1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

McDonell Douglas/Boeing F/A-18 Hornet, F/A-18E/F Super Hornet

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

A Mig-21 70 éves lassan, a kínaiak még mindig rángatnak le róla bőrt.

Manőverezésben szerintem a plafon kb megvan, esetleg az a mozgó szárnx hozhat még újat, amiről pár hónapja tett be valaki videót, de az még iszonyat messze van, ha megvalósul egyáltalán.

Roni likes this.
  2. boki

boki Well-Known Member

Vizuális különbségek a McDonnell Douglas F/A-18 Hornet és a Boeing F/A-18E/F Super Hornet. között.

tonyo, tiz, fip7 and 5 others like this.
  3. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Pedig milyen jó kis masina lehetne ez a Super Hornet!
    Én már 1995 óta mondom, hogy a belépőél nyilazását legalább a farkasfogaktól befelé növelni kéne. Meg jóval erősebb hajtóművekkel dinamikusabbá kéne tenni.
    Illetve egész egyszerűen kellene belőle egy kb másfél tonnával könnyebb, nem felhajtható szárnyú, 9g-s szárazföldi változat, erősebb hajtóművekkel.
    Az volna az igazán komoly gép!

Most tulajdonképpen elmondtam az egykori Hornet 2000 tulajdonságait...

fip7, Python, fishbed and 1 other person like this.
  4. Allesmor Obranna

5. Negan

Negan Well-Known Member

Erre gondolsz?[​IMG]

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Azoknak a gépnek kb. hány százaláka egyezik meg azzal, amit még MiG-21nek nevezünk?

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A 9G-s túlterhelésnek bevallom nem látom értelmét. A Navy ezen a ponton logikusan gondolkodik. Harci körülmények között egyszerűen nem lehet kirepülni a gépből, mert 2-3 km magasság felett effektíve képtelenek rá a gépek. A Navy gépek rövid időre túlléphetik a 7.5-et, csak békeidős limit. Persze élettartam szorzó, de akkor is.

8. arbalest

A törzs hátsó része, vízszintes, függőleges vezérsíkok. Én sem arra gondoltam, hogy egy picit tovább gondolt 21-est gyártanak, de egyértelműen abból indulnak ki a legújabb típusok is. Köztük a jelenlegi legdurvább, nem jut eszembe a típusjelzése, most tesztelik, kapott LERX-et, DSI beömlőt, AESA radart. A feneke meg még mindig egyértelműen Mig-21.

Terminator likes this.
  9. Allesmor Obranna

Ez a verzió a Hornet 2000 egyik megjelenése lett volna. De nem erre gondoltam. Volt egy sokkal konszolidáltabb elképzelés is, hasonló a Northrop F-18L gépére.

10. Allesmor Obranna

11. Negan

Negan Well-Known Member

Ami azt illeti,ha az SH block III-bol csinálnának egy Land változatot,és azt annyiért adnák mint a Navynak.....3századdal meg 6db G változattal tényleg meghatározó (légi)erő lehetnénk a térségben.És a legolcsóbb 4+ generációs gép.

12. molnibalage

Volt már ez a videó? Eddig Gripennel láttam ilyet.

fip7, fishbed, emel and 1 other person like this.
  13. Allesmor Obranna

Igen, annak idején volt, még te is megszakértetted.

molnibalage likes this.
  14. arbalest

Félelmetes látni, hogy pár másodperc alatt több száz km/h-val nő a sebesség! :eek:

15. T.Tom

T.Tom Well-Known Member

A mutató kicsit csalóka, mivel valószínűleg GPS alapján mérték a sebességet, így csak a vízszintes komponensek kerülnek megjelenítésre, ezáltal egyfajta Ground Speed-et mutat. Emiatt lehet, hogy a függőleges manőverek során helyenként 100 km/h óra alá csökken a sebesség érték, amely azonban pillanatok alatt több száz km/h-val megnő, amikor a gépet kivezeti a függőleges manőverekből vízszintesbe.

16. Terminator

17. Roni

Roni Well-Known Member

18. Terminator

19. molnibalage

20. Allesmor Obranna

Itt van az új block III-as Super Hornet, de a hajtóműve a huszonöt évvel ezelőtti F414GE400, pedig lenne nála modernebb, ami rég kész van:

https://defence-blog.com/news/boein...rD7r0JI8W4O_hihnJygBgUVG7neVcQ0_MxuQQvubUifEU

Ahogy a szintén Boeing és szintén vadiúj F-15QA is a harminc éves F110GE129-esek C veriójával repül, aminél szintén van modernebb, kulcsrakész megoldás.
    Valamiért a Boeing&GE kooperációknál megállt az idő.

fip7, Rotten878 and fishbed like this.

Ezen oldal megosztása