Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
91 után eléggé el voltak telve vele,hogy milyen jol bevált.Csak a deszantraj létszámát keveselték végig.2003 után,a városi harcokban már gyengének találták a páncélzatát.Dehát eredetileg egy úszóképes járgány volt,és nem városi COIN harcra szánták.Már a korai lövészszállitó is az volt,itt hibás a film,nem közben tervezték át úszóvá.Ahogy a lórések is rajta voltak eredetileg is,nem utólag fabrikálták rájuk.
A bushmaster már akkor is szar volt benne, ahogy a váltóval is voltak gondok.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
A bushmaster már akkor is szar volt benne, ahogy a váltóval is voltak gondok.
Érdekes,hogy mégse cserélték le őket.Pedig motort cseréltek benne.
Az Apach szállitószallagos M230 ágyúja bejött.De ez az egész 25milis egységes NATO kaliber valahogy olyan sikertelen lett.
Az egész járgány menetközben elhizott.Eredetileg egy némileg erősebb,külsőtornyos AIFV-nek indult.(amit a torokok/koreaiak is gyártanak)
uQexWBuuyQnIHhQLTOrc9g3534gIgIRszgJfRhduwClkRNB3BFUsOWJgEVOwDO_6FWkGktgIy0BKHDhguliC

sFeBaWT4D0AuXZmMopJTiFLz-dLLi9JFkFArzhmgI4-GGZAzSNsLKrLghuBjbVcPwINvCgr5hnqtecsIuFNU

e67371a10210edcd7addbbda1dcb610c.jpg

w1v3iwk37XVKEflfQaSUt98Lmf8Po3U_0h8cVmcJjWwKeYhkbBBmkVnjyL8O6LSJ2wymSayQoj1_uMUNCKsO
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tarzaan

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Érdekes,hogy mégse cserélték le őket.Pedig motort cseréltek benne.
Az Apach szállitószallagos M230 ágyúja bejött.De ez az egész 25milis egységes NATO kaliber valahogy olyan sikertelen lett.
Az egész járgány menetközben elhizott.Eredetileg egy némileg erősebb,külsőtornyos AIFV-nek indult.(amit a torokok/koreaiak is gyártanak)
uQexWBuuyQnIHhQLTOrc9g3534gIgIRszgJfRhduwClkRNB3BFUsOWJgEVOwDO_6FWkGktgIy0BKHDhguliC

sFeBaWT4D0AuXZmMopJTiFLz-dLLi9JFkFArzhmgI4-GGZAzSNsLKrLghuBjbVcPwINvCgr5hnqtecsIuFNU

e67371a10210edcd7addbbda1dcb610c.jpg

w1v3iwk37XVKEflfQaSUt98Lmf8Po3U_0h8cVmcJjWwKeYhkbBBmkVnjyL8O6LSJ2wymSayQoj1_uMUNCKsO
A váltót a személyzetek szokták szidni, a bushmaster pedig, mivel eredetileg egy gracvitáció rásegítéses haditengerészeti gépágyúként kezdte a karrierjét, csak itt fejjel lefelé megfordítva került beépítésre, szeret elakadni, mivel itt nem felülről lefelé jön a lőszer mint ez eredetin hanem alulról felfelé.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
A váltót a személyzetek szokták szidni, a bushmaster pedig, mivel eredetileg egy gracvitáció rásegítéses haditengerészeti gépágyúként kezdte a karrierjét, csak itt fejjel lefelé megfordítva került beépítésre, szeret elakadni, mivel itt nem felülről lefelé jön a lőszer mint ez eredetin hanem alulról felfelé.
91 után az ágyúval is elégedettek voltak,mert még T62-t is lóttek ki vele hátúlról.Eredetileg tényleg 20milist terveztek,de ezis nőtt az egész járgány nehezülésével.És nem cserélték le,a gondjai ellenére.
Arra kiváncsi lennék,hogy fogják a törökök beleszuszakolni az 57milist a 8as új tornyába.Orosz toronycsaládban ugyan van még kisebb méretű is 57milisben,de még ők se tudták megbizhatóan megoldani a lőszerváltás kérdését,a nagyobban sem.
image.jpg

64402dc56d3ecd173505999b2d6b642c.jpg

Viszont ha sikerűl,nagyon durva tűzereje lesz.
DcREOPVW0AACss6.jpg

1592863436

Egyik orosz lapon azt irták,türkisek javasolták bele a 35milist,mert azzal nincs gond a lőszerváltással-és illesztenék hozzá az AHEAD technológiát-nekünk az is elég lenne.Csak Patria XP járgányra kérném
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 313
14 059
113
De ez az egész 25milis egységes NATO kaliber valahogy olyan sikertelen lett.
Hát, ... azért a NATO két mesze legnagyobb hadserege még mindig ezt a kalibert használja, És keleten még mindig annak a 30mm-es megfeloje a domináns (vizsonylag hasonló a hatékonyságuk). Nyugat Európa már lassan nagyob kaliberekre van átálva, de ez még mindig nem anyira általános jelenség, mert pénzbe megy.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
91 után az ágyúval is elégedettek voltak,mert még T62-t is lóttek ki vele hátúlról.Eredetileg tényleg 20milist terveztek,de ezis nőtt az egész járgány nehezülésével.És nem cserélték le,a gondjai ellenére.
Arra kiváncsi lennék,hogy fogják a törökök beleszuszakolni az 57milist a 8as új tornyába.Orosz toronycsaládban ugyan van még kisebb méretű is 57milisben,de még ők se tudták megbizhatóan megoldani a lőszerváltás kérdését,a nagyobban sem.
image.jpg

64402dc56d3ecd173505999b2d6b642c.jpg

Viszont ha sikerűl,nagyon durva tűzereje lesz.
DcREOPVW0AACss6.jpg

1592863436

Egyik orosz lapon azt irták,türkisek javasolták bele a 35milist,mert azzal nincs gond a lőszerváltással-és illesztenék hozzá az AHEAD technológiát-nekünk az is elég lenne.Csak Patria XP járgányra kérném
Hát nem a teljesítményével van gond a gépágyúnak, hanem hogy mechanikailag nyűgös.
 
K

kamm

Guest
Amúgy erről a kis IFV vs APC vitáról van egy remek tévéfilm:


https://videa.hu/videok/film-animacio/hullagyarto-harckocsi.avi-jruWkYCGwPUaYvzo

A témában a lényeg:


Nem ismertem ezt, THX - vicces, "nem kepnak tobbet, csak ha ott futnak mellette es viszik.: D

A szomoru az, hogy tulzassal, de kb tenyleg igy zajlik ideat minden, lasd a 18. eve (!) zajlo kutyakomediat a Bradley levaltasara, amire csak eddig $22 milliard (!!) dollart koltottek es meg egyetlen prototipusig sem jutottak, mert haromszor omlott ossze a tender, olyan szinten fogalmatlan es out-of-touch az Army Futures Command, aki iranyitja. A legutobbi kongresszusi adok-kapokban szenne alaztak az Armyt a bizottsagi tagok, nemcsak az erre szant budget felere vagasaval, hanem szoban is, mert amikor az Army azzal magyarazkodott, hogy most visszaternek a hagyomanyos beszerzeshez, akkor megkerdeztek, hogy jezusom, nem azt a kaoszt bevaltani jott letre ez a mostani total inkompetencia, ami igy csodot mondott...?
Egy vicc az egesz Bradley replacement program.
Mindekozben a Bradley jovore a 40. szogalati evfordulojat unnepli azaz minimum otveneves design - lassan egy gurulo koporso lesz, hiaba a szamtalan upgrade azota...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Nem ismertem ezt, THX - vicces, "nem kepnak tobbet, csak ha ott futnak mellette es viszik.: D

A szomoru az, hogy tulzassal, de kb tenyleg igy zajlik ideat minden, lasd a 18. eve (!) zajlo kutyakomediat a Bradley levaltasara, amire csak eddig $22 milliard (!!) dollart koltottek es meg egyetlen prototipusig sem jutottak, mert haromszor omlott ossze a tender, olyan szinten fogalmatlan es out-of-touch az Army Futures Command, aki iranyitja. A legutobbi kongresszusi adok-kapokban szenne alaztak az Armyt a bizottsagi tagok, nemcsak az erre szant budget felere vagasaval, hanem szoban is, mert amikor az Army azzal magyarazkodott, hogy most visszaternek a hagyomanyos beszerzeshez, akkor megkerdeztek, hogy jezusom, nem azt a kaoszt bevaltani jott letre ez a mostani total inkompetencia, ami igy csodot mondott...?
Egy vicc az egesz Bradley replacement program.
Mindekozben a Bradley jovore a 40. szogalati evfordulojat unnepli azaz minimum otveneves design - lassan egy gurulo koporso lesz, hiaba a szamtalan upgrade azota...
ugyan ez a játék a kézifegyverek leváltásával hasonló eredményekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and honved
K

kamm

Guest
ugyan ez a játék a kézifegyverek leváltásával hasonló eredményekkel.

Persze es meg egy rakas mas programban. Vegtelenul korrupt lett Amerika es most mar fenyegetoen villogtatjak a foguk feherjet a gyartok es a military-industrial complex fonokei.
Mindent es mindenkit korrumpalnak, teljesen gatlastalanul. Az allam ill az FBI lassan tehetetlen az "atlagos" korrupcio szintjen, mert kozben szep lassan jo reszet mindenfele jogi machinacioval legalizaltak lasd McDonnell v. United States, 2017 (#15–474, Supreme Court of the United States) - ez is resze az egesz frontos tamadasnak, a birakat lecsereltek "ideologiailag megbizhatokra" az egymast koveto elnokok, repug es dem egyarant reszei ennek a mafianak.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 313
14 059
113
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 812
113
Veszélyben a kazah páncélozott járműgyártás.
Már Novermberben csődbe mehet a Kazakhstan Paramount Engineering (KPE), mivel drasztikusan csökkentették az idei megrendelést, jövőre pedig semmit sem rendeltek.
https://www.janes.com/defence-news/news-detail/kazakh-armoured-vehicle-manufacturing-under-threat
Kezd érdekes fordulatot venni az ügy, azt hiszem lassan elkezdem követni, mert itt még bármi lehet. Eddig kamunak gondoltam...
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Kezd érdekes fordulatot venni az ügy, azt hiszem lassan elkezdem követni, mert itt még bármi lehet. Eddig kamunak gondoltam...

Mire gondolsz az érdekes fordulat alatt? :)

Én megmondom őszintén reméltem, hogy ez a topik kb. oda süllyed el ahová való. Persze ez saját vélemény, de egy olyan járműcsalád, ahol a 6x6 lényegesen drágább, mint a egy full-extrás Boxer 8x8 (!!) - hát (és még úszni se tud egyik se :p) ... Ezzel a részével mondjuk a Fuchs topikot "szemeteltem" tele ... :)

Most lényegében tekintve maradtunk a "régóta nem kell senkinek" kategóriában. Még a saját gyártó országának sem - semennyi sem (Dél-Afrika Patria -kat licenszgyárt). OK, Líbia kapott pár 6x6 -ot - ismeretlen mennyiség/ismeretlen áron ... A csehek a Nexter TITUS 6x6 -al (62 db) meg a Tatra megmentését vállalták be csilliárdért - annak minden üzemeltetési és logisztikai nyűgjével egyetemben ...

És (éssel nem kezdünk mondatot) maradtak a Kazahok ... Nekem volt egy olyan érzésem (ez nincs bizonyítva sehol), hogy már a gyár felépítéséhez is bőven kellett mérni a "Nokiás dobozokat". Igazából vártam, hogy ez mikor "fogy el" - úgy látszik most ... 21.3 millió USD adóssággal mennek csődbe.

Szintén saját vélemény - ez egy olyan "mocsár" amibe nekünk nem szabad belelépni. Akár Currus -al sem - bár Őket még megértem, hogy szeretnének beállni a pénzeső alá. Az a pár mondat a PDF végére meg nem került semmibe. Egyszerűen sehol nem látom, hogy "Nokiás dobozok" nélkül hogyan tudna itt bármilyen formában gyökeret ereszteni nálunk. Őszintén és mélyen csalódnék az eddigi beszerzéseink pozitív hozadékait is lehúzva, ha mi bármilyen formában szóba kerülnénk ezekkel a vasakkal ...
 
  • Tetszik
Reactions: kampfi

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 812
113
Mire gondolsz az érdekes fordulat alatt? :)

Én megmondom őszintén reméltem, hogy ez a topik kb. oda süllyed el ahová való. Persze ez saját vélemény, de egy olyan járműcsalád, ahol a 6x6 lényegesen drágább, mint a egy full-extrás Boxer 8x8 (!!) - hát (és még úszni se tud egyik se :p) ... Ezzel a részével mondjuk a Fuchs topikot "szemeteltem" tele ... :)

Most lényegében tekintve maradtunk a "régóta nem kell senkinek" kategóriában. Még a saját gyártó országának sem - semennyi sem (Dél-Afrika Patria -kat licenszgyárt). OK, Líbia kapott pár 6x6 -ot - ismeretlen mennyiség/ismeretlen áron ... A csehek a Nexter TITUS 6x6 -al (62 db) meg a Tatra megmentését vállalták be csilliárdért - annak minden üzemeltetési és logisztikai nyűgjével egyetemben ...

És (éssel nem kezdünk mondatot) maradtak a Kazahok ... Nekem volt egy olyan érzésem (ez nincs bizonyítva sehol), hogy már a gyár felépítéséhez is bőven kellett mérni a "Nokiás dobozokat". Igazából vártam, hogy ez mikor "fogy el" - úgy látszik most ... 21.3 millió USD adóssággal mennek csődbe.

Szintén saját vélemény - ez egy olyan "mocsár" amibe nekünk nem szabad belelépni. Akár Currus -al sem - bár Őket még megértem, hogy szeretnének beállni a pénzeső alá. Az a pár mondat a PDF végére meg nem került semmibe. Egyszerűen sehol nem látom, hogy "Nokiás dobozok" nélkül hogyan tudna itt bármilyen formában gyökeret ereszteni nálunk. Őszintén és mélyen csalódnék az eddigi beszerzéseink pozitív hozadékait is lehúzva, ha mi bármilyen formában szóba kerülnénk ezekkel a vasakkal ...
Most hogy csődbe mennek apróért meg lehet vásárolni a céget. Akár át is cuccolni a gyártást. Valószínűleg nagyon megosztó beszerzés lenne, lehet semmi értelme, de ha valaha komolyan tervben volt a beszerzése, most eljátszhat pár ember a gondolattal, mi lenne ha töredék áron....
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Most hogy csődbe mennek apróért meg lehet vásárolni a céget. Akár át is cuccolni a gyártást. Valószínűleg nagyon megosztó beszerzés lenne, lehet semmi értelme, de ha valaha komolyan tervben volt a beszerzése, most eljátszhat pár ember a gondolattal, mi lenne ha töredék áron....

Az a baj, hogy ez sehogyse tudna "apró" lenni. A Paramount nem keresett rajta gyakorlatilag egy buznyákot sem miközben locsolták a pénzt a haknizásba (egyebekbe). Valahol meg ki kell majd fizetni a révészt ... Senkinek nem kell és nem is fog kelleni.

Rengeteg jobb/olcsóbb opció van - rendszeresítve, harctéren kipróbálva és akár modularitás révén rengeteg valóban (nemcsak papíron) létező variánssal, sőt akár közös logisztikával a leendő cuccainkkal. Ez meg gyakorlatilag semmivel nem kompatibilis amink lesz. Mi ne menjünk bele a cseh utcába (általánosságban értve).

Nálunk reálisan Tatra platformon tudna lenni - legalábbis a 6x6. Drágábban, mint egy Boxer 8x8 ... A 8x8 alá a technikát meg kb. ki kéne találni nulláról. Ugye emlegették a MAN -t, mint opciót. A MAN Military (teherautóstól) az Rheinmetall ... Namost, ha pl. Boxer 6x6/8x8 vagy éppen Fuchs helyett kellene ilyen "mocsárprojektbe" belevágni - hát előbb vágnának eret saját magukon az biztos (akkora "no-go" árat kapnánk, hogy arról koldulnánk). Meg igen vicces lenne elképzelni, ahogyan a Rheinmetall teljes mellszélességgel beleállna azzal a Nexter -el egy ilyen közös projektbe, akik gyakorlatilag a KMW -vel összebútorozva kitúrták Őket az EMBT projektből (aztán most meg haknizhatnak majd a 130 mm -es lövegükkel a jelenlegi generációhoz, mert mást egyelőre nem tudnak ...).

A leges-legjobb forgatókönyv kb. egy Rheinmetall-román Aegelis-szerű papírtigris prokekté váló dolog lehetne. És ez a legjobb. Biztos ezt akarjuk? Akkor ennyit a MAN alapokról ... Igen, ilyen szempontokat is szükséges figyelembe venni - sajnos nem úgy működnek a dolgok a gyakorlatban, mint itt a fórumon, hogy fejben már kb. a "bolygóromboló halálágyút" is rálegóztuk ezekre a vasakra ...

Minden más is messziről tudna jönni - nulla közös logisztikai áthallással a leendő cuccokkal.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 167
15 838
113
Mire gondolsz az érdekes fordulat alatt? :)

Én megmondom őszintén reméltem, hogy ez a topik kb. oda süllyed el ahová való. Persze ez saját vélemény, de egy olyan járműcsalád, ahol a 6x6 lényegesen drágább, mint a egy full-extrás Boxer 8x8 (!!) - hát (és még úszni se tud egyik se :p) ... Ezzel a részével mondjuk a Fuchs topikot "szemeteltem" tele ... :)

Most lényegében tekintve maradtunk a "régóta nem kell senkinek" kategóriában. Még a saját gyártó országának sem - semennyi sem (Dél-Afrika Patria -kat licenszgyárt). OK, Líbia kapott pár 6x6 -ot - ismeretlen mennyiség/ismeretlen áron ... A csehek a Nexter TITUS 6x6 -al (62 db) meg a Tatra megmentését vállalták be csilliárdért - annak minden üzemeltetési és logisztikai nyűgjével egyetemben ...

És (éssel nem kezdünk mondatot) maradtak a Kazahok ... Nekem volt egy olyan érzésem (ez nincs bizonyítva sehol), hogy már a gyár felépítéséhez is bőven kellett mérni a "Nokiás dobozokat". Igazából vártam, hogy ez mikor "fogy el" - úgy látszik most ... 21.3 millió USD adóssággal mennek csődbe.

Szintén saját vélemény - ez egy olyan "mocsár" amibe nekünk nem szabad belelépni. Akár Currus -al sem - bár Őket még megértem, hogy szeretnének beállni a pénzeső alá. Az a pár mondat a PDF végére meg nem került semmibe. Egyszerűen sehol nem látom, hogy "Nokiás dobozok" nélkül hogyan tudna itt bármilyen formában gyökeret ereszteni nálunk. Őszintén és mélyen csalódnék az eddigi beszerzéseink pozitív hozadékait is lehúzva, ha mi bármilyen formában szóba kerülnénk ezekkel a vasakkal ...

Érdekes. Te azt írod hogy még a Boxernél is drágább, más meg azt, hogy pont az az előnye, hogy nagyon olcsó.

Van valami forrásotok az árra?
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Érdekes. Te azt írod hogy még a Boxernél is drágább, más meg azt, hogy pont az az előnye, hogy nagyon olcsó.

Van valami forrásotok az árra?

Hogyne. Ezért irogattam rengeteget (igaz a Lynx topikba - újabban a Fuchs -osba, de itt is van egy jó pár). Most kivételesen közelítsünk másik oldalról. Google -ba bevered:

"nexter titus 6x6 czech tender"

Itt hívnám fel a figyelmet, hogy amennyiben "nexter titus 6x6 price" használnád, akkor első találatokra dob egy rakás 2017 -es cikket is. Miért is érdekes ez - ami nekünk is lényeges lehet? Mert itt még 4,66M USD/db -s árak vannak (na ez már önmagában egy "no-go" ár). Azonban 2018 Augusztus után (amikor ténylegesen a szerződést is aláírták) jön a "feketeleves" 6,16M USD/db áron. Azaz létezik "beetetőár", de a valóság valami egészen más lesz ...

Aztán ugyanezt a Boxer 8x8 -ra. Itt hívnám fel a figyelmet, hogy 6x6 -ot (ami Mbombe -ban egy MRAP egyszerűen) hasonlítunk egy 8x8 -as APC -hez ... Namost a Boxer 8x8 árára verjünk rá egy 19% -os német ÁFA -t is (csakhogy rúgjunk bele még egyet) és így is átlagban 1M USD -vel olcsóbb lesz ...

A Mbombe "terror" logisztikájáról tucatnyi wall-of-text -et írtam. Még, ha fele annyiba kerülne is akkor itt simán elbuknánk a maradékot. A cseh linket vagy négyszer dobtam már be - hadd ne kelljen még egyszer. Semmivel nem kompatibilis amink van vagy amink lesz ...

A Mbombe 8x8 áráról még ennyi sincs. Csak a feltételezés, hogy nem olcsóbb, mint a 6x6 ... A cseheket értjük, hogy a Tatra -t mentették meg saját hadiipar és mindent bevállalnak. Nekünk nem feladatunk sem a Tatra megmentése - sem a Paramount -é (max. a Currus -é, de Nekik meg tudunk találni "értelmes" elfoglaltságot is).

Itt sokan úgy tévednek, hogy úgy gondolják, hogy a Stanag 3-4 -es vasat majd megkapjuk a Stanag 1-2 -es verzió (Stanag 1 - elölről és az összes ablak felület bármelyik oldalról/Stanag 2 a "minden más") áráért. Hát nem.

Aztán, ha belegondolunk, hogy egy olyan konzorcium van a dolgok mögött, mely a Rheinmetall -al - fogalmazzunk így - "mélyen ellenséges", akkor talán könnyen belátható, hogy ott fog keresztbefeküdni, ahol csak tud. Aztán, ha keresztülhajtjuk ezt a dolgot (mert mondjuk létezik annyi "Nokiás doboz" a világon), akkor meg a saját cuccaikra kezdenek majd akkora korongecsettel vésni az árakat, hogy belezöldülünk ... Elég, ha csak a support árakkal teszik ezt meg ...

Én tényleg nem értem, hogy honnan jön ez a "nagyon olcsó" wishful thinking? Mi a puskaporos bánattól lenne az? Logikailag sem áll össze ez. Meg ez a lego -zás ... :confused: Kb. a Paramount marketingesei belesápadnának - pedig Ők is elég "nehézsúlyúak" (mármint a marketingrészéből) ... :)

Gondoltam, hogy írok egy wall-of-textet arról, hogy hogy néz ki egy "NATO sztenderd" (megszerezni nem nehéz ;)) meg az alapján menő projekt, hogy néz ki ugyanez az automotive -ban meg egy minimál műszaki háttér. Inkább nem, mert szerintem még ezt a hsz -t is a legtöbben nem fogják végigolvasni se ... No meg arról sem, hogy nemcsak "az ár a lényeg", hanem a "minden másnak az ára" is benne a logisztikával egyebekkel - nomeg a cégek közötti kapcsolatokat is letojhatod magasról, de akkor ennek az árát is vaskosan kell majd megfizetned ...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hogyne. Ezért irogattam rengeteget (igaz a Lynx topikba - újabban a Fuchs -osba, de itt is van egy jó pár). Most kivételesen közelítsünk másik oldalról. Google -ba bevered:

"nexter titus 6x6 czech tender"

Itt hívnám fel a figyelmet, hogy amennyiben "nexter titus 6x6 price" használnád, akkor első találatokra dob egy rakás 2017 -es cikket is. Miért is érdekes ez - ami nekünk is lényeges lehet? Mert itt még 4,66M USD/db -s árak vannak (na ez már önmagában egy "no-go" ár). Azonban 2018 Augusztus után (amikor ténylegesen a szerződést is aláírták) jön a "feketeleves" 6,16M USD/db áron. Azaz létezik "beetetőár", de a valóság valami egészen más lesz ...

Aztán ugyanezt a Boxer 8x8 -ra. Itt hívnám fel a figyelmet, hogy 6x6 -ot (ami Mbombe -ban egy MRAP egyszerűen) hasonlítunk egy 8x8 -as APC -hez ... Namost a Boxer 8x8 árára verjünk rá egy 19% -os német ÁFA -t is (csakhogy rúgjunk bele még egyet) és így is átlagban 1M USD -vel olcsóbb lesz ...

A Mbombe "terror" logisztikájáról tucatnyi wall-of-text -et írtam. Még, ha fele annyiba kerülne is akkor itt simán elbuknánk a maradékot. A cseh linket vagy négyszer dobtam már be - hadd ne kelljen még egyszer. Semmivel nem kompatibilis amink van vagy amink lesz ...

A Mbombe 8x8 áráról még ennyi sincs. Csak a feltételezés, hogy nem olcsóbb, mint a 6x6 ... A cseheket értjük, hogy a Tatra -t mentették meg saját hadiipar és mindent bevállalnak. Nekünk nem feladatunk sem a Tatra megmentése - sem a Paramount -é (max. a Currus -é, de Nekik meg tudunk találni "értelmes" elfoglaltságot is).

Itt sokan úgy tévednek, hogy úgy gondolják, hogy a Stanag 3-4 -es vasat majd megkapjuk a Stanag 1-2 -es verzió (Stanag 1 - elölről és az összes ablak felület bármelyik oldalról/Stanag 2 a "minden más") áráért. Hát nem.

Aztán, ha belegondolunk, hogy egy olyan konzorcium van a dolgok mögött, mely a Rheinmetall -al - fogalmazzunk így - "mélyen ellenséges", akkor talán könnyen belátható, hogy ott fog keresztbefeküdni, ahol csak tud. Aztán, ha keresztülhajtjuk ezt a dolgot (mert mondjuk létezik annyi "Nokiás doboz" a világon), akkor meg a saját cuccaikra kezdenek majd akkora korongecsettel vésni az árakat, hogy belezöldülünk ... Elég, ha csak a support árakkal teszik ezt meg ...

Én tényleg nem értem, hogy honnan jön ez a "nagyon olcsó" wishful thinking? Mi a puskaporos bánattól lenne az? Logikailag sem áll össze ez. Meg ez a lego -zás ... :confused: Kb. a Paramount marketingesei belesápadnának - pedig Ők is elég "nehézsúlyúak" (mármint a marketingrészéből) ... :)

Gondoltam, hogy írok egy wall-of-textet arról, hogy hogy néz ki egy "NATO sztenderd" (megszerezni nem nehéz ;)) meg az alapján menő projekt, hogy néz ki ugyanez az automotive -ban meg egy minimál műszaki háttér. Inkább nem, mert szerintem még ezt a hsz -t is a legtöbben nem fogják végigolvasni se ... No meg arról sem, hogy nemcsak "az ár a lényeg", hanem a "minden másnak az ára" is benne a logisztikával egyebekkel - nomeg a cégek közötti kapcsolatokat is letojhatod magasról, de akkor ennek az árát is vaskosan kell majd megfizetned ...
Tehát még mindig fogalmad sincs, hogy mennyibe kerül.o_O
Nem mondom, hogy ilyet kell venni. Sőt!
De azt, hogy kategorikusan a Boxer árához hasonlítgasd, kicsit erős.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan