[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Engedjétek már el,ezt a légtérellenőrző dolgot nem lesz! Ez olyan, mint a T72 felújítást és harci helikopter beszerzésről álmodozók el van döntve nem lesz! Amiben gondolkozzatok a ABM elhárító képesség az realitás a harmadik fázisban a csöves légvédelemmel együtt! Marha erős elektronikai hadviseléssel!

No, azt az abm képességet kellene marha gyorsan elfelejteni és remélem így is lesz. Ami meg az elektronikai hadviselést illeti, a korai előrejelző meg sigint képesség jól megférne mellette. De nyilván, sok nálam hozzáértőbb ember sokkal több időt töltött ezzel a kérdéssel mint én laikus.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 310
7 993
113
A kutyától nem kell engedélyt kérni.Annyi az egész,hogy mi a NATO déli regionális parancsnogságához tartozunk annak pedig Nápolyban van a központja.
Pár éve szerintem pont itt olvastam a HTKA-n, hogy mikor riasztás van, akkor valami olasz légibázisról adják a felszállási engedélyt... lehet már megváltozott...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 817
113
Pár éve szerintem pont itt olvastam a HTKA-n, hogy mikor riasztás van, akkor valami olasz légibázisról adják a felszállási engedélyt... lehet már megváltozott...

Integrált légvédelmi rendszer van a NATO-ban aminek vannak szabályai és parancsnoki láncca.Ezt persze betartja minden állam de nem jelenti azt,hogy engedélyre lenne szükség a Gripenek felemeléséhez.Simán fel lehet emelni a készültségi Gripeneket a magasabb NATO parancsnokság engedélye nélkül.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 568
8 165
113
"A Varsói Szerződésbe való belépés óta először lesz szuverén képesség irányítása alatt a magyar légtér – mondta Maróth Gáspár.

Ez úgy egy hatalmas baromság, ahogy van. Amíg NATO tagok vagyunk, addig a szuverenitásunk is annyit ér, amennyit a VSZ alatt. Ez a f...sz is csak egy odatett politikus okoskodó. Talán külön magyar légvédelmi parancsnokságot hoznak létre, amelyik nem adja át a légvédelmi adatokat a szeretett NATO parancsnokságnak? Nekünk ugyanúgy kuss, ahogyan a VSZ alatt. Semmi sem változott, csak 180 fokot váltottunk.
Hagyd abba vagdalkozást pls.
Nem vagy te oroszbérenc? ;)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Khmm román ATACMS.
Azért én még az
- Ukrán Tochkat
300px-Tochka-U_rep_parad_Yekat.jpg

és a
- Szerb Sumadijat
Sumadija_missile_rocket_launcher_Partner_2017_international_armaments_fairs_defense_equipment_exhibition_Belgrade_Serbia_002.jpg

is ide sorolnám...

...mellesleg mindhárom rakèta rendszer kellően pontos és nagy hatótávolságú ahhoz hogy a szép új radarjainkat villámgyorsan lekukázza, még az előtt hogy azok kereket tudnának oldani....
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Szeretem az orosz fegyvereket és nem gondolom róluk,hogy szarok de reálisan nézve azért a nyugatiak döntő része jobb mint az orosz.Emiatt olyan hű se sokat nem vesztünk ezzel.

Rakétatechnológiában, vagy légvédelem egyes elemeiben vannak élvonalbeliek.
A drónzavarás terén meg még nem tudni ki a legjobb, de szíriából kiindulva elég jól működnek.

Nem harckocsi, légierő vagy hagyományos tüzérségre gondoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 079
24 952
113
Ugyanúgy függünk a NATO-tól, mint anno a VSZ-től. Ennyi az egész. Nem kell ezt túl gondolni, de misztifikálni sem. Az egyik 19, a másik egy híján 20. A szuverenitásunk ugyanaz, csak más szervezethez tartozunk.
Anno 30 éve az egyik fő politikusunk azzal "hülyítette" az embereket, hogy "ezentúl Mo. nem lesz semmilyen katonai szervezet tagja és hazánkban nem lesz többé idegen katona". Mondjuk a többi "választási ígéretét" sem szokta betartani.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Ugyanúgy függünk a NATO-tól, mint anno a VSZ-től. Ennyi az egész. Nem kell ezt túl gondolni, de misztifikálni sem. Az egyik 19, a másik egy híján 20. A szuverenitásunk ugyanaz, csak más szervezethez tartozunk.
Anno 30 éve az egyik fő politikusunk azzal "hülyítette" az embereket, hogy "ezentúl Mo. nem lesz semmilyen katonai szervezet tagja és hazánkban nem lesz többé idegen katona". Mondjuk a többi "választási ígéretét" sem szokta betartani.
Ezen sztem léjünk túl, a NATO-ból nem fogunk kilépni. Ehhez nem kell NATO bérencnek lenni, csak minimális figyelembe venni a realitásokat.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
521
1 013
93
No, azt az abm képességet kellene marha gyorsan elfelejteni és remélem így is lesz. Ami meg az elektronikai hadviselést illeti, a korai előrejelző meg sigint képesség jól megférne mellette. De nyilván, sok nálam hozzáértőbb ember sokkal több időt töltött ezzel a kérdéssel mint én laikus.
A sok hozzáértő ember átgondolta hidd el :) lesz!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 817
113
Ugyanúgy függünk a NATO-tól, mint anno a VSZ-től. Ennyi az egész. Nem kell ezt túl gondolni, de misztifikálni sem. Az egyik 19, a másik egy híján 20. A szuverenitásunk ugyanaz, csak más szervezethez tartozunk.
Anno 30 éve az egyik fő politikusunk azzal "hülyítette" az embereket, hogy "ezentúl Mo. nem lesz semmilyen katonai szervezet tagja és hazánkban nem lesz többé idegen katona". Mondjuk a többi "választási ígéretét" sem szokta betartani.

Elég buta vagy ha azt gondolod,hogy az egyik 19 a masik pedig egy híján 20...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 817
113
Rakétatechnológiában, vagy légvédelem egyes elemeiben vannak élvonalbeliek.
A drónzavarás terén meg még nem tudni ki a legjobb, de szíriából kiindulva elég jól működnek.

Nem harckocsi, légierő vagy hagyományos tüzérségre gondoltam.

Mindenben vannak élvobalbeli technológiáik de ez nem változtat azon amit írtam.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ugyanúgy függünk a NATO-tól, mint anno a VSZ-től. Ennyi az egész. Nem kell ezt túl gondolni, de misztifikálni sem. Az egyik 19, a másik egy híján 20. A szuverenitásunk ugyanaz, csak más szervezethez tartozunk.
...

Azért az tán enyhe árnyalatnyi különbség a két szervezet között, hogy az egyikhez való csatlakozást népszavazáson a megjelentek 85%-a (3,3m fő) támogatta, a másikhoz való csatlakozást meg az országot megszálló 2. Ukrán Front...
:rolleyes:
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 661
113
Van benne katapultülés?
Van benne bombater?
Van fegyverzet felfüggesztője?
Kösz, de inkább S-3 Viking.

Az S-3 Viking az mióta ELINT és AWACS ...?
Ma mindenki meghülyült...?
Minden csatornán ma ahol járok ömlik a szenny.

Javaslom, hogy kezd a wikipedia megfelelő szócikkénél a kutatást.

???
SOHA nem volt AWACS az S-3, egy dedikált tengóvadász - jó hatékony és olcsó szerintem, azokkal a szép turbofanokkal.
Amúgy a katapultülés miért is olya fontos egy nem frontra kijáró gépnél? Tudommmal miden AWACS megvan nélküle.
Fegyverzet meg főleg? Ha létezne az AEW&C amiről te beszélsz, pont az lenne a lényege, hogy jó hátul barangol. Nem ő lövöldöz, ő csak irányítja a puffogtatókat.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ámen egyébként, nem folynék sokkal mélyebben a témába. Nekem pusztán annyi a bajom az abm képességgel, ami itt is sokszor le volt írva, rohadt drága és nem egyedül voltam aki ennek értelmét vitatta, de nyilván nem is én hozom a döntést. Ha meg c-ram-ról beszélünk, ne mondjátok nekem, hogy az nem tudja semlegesíteni és ezért kell pluszban kemény milliárdos rendszert vásárolni. Nyilván, a csöves légvédelemnek ott is kell lennie, hogy óvni lehessen az adott területet. Úgy beszéltek róla, mintha bagó árban menne,üljenek az ukránok meg a románok akármilyen sz@ron is.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 661
113
Azért én még az
- Ukrán Tochkat
300px-Tochka-U_rep_parad_Yekat.jpg

és a
- Szerb Sumadijat
Sumadija_missile_rocket_launcher_Partner_2017_international_armaments_fairs_defense_equipment_exhibition_Belgrade_Serbia_002.jpg

is ide sorolnám...

...mellesleg mindhárom rakèta rendszer kellően pontos és nagy hatótávolságú ahhoz hogy a szép új radarjainkat villámgyorsan lekukázza, még az előtt hogy azok kereket tudnának oldani....

Ja ilyen mindenképpen kell ide is :D
BM/ICBM ellen soha nem a végfázisos védelem volt a nyerő, az inkább csak amolyan kényszer - mint Izraelnél, a rohadt kis távolság miatt.
Ezek ellen a piszok hatékony és veszedelmes eszközök csak egy dolog a hatékony - szétlőni őket a hordozójáművön. Az pedig csak egy LO UCAV vagy az F-35 teszi meg, mert az ellenség területén, viszonylag mélyen kell felderíteni és szétkapni őket, méghozzá rohadt gyorsan. Az egész B-2 program ezen az elven indult.
Az ABM szerintem csak hajón értelmezhető képesség, szárazföldön túl nagy luxus, csak a legnagyobbak engedhetik meg - és ők is belerokkannának egy tömeget csapásba.
 
  • Tetszik
Reactions: luperator