1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Majdhogynem tökéletesen.... Valójában nincs is. :(

2. imike

imike Active Member

3. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

P-14-es szolgált Molnaszecsődön, és Velencén, illetve a szovjetek által Fertőd és Tarany helyiségben.
    P-13 volt; Bezenye, Dunaszentmiklós, Boldog, Városföld, Újszentiván, Homokszentgyörgy, Sormás
    P-14F; Mezőfalva -> ez az egy aktív Medinán

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Meddig még kb?

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt kifelejtettem a mellékletekből köszi, hogy feltöltötted. (Az Sz-200 végén benne van az műben.)

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Gyerekek, mit látunk itt pontosan?

7. emel

emel Well-Known Member

A készültségi géppár gyakorló riasztását és felszállását a kecskeméti bázison.

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

10 perc, az 150 km. Mi volt az a zöld teherautó, ami kiállt a hangár mellé kb a második percben?
    Milyen állapotban állnak ezek a repülők a hangárban?

9. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

zöld teherautó a második percben?
    0:55-kör jön a volvo, amivel vonszolni szokták őket. Azon van a vontatóvilla, meg minden sz..r. úgy hozzátartozik a gripenhez, mint szamárhoz a fül.
    Aztán 1:48-kor indítják a kato-darut.
    2:07-kor meg kiáll a tűzoltó.

Általában a kerekük van a föld felé :D

arcas, misinator and sirdavegd like this.
  10. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Az húzza be ha nem indul. :)

misinator and gacsat like this.
  11. emel

emel Well-Known Member

Tüzelőanyag, hajtómű kenőolaj, hidraulika-folyadék feltöltve, gépágyú-lőszer betárazva, póttartály felfüggesztve és feltankolva, rakéták felfüggesztve de biztosított állapotban, földi biztosítékok behelyezve, a gép/hajtómű indításra előkészítve.

nyugger, misinator, sirdavegd and 2 others like this.
  12. molnibalage

Az INS meg sanszosan kalibrálva. Windows-os hasonlattal élve a gép rendszerei "hibernálva" vannak.

gacsat likes this.
  13. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

A Gripenben INS van? Nem IRS?

14. molnibalage

Az IRS micsoda? Minden korszerű harcigépben van tehetetlenségi navigációs rendszer is.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Minek póttartály?

16. emel

emel Well-Known Member

Légtérvédelmi szempontból Szlovénia egy része is hozzánk tartozik (az olaszokkal osztozunk), oda is kaphatnak riasztást a Griffek. És onnan még haza is kell jönni! Ha meg sietni kell, akkor van komoly fogyasztás is.

gacsat likes this.
  17. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Igen, van itt egy kis képzavar, mert az alaposztás ez volt eredetileg:
    INS - Inertial navigation system - Ez a régi pörgettyűs, higanyos gyorsulásmérős a kiegyensúlyozott platformal.
    IRS - Inertial reference system - Ez a lézergiró (gondolom ez van benne, bár katonai gépekben nem vagyok otthon - de az összes modern commergépen ilyen van szóval tuti :D).
    Mára viszont már inkább a szerepe számít:

http://www.flight-mechanic.com/inertial-navigation-system-insinertial-reference-system-irs/

Szóval akkor úgy kérdezem - tartalékban nincs benne a lézergiró mellett a régi platformos:? (mondjuk sok idő az allign, de esetleg tartaléknak?)

sirdavegd likes this.

Ezen oldal megosztása