolgozatot, ami hemzseg a helyesírási hibáktól is. Hazaérek belinkelem.

Mit jelent a "phd"? Én úgy tudom, hogy egy jóóó magas tudományos fokozatot (doktorit). Az MSc-nél magasabbat. Vagy van valami alternatív jelentése is?
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Kb. évekig egy tanszéken javítgatsz a prof helyett dolgozatokat, megírod a prof helyett a tudományos értekezéseket, gyakorlati órákat tartasz, egyszóval samesz vagy mindezért filléreket és időnként kimehetsz külföldre "tudományos konferenciákra" más pénzén.

A végén írsz és haveri körben "megvédsz" egy péhádés dolgozatot, amiben az a legfontosabb hogy legyen sok lábjegyzet más hasonló műveiből és minimális önálló gondolat. Amitől nagyon tudományos lesz az egész és odarakhatod a neved mellé, hogy Phd. A szakmádat valóban gyakorlók számára ez jelzi, hogy semmilyen gyakorlati tapasztalaod nincs az egyetemen smúzoláson és magoláson kívül, jobb téged elkerülni.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 691
113
Mit jelent a "phd"? Én úgy tudom, hogy egy jóóó magas tudományos fokozatot (doktorit). Az MSc-nél magasabbat. Vagy van valami alternatív jelentése is?
phd jó magas? Érettségihez képest...jahh...mondjuk. Nem ok nélkül fut kisdoktori néven;

www.belvedere-meridionale.hu/wp-content/uploads/2015/.../07_Juhasz_2015_03.pdf

csak pár gyöngyszem: hallgató helyett "hallható"
kabar helyett "kavar"
meg pár "nák"-olás...

Aki a stílusában igénytelen, az vajon másban milyen lehet?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Na ez mondjuk igaz. Még a végén csak kiderül, hogy mi nem is Árpád népe vagyunk és ők valamiféle türk nyelvet beszéltek és az itt élők nyelvét vették át.
Érdekes, hogy a bizánciak türk nyelvűnek tartották a honfoglalókat, pedig ők csak tudták volna, hogy nem olyan nyelvet beszéltek.
Nem maradt fennt semmilyen magyar nyelvű szó pl. a bizánci krónikákban a 9.-10. századból?
Hun szó kettő, magyar egy sem. Az első lejegyzett magyar beszéd 500 évvel későbbi. A halotti beszéd is vagy 300 évvel későbbi. Szerintem az első lejegyzett magyar szó a Tihanyi Apátság alapítólevelében a "fehérvári hadiútra". 1055, ha jól emléxem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Kb. évekig egy tanszéken javítgatsz a prof helyett dolgozatokat, megírod a prof helyett a tudományos értekezéseket, gyakorlati órákat tartasz, egyszóval samesz vagy mindezért filléreket és időnként kimehetsz külföldre "tudományos konferenciákra" más pénzén.

A végén írsz és haveri körben "megvédsz" egy péhádés dolgozatot, amiben az a legfontosabb hogy legyen sok lábjegyzet más hasonló műveiből és minimális önálló gondolat. Amitől nagyon tudományos lesz az egész és odarakhatod a neved mellé, hogy Phd. A szakmádat valóban gyakorlók számára ez jelzi, hogy semmilyen gyakorlati tapasztalaod nincs az egyetemen smúzoláson és magoláson kívül, jobb téged elkerülni.


Néha úgy érzem, hogy ez az ország átcsúszott valami alternatív valóságba... :(

phd jó magas? Érettségihez képest...jahh...mondjuk. Nem ok nélkül fut kisdoktori néven;

Aham. Akkor mi fut "nagydoktori" néven? És tudnál nekem mondani a PhD-nél magasabb fokozatokat, csak úgy kettőt, hármat? Báááár, nekem úgy tűnt, hogy pár kommenttel ezelőtt te még azt hitted, hogy a "phd" azt jelenti, hogy "hallgató", szóval...


www.belvedere-meridionale.hu/wp-content/uploads/2015/.../07_Juhasz_2015_03.pdf

csak pár gyöngyszem: hallgató helyett "hallható"
kabar helyett "kavar"
meg pár "nák"-olás...

Aki a stílusában igénytelen, az vajon másban milyen lehet?

Nem jó a linked, de talán így:
https://tinyurl.com/ydyaobgw

Nos, a g-h betűk egymás mellett vannak a billentyűzeten, mint ahogy a b-v is és az é-á is (amúgy csak egyetlen "nák-olást" találtam). Nekem ezek sima elütésnek tűnnek. Persze az, hogy nem szúrt neki szemet, valóban gáz. De ő még csak hallgató volt, amikor ezt írta. Hogy megkapta-e a PhD-fokozatot aztán, arról fogalmam sincs.
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 691
113
Néha úgy érzem, hogy ez az ország átcsúszott valami alternatív valóságba... :(



Aham. Akkor mi fut "nagydoktori" néven? És tudnál nekem mondani a PhD-nél magasabb fokozatokat, csak úgy kettőt, hármat? Báááár, nekem úgy tűnt, hogy pár kommenttel ezelőtt te még azt hitted, hogy a "phd" azt jelenti, hogy "hallgató", szóval...




Nem jó a linked, de talán így:
https://tinyurl.com/ydyaobgw

Nos, a g-h betűk egymás mellett vannak a billentyűzeten, mint ahogy a b-v is és az é-á is (amúgy csak egyetlen "nák-olást" találtam). Nekem ezek sima elütésnek tűnnek. Persze az, hogy nem szúrt neki szemet, valóban gáz. De ő még csak hallgató volt, amikor ezt írta. Hogy megkapta-e a PhD-fokozatot aztán, arról fogalmam sincs.
Tekintve, h a phd eleve filozófiai, ezért oktatásban felette van a docens, prof, prof e. Phd-val és értékével tökéletesen tisztában vagyok...2 sógorom is történész :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Tekintve, h a phd eleve filozófiai, ezért oktatásban felette van a docens, prof, prof e. Phd-val és értékével tökéletesen tisztában vagyok...2 sógorom is történész :)

Hát, én úgy tudom, hogy habilitáció után a többi már kinevezés alapján történik... De legyen, ha a felsőoktatásról (és nem pusztán kutatási területről) van szó, akkor valóban a PhD-fokozat megszerzése után jöhet a docens és a professzor kinevezés. Prof e-vel meg viccelsz? :D
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 691
113
Hát, én úgy tudom, hogy habilitáció után a többi már kinevezés alapján történik... De legyen, ha a felsőoktatásról (és nem pusztán kutatási területről) van szó, akkor valóban a PhD-fokozat megszerzése után jöhet a docens és a professzor kinevezés. Prof e-vel meg viccelsz? :D
Kutatási terület filozófia területén? Te viccelsz. De a poénkodást félretéve, a phd egy vicc. Egy tanszéki mérnököt többre becsülök, de bármely msc végzettséget is. De ez az én bajom.
Ami a linkelt értekezést illeti...komolyan érv a közeli gomb erre az igénytelenségre? Ez olyan, mintha a szomszéd nőt "dajkálnád", majd azzal hárítanál, h közel lakik? :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Kutatási terület filozófia területén? Te viccelsz. De a poénkodást félretéve, a phd egy vicc. Egy tanszéki mérnököt többre becsülök, de bármely msc végzettséget is. De ez az én bajom.


Milyen filozófia? Te tényleg nem tudod, mi az a PhD... :eek:

Segítek:

http://phd.physics.bme.hu/kepzes

Egy adott tudományterületen a doktori fokozat.

Ami a linkelt értekezést illeti...komolyan érv a közeli gomb erre az igénytelenségre? Ez olyan, mintha a szomszéd nőt "dajkálnád", majd azzal hárítanál, h közel lakik? :)

Érv? Nem érv. Elmondtam, hogy szerintem (igen nagy valószínűséggel amúgy, mivel mint rámutattam, a betűpárok pont egymás mellett vannak) mi történt. Elütés pedig minden hosszabb szövegben előfordul szinte mindenkinél. Hogy nem javította utána, az más kérdés. Hogy miért nem, azt nem tudom. Talán nem volt ideje normálisan átolvasni, vagy nem is törődött vele.
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 691
113
Milyen filozófia? Te tényleg nem tudod, mi az a PhD... :eek:

Segítek:

http://phd.physics.bme.hu/kepzes

Egy adott tudományterületen a doktori fokozat.



Érv? Nem érv. Elmondtam, hogy szerintem (igen nagy valószínűséggel amúgy, mivel mint rámutattam, a betűpárok pont egymás mellett vannak) mi történt. Elütés pedig minden hosszabb szövegben előfordul szinte mindenkinél. Hogy nem javította utána, az más kérdés. Hogy miért nem, azt nem tudom. Talán nem volt ideje normálisan átolvasni, vagy nem is törődött vele.
A történész phd bemenő feltétele nem az msc (master of science), hanem ma (master of artist)...ha érzékeled a differenciát, akkor megérted, h miért filozófiát írok ennek kapcsán.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 691
113
Egyébként az angolszász képzési rendszer majmolása vezet félreértésekre... Szerencsére még nem használatos a Md jel sem, és nem hívunk rutinos mérnököt sem professzornak, attól mert oktat.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Nyilvános internetes adatbázist hozott létre az egykori állampártok vidéki pártfunkcionáriusairól a Magyar Nemzeti Levéltár és a Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Vendégeink Tóth Judit, főlevéltáros és Ötvös István, történész voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Magyarország ma szuverén állam, azonban ez nem volt elmondható az Osztrák-Magyar Monarchia időszakában - jelentette ki Szakály Sándor, a Veritas Történetkutató Intézet főigazgatója.
Az elmúlt évszázad történelmi eseményeit Tisza István egykori miniszterelnök halálának századik évfordulója kapcsán idézte fel a főigazgató.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Beszélgetés Romsics Ignáccal az I. világháborúról, 1918-19-ről, az új könyvéről...
Nagyon szeretem ezt a történészt.