1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország ipara

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - marton által indítva @ 2014. január 19..

1. aquarell

aquarell Well-Known Member

Izlések ès pofonok. Édes, ha izlèst vagy ërzést statisztitikákkal, képekkel akarjâtok megcâfolni. Szerencsère nem vagyunk egyformâk. Ès ez igy van jól.
    Béke ! :

2. aquarell

aquarell Well-Known Member

Az ideâlis lakâs elöl az Andrâssy útra nyilik, hátul meg a Balatonra. Mindenki helyettesitse be az Andrâssy utat meg a Balatont a kedvenc helyszinével. :)

megazez, blitzkrieg and emel like this.
  3. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

4. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

torsen and Fundin like this.
  5. bejczi

bejczi Active Member

"Az ízlések és pofonok" helytálló.
    Én a Hegyháton nőttem fel, kisfalusi élet, gyerekkorom a házkörüli munkákkal telt. De legalább megtanultam dolgozni. Most Répcelakon élek kertes házban. Nem egy nagyváros, de közbe még így is sok egy kicsit, a sok idióta városi szabály...
    Nekem szükségem van rá, hogy a 8 óra agyleszívó munka után valami hasznos, alkotó fizikai munkát végezhessek.

Galthran, vata, blitzkrieg and 2 others like this.
  6. torsen

torsen Well-Known Member

Ismered a szervezését? Akkor Te vagy az egyetlen a világon. Nincs itt semmi szervezés... :D

phaidros likes this.
  7. Masztiff

Annyit tudok, hogy a káoszelméletet többek között a debreceni közlekedés megfigyelése alapján finomították...:(

fishbed, torsen and fip7 like this.
  8. Galthran

Galthran Well-Known Member

Nyilván sok választásom volt :)
    nevelőfaterral béreltünk egy lakást, ő örökölt egy kis vityillót, ideköltözött, én meg nem tudtam egyedül fenntartani az albérletet
    kifasz mondta hogy a faluba? a legközelebbi kisvároshoz is egy átszállással lehet eljutni. a távolabbiba van közvetlen járat de naponta asszem 9 vagy 10 alkalommal indul a busz

ti állítjátok be úgy mintha a városi élet valami lelketlen fos zombivilág lenne, a falusi pedih földöntúli csoda :D azért van aki megértette:
    ízlések és pofonok. számomra az égvilágon semmit nem jelent az hogy a kertben rózsákat metszegetni meg hasonlók. nekem a kisvárosi élet a leginkább emberibb, kényelmesebb. a pesti a másik véglet, az is borzasztó

9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Képtelen vagyok ezt a dumát megérteni. A belvárostól kb. 5 km-re kívül élsz és dolgozol, akkor Bp-n az élet olyan, mint egy kisvárosban. Kb. semmit nem érzékelsz a belvárosból. Viszont, ha mozi vagy bármire támadnak kedved ott van egy köpésnyire.

Heim likes this.
  10. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Két dolgot hiányolok a válságkezelésben..
    Az egyik: a munkájukat elvesztőket kellene támogatni. Két hónapig a bejelentett fizetésük 75 százalékát oda kellene adni.
    A felemelt 65 éves nyugdíjkorhatárt a most 60. éveseknél figyelmen kívül hagyni. Ez csökkentené a munkanélküliséget és a statisztikában is jól mutatna.
    A két intézkedés nem igényel óriási összeget.

Kiebra and Masztiff like this.
  11. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Van 3 hónapig az álláskeresői járulék az május végéig jó, ha nem váltózik semmi addig akkor kénytelenek lesznek valamit lépni.

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Haat, ha mar Repcelakbol is varost csinaltak... ;)

13. tonyo

tonyo Well-Known Member

Audi újraindulás:

14. Loken

Loken Well-Known Member

15. Terminator

Terminator Well-Known Member

16. boki

boki Well-Known Member

17. Masztiff

Ez nagyon f@sz@, csak amikor atyám a Láng Gépgyárban dolgozott, nem hármat, és nem csak Oroszországba :(
    A múltkor valaki betett egy kikötői képet, ahol csak GANZ daruk voltak - de hegyekben. Most örülünk ennek is...

Loken, fishbed and Szittya like this.
  18. Szittya

Szittya Well-Known Member

A nyugdijkorhatar leszallitasaval valoban lehet jatszani a szamokkal es allami penzen megszponzoralni az allam gazdasagot a kereskedelmi szektoron keresztul is... /kvazi ingyenpenzt tolni a gazdasagba kozvetitokon keresztul./ direktbe celzottan... A munkanelkuliseg kifele jobban mutatna egy eros gazdasag kepet mutatna tovabbra is ami alacsony munkanelkuliseggel renfelkezik./ergo jo befektetes / . es ezt most meg us lehetne jatszani. Vissza par evet. Vagy epp most epp jokor jonne a sokgyerekes anyak korabbi nyugdijazasa. /hogy is volt a terv? 3 gyerek - 3-6 ev?./ visszamenoleg is! A gazdasagot megporgetne a nagyreszenek unoka van ahol ez visszamenoleg szamit. Tehat a csaladok is tamogatva lennenek anyagilag is. Vagy legalabbis segito tamasz lehetoseget megadja a fiataloknak hogy a mamanak van penze. Meg ha nem is olyan sok az a nyugdij...

Littlejohn likes this.
  19. Szittya

A myugdijas e mellett kolt a boltba es ugy mindenhol. A nagycsaladosok szerintem elso lepesnek megerdemelnek majd ha szukseges a kozalkalmazottak is megerdemelnenek par evet. Rendvedelmi katasztrofavedelmi honvedelmi legenysegi allomany is. Pl. Es maris porogne a gazdasag es az emberek is jol jarnanak akik a hazat szolgaljak. Ha szukseges altalanosan is be lehetne vezetni. /nem tobbezer milliard./ es az orszagba maradna zomebem a penz kiskereskedelem magyar termekek./szolgaltatasok.

20. Szittya

A gyarak elobb utobb ujraindulnak. De amikor a vilag rohamtempoban epul le mi meg csak lepesbe esetleg fejlodunk is. Htalmas tovabbi befekteteseket vonzhat. Hisz valamit nagyon jol csinalunk es felertekelodesunket eredmenyezne.

Ezen oldal megosztása