1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

McDonell Douglas/Boeing F/A-18 Hornet, F/A-18E/F Super Hornet

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Még csak 2:36-nál járok, de a fickó már úgy látszik, hogy szintén házhoz ment a pofonért... Úgy érzem, hogy eszméletlen baromságok lesznek a videóban. Egy már van...

2. molnibalage

Na, a tesztpilóta is házhoz ment. Paper airplane...? Bár tudnám, hogy mi a francból gyártják a 100+-ik példányt...

3. molnibalage

Ki szárnyak. Jaj. Szegény F-22 és kis szárnyai. Azért csináltak kis szárnyat, mert a tömeg korlátos és az elvárt performancehez elég...

Áh... Szégyen ez a videó...

4. molnibalage

A videó meg szimplán hazudik a végén. Ausztrália nem opcióként tartja fel. Az ausztrál megrendelés most is él....

5. molnibalage

OFF

Soha életemben nem értem kint, kifejezetten nyelvi antitálentumnak tartom magam és mégis erőlködés nélkül meg tudom érteni az ilyen videókat.

Szinte már úgy is, hogy csak hallgatom és közben más csinálom. Az angol könnyű nyelv - szerintem, az orosz tanfolyamon összefosom magam olyan nehéz - közép szintig nagyon gyorsan el lehet jutni "passzív formában" is. Sok feliratos filmet kell nézni, vagy csak hosszú fórumposztokat kell írni és sokat olvasni. 2007 táján kezdtem el és látjátok, hogy meddig jutottam el. Az F-15 könyv forrásainak 95%-a angol.

ON

6. sondor961

sondor961 New Member

Szerintem nincs semmi probléma azzal a marketingvideóval, hisz "minden kupec a saját lovát dícséri"! És mivel a Boeing alulmaradt az 5. generációs tenderen, hát igyekszik eladni a saját jól bevált 4. generációs gépét....

Ezt marketingvideót is a saját termék magasztalása és a konkurencia "lehúzása" jellemzi. Ami igaz, az F-35-nek - mint MINDEN új típusnak - vannak még "gyermekbetegségei" és drágább, de JOBB is a Hornetnél! Ez utóbbiról azonban a videó hallgat, sőt igyekszik a Hornetet jobbnak beállítani. Hát ennyi!

Persze az 5. generációs gépek elterjedéséig /talán az ilyen videók hatására/ a Boeing még bezsebel néhány megrendelést a Hornetre, a meglévő gépek modernizálásáról nem is beszélve. Ebben segít az illeszkedő póttartály - különösen a tankerváltozatok esetében...!

7. molnibalage

Ez a baj. Ha az mondaná, hogy olcsóbb, akkor rábólintok. Tud annyit, mint egy F-35A vagy C? Frászt...

Az ilyen marketing videók azt próbálják beállítani, hogy a termékük helyettesítő és nem kiegészítő termék egy stealth géphez képest, ami nonszensz, ezen legfeljebb röhögni lehet. Ez kb olyan, mint az Intrudertt összemérni az F-117-tel. Nem fair...

8. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Ha már az F-22 és F-117 szóba került, nincs ebben egy aprócska hiba?
    http://www.katonasuli.hu/cikk/66#25

9. sondor961

sondor961 New Member

Röhögni lehet, de sok országnak nincs pénze 5. generációs gépre. Akkor ők mit vegyenek?
    Gripent...?!? DDD

10. molnibalage

Kanadának bőven futja F-35-re...

11. sondor961

sondor961 New Member

Igazad van! De az USA-ban is megnyirbálták a katonai kiadásokat. Ki tudja, hogy Kanadában mire és mennyi pénz jut...?!?

12. wolfram

wolfram Well-Known Member

silurusglanis

Mit értesz "hiba" alatt? Ezt a mondatot?
    "Természetesen minden katonai nagyhatalomnak megvannak az ehhez hasonló adottságokkal rendelkező,
    csúcstechnológiát jelentő repülőgéptí­pusai." :D

13. sondor961

sondor961 New Member

Dél-Korea sem szegény ország, ráadásul valós fenyegetettséggel néz szembe! Mégis az F-X III tenderen egyre inkább a Boeing-nek áll a zászló /lásd mai Hírhalom/!

Bár ott az F-15 verseng a Typhoon-nal és az F-35-tel, a tendencia jól látható:
    Jelenleg kevés országnak futja fejlett, 5. generációs gépre! A 4. generációs gépek gyártóinak tehát nem kell aggódniuk, hogy nem tudják eladni a portékájukat! Sőt, fejleszteniük is érdemes, mint a fenti cikk mutatja...!

14. Terminator

Terminator Well-Known Member

http://www.aviationweek.com/Blogs.aspx?plckBlogId=Blog%3A27ec4a53-dcc8-42d0-bd3a-01329aef79a7&plckPostId=Blog%3A27ec4a53-dcc8-42d0-bd3a-01329aef79a7Post%3Ae254e9d9-2cd7-4810-88e3-6aa01dc446f6#.Uh2oulxFX8w.twitter

15. boki

boki Well-Known Member

http://boeing.mediaroom.com/Advanced-Super-Hornet-Demonstrates-Significant-Stealth-Range-Improvements

16. doberamann

doberamann Member

Miért van az az érzésem hogy az F-35 nagyobb üzlet a Boeing-nek mint a LM-nek?

17. sondor961

sondor961 New Member

A Boeing csak kihasználja az F-35C késését és a magas árát! Ja, és azt se felejtsük el, hogy az F-35-ből nem készül tankerváltozat...!

18. joker

joker Well-Known Member

Nagyon szép ez a gép és a fegyverkonténeres megoldás is jónak tűnik. Azt hiszem a franciák kísérleteztek még ilyen alacsony RCS-ű konténerekkel, igaz ők több kisebbel a szárnyak alatt, de valamiért elvetették.

19. molnibalage

Szerintem rosszul érzed.

Hornetből sem, konténert használ... Sanszosan az F-35 is képes lehet ilyen tüzelőanyag áttöltésre, de kérdem én, hogy ez kit érdekel? Nehogy már a legjobb gépeddel játszál tankerosdit...

20. sondor961

sondor961 New Member

A tankerosdi nem játék, ezt Te is tudod! Ráadásul a "legjobb" gépedre póttartályt sem lehet szerelni!
    Ezért a Hornet - a legjobb gépeket itatva - még 30 év múlva is szolgálatban lesz...!!!

Ezen oldal megosztása