Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 467

Guest
Hát figyelj amikor arról volt szó, hogy eléggé limitált a költségvetés APC alkalmazásban ez is megtette volna. A páncélja jobb mint a BTR-nek, ergonómiában, szenzorosan, tűzerőben mindenhogy felülmúlja. Ár érték arányban lehetett volna egy használható megoldás ez a gép a BTR leváltására a közepes dandárban. Nem a legoptimálisabb megoldás természetesen, de ha arról lenne szó, hogy gyerekek nincs sok pénz de kaptok új technikát akkor ez nem lenne rossz választás. A szerbeknél a Lazar III többet tud talán mint ez? Vagy a román Piranha-knak több a páncélja? Vagy akár a sima torony nélküli és alap páncélzatú Patriákkal előbbre vannak a horvátok? A pandur 2-es miben is tud többet? Annyi az egész, hogy hasonlót a hasonlóval kéne hasonlítani akkor nem irkálna senki hülyeséget. Mert kezdjük kimeríteni a szarrágás fogalmát elég mélyen mostanában.

Rendben. Először beszéljünk arról, amit mondtam: Celebra örült volna. Kétségbe vonod? Én nem örültem volna. Ezt nem tudhatod, de elmondom, hogy nem.
Továbbmenve, hasonlítani sem emlékszem, hogy hasonlítottam volna bármihez.
De, ha kívánod, itt és most megteszem.

Amire itt sokan vágynak, hogy másodvonal, arra ja, megfelelt volna. Mármint ugye itt a BTR-t is el akarják tenni, az igaz, hogy pkm-mel keresztül lövöd, de gondolom a másodvonal feladata hősi halált halni.
Az első vonalunk annyira vékony most, és még viszonylag sokáig, hogy oda ilyesmi nem való, és kész.
Oda olyan páncélzat kell, ami megállítja a gépágyút legalább szemből. Van ilyen, azt kell megvenni.
Az, hogy a szerbeknek, meg a románoknak jó az, amit egy ma alapnak számító 30-assal szét lehet kenni, az legyen az ő bajuk. Nekünk nem szabad ebbe a hibába esni, és nem is fogunk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Hát figyelj amikor arról volt szó, hogy eléggé limitált a költségvetés APC alkalmazásban ez is megtette volna. A páncélja jobb mint a BTR-nek, ergonómiában, szenzorosan, tűzerőben mindenhogy felülmúlja. Ár érték arányban lehetett volna egy használható megoldás ez a gép a BTR leváltására a közepes dandárban. Nem a legoptimálisabb megoldás természetesen, de ha arról lenne szó, hogy gyerekek nincs sok pénz de kaptok új technikát akkor ez nem lenne rossz választás. A szerbeknél a Lazar III többet tud talán mint ez? Vagy a román Piranha-knak több a páncélja? Vagy akár a sima torony nélküli és alap páncélzatú Patriákkal előbbre vannak a horvátok? A pandur 2-es miben is tud többet? Annyi az egész, hogy hasonlót a hasonlóval kéne hasonlítani akkor nem irkálna senki hülyeséget. Mert kezdjük kimeríteni a szarrágás fogalmát elég mélyen mostanában.
Strykert kihagytad a vilag jelenleg legerosebb hadereje altal nagyszamban alkalmazott apc t
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Rendben. Először beszéljünk arról, amit mondtam: Celebra örült volna. Kétségbe vonod? Én nem örültem volna. Ezt nem tudhatod, de elmondom, hogy nem.
Továbbmenve, hasonlítani sem emlékszem, hogy hasonlítottam volna bármihez.
De, ha kívánod, itt és most megteszem.

Amire itt sokan vágynak, hogy másodvonal, arra ja, megfelelt volna. Mármint ugye itt a BTR-t is el akarják tenni, az igaz, hogy pkm-mel keresztül lövöd, de gondolom a másodvonal feladata hősi halált halni.
Az első vonalunk annyira vékony most, és még viszonylag sokáig, hogy oda ilyesmi nem való, és kész.
Oda olyan páncélzat kell, ami megállítja a gépágyút legalább szemből. Van ilyen, azt kell megvenni.
Az, hogy a szerbeknek, meg a románoknak jó az, amit egy ma alapnak számító 30-assal szét lehet kenni, az legyen az ő bajuk. Nekünk nem szabad ebbe a hibába esni, és nem is fogunk.
Az a baj nemtudod mire valo a masod vonal... /elarulom nem manoverezo harcaszatra.../
 
T

Törölt tag 467

Guest
Az a baj nemtudod mire valo a masod vonal...

Nem érdekel most a másodvonal, és nem is akarok ebbe a vitába belemenni, megtárgyaltátok elégszer. Első vonal, most ott tartunk, és arra kell figyelni. Hogy azok a katonák, akik ki vannak képezve, azok minél védettebbek legyenek, mert kellenek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Nem érdekel most a másodvonal, és nem is akarok ebbe a vitába belemenni, megtárgyaltátok elégszer. Első vonal, most ott tartunk, és arra kell figyelni. Hogy azok a katonák, akik ki vannak képezve, azok minél védettebbek legyenek, mert kellenek.
Igen erre ott is lesz a lynx /gondolod 60+ jarmuert fogjuk ithon gyartani vahy osszeszerelni vagy legyen barmi a szakszeru megfogalmazas?/
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Rendben. Először beszéljünk arról, amit mondtam: Celebra örült volna. Kétségbe vonod? Én nem örültem volna. Ezt nem tudhatod, de elmondom, hogy nem.
Továbbmenve, hasonlítani sem emlékszem, hogy hasonlítottam volna bármihez.
De, ha kívánod, itt és most megteszem.

Amire itt sokan vágynak, hogy másodvonal, arra ja, megfelelt volna. Mármint ugye itt a BTR-t is el akarják tenni, az igaz, hogy pkm-mel keresztül lövöd, de gondolom a másodvonal feladata hősi halált halni.
Az első vonalunk annyira vékony most, és még viszonylag sokáig, hogy oda ilyesmi nem való, és kész.
Oda olyan páncélzat kell, ami megállítja a gépágyút legalább szemből. Van ilyen, azt kell megvenni.
Az, hogy a szerbeknek, meg a románoknak jó az, amit egy ma alapnak számító 30-assal szét lehet kenni, az legyen az ő bajuk. Nekünk nem szabad ebbe a hibába esni, és nem is fogunk.
Még mindig nem kezelitek a helyén az ifv-s és az APC-s harcászat közti különbségeket. Ez a probléma.

De most gondolj bele abba, hogy pl vagy ez vagy egy BTR szerinted mi a válasz?
 
T

Törölt tag 467

Guest
Még mindig nem kezelitek a helyén az ifv-s és az APC-s harcászat közti különbségeket. Ez a probléma.

Nézd, nem tudok veled vitatkozni, te vagy a szakember, én meg máshoz értek. El tudom fogadni, hogy szerinted ez jó lenne. Ha ezt mondod. Nehezen, de csak azért mert te azt mondod.
Én meg azt mondom, hogy a sokat hivatkozott háborús tapasztalatok alapján mindenki páncélozza tovább a gépeit, beleértve az APC-t is. Ez valós fenyegetések miatt alakult így, és nem gondolom, hogy ezek a jövőben kisebbek lesznek. És mi most veszünk. Ha most veszünk, akkor olyat kell, amiben túl lehet élni, minél tovább.

De most gondolj bele abba, hogy pl vagy ez vagy egy BTR szerinted mi a válasz?

Ha így merül fel a kérdés az persze más. Ha más nem lehet, akkor ez. Ha kicsit ráér, akkor inkább várjunk, és vegyünk olyat, ami állja a lövést.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Nézd, nem tudok veled vitatkozni, te vagy a szakember, én meg máshoz értek. El tudom fogadni, hogy szerinted ez jó lenne. Ha ezt mondod. Nehezen, de csak azért mert te azt mondod.
Én meg azt mondom, hogy a sokat hivatkozott háborús tapasztalatok alapján mindenki páncélozza tovább a gépeit, beleértve az APC-t is. Ez valós fenyegetések miatt alakult így, és nem gondolom, hogy ezek a jövőben kisebbek lesznek. És mi most veszünk. Ha most veszünk, akkor olyat kell, amiben túl lehet élni, minél tovább.



Ha így merül fel a kérdés az persze más. Ha más nem lehet, akkor ez. Ha kicsit ráér, akkor inkább várjunk, és vegyünk olyat, ami állja a lövést.
Ne értsd félre, ez a szegény ember modern APC-je. Ha nem szorulunk rá persze, hogy nem ez kell, de maga a gép annyira nem rossz mint amennyire itt előadják egyketten. De ha kényszerpályán lennénk és ez lenne vagy pedig btr felújítás ami évekig valós lehetőség volt inkább ez.
 
K

kamm

Guest
Hát figyelj amikor arról volt szó, hogy eléggé limitált a költségvetés APC alkalmazásban ez is megtette volna. A páncélja jobb mint a BTR-nek, ergonómiában, szenzorosan, tűzerőben mindenhogy felülmúlja. Ár érték arányban lehetett volna egy használható megoldás ez a gép a BTR leváltására a közepes dandárban. Nem a legoptimálisabb megoldás természetesen, de ha arról lenne szó, hogy gyerekek nincs sok pénz de kaptok új technikát akkor ez nem lenne rossz választás. A szerbeknél a Lazar III többet tud talán mint ez? Vagy a román Piranha-knak több a páncélja? Vagy akár a sima torony nélküli és alap páncélzatú Patriákkal előbbre vannak a horvátok? A pandur 2-es miben is tud többet? Annyi az egész, hogy hasonlót a hasonlóval kéne hasonlítani akkor nem irkálna senki hülyeséget. Mert kezdjük kimeríteni a szarrágás fogalmát elég mélyen mostanában.

Acsi, a szarragas olcsoskodas lenne - mi az ellenkezojet csinaljuk, tapsihapsi van. :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Ne értsd félre, ez a szegény ember modern APC-je. Ha nem szorulunk rá persze, hogy nem ez kell, de maga a gép annyira nem rossz mint amennyire itt előadják egyketten. De ha kényszerpályán lennénk és ez lenne vagy pedig btr felújítás ami évekig valós lehetőség volt inkább ez.

Tehát nem lesz BTR felújítás. Megkönnyebbültem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Hát mivel még mindig nincsen semmi konkrétum a közepesről akár még lehet is, szó volt róla pár éve aztán elült a dolog.

Mondjuk erről a busmanmobilról még pletyka se volt sosem.

A Currus túlélési kísérlete. Logikus hogy érzik a veszélyt, a régi orosz vasak mennek a levesbe. Neki így feltehetően nem maradna munka. Ezért próbálnak előremenekülni. Azonban a hírnév kötelez. :) Itt sajnos negatív értelemben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Nézd, nem tudok veled vitatkozni, te vagy a szakember, én meg máshoz értek. El tudom fogadni, hogy szerinted ez jó lenne. Ha ezt mondod. Nehezen, de csak azért mert te azt mondod.
Én meg azt mondom, hogy a sokat hivatkozott háborús tapasztalatok alapján mindenki páncélozza tovább a gépeit, beleértve az APC-t is. Ez valós fenyegetések miatt alakult így, és nem gondolom, hogy ezek a jövőben kisebbek lesznek. És mi most veszünk. Ha most veszünk, akkor olyat kell, amiben túl lehet élni, minél tovább.



Ha így merül fel a kérdés az persze más. Ha más nem lehet, akkor ez. Ha kicsit ráér, akkor inkább várjunk, és vegyünk olyat, ami állja a lövést.
Egy apc nek nem az ellenseg 30 mm enek loveset kell allnia.
Azert pancelozzak agyon az apc ket mert nem apc kent kivanjak azokat hasznalni... Kisseb konfliktusoknal ez megoldhato...Hisz relative keves ember vesz reszt a harcokban... Egy orszag hatarainal zajlo kuzdelembe viszont nincs az a penz hogy agyonpancelozott csucskategorias jarmuvekkel legyen a teljes sereg ellatva... Tehat akinek nem jut extramodern apc annak ott lessz a plato max valami vzf szeruseg... Az a teny es a valo hogy a nagy bekebe senki nem keszult haborura a hatarainal nyugaton csak missziozgatasra es azt gondoltak ez lessz a vilag vagy 30 evig. De a valosag megvaltozott...
En nem vagyok sem ez a jarmu ellen sem ez mellett a kerdes ami alapjan allast tudnak foglalni az az ar. Egy teszem azt patria arabol hany ilyen jarmu jon ki? Ha kozel anmyi nincs kerdes nem okes ha tobb? Mennyivel tobb? Ha 3 jarmu kijon az arabol siman ha 2 egyeb tenyezok is kozbenjatszanak...
Az aktiv allomany nehez es kozepeseit en lynxel toltenem fel. /valoszinuleg ez is lessz./ de apc nek masodvonalba amikor a jarmu nem resze a rajnak az csupan szallitoeszkoz es egy apc 2-3 rajt is kiszolgal arra a feladatra /klasszikus apc nek megfelel meg jo ideig./ arra a tipusu harcaszatra amit az aktiv csapatokkal terveznek apc kkel mar mas teszta /mondjuk ha az usanak a styker megfelel.../ ennek is lenne helye... A lenyeg hogy mindent annak kell alkalmazni aminek valo es nem raeroltetni olyan szerepkort amire alkalmatlan...
Hataroknal zajlo haboru eseten ha tetszik eggseseknek ha nem annak megvivasaba a tartalekosok es sorozottak is reszt vesznek./abba ne menjumk bele hogy onkentesek meg sorkoteles sorozottak mert nincs ertelme./de meg az egyeb fegyveres testuletek tagjai is./
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Azért ennyire nem tragikus ez a gép, egy normál régi vágású APC, ahhoz való képességekkel, de megint elmentünk az utóbbi évben a szar se elég büdös irányba.
Ha tavalyelőtt azt mondták volna, hogy erre lesz akkor lecserélve a BTR pezsgőt bontottatok volna szóval lehetne egy kicsit szerényebben?

Hát figyelj amikor arról volt szó, hogy eléggé limitált a költségvetés APC alkalmazásban ez is megtette volna. A páncélja jobb mint a BTR-nek, ergonómiában, szenzorosan, tűzerőben mindenhogy felülmúlja. Ár érték arányban lehetett volna egy használható megoldás ez a gép a BTR leváltására a közepes dandárban. Nem a legoptimálisabb megoldás természetesen, de ha arról lenne szó, hogy gyerekek nincs sok pénz de kaptok új technikát akkor ez nem lenne rossz választás. A szerbeknél a Lazar III többet tud talán mint ez? Vagy a román Piranha-knak több a páncélja? Vagy akár a sima torony nélküli és alap páncélzatú Patriákkal előbbre vannak a horvátok? A pandur 2-es miben is tud többet? Annyi az egész, hogy hasonlót a hasonlóval kéne hasonlítani akkor nem irkálna senki hülyeséget. Mert kezdjük kimeríteni a szarrágás fogalmát elég mélyen mostanában.

Még mindig nem kezelitek a helyén az ifv-s és az APC-s harcászat közti különbségeket. Ez a probléma.

De most gondolj bele abba, hogy pl vagy ez vagy egy BTR szerinted mi a válasz?

Ne értsd félre, ez a szegény ember modern APC-je. Ha nem szorulunk rá persze, hogy nem ez kell, de maga a gép annyira nem rossz mint amennyire itt előadják egyketten. De ha kényszerpályán lennénk és ez lenne vagy pedig btr felújítás ami évekig valós lehetőség volt inkább ez.

A 6x6 -os verzió drágábban mint egy Boxer 8x8? Katasztrófa, semmivel nem kompatibilis logisztikával? Jöhet?

Ez nem a BTR alternatívája. Ez nem "a szegény ember modern APC-je" - hanem max. a "Nokiás-dobozos politikusoké" lehetne. Ha a Lynx/Boxer/Patria helyett ilyenbe ülnél vagy ültetnél másokat, akkor OK ...
 
T

Törölt tag 467

Guest
Baromira jó lenne,ha elöbb elolvasnád,amit irok.Betüröl-betüre.Talán sikerül megérteni is.
Csak mert én végig úszóképes járművet tartok kivánatosnak.
Őszintén azt gondoltam, hogy ennek te örülnél. Dél-Afrika, stb. Hát mindegy. Te se, én se, el kell engedni, nincs mese.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
A 6x6 -os verzió drágábban mint egy Boxer 8x8? Katasztrófa, semmivel nem kompatibilis logisztikával? Jöhet?

Ez nem a BTR alternatívája. Ez nem "a szegény ember modern APC-je" - hanem max. a "Nokiás-dobozos politikusoké" lehetne. Ha a Lynx/Boxer/Patria helyett ilyenbe ülnél vagy ültetnél másokat, akkor OK ...
Látom sikerült teljesen félreérteni amit mondtam.

Azt mondtam ha rászorulnánk és nincs más lehetőség mint az olcsóbb kategóriában válogatni, vagy a btr-t reszelgetni mint ahogy az a Zrínyi program előtt volt. Evidens, hogy inkább jobba ülök ha van (ezt mondjuk csak neked nem sikerült le szűrni a mondandóból) Még kamm se kötött bele pedig ő szeret belemarni az emberbe..
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Látom sikerült teljesen félreérteni amit mondtam.

Azt mondtam ha rászorulnánk és nincs más lehetőség mint az olcsóbb kategóriában válogatni, vagy a btr-t reszelgetni mint ahogy az a Zrínyi program előtt volt. Evidens, hogy inkább jobba ülök ha van (ezt mondjuk csak neked nem sikerült le szűrni a mondandóból) Még kamm se kötött bele pedig ő szeret belemarni az emberbe..

Nekem egyébként tetszik a jármű.