1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország ipara

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - marton által indítva @ 2014. január 19..

1. alali77

alali77 Well-Known Member

Nézd, akarsz röhögni próbáld ki, haver vasútépítkezéseken mérnök és fotózta nekünk: Kiszállsz, láthatósági mellényben az építkezés mellett és számolod hányan futnak el. 50% felett lesz, na ők az R-kord alvállalkozói, fekete munkássokkal. Kibaszott vicces mikor még a földmunkagép kezelő is fut, és ott állsz egyedül az építkezésen. (ez a Dél-Balaton vasúti projekten volt, azon én is dolgoztam). Nem tudom miként van becsalva az e-naplóba, én csak a tervező voltam...

2. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Kiveszi osztalékban és úgy adja zsebbe a melósnak, így is jobban jár. Ez egyszerű. A járulék sok. De a vállalkozások, alvállalkozások, megbízó felé történő számlázással már sokkal nehezebb csalni, max. alászámlázni lehet és a többi megy zsebbe, de teljesen számla nélkül kacifántos dolog úgy építeni engedélykötelesen, hogy kb. az első lépés a szerződés feltöltése.

3. tomcat1

tomcat1 Well-Known Member

Van az itthon is. De tanulni kell még a kapitalizmust nekik.
    Élelmiszeripar, háztartási készülék gyártás, stb.

4. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

A Megyeri-híd megvan?

5. zeal

zeal Well-Known Member

Nem mondod, hogy azt is elloptak. Tegnap meg megvolt. :p:D
    (Bocs!)

6. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

A válságok valahogy sosem akkor jönnek amikor számítanak rá. Ha annyira tudnák, hogy válság jön és mi fogja okozni, akkor tennének ellene, hogy ne legyen.
    Persze válság után mindig előfordul, hogy hát egy közgazdász megmondta, hogy lesz és mi fogja okozni, csakhogy a másik egymillió meg mást mondott.
    Szerintem a világgazdaság működése túlságosan bonyolult ahhoz, hogy pontosan tudjuk modellezni és előre látni a változásokat. Márcsak azért is, mert 7,5 milliárd ember fogyasztási szokásait lehetetlen pontosan lekövetni, főleg, hogy kismillió cég, politikus, stb. befolyásolja.

Nagy Csaba and Robur like this.
  7. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Mindig megy a panaszkodás, hogy bár sok az autógyár, kevés magyar hozzáadott érték van az autókban.
    Na hát az elektromos autók legdrágább egysége az akku, azt meg nálunk fogják gyártani.

Mindent ráfogni az építőiparra meg az építőiparra, esetleg ez ejuspénzre - szerintem kissé leegyszerűsítő felfogás. Részben a növekedésben benne van az is, hogy nagyon gyorsan fehéredik ki a gazdaság. Ami teljesítmény korábban meg sem jelent, mert paír nélkül, okosba csinálták, most megjelenik. Építőiparban már kb. senki sem dolgozik számla nélkül.

Áfát visszaígényelni csak akkor lehet, ha el is volt végezve a munka, hivatalosan is. :)

8. Kurfürst

blitzkrieg and fip7 like this.
  9. Kurfürst

Megnézem reggel, mert már én is aggódom érte hogy ellopták-e.

Egyébkent vagy 12 éve épült a szoci érában egy teljesen más építés jogi háttér mellett.. épp a Megyeri és az akkor lukra futó alvállalkozó körbetartozások katalizálták azt, hogy teljesen megváltoztatták a jogszabályi hátteret komoly alvállalkozói biztosítékokkal, transzparensebb munkafolyamatokkal.

10. Masztiff

Te olyan vagy, mint az a delikvens a Rorschach teszten, akinek mindenről a p#n@ jut eszébe.

Nagy Csaba likes this.
  11. Kurfürst

Nem én tehetek róla, hogy az a hobbid hogy tátott szájjal belerohansz a faszerdőbe majd kifelé nekifutásból lefejelsz egy betonfalat.

Abban viszont tudok segíteni, hogy ebben a versenyszámban az amatőr ligából a profik közé kerülj.

12. Masztiff

Örülök, hogy a saját élményeidet kivetíted rám, de inkább lazíts egy kicsit, mielőtt gutaütést kapsz a saját hülyeségeidtől. Nem látod a faszerdőtől, hogy a rossz végén vagy a brokinak?

13. Kurfürst

“Műszaki értelmiség” :D

14. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ha meg kell baszodni hat meg kell baszodni. Inkabb valami muszaki tema kellene...

15. boki

boki Well-Known Member

16. arcas

arcas Well-Known Member

17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Tökéletes indikátora a magyar iparnak. Értékteremtő hely. Aha. És szerencsétlen munkás milyen széken ül? Fillérbaszás a köbön.

Nagy Csaba likes this.
  18. tomcat1

Sajnos a magyarországi magyar termelő ipar többsége még tőkehiányos. Ebből sok minden levezethető.
    Persze mellette a dolgozókat is "sokba" nézik. De ők az elmúlt 15 évben a lábukkal szavaztak...
    Még jó, hogy elő lett írva a béremelés. Persze ettől is húzták a szájukat a cégvezetők.
    Ajánlom a figyelmükbe az öreg bosch mondását:

"Nem azért adok magas fizetéseket, mert sok pénzem van. Azért van sok pénzem, mert magas fizetéseket adok."

19. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Voltam én is pályamunkán, mivel volt vasutas vizsgám ezért én kezeltem a figyelmeztető eszközt.
    Akkor kellett belefújni ha vonat jött vagy szürke VW terepjáró :D

alali77 likes this.
  20. tomcat1

97 euró 1 négyzetméter 60 évre vámszabadon! Szerintem nem drága, de lehetett volna 99 évre megírni.
    A 32 hektár kicsi, de lehet nemsoká más is rájön, hogy megéri üzletelni velünk.

"A most megvásárolt terület egyfajta autonómiát fog élvezni, és magyar szabályok szerint folyhat a vámkezelés és bürokratikus ügyintézés. Ez nagy előnyt jelent a magyar cégeknek."

Akkor valószínüleg magyar vámosok is lesznek ott.

blitzkrieg, fip7, svajcibeka and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása