1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. Centurio

Centurio Well-Known Member

A szerződéskötésre igen. A leszállításra nem. A korábbi kommentedhez visszatérve amit most ajánlottak az amik az kerül a honvédelmi bizottság elé. Elvileg már van egy másik szerződés ami már csak bejelentésre vár. Én legalábbis így vettem ki @Szittya szavaiból.;)

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Linkelje mar be valaki ezt az interjut, ugy tunik, nem figyeltem jol es kimaradt nekem. Koszonom.

3. anonim999

anonim999 Well-Known Member

4. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Terminator likes this.
  5. kamm

kamm Well-Known Member

Nem veletlenul hasznaltam az "idei beszerzes" kifejezest, nem szallitast. ;) Ugyanakkor, ahogy mar irtam, legvedelmi rendszereket joval gyorsabban le lehet gyartani, mint mondjuk heavy artilleryt avagy MBTt, az ammo (missiles), ha amerikai, akkor szinte biztosan raktaron van. A trening ill hadrendbe allitas folyamata szint lenne legalabb 1-2 ev, az mondjuk biztos.

fedett_mókus and Centurio like this.
  6. Terminator

Ja erre emlekszem. Meg tart a piackutatas es csak szerzodeskotesrol beszelt.

7. Fade

Fade Well-Known Member

Románia aláírta szerződést, kifizettett a Patriot első részletét 1b$t. 2020ban tervezik rendszerbe állítást. 2év.

btw a GaNes patriot radar annyira vacsi új idén áll hadrendbe. PAC-3 MSE pedig 2016ban állt hadrendbe. Abból amit Románok rendeltek raktáron talán GEM-T van.

Hegylakó and Terminator like this.
  8. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Active Member

9. kamm

kamm Well-Known Member

Pontosan, azaz jovore - gyanusan ugy hangzik, mint az en joslatom a gyartas+szallitas+treningre. ;)

Varjuk ki, mi lesz a roman beszerzes vege. Nekem nagyon ugy tunik, a romanok nyakra-fore rendelgetnek "szendeknyilatkozat" szintjen, aztan vegul legjobb esetben is a felet sikerul kifizetniuk, aztan ami megerkezik, annal is elhalasztjak az integraciot.
    2013-ban vettek egy marek hasznalt F-16-ost a portugaloktol, azota sem sikerult elerni az operational levelt veluk, nem tudjak oket normal szolgalatba allitani - 5 ev alatt, egy vegletekig ismert tipussal! Mindezt ugy, hogy ossze-vissza rendelgettek, valoszinuleg a penz hianya miatt, no meg mert fogalmuk nem volt, mennyi is kell pontosan, eloszor 48, majd hirtelen 52 stb. Total inkompetensnek tunik a roman vedelmi vezetes.
    Az szerintem mindent elarul, hogy a NATO FB oldalon a kozos kanadai-roman legter-ellenorzesi szolgalat megkezdesrol voltak fotok szeptemberben, es a romanok szo szerint Mig-21-esekkel operalnak a mai napig:

fip7 and svajcibeka like this.
  10. Fade

Fade Well-Known Member

Az inkompetenciáról annyit, hogy tessék összevetni a Román és Magyar hadsereget.
    Kezdjük mondjuk a rakétás tüzérségnél.
    Folytassuk a dandárok számával és feltöltöttségével.

Ha ők inkompetensek akkor mi mik vagyunk? Debilek?

Én amúgy olyat láttam, hogy az első F-16ok már rendszerbe álltak, lehet téved google.

11. megazez

megazez Well-Known Member

Gondolom a forrásod a wikipedia?

12. kamm

kamm Well-Known Member

Hat az elozo magyar kormanyok ill civil honvedelmi miniszterek siman azok voltak, de azok mind politikai dontesek voltak, mind abnormalis. Ezzel szemben ha jol emlekszem a romanoknal a politikusok a legvegen mindig a roman Vedelmi Tanacs utan mennek, aminek az eredmenye ez a teljes kaosz a legiero szintjen.

Osszel meg biztosan nem volt, no meg biztosan tele lenne vele a sajto (arrol mar nem is beszelve, milyen lelkesen editalgatjak a wikit, minden letezo 'elorendelest' listazva. :D)

13. Fade

Fade Well-Known Member

Nem.

De nem kell keresgetni. pl

De itt egy refuel. Annyira rosszul nem állhatnak képzettségben ha 2éve ilyet csináltak.

és akkor térjünk vissza a:
    Kezdjük mondjuk a rakétás tüzérségnél.
    Folytassuk a dandárok számával és feltöltöttségével.

Lehet inkompetenciával vádolni mindenkit. De nézzünk már szét a saját házunk táján.

Masztiff likes this.
  14. megazez

megazez Well-Known Member

Igen, a tavaly decemberi nagy parádéra meg olyan indokkal nem mentek, hogy be volt fagyva a kifutó. 2013-ban vették azt hiszem az első adagot, de a natos kötelezettségüket még mindig mig-el látják el.
    Rakétás tüzérség, hát atacms szerintem nem kapták még meg, ami van abban tényleg jobbak mert nekünk jelenleg 1 db sincs, dandárok számáról lövésem sincs, de azt tudom, hogy a fizuk folyamatosan késnek és szerelnek is szép számmal ott is lefele, Erdélyben pl azzal játszadoznak még mind a mai napig, hogy a felszerelő Magyar családnevűeket rendszeresen jó messzire pakolják el. Frankó ott a helyzet, sőt jobbak ők mindenben mint mi :D ja nem....

fip7 and kamm like this.
  15. kamm

kamm Well-Known Member

Pedig ugy tunik bizony Wikipedia lesz az, mert lathatoan nem igazan erted, mit jelent az "operational-level" (aka operational capability)... mondjuk ma mar ideat is lazan dobaljak, de ettol meg van jelentese.

Ez mind aranyos propaganda, semmi mas.
    Tavaly nyaron, a MiG baleset utan semmilyen roman vadasz nem volt az egen, egeszen konkretan a vedelmi miniszteruk publikusan elismerte, hogy a brit legierot kellett megkerniuk, hogy jarorozzenek a roman legterben - akkor, amikor az oroszok folyamatosan megsertik a legteruket: https://www.romaniajournal.ro/updat...inistry-to-buy-five-more-f-16s-from-portugal/

Mondom, szerintem nem erted, mirol beszelunk... :p
    FYI megkerestem a cikket, amire emlekeztem - 2018 keso oszen meg mindig egyetlen F-16-os sem vett resz a roman legter vedelmeben, egy roman elemzo gyakorlatilag ugy fogalmazott, hogy a vegsokig van feszitve a roman legter vedelme, gyakorlatilag a roman vedelmi eroknek teljesen ujra kell gondolni az eddigi, csodot mondott reformprogramjat: https://jamestown.org/program/romanias-air-defenses-are-being-stretched-to-the-limit/

Elmondtam: nalunk politikusok vertek szet a 2000-es evek soran, az sem megbocsathato, de nem a katonai vezetes bune. A romanoknal a katonai vezetes diktalja a beszerzeseket es lathatoan teljesen inkompetensek. Nem ertem, mi koze ennek a szet nem vert fegyvernemeikhez...?

fip7 and arcas like this.
  16. Fade

Fade Well-Known Member

Most mit is akartál mondani? Hogy nálunk semmi, náluk meg jelenleg lokálisan elég komoly és erre jön még HIMARS... és a végére kihozod, hogy nem is "jobbak". wtf.

17. kamm

kamm Well-Known Member

Adtam linkeket a teljesen mukodeskeptelen roman legierorol, olvasd mar, pls, akkor talan elkerulheto lesz az ures lozungok tovabbi hasznalata...

18. Fade

Fade Well-Known Member

Nálunk mindenki szétverte 2xévig. Talán most elindul vmi. Ettől még a jelnelegi helyzetben a két haderő egyszerűen nem összevethető. És ebben nálunk nyakig benne van a katonai vezetés is.

F-16ra IOCt írnak ami nem tudom itt mit jelent. Arról semmit se írnak, hol akadt el a dolog márha elakadt. Supportal, felújítás, képzéssel vették innen elég nehéz elrontani persze el lehet.

Elmúlt 20év és beszerzés vonalról én nem látom a teljes inkompetenciát. Illetve igen de akkor mit mondjuk az elmúlt 20év magyar történéseire?
    Kezem összecsapnám, ha olyan szintű haderőnk lenne F-16 bénázással mint ami Romániának van. Ez van.

ghostrider likes this.
  19. Terminator

Ossze tudnad gyujteni az informaciot tartalmazo cikkek belinkelesevel, hogy mennyi ido telik el a megrendeles alairasa es az elso egyseg (varhato) leszallitasa kozott az amerikai raketarendszereknel, kulfoldi rendelesek eseten? Pl az utolso 5 Patriot eladasnal es az utolso 5 NASAMS rendelesnel? Elore is koszonom :)

20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hogy valami jó-e, vagy sem, úgyis csak akkor derül ki, ha már megvetted.

Ezen oldal megosztása