[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
Na, akkor most már sejted hogy miért "2030+" a magyar időtáv, amikor ezen kívül minden más meg lehet még 2030 előtt...
2030 tényleg messze van - addig tényleg bármi lehet...

Az a +1 a NASAMS-re vonatkozóan, meg az az 50+ millió EUR költség többlet akkor is takar valamit...majd kiderül. :)

(A szintén 2020-as litván rendelés áraival számolva 6 rendszernek kb. 300 millióba kellett volna kerülni, még ha több indítót, FDC-t is vettünk rendszerenként, akkor sem indokolt szerintem, hogy 6 rendszer 410 millióba kerüljön 300 helyett...)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Na, akkor most már sejted hogy miért "2030+" a magyar időtáv, amikor ezen kívül minden más meg lehet még 2030 előtt...

Nekem kicsit túl távoli és ködbevesző úgy, hogy közben meg évek óta buziskodnak a szolnoki hangárokkal, amik építészeti szempontból egy harmadéves építőmérnök házija, költségeket tekintve meg pár Gripen rep.óra.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
2030 tényleg messze van - addig tényleg bármi lehet...

Az a +1 a NASAMS-re vonatkozóan, meg az az 50+ millió EUR költség többlet akkor is takar valamit...majd kiderül. :)

(A szintén 2020-as litván rendelés áraival számolva 6 rendszernek kb. 300 millióba kellett volna kerülni, még ha több indítót, FDC-t is vettünk rendszerenként, akkor sem indokolt szerintem, hogy 6 rendszer 410 millióba kerüljön 300 helyett...)
Ezt a zöldséget, hogy 410 millió volt a Nasams már vagy ezerszer leírtad. Akkor lenne ennyi ha 1 db rakétát sem vettünk volna hozzá. Összesen 1 milliárd dollár volt a teljes lérak rendszer.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
Ezt a zöldséget, hogy 410 millió volt a Nasams már vagy ezerszer leírtad. Akkor lenne ennyi ha 1 db rakétát sem vettünk volna hozzá. Összesen 1 milliárd dollár volt a teljes lérak rendszer.
Rakéták nélkül volt ennyi, ezt én is tudom. A Kongberggel mint fővállalkozóval 410 millió EUR-óra szerződtünk.
A litván renedszerben sincsenek benne a rakéták, így összemérhető a kettő. Szóval semmi értelme kommentednek.
 
  • Vicces
Reactions: Azzurro

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Rakéták nélkül volt ennyi, ezt én is tudom. A Kongberggel mint fővállalkozóval 410 millió EUR-óra szerződtünk.
A litván renedszerben sincsenek benne a rakéták, így összemérhető a kettő. Szóval semmi értelme kommentednek.
Igazad lehet. A légvédelmi rakétarendszerhez végülis mi szükség van rakétákra? :D
De ha ettől boldog vagy nyugodtan írd még le naponta 10-szer ezt a zöldséget.
 
  • Vicces
Reactions: Katica

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
https://www.rheinmetall.com/en/rheinmetall_ag/press/news/latest_news/index_36480.php

Rheinmetall supplying international customer with Skynex air defence system​

Rheinmetall is supplying an international customer with two Skynex air defence systems. The systems will enhance the customer’s ability to defend itself against aerial threats. Worth around €182 million, the system is to be delivered in the beginning of 2024. In addition, a memorandum of understanding was signed for the procurement of HX trucks in the amount of approximately €12 million. These vehicles will be delivered with the Skynex systems
Hogy itt is meglegyen.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
láttam, de én fordítózva tettem be! ;)
Egy időben én is fordítóval linkeltem be mindent, de többen jelezték hogy náluk így nem jelenik meg csak egy hibaüzenet és hogy ezért ne használjam. Szerintem te is szokj le róla. Legyen csak az eredeti írás linkje és majd mindenki lefordítja azzal, amivel szeretné.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
2030 tényleg messze van - addig tényleg bármi lehet...

Az a +1 a NASAMS-re vonatkozóan, meg az az 50+ millió EUR költség többlet akkor is takar valamit...majd kiderül. :)

(A szintén 2020-as litván rendelés áraival számolva 6 rendszernek kb. 300 millióba kellett volna kerülni, még ha több indítót, FDC-t is vettünk rendszerenként, akkor sem indokolt szerintem, hogy 6 rendszer 410 millióba kerüljön 300 helyett...)
Vajon kiképző üteg nem lesz?