1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. subsonic

subsonic Well-Known Member

2. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Hát 1mrd$-ba már beleférhetne elvileg 2db Sz-400-as komplexum, vagy szűken egy THAAD ABM üteg is.
    :D:D:D

Esetleg lízingeljünk még vagy 8db extra Griffet, Rudi örömére?
    :rolleyes:

arcas likes this.
  3. subsonic

Én azért akárhogy nézzük ár,érték képességeket nézzük Aster 30 nálam viszi a prímet főleg,ha azt amit Románoknak ajánlottak hozzánk vágnák csomagba csak hát Francia... nem egy megbízható népség. Lásd Mistral ügy milyen szép pontosan lőttünk vele....Én szurkolok,hogy ne legyen Patriot még véletlenül se.

fip7 likes this.
  4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az ASTER 15/30 nagyon jól skálázott, profi rendszer, nekem is szimpatikus.

5. papi

papi Well-Known Member

A francik eddig pontosan szállítottak. Aki fizetett az meg is kapta a tőlük rendelt cuccokat. Őszintén én azt hittem a Mistral hordozókat is le fogják szállítani az oroszoknak.

6. subsonic

Én a Mistral légvédelmi rendszerről beszéltem,hát nem volt a legjobb találati aránya és akkor enyhén fogalmaztam...

rappali_ likes this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ha De Gaulle vagy hozzá hasonló államférfi lenne náluk hatalmon, leszállították volna. Mostanra Sárközy-Macron vonallal kell megelégedjenek, s ez hozza magával azt, amit.

8. papi

papi Well-Known Member

Ok bocsesz akkor félreértettem!

9. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ettől függetlenül a francia fegyverek általánosságban világszínvonalúak. Lehet őket utálni, történelmi okokból ez érthető is sokszor, de amit el kell ismerni, azt kár eltagadni. Mostanra meg egyre inkább az a trend, hogy német-francia összeborulás, közös projectek futnak, egymásnak szállítanak be, összeolvadnak stb.
    Csúcs technika vitán felül az ASTER.

Az hogy a Mistral ilyen vagy olyan, mikor hol mit hoz le egy lövészeten, élesben, arról lehet vitázni. Én azért láttam kicsapkodott Panzirt is az elmúlt időszakban, meg Patriotról is olvastam olyat ahol az én értelmezésem szerint leszerepelt élesben, videókat is láttam ahol ugyan ezen rendszer nem azt hozta amit papíron kellett volna neki, legutóbb meg a palesztinok mutatták be hogy az Iron-Dome sem fogja 100% hatékonysággal még a faék egyszerűségű kasszamokat sem.

Az élet nem számháború/autós kártya.

fip7 likes this.
  10. subsonic

Világszínvonalú fegyvereik vannak aláírom csak hát a politika tud meglepetéseket okozni,lehet,hogy nem,most,de 10-15 év múlva bármi megtörténhet. Én is az Európai vonalat erősíteném mindenképp ,de a Stinger kell,de nagyon-nagyon!

rappali_ and zsolti like this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez így igaz.

12. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Konkrétan a -valóban gázos -Drégelypalánki- lövészeten túl, ismert bármilyen hasonló kudarc, vagy az egyszeri eset ?

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

rappali_ and HAndrás like this.
  14. ms07

ms07 Well-Known Member

Azért ott nem csak a Mistral volt a hibás...

HAndrás and arcas like this.
  15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hanem a madárraj :D?

rappali_ likes this.
  16. Shadow

Shadow Well-Known Member

Szingapúr 805 millió dollárért vett 2 SAMP/T-et meg hozzá 200 db Aster 30-at.
    Elvileg 1 db ezt tartalmazza:
    System components include a command and control vehicle, Arabal radar, and up to six transporter erector launcher (TEL) vehicles, each equipped with eight Aster interceptors and a supply of reload missiles. Mounted on either a Renault 8 x 4 Kerax (France) transporter erector launcher (TEL) or an Astra (Italy) 8 x 8 TEL, the road-mobile system is capable of providing air defense for units at maneuver pace and can be airlifted by the latest NATO tactical transport aircraft for rapid long-distance deployment.

Ha adnak hozzá Mica gyártósort a többit már meg tudjuk oldani magunknak is sztem. Bevallom én nagyon ebben reménykedem valami előnyös helyi rakéta gyártással, oktatási együttműködéssel.

fip7, alfa74 and zsolti like this.
  17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Jól hangzik, és full profi megoldás lenne, egyetlen egy dolog sérülne, amire most jelenleg szerintem esély nincs: Amerika üzleti érdeke.
    Hozzáteszem, van olyan helyzet amikor már nem érdemes széllel szembe pisálni, szóval végre szerintem is itt az ideje hogy vegyünk tőlük valamit, akkor is ha van akár jobb ajánlat az EU-n belülről, mivel eddig tőlük még semmit nem vettünk érdemben, és nem jó elrúgni náluk sem a pöttyös labdát...

18. zulu

zulu Well-Known Member

Ez a téma a Mistral első magyar éleslövészetéről már meg lett beszélve. A kezelők „hibája” volt. Lényegében nem voltak kiképezve megfelelően – akkor még - a rendszerre. Azóta jók a találati arányok.

Loken and ms07 like this.
  19. ms07

ms07 Well-Known Member

Alacsony kiképzés, szar logisztikai háttér, plusz voltak technikai hibák is, tény. Ahogy Győrbe âtkerültek, onnantól kezdtek javulni a mutatók

zsolti likes this.
  20. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Erre van egy forrásod? Érdekelne a sztori bővebben.

alfa74 likes this.

Ezen oldal megosztása