1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

McDonell Douglas/Boeing F/A-18 Hornet, F/A-18E/F Super Hornet

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A US Navy a több száz gépe mellé ennyiért vesz gépeket. De ez tényleg az az ár, amiért elrepül a gyárudvarról. Senki másnak nem reális ez az ár. Viszont nem véletlenül van az, hogy a RAAF annyira beleszerelmesedett a gépbe, hogy Growlert is rendeltek az F-35A mellé, pedig csak réskitöltőnek szánták az SH-t.

fishbed likes this.
  2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ugyanigy számolva az eurokacsák kétszer ennyit kostálnak minimum.Rendszerbeállitási költség meg minden gépnél van.
    A Kfir 30milkás db-ár körül ajánlották a filippinoknak és bulesznak,valószinűleg közben az is nőtt.Igaz az kiképzést és minimális fegyverzetet is tartalmazott,még köötelezettség válalást is a hajtómű élettartam végéig való nagyjavitási lehetőségének biztositására is;)Meg persze az egész gépére-de árat ahoz már nem találtam.
    Durva becslésem,hogy a SH rendszerbeállitási költsége lehet annyi,mint a Gripen E csupasz gépára.Vagy még annyi se.És egy jóval potensebb,kiforrottabb,gyakorlatban bevált gépet kap a megrendelő.

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

4. Roni

Roni Well-Known Member

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

6. nyugger

nyugger Well-Known Member

Agresszor F-18 a Szu-57 festésével

Terminator and fishbed like this.
  7. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Python, Terminator, fishbed and 3 others like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Ilyenkor az F-18 kap valahonnan + tolóerőt vagy az ellenfelek nem használhatják ki a max tolóerejüket?Ugye esszük nem esszük az F-18 nem a legcombosabb gép ami bizony közeli légi harcban kijön.

svajcibeka likes this.
  9. arbalest

arbalest Well-Known Member

10. Terminator

Terminator Well-Known Member

11. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nekem az első dolog az, ami beugrott e hírrel kapcsolatban az nem az, hogy "repedéseket találtak a svájci Horneteken", hanem, hogy megtalálták azokat a bizonyos repedéseket végre a svájci Horneteken is.
    Ugyanis anno az ausztrál Horneteknél ezt a komplett törzshátsórész cseréjével tudták csak orvosolni, míg a US Navy-nél a típus nyugdíjazásával. Tehát a repedés, meg a Hornet, mint olyanok, már jóideje jegyben járó fogalmaknak számítottak.

fishbed, nyugger, svajcibeka and 3 others like this.
  12. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Drasztikusan felgyorsul majd a svájci gépbeszerzés! :rolleyes::hadonaszos:
    Ha így lesz, akkor nehezen tudom elhinni, hogy F-35-öt vesznek. Ott épp most próbálnak lassítani a gyártási tempón. Megnő a Rafale és a EF esélye. Esetleg visszahívják az Gipen E-ket? :oops:
    Abból rohadt gyorsan kaphatnának. A Rafale termelése le van kötve az indiaiakkal. Az EF még lehet opció.

Ezen oldal megosztása