1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. Shadow

Shadow Well-Known Member

rappali_ likes this.
  2. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

Ne aggódj, a svédeknek rendkívül fontos, hogy ne veszítsenek el Gripen felhasználót!

3. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Hagyjuk már...
    Itt pénzről meg fegyverekről van szó, senkit nem érdekel az ilyen (önmagában).

FilcTroll, fip7 and zsolti like this.
  4. rudi

rudi Well-Known Member

Benkő azért próbál tompítani.
    Szerintem azért a katonai kapcsolatokat külön tudják választani a gatyaügyektől.
    Szerintem a Svédek sem ellenségei saját pénztárcájuknak

zsolti likes this.
  5. Shadow

Shadow Well-Known Member

Molni még mindig bannolva van beteszem ide a hozzáfűzni valóját :)
    By Molni:
    Semmiféle realitása nincs annak, hogy F-35A váltsa a Griffeket. Az első Gripen szerződést 2001-ben írtuk alá, módosítás 2003 és 2006-ban érkeztek a gépek, az utolsó 2007 jan. A keszit teljesen 2010-ben vették át.
    Az F-35 gyártósor annyira le van terhelve, hogy hír is volt arról, hogy az első 200 gép utólagos átalakítására egyelőre nincs "slot".
    Honnan a búbánatból kapnánk mi F-35A-t? Miből vennénk meg? Mert ezt nem 10 év alatt kéne csúsztatva fizetni és, ha 2026-ban game over a Griffeknek, akkor már "másnap" viszik el a gépeket, ha nem vesszük meg. Tehát 2023 táján már érkezni kéne az első F-35A-nak, ha magyaros tempóban azt akarjuk, hogy 2026-ra combat ready képesség legyen AG fegyverzettel, amiből a jelenegieknek alig van értelme az F-35-nél, mert AGM-65 nem jó hozzá, csak az LGB...

Ez vicc, semmiféle realitása nincs ennek. Ez gumicsont a plebsnek és csak a cikkek karakterszám növelése miatt dobták be. Szlovákia is F-16V-t vesz és nem F-35A-t...

A Gripen jövője még nem tisztázott sajnos. Igazából két reális opció van.

1. Megvesszük őket maradványértéken, aminek összege nem ismert.
    2. További lízing hosszabbítást kérünk. Erre azért illene alacsonyabb árat kapni főleg, hogy upgradeket nem fog már tartalmazni, mert kifutó termék.

6. zulu

zulu Active Member

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mi lesz a török F-35A-k sorsa. Akár a már legyártott, akár a gyártásban lévő gépeké. Mert a törökök szerintem tuti, hogy nem kapják meg. Nagy változásoknak kellene történnie az USA–Török kapcsolatokban.

Tudja valaki, hogy mennyi különbség lehet a különböző nemzetek által rendelt gépek között? Elfogadja pl. a dán, norvég stb. azt a gépet amit eredetileg nem az ő igényei szerint gyártottak?

blitzkrieg likes this.
  7. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Sajnos ezt annyira titokban tartották, hogy csak a légvédelem belső körei tudtak róla. Tudtommal tábornoki fejek is hullottak, mivel nem volt minden rendben a "probléma kezelésével", az ügyeleti rendszerben (nem voltak döntésképesek). Azt rebesgették, hogy már elég rendesen bent voltak a légtérben, amikor visszafordultak. Elég zavaros idők voltak, Nicolae Ceaușescu hatalmát akkor döntötték meg.

8. zsolti

zsolti Well-Known Member

Engem csak az érdekelne, miben más a Dán/Norvég/Török/random bármelyik gép vs az Amerikai vs az Izraeli :p.

A nagy dolgok ott lehetnek, amit az Izraeliek kiharcoltak maguknak...

9. zsolti

zsolti Well-Known Member

Senki sem az.

10. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Illetve egy kis megjegyzés:
    Trumpék kifogásoltak pár dolgot MO-on, majd jött Pompeo és nagyon barátságos volt. Persze jelezte, hogy szeretne üzletelni velünk.
    Na most, mivel szeretek fordítva nézni dolgokra... A svédek kifogásolnak dolgokat... :rolleyes:

Persze azt is látni kell, hogy Svédországban koalíciós kormány van és a zöld párti, feminista miniszter asszony prüszkölt egy EP kampány kellős közepén.
    Egyszer amikor még élt Lovas István volt egy műsora a Törésvonalak, amiben a Nyugat-Szahara/Marokkó konfliktusról beszélt (bevallom addig még nem is hallottam erről a népről). Na a svédek teljesen betámadták Marokkót, akik szó szerint emberiség ellenes bűnöket követnek folyamatosan el a nyugat-szaharaiak ellen. Azok meghiúsították az IKEA marokkói jelenlétét. Majd a svéd kormány visszavett és lett IKEA Marokkóban. Kb ugyanaz az eset, mint ahogy a kurdok jártak. Mindenki boldog, kivéve a nyugat-szaharai emberek... :oops:

Tehát a svéd kormánynak is vannak elvei és érdekei. Most kampányidőszakban szerintem a jövőbeli tárgyalásokhoz, ez az un "opening position".

blitzkrieg, rappali_ and zsolti like this.
  11. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Pénteken érkezik a Norvég külügyminiszter asszony Budapestre.
    https://www.abcnyheter.no/nyheter/p...europas-sterkeste-migrasjonsmotstander-ungarn

blitzkrieg, Hegylakó and Anti like this.
  12. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

blitzkrieg likes this.
  13. Terminator

Terminator Well-Known Member

14. zsolti

zsolti Well-Known Member

Logikusan tedd fel magadnak a kérdést, ÉRDEKÉBEN áll a norvégoknak megfúrni az üzletet?

Na ugye...

blitzkrieg likes this.
  15. Anti

Anti Well-Known Member

Engem az érdekelne hogy hogy jön be a képbe a MOL(ha egyáltalán)...

16. Terminator

De ha Magyarországnak is az az érdeke hogy a norvégok megfúrják? :rolleyes: (Megakadályoztassa a norvégokkal, hogy azt mondhassa utána Magyarország az amerikaiaknak, hogy "mi akartuk, de a norvégok...". Ahogy a horvát gázvezeték esetén is.)

fip7, blitzkrieg and borisz like this.
  17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Akkor megszopjuk, mert a sokkal drágább Patriotot kell megvegyük!

Értem az érvelésed, de szerintem hiábás :D.

blitzkrieg likes this.
  18. Terminator

Ez most egy szóvicc akart lenni vagy valami északi tengeri olajkitermelésre gondolsz? :rolleyes:

19. Anti

Anti Well-Known Member

Mol már pár éve jelen van Norvégiában azért kédeztem hogy ez még bekavarhat-e.

Terminator likes this.
  20. ms07

ms07 Well-Known Member

Várjátok a Nasams-ot péntekre, erre majd bejelentik, hogy veszünk még 500 Kongsberg rádiót :D Megmondta Tibi bá, hogy még târgyalunk, kb fél év :(

Ezen oldal megosztása