Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Na úszó képességre Kazahsztánnak végkép nincs szüksége a folyói nyáron gyakran kiszáradnak állandó vízhozama csak az Isimnek van,van néhány sós tavuk a hegyekben és néhány édesvizű tavuk a Koksetau-fennsíkon,persze ha a Kaszpi-tengeren akarnak vele hajókázni az más kérdés:)
Rabdant egy nyugat toronnyal nekünk viszont nem utasitanám vissza-igényeinkre szabva,helyi kivitelezésben...
És olcsóbb is...
Lehet.De sokkal kisebb is a teljesitménye
Igazábol nem tudtuk kideriteni a Barys árát.Orosz elemzés is csak saccolta jelentősen olcsóbbnak,mint a Patriá
 
W

Wilson

Guest
Rabdant egy nyugat toronnyal nekünk viszont nem utasitanám vissza-igényeinkre szabva,helyi kivitelezésben...

Lehet.De sokkal kisebb is a teljesitménye
Igazábol nem tudtuk kideriteni a Barys árát.Orosz elemzés is csak saccolta jelentősen olcsóbbnak,mint a Patriá

Hátha így folytatják a kazahok akkor nem is lesz,mivel sorozatgyártásról semmi hír és jelenleg két prototípus létezik belőle amelyeket tesztelésre használnak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Hátha így folytatják a kazahok akkor nem is lesz,mivel sorozatgyártásról semmi hír és jelenleg két prototípus létezik belőle amelyeket tesztelésre használnak.
Nem biztos.A Matador gyártása folyik a türkméneknél is,a Mbombe 6 könnyű APC verzióját meg gyártják Jordániában.
Igazábol nem tudjuk,mi van mögötte.
Valami olyan gond van vele,ami miatt dobták.De akkor minek foglalkoztak vele 4évig,és minek fejlesztettek hozzá még saját tornyot is?
Tul drága lett-de ennek ellentmond az orosz elemzés is.
Politika.Türkisek kipolitizálták a búrokat.De akkor miért nem egy erősebb járgányt vállasztottak a török kinálatbol?Az Armánál még a BTR87 is potensebb
Ők tudják,mi az ok,talán majd kiderűl egyszer.
Minket remélhetőleg nem érint a dolog.Mbombe 6-ost be tudnám illeszteni a rendszerünkbe,A türkis Sárkány helyett,de a 8-as szerintem nekünk érdektelen
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Ezzel még tartozom, majdnem megfeledkeztem róla... @Negan

Valószínűleg valami korai pdf-ből, preziből lett kivágva a mérete alapján. Fogalmam sincs már, hol találtam.

cdxzs62pkep71fkw5woe.jpg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Gyanúsan nagy a csend a témában.

Ha maga a konkrét jármű nem is egy jó sikerült konstrukció, pár megoldása szerintem kifejezetten figyelemre méltó (a 8x8-nak).

Leginkább arra gondolok, hogy a motor elől van, a személyzet két tagja (a járművezető + egy másik) pedig egymás mellett a motor mögött.

Nem tudom ezzel a megoldásal Man 8x8 alapon lehetséges lenne-e valami általános platformot létrehozni (terepjáró tehergépkocsi, lővésszállító jármű (APC), műszaki jármű, stb).

Vagyis valami olyan szerepű 8x8-as járművet, mint a jenkiknél volt az M3/M5 félhernyós.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Gyanúsan nagy a csend a témában.

Ha maga a konkrét jármű nem is egy jó sikerült konstrukció, pár megoldása szerintem kifejezetten figyelemre méltó (a 8x8-nak).

Leginkább arra gondolok, hogy a motor elől van, a személyzet két tagja (a járművezető + egy másik) pedig egymás mellett a motor mögött.

Nem tudom ezzel a megoldásal Man 8x8 alapon lehetséges lenne-e valami általános platformot létrehozni (terepjáró tehergépkocsi, lővésszállító jármű (APC), műszaki jármű, stb).

Vagyis valami olyan szerepű 8x8-as járművet, mint a jenkiknél volt az M3/M5 félhernyós.
Ne hidd el ennek a sok sükebókának a fanyalgását.Valójában a Mbombe család egy nagyon is jó konstrukció.Mindennemű állami háttér nélkül tervezett járműcsaládként nehezen érvényesül a piacon.Ez a legnagyobb problémája.Meg a mi szempontunkbol az úszóképesség hiánya.De jobban jártunk volna,ha ebből a családbol lett volna a Gidrán 4/6,és nem a török Sárkánybol.
Az előd Marauderről egy kis film
Különben meg a mégkorábbi Casspirbol volt ilyen család,és ebből is kialakitható.
DSCF4280-640x360.jpg
81-mm-mortar-weapons-platform-640x388.jpg
106mm-recoiless-rifle-640x442.jpg
Blesbok-640x360.jpg
Blesbok-1.jpg
Gemsbok-1.jpg
1359030003_66.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and Pogány

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Ne hidd el ennek a sok sükebókának a fanyalgását.Valójában a Mbombe család egy nagyon is jó konstrukció.Mindennemű állami háttér nélkül tervezett járműcsaládként nehezen érvényesül a piacon.Ez a legnagyobb problémája.Meg a mi szempontunkbol az úszóképesség hiánya.De jobban jártunk volna,ha ebből a családbol lett volna a Gidrán 4/6,és nem a török Sárkánybol.
Az előd Marauderről egy kis film
Különben meg a mégkorábbi Casspirbol volt ilyen család,és ebből is kialakitható.

Jaj mán, hát már megint mindenki más a hülye?! :D

Inkább mondjad, ahhoz mit szólsz, hogy nagyon úgy tűnik a kazakok is ejthették a 8x8-as Mbombét 4(!) év tesztelgetés után és elkezdtek nézelődni az Otokar Arma háza tájékán.

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Jaj mán, hát már megint mindenki más a hülye?! :D

Inkább mondjad, ahhoz mit szólsz, hogy nagyon úgy tűnik a kazakok is ejthették a 8x8-as Mbombét 4(!) év tesztelgetés után és elkezdtek nézelődni az Otokar Arma háza tájékán.

Fentebb már tárgyaltunk erről.Kicsit érthetetlen,hogy 4+ év fejlesztés után váltanak.Valami oka van,de nemtudjuk mi.
De én még mindig a finn Patria járgányaival szerelném fel a sereget.Mert azok úszóképessek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Fentebb már tárgyaltunk erről.Kicsit érthetetlen,hogy 4+ év fejlesztés után váltanak.Valami oka van,de nemtudjuk mi.
De én még mindig a finn Patria járgányaival szerelném fel a sereget.Mert azok úszóképessek.
Valószínű vagy valami konstrukciós probléma esetleg pénzhiány a gyártás során vagy pedig a törökök poltikai nyomulása beérett kazahsztánban.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Valószínű vagy valami konstrukciós probléma esetleg pénzhiány a gyártás során vagy pedig a törökök poltikai nyomulása beérett kazahsztánban.
Ugyanezekre jutottunk anno.Bár a Gidrán türkis sárkány helyett tényleg jobbnak gondolnám a Mbombe 6ost,de méginkább a Patriát.Pátria XP is lehet 6X6 meg 8X8,de most még ott van a Patria 6X6 (Pasi utód) külön is.
Én továbbra is ragaszkodnék az úszóképesség meglétéhez.Ha a búrok átpofozzák a Mbombét úszoképessé,és CSAPATPRÓBÁN bizonyit,nem zárkóznák el előle.Szerbek Lázárja ugyanezen koncepció szerint épűlt,hibridháborúra.Mig azt respektálja a fórumközönség,ezt lenézi.Pedig szerintem ez a jobb konstrukció.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Ugyanezekre jutottunk anno.Bár a Gidrán türkis sárkány helyett tényleg jobbnak gondolnám a Mbombe 6ost,de méginkább a Patriát.Pátria XP is lehet 6X6 meg 8X8,de most még ott van a Patria 6X6 (Pasi utód) külön is.
Én továbbra is ragaszkodnék az úszóképesség meglétéhez.Ha a búrok átpofozzák a Mbombét úszoképessé,és CSAPATPRÓBÁN bizonyit,nem zárkóznák el előle.Szerbek Lázárja ugyanezen koncepció szerint épűlt,hibridháborúra.Mig azt respektálja a fórumközönség,ezt lenézi.Pedig szerintem ez a jobb konstrukció.
Dehogy respektálja akkor elavult volt amikor elkezdték tervezni...
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Esélyes, hogy mindhárom dolog közrejátszik.

Amúgy én tudnám szeretni még a Mobombét is (persze nem a currus által összeszerelve), kifejezetten tetszik az a 70% körüli azonos alkatrészből épülő járműcsalád mivolta, csak őszíntén szólva, szeretem trollkodni vele celebrát. :D

Mondjuk az a szerencsétlen 8x8-as elég elbaszott azzal a 2 R2D2-vel elől, így sose lesz olyan védett mint pl egy AMV. Át kéne tervezniük, ha az exportpiacon labdába szeretnének rúgni a nagyokkal.
De a 6x6-os kifejezetten tetszik olcsó APC pótlékként, belügyes/missziós járműnek. Én inkább annak a bázisán hoztam volna létre még egy 16 tonna max tömegű 4x4-es mrap-ot, mint a Gidrán, majd terveztem volna mellé egy max 10 tonnás NMS szerű kisebb járművet. És akkor minden kategóriát le tudnának fedni egy járműcsaláddal.

Viszont amennyire összebútoroztunk az RM-el, elég kétséges, hogy máshonnan szereznénk be APC-t, ha már Kaposváron fogják tervezni/gyártani a belengetett hibridet... A BTR-el kihúzzuk addig. Kár is ilyeneken rugózni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
A Lazar, vagy az Mbombe? Vagy mindkettö? :rolleyes: Bármelyik legyen is, miben látod az elavultságát?
Lazar, az MBombe egyébként a Budget APC kategóriában nem tűnik rossznak.

Páncélzat nagyon gyenge , gyenge tűzerő, kis ablakok lőrések mind strukturális gyenge pont. Ha továbbfejlesztik majd lesz belőle valami csak mindig 15 évvel le van maradva.