1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

:D:D

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

India épp bombázza Pakisztánt.

3. papajoe

papajoe Well-Known Member

B sszátok meg,2 hét alatt 40 oldalt írtatok,vettünk valamit?
    Elolvassam,vagy csak a szokásos anyázás,találgatás?

alfa74, anonim999, kiskrumpli and 3 others like this.
  4. Anti

Anti Well-Known Member

:D Semmi újat nem jelentettek be.

5. emel

emel Well-Known Member

Csak totóznak mint a hétvégi meccsek előtt. Csak ezért nem jár nyeremény (hacsak nem fogadnak egymással). :D

borisz, zeal and rappali_ like this.
  6. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ha meg lesz a konkrét típus(ok) bejelentése, akkor úgyis itt folytatjuk majd.
    ;)

7. kamm

kamm Well-Known Member

Utanaolvastam kicsit par beszerzesnek, a svedek Patriotja, ha jol ertem, 1.2 milliard dollarba kerult (opcio 300 raketara 3.2 milliardra nyomna fel), mikozben a finnek NASAMS rendszere 340 millio euro volt, kevesebb, mint a harmada? :oops:
    Mondjuk a Patriot van szinte mindenhol, ertem en, hogy az mindent tud, de baromi draga lenne roman vagy ukran dronokra lovoldozni tobbmillio dollaros raketakkal... mennyi az MBDA foldi rendszere?

8. blogen

blogen Well-Known Member

A tüzérségi rakéták és drónok elleni védekezésnej valami ilyesmi lesz az alapfegyvere:

Egyszerűen el kell engedni a témát, amíg ezek a lézeres eszközök nem bevethetőek. Jelenleg nincs gazdaságos megoldás!

9. zsolti

zsolti Well-Known Member

De ez nem így működik, hogy valamit el kell engedni 10-15 évre akár, és addig ha valami probléma történik? Széttárod a karod és azt mondod, hogy "Hkhmmm, hölgyeim és uraim! Erre most pont nincs válaszunk, mert vártuk a költséghatékonyabb megoldás elterjedését! Köszönöm a figyelmet!", vagy mégis mi a terv?

Nyilván nem Patriottal kell drónra lövöldözni, ezzel egyet értünk, de erre kell egy jól skálázott rendszer, nekem meggyőződésem hogy a drónok ellen már ma is van költséghatékony megoldás, skálázva lentről felfelé: Elektronikus zavarók/anti drón EW rendszerek

https://newatlas.com/dronegun-neighborhood/46656/
    https://www.thinkdefence.co.uk/2015/05/the-anti-uav-defence-system-auds/

Csöves légvédelem, azon belül főleg az AHEAD technológiás programozható lőszerrel az egyel komolyabb kategória ellen, ez már a Harpy/Haroop vonalat is fogja, nem csak a kis szutyok quadokat a DJI palettáról:

https://www.thinkdefence.co.uk/2015/05/the-anti-uav-defence-system-auds/

Majd végezetül a felső kategóriás drónok/CM-ellen pont a sokak által kritizált de szerintem nagyszerű megoldás a költséghatékonysága miatt, gyakorlatilag egy irányított légi célokra kifejlesztett APFSDS hülye hasonlattal, a Panzir új rakétája. A lehető legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, egy gyorsítófokozatra felpakolt irányított harci rész, amit a booster seggbe rúg, és utána a lehető legegyszerűbb/olcsóbb vezérlési elvvel leküzdi a kezdeti lendülettel a célt. ITT kizáró tényező az hogy aktív radaros legyen, mivel ez már önmagában olyan drága részegység, hogy garantálja azt hogy NE lehessen drónok ellen költséghatékonyan alkalmazni.

A Pantsir féle megoldásnak pont az a lényege, hogy olcsó a rakéta, és egy CM/Drone ellen bőven elég az, amit a rakéta tud paraméterekben.

Én így látom.

rappali_ likes this.
  10. kamm

kamm Well-Known Member

11. arcas

arcas Well-Known Member

Napi morzsa az esetleges NASAMS beszerzéssel kapcsolatban:
    "Az minősített információ, hogy konkrétan mit vár Magyarországtól a NATO, de forrásunk szerint annyi azért tudható: „A szövetség a szárazföldi erők légvédelmi oltalmazását kéri."
    https://nepszava.hu/3027600_honvedsegi-celkeresztben-ketszaz-puma

12. arcas

arcas Well-Known Member

molnibalage likes this.
  13. Wilson

Wilson Active Member

https://blog.atlatszo.hu/2019/03/hi...ndig-nem-irta-ala-a-kormany-a-vedelmi-megalla
    "Kérdésekre válaszolva Szijjártó Péter elmondta, a közép-hatótávolságú légvédelmi rendszerről egyeztetnek jelenleg. Azt is elmondta, hogy az Airbus Magyarország keleti részében egy helikopter alkatrészek gyártását lehetővé tevő gyár megépítéséről döntött. Két magyarországi helyszín van még versenyben – közölte." Ez az információ azért már ad némi támpontot,hogy milyen lérak jöhet az Usaból.

arcas and megazez like this.
  14. arcas

arcas Well-Known Member

Én úgy gondolom, amig nem érkezik az az árcédula és/vagy csomag az USA-tól vásárolni szándékozott fegyverekre, amit a magyar fél akar, addig tartani fog a huzavona. Pompeo megmondta mit kér, megmondtuk mi is mit akarunk. ... a jó tárgyaló mindig többet kér mint amit ténylegesen akar, igy alku után is elégedetten állhat fel az asztaltól - úgyhogy várjuk csak ki a végét.

15. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

https://24.hu/kulfold/2019/07/03/orban-viktor-trump-civilek/
    "Az Orbán-kormány azután próbálta meg Washingtont bevonni a vitába, hogy a Norvégiával folytatott közvetlen tárgyalásain már kudarcot vallott. Magyar és norvég forrásokra hivatkozva a Direkt36 arról ír, Ine Marie Eriksen Søreide norvég külügyminiszternek Szijjártó Péter fogalmazta meg a kérést február végén, hogy a NASAMS-beszerzés és a Norvég Alap ügyét szeretné összekapcsolni, ő azonban ezt visszautasította. Ezután az Egyesült Államok diplomatáinak is többször felhozták magyar tisztviselők az ügyet, de ők is elzárkóztak a közbenjárástól, ahogy végül Trump is."
    Ezért nincs még mindig bejelentés: megy, vagy ment még a huzavona.

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azonnal el kell felejteni őket mint potenciális fegyverbeszállítók. Még meg sem vettünk tőlük semmit, de már belpolitikába avatkoznának, ha igazuk van ha nem - ez a része engem nem érdekel - nem őket keressük.

17. HAndrás

HAndrás Active Member

Én úgy értelmezttem azxírást h a magyar külügy szeretné összekapcsolni a két ügyet.

Masztiff and pöcshuszár like this.
  18. koppany

koppany Well-Known Member

Igen, a magyar külügyminiszter kérte a norvégokat hagyják abba a magyar belpolitikába való beavatkozást.

19. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

És ez most hogy jön a magyar légvédelmi rendszerhez?

20. zsolti

zsolti Well-Known Member

Akkor viszont bohócot csináltak magukból. Az ilyet nem kérni kell, hanem szimplán nem megengedni senkinek hogy beleavatkozzon a belügyeinkbe.

Ezen oldal megosztása