Magyar történelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 665
113
Milyen hivatalos iratot vársz arra, hogy nem kapott? Pont a hivatalos iratokat vonja kétségbe (hamisítás).
Arról kellene dokumentumnak lennie, hogy kapott. De jelenlegi ismereteink szerint nincs. Nem ismerem a Vaskereszt adományozási dokumentációjának sorsát, de egy szakember némi munkával biztosan hozzáfér olyan adatokhoz, hogy az adott időszak adományozási dokumentációja fennmaradt-e, és ha igen, akkor szerepel-e benne a jeles író.
A zsoldkönyv, mint meglévő dokumentum pedig ellentmond az önéletrajzi adatoknak. Nem mondom, hogy a zsoldkönyv szent és tévedhetetlen, de egy írót is elragadhat a fantáziája még az önéletrajza megírásakor is.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 665
113
Ungváry egy liberális zsidó történész hosszú történelemhamisító és magyargyűlölő múlttal. Ennek tükrében minden amit mond az komolyan nem vehető.
Amúgy vonultat fel bármiféle bizonyítékot ? fizetős a szennyoldal úgyhogy nem látok ilyet.
A zsoldkönyv minek számít ebben a kontextusban?
(A történész származása érdekes módon csak olyankor gond, ha ellentmond a kánonba foglaltaknak. Senkit sem hallottam még Vámbéry származását felemlegetni a turanizmus hívei közül...)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 546
17 475
113
A zsoldkönyv minek számít ebben a kontextusban?
(A történész származása érdekes módon csak olyankor gond, ha ellentmond a kánonba foglaltaknak. Senkit sem hallottam még Vámbéry származását felemlegetni a turanizmus hívei közül...)
Vámbéry nem is ferdített soha,Ungváryval ellentétben. De Bodrogi Gyula sem érzékeltette soha,hogy Braun volt eredetileg.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and LMzek 2.0

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 665
113
Vámbéry nem is ferdített soha,Ungváryval ellentétben. De Bodrogi Gyula sem érzékeltette soha,hogy Braun volt eredetileg.
Ezért lényegtelen a származás. Az egyén cselekedetei a fontosak és mérvadóak. Azt a hisztit sem értettem, amikor valakit a felmenői cselekedeteivel szembesítve ítélnek el morálisan. Mi a tököm közöm van ahhoz, hogy akár az apám is mit tett egy adott helyzetben, ha én a pillanatnyi törvényeknek és erkölcsi normáknak megfelelően viselkedek hasonló szituációban? A saját cselekedeteim alapján ítéljenek meg, mert azért tudok felelősséget vállalni, arra van hatásom. Ami elmúlt, abból tanulni tudok, de megváltoztatni nem fogom tudni, amíg az időutazás problémáját meg nem oldják.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 116
7 543
113
Ezért lényegtelen a származás. Az egyén cselekedetei a fontosak és mérvadóak. Azt a hisztit sem értettem, amikor valakit a felmenői cselekedeteivel szembesítve ítélnek el morálisan. Mi a tököm közöm van ahhoz, hogy akár az apám is mit tett egy adott helyzetben, ha én a pillanatnyi törvényeknek és erkölcsi normáknak megfelelően viselkedek hasonló szituációban? A saját cselekedeteim alapján ítéljenek meg, mert azért tudok felelősséget vállalni, arra van hatásom. Ami elmúlt, abból tanulni tudok, de megváltoztatni nem fogom tudni, amíg az időutazás problémáját meg nem oldják.
Családi múlt, származás, politikai elköteleződés és track rekord. Magyarellenes propagandista, a többi csak a sztereotípiákat erősíti.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 665
113
Családi múlt, származás, politikai elköteleződés és track rekord. Magyarellenes propagandista, a többi csak a sztereotípiákat erősíti.
Előítélettel nehéz vitatkozni. Én elmentem a Magyarország hadba lépése a II. világháborúban témájú előadására, és rossz hírként kell közölnöm, hogy forrásokkal (német, olasz, orosz... ) is alátámasztotta a mondanivalóját. Ott kellene felszólalni, lehetőség van rá, és hasonló gondossággal felsorolt forrásokkal alátámasztani, miért téved. Mivel én nem vagyok gyakorló történész, a meglátásaim csak hazafelé fogalmazódtak meg bennem, de egy ilyen felkészült, véleményét karakánul megfogalmazó ember nyilván kapásból tudna vele forrásértelmezési vitába szállni...
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and Rferi66

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 084
28 569
113
Hát ez komplett hülye. De azt az önbizalmat amivel ezt előadja....Jézusom.
@Flamand
Uzsgorodszki... Aki szerint a viking szimbólumos ideológiailag motivált ukránok nem nácik, de a mihazánkosok meg a fideszesek igen, sőt, Mindszenty is. Megáll az ész, és egy helyben toporog.
Mármint nem rajta, hanem azokon, akik teret adnak neki.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 665
113
Éppen friss.
"Előítélet" lol- ez az ember ferdítésből és hazudozásból él s mindezt oriási mellénnyel adja elő...pontosabban a liberális berkek tartják el
Nem mondtam, hogy mindenben egyetértek vele.
De a megítélésének pont az ilyen nyilatkozatain lehet alapulnia, nem holmi háttérhatalmi mozgatórugók elméletét alapul véve.
Itt is mond részigazságokat (lehetett volna rosszabb, erre is voltak forgatókönyvek), a következtetései nyilvánvalóan tartalmaznak tévedéseket (aki jár errefelé -Borsod-Abaúj-Zemplén tájain- az pontosan tudja, milyen gazdasági ellehetetlenülést hozott Trianon a régiónak.)
Ha neked jobb, nevezd, aminek akarod. (Én maradok a tanult metodikánál, meghallgatom/elolvasom a lehető legtöbb oldalról az engem érdeklő eseményekről szóló munkákat, megnézem, melyik milyen forrásokon alapul, aztán megpróbálom kialakítani a saját álláspontomat, és azzal reflektálni a másik gondolatmenetére. Csak ez időigényes és öncélú, és semmilyen közérdeklődésre nem tart számot.)
De arra továbbra is fel-fel fogok horkanni, ha érdemi kritika helyett beskatulyázással tudnak le történelmi eseményekről szóló munkákat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 367
79 258
113
A zsoldkönyv minek számít ebben a kontextusban?
(A történész származása érdekes módon csak olyankor gond, ha ellentmond a kánonba foglaltaknak. Senkit sem hallottam még Vámbéry származását felemlegetni a turanizmus hívei közül...)
A zsoldkönyv egy forrás. Ha valakit valamivel kitüntetnek az bekerül a hadinaplókba és van adományozó okirat is. A baj az, hogy a magyar hadinaplók jelentős része megsemmisült amikor bombatalálat érte azt az épületet amiben tárolták őket. Az adományozó okiratból lenni kell annál is aki kapta az adott kitüntetest.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 367
79 258
113
Előítélettel nehéz vitatkozni. Én elmentem a Magyarország hadba lépése a II. világháborúban témájú előadására, és rossz hírként kell közölnöm, hogy forrásokkal (német, olasz, orosz... ) is alátámasztotta a mondanivalóját. Ott kellene felszólalni, lehetőség van rá, és hasonló gondossággal felsorolt forrásokkal alátámasztani, miért téved. Mivel én nem vagyok gyakorló történész, a meglátásaim csak hazafelé fogalmazódtak meg bennem, de egy ilyen felkészült, véleményét karakánul megfogalmazó ember nyilván kapásból tudna vele forrásértelmezési vitába szállni...
Hagyd, itt nem észervekkel, hanem primitív "faji alapú" világnézettel vitatkozol.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 116
7 543
113
Én? Ha nem faji alapú a latásmódod, hogy lehet az bárkivel szemben (vagy mellette) érv, hogy zsodóvagy úgy általában a származása?
Szóval náci vagyok mert megemlítettem politikai beállítottsága és hosszú magyarellenes történelem ferdítő track rekordja mellet hogy zsidó ? nevetséges vagy. Legalább nácizz le egyenesen burkolt üzengetés helyett
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 588
14 576
113
Hagyd, itt nem észervekkel, hanem primitív "faji alapú" világnézettel vitatkozol.
Ahogyan valamiért nem erőlteti senki a Moszkvai levéltárak ránk vonatkozó dokumentumainak nyilvánossá tételét sem...
Valamiért...
De ha valaki olvassa a korabeli hadifogoly beszámolókat pl érdekes dolgokat láthat.
Vagy ha csak a wss Charlemagne történetét olvasom, valahogy nagyon gyakran magyar katonai egységekkel kötelékben hajtották végre a "Partizán vadász" nevezetű népnevelést.
Annak is megvan az oka valószínűleg hogy miért a magyar egyenruhára volt ráizgulva Iván...( Hadifogoly elbeszélések alapján ugyan úgy vadásztak magyar egyenruhára, mint az ss rúnákra. Valószínűleg nem ok nélkül.)
Román, Cseh, Szlovák, Olasz,stb elmehetett ott ahol magyart azonnal agyonlőtték.
Ungváry is kapargatja ezt a témát, azért is fújnak rá.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Kalormen and L.O.B

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 116
7 543
113
Ahogyan valamiért nem erőlteti senki a Moszkvai levéltárak ránk vonatkozó dokumentumainak nyilvánossá tételét sem...
Valamiért...
De ha valaki olvassa a korabeli hadifogoly beszámolókat pl érdekes dolgokat láthat.
Vagy ha csak a wss Charlemagne történetét olvasom, valahogy nagyon gyakran magyar katonai egységekkel kötelékben hajtották végre a "Partizán vadász" nevezetű népnevelést.
Annak is megvan az oka valószínűleg hogy miért a magyar egyenruhára volt ráizgulva Iván...( Hadifogoly elbeszélések alapján ugyan úgy vadásztak magyar egyenruhára, mint az ss rúnákra. Valószínűleg nem ok nélkül.)
Román, Cseh, Szlovák, Olasz,stb elmehetett ott ahol magyart azonnal agyonlőtték.
Ungváry is kapargatja ezt a témát, azért is fújnak rá.
Aranyom meséld már el hogy a partizánok mit műveltek amivel rászolgáltak néha az erőskezű viszont válaszra, amihez jócskán hozzá költöttek az oroszok,még német tetteket is ránk kenve ? Mert én tudok néhányat és nagyon nem a mi oldalunk kezdegetett és nem a mi oldalunk használta élő pajzsnak az orosz/ukrán lakosságot és nem a mieink voltak modern jelzővel terroristák civil ruhában.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Flamand

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 227
113
Ahogyan valamiért nem erőlteti senki a Moszkvai levéltárak ránk vonatkozó dokumentumainak nyilvánossá tételét sem...
Valamiért..
Dehogynem! Pont Ungváry vitatta a moszkvai levéltárak anyagainak hitelességét Karsaival szemben a népirtó, tömeggyilkos fasiszta magyarok kapcsán. Amúgy azok voltak a megszálló csapatok, ahol Wass is szolgált, csak nem úgy, ahogy a szovjetek előadták.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 227
113
Aranyom meséld már el hogy a partizánok mit műveltek amivel rászolgáltak néha az erőskezű viszont válaszra, amihez jócskán hozzá költöttek az ,még német tetteket is ránk kenve ?
A németek gyakran ott se voltak, mi viszont igen.