1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország ipara

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - marton által indítva @ 2014. január 19..

1. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qsf001.html
    2008=100%
    2009 104,20%
    2010 104,90%
    2011 103,90%
    2012 105,70%
    2013 101,70%
    2014 99,80%
    2015 99,90%
    2016 100,40%
    2017 102,40%
    2018 102,80%
    2019 103,40%

Szumma: 133,01%

arcas and Terminator like this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

3. arcas

arcas Well-Known Member

Hidd el, ha azt látnák a fiatalok, hogy menő hacukában, menő felszereléssel és fegyverrel lehet ugrálni a menő APC/IFV-ből és új de legfőképp modern szállás volna a laktanyában ahol ingyen zúzhatná a konditermet kedvére, akkor nem hiszem hogy az első az lenne, hogy mindezt mennyiért teheti...
    Egy iskolából kipottyant ivadék, aki egyébként nagy valószinűséggel igazából semmihez sem ért - de nem ártana a bulira keresni is....annak jól jöhet a honvédség.
    Kopott vaságy, acélbili a fejen, AK és a régi raktárkészlet zöld cuccai a BTR-ekkel ehhez ma már édeskevés...

4. aquarell

aquarell Well-Known Member

Màshol, ahol a feltételek magyar szemmel nézve ideálisak, ugyanúgy nincs elég utánpótlás. Itt se lenne (lesz), hiába lesznek jobb körülmények, sajnos. Legalább is, amig a sereg a szabadpiaci szférával kell versenyezzen.

5. arcas

arcas Well-Known Member

Ez is igaz, bár én abból indulok ki hogy kb. mire képes a mai fiatalság...ugye...Tesco-ban vagy egy gyártósor mellett műszakokban robotolni,...vagy....

6. aquarell

aquarell Well-Known Member

Én a hadkötelezettség híve vagyok, de olyan izraeli módra.
    De mielött itt meglincselnek, senkit nem akarok meggyőzni erről.

antigonosz, anonim999 and svajcibeka like this.
  7. torsen

torsen Well-Known Member

...folytasd! De le tetszik nézni a "mai fiatalságot"! Nyugger???

8. arcas

arcas Well-Known Member

38. Ha beletapostam volna gyermeteg szívedbe írd meg már privátban, hány éves vagy és eddig mire vitted...persze önerőből...?!;)

9. Masztiff

fip7, Terminator, arcas and 2 others like this.
  10. Masztiff

Akkor már inkább a finn modell.

11. arcas

arcas Well-Known Member

Mondjuk igen,... a sorkötelességnek semmi értelmét nem látom, de beemelni valamit az oktatásba az jó gondolat...

12. arcas

arcas Well-Known Member

... honnan szerzel annyi jó nőt?! ... meg feszesebbre kellene varratni a gyakorlót... :rolleyes:

Loken and anonim999 like this.
  13. torsen

torsen Well-Known Member

A Nyuggerrel az oldal egyik legfiatalabb tagjára utaltam, hogy neki vajon mi a véleménye a fiatalokat lekezelő véleményedről.

A gyermeteg lelkem 54 éves és van 3 diplomám, családi házam, autó(i)m, egyetemre járó gyermekeim és tisztes jövedelmem. De ehhez neked semmi közöd, utálom az ilyen rögtön személyeskedésbe csapó faszméregető csávókat. Az hogy neked mid van ott a felvidéken a nagy magyarkodásodon kívül? Nem érdekel, meg ne írdd, leszarom!

fip7 likes this.
  14. arcas

arcas Well-Known Member

A "nyuggerel" mint ha nyugdíjasnak tituláltàl vonlna...arra reagáltam, elnézést, és örülök, hogy jól megy sorod... bár láthatóan a diplomáiddal bölcsességet nem szereztél az anyaországban. Kár volt megírnod ;)

15. torsen

torsen Well-Known Member

Megírhatnád te is a bölcsességedet megalapozó iskoláidat, bár igazából nem érdekel. Amúgy lehet, hogy a te furcsa szemüvegeden "láthatóan"nem vagyok bölcs, de a te véleményed sehol nem számít, a többieké meg egészen más....

16. arcas

arcas Well-Known Member

Valóban? :rolleyes:... én kérek elnézést. Fel sem tűnt neked, hogy lényegében Te kötöttél belém...nyilván a korod miatt van. Még1x elnézést, papi. :)

17. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Összecsukható konténerekkel lép az izraeli védelmi piacra egy magyar start-up

Percek alatt szerelés nélkül összecsukható és nyitható konténereket szállít a Continest Technologies Jeruzsálemnek.

Kis-Márton Vidor, a magyar start-up vezérigazgatója azt mondta, a kifejlesztett technológia segítségével a konténer térfogata annak egyötödére csökkenthető, amely nyolcvan százalékos megtakarítást jelent a logisztikai költségekben és a károsanyag-kibocsátásban is. A konténer szinte bármire használható, átmeneti infrastruktúraként tökéletes például nagy tömegrendezvényeken, de ha szükséges katasztrófahelyzetben és hadgyakorlatoknál is használható. A konténerek bérleti költségének legnagyobb részét a szállítási díj teszi ki, de ezek az új, összecsukható konténerek képesek a logisztikai folyamatok racionalizálására.

Az izraeli együttműködés a konténerek mellett az azokhoz kapcsolható környezetbarát vizesblokkok, valamint a napelemes és a ballisztikus rendszerek, illetve a fejlesztés alatt álló specifikus, szállítás utánfutó rendszerek piaci megjelenésére és a közös gyártásra is vonatkozna.

https://www.youtube.com/watch?v=s8pJPfEbiNk&feature=emb_title
    http://iho.hu/hir/osszecsukhato-kon...eli-vedelmi-piacra-egy-magyar-start-up-200202

arcas, Loken, silurusglanis and 6 others like this.
  18. Terminator

19. Terminator

A Váci úti irodafolyosó húzza felfelé a magyar gazdaságot...

Úgy építik az irodaházakat a Váci úton, mintha kötelező lenne. A csupán 5 kilométeres útszakaszon 763 cég van, ahol 47 ezer munkavállaló dolgozik.
    Ezek a vállalkozások adják a magyar vállalati GDP 3 százalékát. Ez nem kevés. Összehasonlításképpen: a KSH adatai alapján 2018-ban a magyar vállalatok által előállított hozzáadott érték 4,5 százalékát adta a teljes magyarországi autóipar.

anonim999 likes this.
  20. boki

boki Well-Known Member

fip7, svajcibeka, megazez and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása