1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Honnan tudod, hogy nem ismerem korábbról?
    :rolleyes:

Te linkelted, és hivatkoztál rá mint "egy normálisabb white paper valahogy így néz ki", leszólva a Zrínyit.
    Kérdésem, hogy mit hiányolsz a Zrínyiből (ami 1000x konkrétabb), ami a németben benne van.

fip7 likes this.
  2. Szittya

Szittya Well-Known Member

De nem ertesz hozza!!! Csak olvasgadsz a neten par hamis adatot es ennyi. Se alkalmazasahoz nem ertesz se karbantartasarol nincs fogalmad.,, evtizedek tudasat nem fogod maszatolt adatokbol osszeszedni plane ugy hogy ebbe senki nem segit senki nem oktat tanit kikepez teged,

3. speziale

speziale Active Member

Már hogy a f*szomban ne létezne ideális jelölt....
    csak le kell verni a cölöpöket...ha kell abm képesség, akkor hülyeség azt mondani, hogy a nasams hátránya hogy nincsen abm képesség, hiszen ebben az esetben ez nyilván tárgytalan...
    akkor kb marad a patriot meg az aster...te is nagyon jól tudod hogy még a török s400 ajánlatról is vannak fel infók a neten, meg arról, hogy a lenygelek/románok mennyiért vettek Patriot-ot...akor miért is lenne olyan rohadt titkos, amit az ország közvéleménye nem ismerhet meg, hogy beérkezett az adott képességre 2 ajánlat, az egyik mindent figyelembe véve ennyibe kerül, a másik meg annyiba, egyébként meg a műszaki kiértékelés alapján a honvédség erre vagy arra a következtetsére jutott...

ha meg nem kell abm képesség; akkor te is tudod, hogy a falcon-nak lennének hátrányai az IR rávezetés miatt, és valszeg nem is olcsóbb mint a nasams, a CAMM szálítási határideje valszeg jóval későbbi mint a nasams-é...ezek közül nem tudom hogy mi olyan ami eget rengetően nagy titkosság lenne

4. Szittya

Egyszeruen nem vagy "szakember" nem ertesz hozza. Laikus kivancsisagod es tudasod van. Ezzel semmi baj nincs. De nem jogosit fel teged arra hogy olyan emberek velemenyet tapaszztalatat donteset javaslatat felulbirald halvany felszines tudasoddal. /nem akarlak megbantani./ de ez van. Nem veletlen van kikepzes oktatas tovankepzes evtizedeken at mire valaki donteshozo pozicioba kerul a honvedsegnel.

Jo ha valakit erdekli a tema. Hasznos is . adott esetben az eletet mentheti meg meg egy jelenleg civilnek is. De nincs tudas. Csak valami halvany sejtes. /hogy is lehetne olyan adatokbol amiket nem ismer./

anonim999 likes this.
  5. speziale

speziale Active Member

ez egy totál értelmetlen komment....

6. Wilson

Wilson Active Member

Szerintem mivel a magyar fegyverbeszerzés a szakmai szempontok mellett átpolitizált így az,hogy a nyilvánosságnak belengedték ,hogy Pompeo itt járt és megállapodtak valamiben a politikai játszmák része.

zsolti likes this.
  7. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Amúgy, ha jól értem, akkor te újságíró vagy és itt próbálsz valami infót kiprovokálni az arra rálátóktól?

jimkirk, megazez and Hpasp like this.
  8. Szittya

Es mi van a kismillio egyeb kepessegel zavarvedetseg komunikacio valos adatok... Nyilvanossagra hozod oke, mit tesz a bukott vetozik. Miert vetozik mert egyertelmuen kijelentetted hogy a masik jobb. A bukott bizonygatja hogy nem mert ha beismerne lehuzhatna a redonyt vagy adhatna joval olcsobban.

Eredmeny huzodik eveken at es miert csak azert mert nyilvanos. Ha titkos is tudva van ugyan ez. Csak mivel titkos nem fog pattogni a vsztes mert nem erte. Veszteseg csak nem lett nyereseg.

Hpasp likes this.
  9. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

10. krisss

krisss Well-Known Member

Szerinted az csak itt most el lett döntve a találkozón és nem volt előtte semmi?

arcas, zsolti and Gaudi like this.
  11. speziale

speziale Active Member

De mi a f*szomhoz nem értek? nem én akarom kiértékelni a légvédelmi rakétákat....
    azt sem én akarom eldönteni, hogy kell-e az országnak ABM képesség vagy sem....

de ha lenne egy tender, amiben specifikálva lennének az elvárások, akkor mondjuk nekem mint a téma iránt érdeklődőnek rögtön ynilvánvalóvá válna, hogy mondjuk miért nem nasams-ot és miért Patriot-ot veszünk...ha meg valaki kekeckedik, hogy milyen drága rendszert vettünk, akkor annak be lehet mutatni, hogy hiába pattog azon, hogy a nasams mennyivel olcsóbb, hiszen nem rendelkezik olyan képességgel ami a tender követelménye volt

de jelenleg még itt a fórumon sincsen senkinek a leghalványabb fingja se arról, hogy milyen képességeket támaszt a honvédség az új fegyverrel szemben

12. dudi

dudi Well-Known Member

A honvédelmi vezetés úgy gondolja hogy neked ehhez semmi közöd.Ha te másként gondolod akkor jogi útra terelheted az ügyet....

jimkirk, tiz, fip7 and 8 others like this.
  13. Szittya

Nemtudom mi a szakmad vegzetseged.
    Hozok egy gazszerelot csak ugy /a konnyebb pl ert./
    A faluba van 5 gazszerelo most vezetik ve a gazt. Iskola igazgato vagy Kersz ajanlatot mindenkitol ismered mindnek a munkajat kepesegeit. Joskat valasztod. Semmi gond.
    Madik variacio. Bemesz a balba ott az 5 gazszerelo es a falu fele. Kersz ajanlatot.es a vegen nyilvanossagra hozd a sorrendet. Egesz nap elvitatkoznak meghivank froccsokre amint lehetoseg van kovetnek a budiba es probalnak megvesztregetni. Kozbe mocskoljak egymast. Mire dontest hoznal kaosz az egesz. Mindenki megkent es eggyik se akar a nap vegere az utolso lenni a listan mert onnettol kezdve vagy nem hivja senki vagy ha hivjak a legkevesebb fizuert.

Szerinted melyik a jobb.

jimkirk, fip7 and megazez like this.
  14. krisss

krisss Well-Known Member

Azért mert annyit tudnak mint te. Aki meg többet az nem mondhat semmit róla.

zsolti likes this.
  15. speziale

speziale Active Member

De egyébként Hpasp vezette itt le, hogy a románok kb. 3-4 tucat atacms-al totál padlóra küldhetnének minket. Akkor feltételezem ő olyan rendszert szeretne ami képes lelőni az ilyen rakétát

de mondjuk itt van rudi véleménye, aki meg a griff-eket fejlesztené ésa lehető legkevesebbet költené lérakra...

nyilván tudom itt nem tudhatunk semmit (bár gondolkodni talán azért igen), de ezek után én mondjuk mint laikus mit gondoljak arról, ha mondjuk Nasams-ot veszünk? Ha Hpasp véleményére adok, akkor azt mondom hogy barmok vagyunk...ha Rudi-éra akkor meg azt, hogy fasza

de az a baj, hogy a HM semmiféle olyan kapaszkodót nem ad se ezzel, se a H225/Leo/Pzh beszerzéssel kapcsolatban, ami alapján én mint egyszerű adófizető eldönthessem, hogy vajon értlemesen költi el a HM a beszerzésre fordított sok 100 mrd forintnyi adót...és most a kapaszkodó alatt én nem doktrínákat meg harcászati elveket értek, hanem mondjuk azt, hogy értlemesen el tudják azt mondani, hogy a reális fenyegetések alapján szükségesnek tartottuk az ABM képesség kiépítését, amihez 2 szóba jöhető rakáta típus volt. És a tendereztetés eredményeként a műszaki/gazdasági stb. szempontok alapján ez vagy az nyert....nem olyan k*rva bonyolult ez

16. speziale

speziale Active Member

azért elég sok országban elég jól elműködik a tendereztetős megoldás...és azt feltéelezed, hogy az iskolaigazgató mindent tud....de a legutóbbi észt/finn/dán önjáró löveg beszerzések eredménye azt muttaja, hogy nem biztos, hogy az a legjobb gázszrelő, akit az igazgató annak gondol (most abba bele sem megyek, hogy esetleg az igazgató nemcsak azt tartja szem előtt, hogy a legjobb ár/érték arányú beszerzés valósuljon meg, amit azért ilyen "fű alatt lezsírozott" esetekben kicsit egyszerűűbb megcsinálni, mintha lenne előtte "nyilvános" tender).

17. krisss

krisss Well-Known Member

Ezek lényegében mind megtörténtek csak a végeredményen kívül nem közölnek semmit

zsolti likes this.
  18. krisss

krisss Well-Known Member

A nyilvános tender az ár felbaszásán kívül nem sok mindenre jó. Szerinted miért adják egymásnak a kilincset a védelmi miniszterek 2 éve zsinórban ?

Itt az igazgatónak van egy teamje a kivonul mindegyik gázszerelőhöz és kiértékeli a munkát meg az eszközeit és kiválasztja legjobbat, na ebből ez megy a pénzügyesekhez és megpróbálják megtalálni az ajánlatok egyéb kiegészítő csomagjaival párosítva, illetve a hosszútávú leszerződés következményeihez viszonyítva a legjobb ár érték arányú csomagot.

19. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Dániában, Finnországban épít gyárat a Bayerische Motoren Werke? NEM CSAK műszaki adatok alapján hoznak döntést. A katonák megmondják, hogy mik azok, amik megfelelnek, a politikusok meg megmondják, hogy mire mit tudnak kialkudni, és aztán lesz valami.
    Ugorjunk már, srácok, komolyan.

jimkirk, fip7, kaktusz and 3 others like this.
  20. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azt azért nem tudom realizáltad e egyébként, hogy néhány kérdésben még bőven az alkudozási fázisban vagyunk?
    Így van, erre utaltam én is úgy kb. 2 órával ez előtt, nem akarja elfogadni. Én meg elfogadom ezt, engedd el;).

Ezen oldal megosztása