F-15 Eagle (McDonell Douglas/Boeing)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
És még mehet hozzá ugyanennyi (2016-os döntés), mert 72-re van USA hajlandóság. Az izgi a dologban, hogy a 36 F-15 mellé (6.17M dollár) már rendeltek 36 Eurofightert (6,7M) szeptemberben, márciusban meg 36 Rafale-t (7M). Vajon hány alkatrész csereszabatos a 3 modell között?:)


Hmmmmm, ...ha ezt összeadom az egyiptomi 1.200 géppel (Jane's infó!!!, aminek ha csak a fele hadrafogható, és a felének a fele Mig-21, a többi akkor is F-16, Mig-29, ... Rafale...), ez már Európára is "elég"! És a "többi apróság" még elfekvőben: Szaud-Arábia, Jordánia, (lassan újra) Irak...

Ha nincs Izrael és a törökök, kezdhetnénk izzadni!
(A görögök nagy ?, a fegyvertelen migránsokkal sem tudtak/akartak boldogulni???)
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
"Nem tudtak" vagy inkább adósság leírásért tudtak volna boldogulni, de a realitás az, hogy nem Ők a cél ország és tettek az egészre mivel enni, inni kel,l még kerestek is rajta.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
Mi az a doboz a fülke mögött?

32276255220_0d8954f086_b.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
Mi az a doboz a fülke mögött?

32276255220_0d8954f086_b.jpg

Megtaláltam: Talon HATE pod

"Description: The US Air Force Talon HATE is a pod intended for the F-15C Eagle aircraft improving communication and information sharing among a variety of platforms such as joint aircraft, ships and ground stations. This advanced pod combines information coming from fighter networks, national sources and joint command and control assets transmitted over data-links. This system integrates the Intra Flight Data Link (IFDL) used on F-22 aircraft within a proven flight communications system, called the Multifunctional Information Distribution System-JTRS (or MIDS-J). MIDS-J serves as a host for multiple concurrent communications waveforms that are essential for Talon HATE forward operations. The Talon HATE program is being managed by Boeing with the first operational squadron receiving the new system in 2015."

http://www.janes.com/article/70265/boeing-demonstrates-talon-hate-airborne-networking-system
 
M

molnibalage

Guest
Megtaláltam: Talon HATE pod

"Description: The US Air Force Talon HATE is a pod intended for the F-15C Eagle aircraft improving communication and information sharing among a variety of platforms such as joint aircraft, ships and ground stations. This advanced pod combines information coming from fighter networks, national sources and joint command and control assets transmitted over data-links. This system integrates the Intra Flight Data Link (IFDL) used on F-22 aircraft within a proven flight communications system, called the Multifunctional Information Distribution System-JTRS (or MIDS-J). MIDS-J serves as a host for multiple concurrent communications waveforms that are essential for Talon HATE forward operations. The Talon HATE program is being managed by Boeing with the first operational squadron receiving the new system in 2015."

http://www.janes.com/article/70265/boeing-demonstrates-talon-hate-airborne-networking-system
A HATE pod a gép alatt van.... A jobb szárnytőben levő dolog a kérdés.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
A HATE pod a gép alatt van.... A jobb szárnytőben levő dolog a kérdés.

Tippre a HATE-hez tartozhat ez is, mégpedig onnan gondolom, hogy a has alatti pod nehézkesen nyújt lehetőséget a műholdas adatkapcsolat megvalósításához. A gép hátán lévő antenna igen. Gondolom egy fázisvezérelt antenna, amely lehetővé teszi, hogy bizonyos korlátok között a manőverező gép folyamatos adatkapcsolatot tarthasson fent a műholdakkal.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Tippre a HATE-hez tartozhat ez is, mégpedig onnan gondolom, hogy a has alatti pod nehézkesen nyújt lehetőséget a műholdas adatkapcsolat megvalósításához. A gép hátán lévő antenna igen. Gondolom egy fázisvezérelt antenna, amely lehetővé teszi, hogy bizonyos korlátok között a manőverező gép folyamatos adatkapcsolatot tarthasson fent a műholdakkal.
Igen, sanszosan fázisvezérelt SATCOM antenna. Mert a HATE pod azokhoz is jó lenne, bár ahhoz a jenki a Legion-használja majd, de ahhoz sem lenne az rossz, lévén az IRST + data link.

Mondjuk most látok Golden Eagle gépen először ilyet. Ez szériagépnek tűnik az serial és tail code alapján. A Legion pod is pontosan ezen a gépen volt fent... Hmhmh... Lehet, hogy ennek ellenére ez csak tesztplatform, de nem flotta szintű képesség lesz?

https://foxtrotalpha.jalopnik.com/here-s-the-first-shot-of-the-f-15c-pod-that-will-change-1750314539
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ez szériagépnek tűnik az serial és tail code alapján. A Legion pod is pontosan ezen a gépen volt fent... Hmhmh... Lehet, hogy ennek ellenére ez csak tesztplatform, de nem flotta szintű képesség lesz?

https://foxtrotalpha.jalopnik.com/here-s-the-first-shot-of-the-f-15c-pod-that-will-change-1750314539
Persze hogy szériagép, egy új fedélzeti rendszer beépítéséhez és teszteléséhez nem fognak egy új gépet legyártani, hanem a rendszert gyártó cég kibérel egy nagyjavításra váró szériagépet a Légierőtől, aminek során beépíti az új cuccokat és elvégzi rajta a teszteket. Hogy lesz-e belőle flottaképesség, az meg a Pentagon/USAF-on múlik, vagyis hogyan sakkozzák el a kormánytól kapott dollárokat.
 
M

molnibalage

Guest
Persze hogy szériagép, egy új fedélzeti rendszer beépítéséhez és teszteléséhez nem fognak egy új gépet legyártani, hanem a rendszert gyártó cég kibérel egy nagyjavításra váró szériagépet a Légierőtől, aminek során beépíti az új cuccokat és elvégzi rajta a teszteket. Hogy lesz-e belőle flottaképesség, az meg a Pentagon/USAF-on múlik, vagyis hogyan sakkozzák el a kormánytól kapott dollárokat.
Az F-16-nál ED farokkódos gépen próbálták ki az újítások számottevő részét. Nem tudom, hogy akkor annak státuszta mi, hiszen elvileg az is USAF gép, de ugyebár nem harcászati századnál van. Az OT is ilyen alakulat.

http://www.military.cz/usa/air/air_accessories/usaf_tail_cod/usaf_tail_cod.htm
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
Tippre a HATE-hez tartozhat ez is, mégpedig onnan gondolom, hogy a has alatti pod nehézkesen nyújt lehetőséget a műholdas adatkapcsolat megvalósításához. A gép hátán lévő antenna igen. Gondolom egy fázisvezérelt antenna, amely lehetővé teszi, hogy bizonyos korlátok között a manőverező gép folyamatos adatkapcsolatot tarthasson fent a műholdakkal.

Igen, én is erre jutottam.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Alkatrészbányának szánták őket, de Izrael inkább szolgálatba állítja az USA-tól kapott Sasokat

"Az USA még soha egyetlen országnak sem nyújtott olyan óriási katonai segélycsomagot, mint amit 2016-ban megítélt a zsidó állam részére. A hatalmas apanázs részeként többek között F-15I Raam és F-35 Lightning II vadászbombázók kerülhetnek a Közel-Keletre, de az egyezség részét képezi az USA légi nemzeti gárdájától leselejtezett 10 kétüléses F-15D vadászbombázó is.........."

2.jpg

A kép illusztráció!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Alkatrészbányának szánták őket, de Izrael inkább szolgálatba állítja az USA-tól kapott Sasokat

"Az USA még soha egyetlen országnak sem nyújtott olyan óriási katonai segélycsomagot, mint amit 2016-ban megítélt a zsidó állam részére. A hatalmas apanázs részeként többek között F-15I Raam és F-35 Lightning II vadászbombázók kerülhetnek a Közel-Keletre, de az egyezség részét képezi az USA légi nemzeti gárdájától leselejtezett 10 kétüléses F-15D vadászbombázó is.........."


A kép illusztráció!
Zavaros az egész....
A hír szerint F-15D-t kapnak...
A legutolsó kb. 1 tucat F-15C és D már F-15E sárkányt kapott...
De attól azok még nem F-15I-k...
Azok speciális F-15E változatok és csak 24 db készült belőle...

Szóval a Jereváni rádió bemondta...
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface
M

molnibalage

Guest
Az IAF F-15 igénye lehet, hogy abból jön, hogy a gyártósor leállítása helyett kedvező áron lehetne kialkudni a gépeket?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Azt írja a cikk, hogy az F-15-ös előnye az F-35-össel szemben, hogy ez tudja hordozni a nagyobb fegyvereket is. Az F-35-ös is elvisz két-két Mk84-est a szárnyai alatt, akkor is, ha a belső fegyvertérben is van további egy-egy. Azért hat darab ilyen bomba nem kevés...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Python
M

molnibalage

Guest
Azt írja a cikk, hogy az F-15-ös előnye az F-35-össel szemben, hogy ez tudja hordozni a nagyobb fegyvereket is. Az F-35-ös is elvisz két-két Mk84-est a szárnyai alatt, akkor is, ha a belső fegyvertérben is van további egy-egy. Azért hat darab ilyen bomba nem kevés...
Itt a GBU-28-ra gondolhatnak. Azt nem tudom, hogy az F-35 képes-e elvinni, mert csak asszimetriával tuda vinni egyet, mert ebből nemigen kell egynél több. Az F-15I meg CL helyen elvisz egyet.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed