Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Egy repnap az OK. De éjjel és nappal naponta hallgatni őket....egy japcsi mérőcsoport Debrecenben, a 47-es úton állva 120dB fölötti hangnyomást mért


Tuljdonképpen egy like-kal elintézhettelek volna de:

A gépek szépek, amit képviseltek, az volt gyűlöletes. A szovjet megszállás. No meg ahogyan használták a gépeket. Kíméletlenek voltak pl. a debreceni lakosokkal. A futópálya vonalában és közelében van a város déli része, kertes házakkal. A futópálya keleti vége kb. 500 méterre van a 47-es úttól, az út túloldalán már lakóházak állnak Általában ebbe az irányba szálltak fel sokszor géppárban!, Nyilván utánégetővel. (nem tudom egyébként, hogy forszázs nélkül fel tudtak volna-e szállni a debreceni betonról) És ez volt a csendesebb, mert a házak felett már több száz méter magasan jártak. A rosszabb az volt, amikor besiklás közben ebből az irányból érkezve az utolsó pillanatban váltottak pirosra a futópálya fényei és a házak fölött 30-40 méter magasan tolták rá az utánégetőt az átstartoláshoz. .Mi rendszeresen fociztunk egy sportpályán, ami a pálya vonalában volt kb. 3 km-re a pályától. Ha ilyen eset volt (márpedig a kiképzéshez tartozott az átstartolás gyakorlása is) akkor másodpercekre leálltunk, mert a testedet átjáró dübörgéstől nem tudtál semmit csinálni. Talán '90-ben egy japcsi mérőcsoport állt meg a 47-esen és megmérte a hangnyomást. Már a pontos értékre nem emlékszem, de jóval 120dB fölött volt..A haveromék kertjében álló diófa teteje hiányzott, egyszer egy ledobható póttartály landolt a kertjükben (persze először bombának gondolták) a házak falai repedeztek, mindennaposak voltak az üvegtörések, a közelben lévő óvodában(!) minden gyereket halláskárosultnak minősítettek. És akkor a mélyrepülésekről még nem is beszéltem. Egyszer bringázás közben olyan alacsonyan húzott el fölöttem egy 24-es, hogy éreztem a hajtóműből kiáramló meleget (nem melllesleg pánikszerűen behajtottam az út menti árokba).

Egy kis színes:
http://www.haon.hu/bucsuzni-jott-az-ittas-ezredes/2189934

Szóval úgy vagyok velük (értsd orosz/szovjet harci gépek), mint a parasztbácsi az állatkertben a zsiráfot nézve: Szép, szép, de otthonra nem kéne....

Hát...Az éremnek mindig két oldala van. Én nem a reptér mellett laktam, de meggyőződésem, hogy akkor is ugyanúgy imádtam volna a repülésüket, mint így. Ugyanis én többedmagammal pont azért jártam ki, amiért a repülőgépeket gyűlölők menekültek. A testet is remegtető dübörgésért a kicsellengő szovjet katonák által kiszakított kerítésen be kellett menni és a startoló gépektől 50 méterre ácsorogni, anélkül, hogy bármelyikük zaklatott volna... És ha hiszed, ha nem, de a város épült a reptérre, nem fordítva. Occo telek, na' zaj. Ez már csak ilyen. Párosával nem azért szálltak fel, hogy bárkit szopassanak, meg nem is ezért startoltak át. A véleményem az, hogy eszükbe sem jutott ilyesmi, csak TETTÉK A DOLGUKAT. Minden másnap. Hogy a város reptér mellett lakó része szenvedett ? Ja. Ahogy a Ferihegy mellett lakók is, az összes többivel. Ma már a lakosságot előrébb veszik mindennél, ők se tennének másképp. A fel/ leszállási irány a széliránytól függött, ez pedig együtt járt az általad említettek ellenkezőjével is. Az utolsó időszakban a 24-eseket követő MiG-23/27 gépekkel kifejezetten Szepesfalu és nem a város irányába szálltak le/fel. Póttartállyal bombázták a lakosság házait és kerékpározó kisfiúkra csaptak le a földközeli bevetéseket gyakorolva ? Nyugalom, ilyen mindenhol volt, ahol a népsűrűség nem kanadai szintű.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fishbed

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Utáltam őket, amikor itt voltak és nagyon boldog voltam, amikor elmentek végre.

Jogodban áll/állt. Ha valami KÖZVETLEN negatív tapasztalatod volt, akkor még érthető is. De én eddig csak olyan Szovjet/Orosz gyűlölőkkel találkoztam,akik csak hallottak valamit, olyantól, aki ott se volt... A kivágott cseresznye/ meggyfa történet nagyon szép, de hál' istennek maradt belőlük még túlélő mára. Ezen kívül nem raboltak/öltek/terrorizáltak senkit, pedig volt néhány évtizedük és pár tízezer emberük rá (ezek a rendszerváltás óta kibuktak volna). Én gyerekként jelvényeket, 3d-s (!) kártyákat kaptam tőlük, kamaszként T-64-esen, PT-76-oson ülhettem, mindezt menet közben...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and fishbed

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Egy repnap az OK. De éjjel és nappal naponta hallgatni őket....egy japcsi mérőcsoport Debrecenben, a 47-es úton állva 120dB fölötti hangnyomást mért


Tuljdonképpen egy like-kal elintézhettelek volna de:

A gépek szépek, amit képviseltek, az volt gyűlöletes. A szovjet megszállás. No meg ahogyan használták a gépeket. Kíméletlenek voltak pl. a debreceni lakosokkal. A futópálya vonalában és közelében van a város déli része, kertes házakkal. A futópálya keleti vége kb. 500 méterre van a 47-es úttól, az út túloldalán már lakóházak állnak Általában ebbe az irányba szálltak fel sokszor géppárban!, Nyilván utánégetővel. (nem tudom egyébként, hogy forszázs nélkül fel tudtak volna-e szállni a debreceni betonról) És ez volt a csendesebb, mert a házak felett már több száz méter magasan jártak. A rosszabb az volt, amikor besiklás közben ebből az irányból érkezve az utolsó pillanatban váltottak pirosra a futópálya fényei és a házak fölött 30-40 méter magasan tolták rá az utánégetőt az átstartoláshoz. .Mi rendszeresen fociztunk egy sportpályán, ami a pálya vonalában volt kb. 3 km-re a pályától. Ha ilyen eset volt (márpedig a kiképzéshez tartozott az átstartolás gyakorlása is) akkor másodpercekre leálltunk, mert a testedet átjáró dübörgéstől nem tudtál semmit csinálni. Talán '90-ben egy japcsi mérőcsoport állt meg a 47-esen és megmérte a hangnyomást. Már a pontos értékre nem emlékszem, de jóval 120dB fölött volt..A haveromék kertjében álló diófa teteje hiányzott, egyszer egy ledobható póttartály landolt a kertjükben (persze először bombának gondolták) a házak falai repedeztek, mindennaposak voltak az üvegtörések, a közelben lévő óvodában(!) minden gyereket halláskárosultnak minősítettek. És akkor a mélyrepülésekről még nem is beszéltem. Egyszer bringázás közben olyan alacsonyan húzott el fölöttem egy 24-es, hogy éreztem a hajtóműből kiáramló meleget (nem melllesleg pánikszerűen behajtottam az út menti árokba).

Egy kis színes:
http://www.haon.hu/bucsuzni-jott-az-ittas-ezredes/2189934

Szóval úgy vagyok velük (értsd orosz/szovjet harci gépek), mint a parasztbácsi az állatkertben a zsiráfot nézve: Szép, szép, de otthonra nem kéne....

Sajnos Su-24-et még nem hallottam , viszont F-4-et és Tornadot igen. Hát semmiképp sem nevezném egyiket sem halkabbnak a Mig-29-nél. Sőt. Emlékeim szerint a Tornado brutál hangos volt.
 
T

torsen

Guest
Hát...Az éremnek mindig két oldala van. Én nem a reptér mellett laktam, de meggyőződésem, hogy akkor is ugyanúgy imádtam volna a repülésüket, mint így. Ugyanis én többedmagammal pont azért jártam ki, amiért a repülőgépeket gyűlölők menekültek. A testet is remegtető dübörgésért a kicsellengő szovjet katonák által kiszakított kerítésen be kellett menni és a startoló gépektől 50 méterre ácsorogni, anélkül, hogy bármelyikük zaklatott volna... És ha hiszed, ha nem, de a város épült a reptérre, nem fordítva. Occo telek, na' zaj. Ez már csak ilyen. Párosával nem azért szálltak fel, hogy bárkit szopassanak, meg nem is ezért startoltak át. A véleményem az, hogy eszükbe sem jutott ilyesmi, csak TETTÉK A DOLGUKAT. Minden másnap. Hogy a város reptér mellett lakó része szenvedett ? Ja. Ahogy a Ferihegy mellett lakók is, az összes többivel. Ma már a lakosságot előrébb veszik mindennél, ők se tennének másképp. A fel/ leszállási irány a széliránytól függött, ez pedig együtt járt az általad említettek ellenkezőjével is. Az utolsó időszakban a 24-eseket követő MiG-23/27 gépekkel kifejezetten Szepesfalu és nem a város irányába szálltak le/fel. Póttartállyal bombázták a lakosság házait és kerékpározó kisfiúkra csaptak le a földközeli bevetéseket gyakorolva ? Nyugalom, ilyen mindenhol volt, ahol a népsűrűség nem kanadai szintű.

Ezek szerint Te is debreceni "pógár" voltál/vagy.
Jól leírtad az érem másik oldalát, amely oldal azonban nagyon kevés embernek, lakosnak volt élvezhető.
Mindenben igazad van, és én is pecáztam és korcsolyáztam/motoroztam a "ruszki-tavakon" (valójában II.vh-s bombagödrök) beszöktem a kerítésen az Epreskert utcánál az ottani "magazinba" ős-szovjet-PEZ cukorkáért, az én haveroméknak is orosz színes TV-jük volt és én is ácsorogtam a futópályánál. Nagymamám Szepes-tanyán lakott, érzékeltem a másik felszálló irány hanghatásait is. Mondom, én is mint technika iránt érdeklődő gyerek, szerettem ezeket a dolgokat. DE. Az egészen érezhető volt (no nem a CA váll-lapos sorkatonákon) az oroszok felsőbbrendűsége, az hogy ők megszállók. A Kecskemétiek is elszenvedik a Gripeneket, de ők a mieink. Akkoriban nekünk ők csak a "ruszkik" voltak, akik elől az említett nagymamámat és a csecsemő anyámat a nővérével '44 telén elfalazták a tanya padlásán és egy kis lyukon etették őket, míg elvonult a front. Nos én ezt is kaptam otthonról, ez a szemüveg is rajtam volt és maradt is.

Maradjunk abban, hogy jobb, hogy elmúlt. Nem kell ide ruszki, amcsi, de német se. Kicsik vagyunk ahhoz, hogy partnernek tekintsenek...
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Ezek szerint Te is debreceni "pógár" voltál/vagy.
Jól leírtad az érem másik oldalát, amely oldal azonban nagyon kevés embernek, lakosnak volt élvezhető.
Mindenben igazad van, és én is pecáztam és korcsolyáztam/motoroztam a "ruszki-tavakon" (valójában II.vh-s bombagödrök) beszöktem a kerítésen az Epreskert utcánál az ottani "magazinba" ős-szovjet-PEZ cukorkáért, az én haveroméknak is orosz színes TV-jük volt és én is ácsorogtam a futópályánál. Nagymamám Szepes-tanyán lakott, érzékeltem a másik felszálló irány hanghatásait is. Mondom, én is mint technika iránt érdeklődő gyerek, szerettem ezeket a dolgokat. DE. Az egészen érezhető volt (no nem a CA váll-lapos sorkatonákon) az oroszok felsőbbrendűsége, az hogy ők megszállók. A Kecskemétiek is elszenvedik a Gripeneket, de ők a mieink. Akkoriban nekünk ők csak a "ruszkik" voltak, akik elől az említett nagymamámat és a csecsemő anyámat a nővérével '44 telén elfalazták a tanya padlásán és egy kis lyukon etették őket, míg elvonult a front. Nos én ezt is kaptam otthonról, ez a szemüveg is rajtam volt és maradt is.

Maradjunk abban, hogy jobb, hogy elmúlt. Nem kell ide ruszki, amcsi, de német se. Kicsik vagyunk ahhoz, hogy partnernek tekintsenek...

Az vagyok, Debreceni és Magyar, bárhova fúj a szél. A " Szovjet megszállás"- t viszont nem tartom jó szónak. A politikánkat korlátozták, megszabták, de a hétköznapi emberek hétköznapjait nem. Nem voltak az utakon ellenőrzőpontok, nem razziáztak, nem járőröztek az utcákon. Persze tény, hogy fegyveres ellenállás sem volt. Ami a legjobban hiányzik, az az igen aktív haditecnikai mozgolódás, ami tőlük tapasztalható volt. Bárhova mentem, harcigépet láthattam az égen rogyásig. Az egész év egy nagy repülőnap volt...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

torsen

Guest
Az vagyok, Debreceni és Magyar, bárhova fúj a szél. A " Szovjet megszállás"- t viszont nem tartom jó szónak. A politikánkat korlátozták, megszabták, de a hétköznapi emberek hétköznapjait nem. Nem voltak az utakon ellenőrzőpontok, nem razziáztak, nem járőröztek az utcákon. Persze tény, hogy fegyveres ellenállás sem volt. Ami a legjobban hiányzik, az az igen aktív haditecnikai mozgolódás, ami tőlük tapasztalható volt. Bárhova mentem, harcigépet láthattam az égen rogyásig. Az egész év egy nagy repülőnap volt...

Örülök, ha ilyen felhőtlen életed volt Kádárék alatt. Én nem akarom felsorolni, hogy mi mindent hiányoltam az életemből, ami a RENDSZER, a szovjet rendszer eredménye volt. És mi mindent éreztem a szolgai seggnyalás eredményének. És mi mindenen röhögtünk kínunkban... Én speciel megszállásnak éreztem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and eevil

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 868
113
Nem akarom védeni a módszerváltás előtti rezsimet mert nem kell.DE az,hogy mi voltunk a legvidámabb barakk csak az akkori vezetés érdeme(ez az egyetlen érdemük!!!) és tegyük össze a kezünket,hogy Kádárunk volt nem bárki más.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Jogodban áll/állt. Ha valami KÖZVETLEN negatív tapasztalatod volt, akkor még érthető is. De én eddig csak olyan Szovjet/Orosz gyűlölőkkel találkoztam,akik csak hallottak valamit, olyantól, aki ott se volt... A kivágott cseresznye/ meggyfa történet nagyon szép, de hál' istennek maradt belőlük még túlélő mára. Ezen kívül nem raboltak/öltek/terrorizáltak senkit, pedig volt néhány évtizedük és pár tízezer emberük rá (ezek a rendszerváltás óta kibuktak volna). Én gyerekként jelvényeket, 3d-s (!) kártyákat kaptam tőlük, kamaszként T-64-esen, PT-76-oson ülhettem, mindezt menet közben...

Negatív tapasztalat volt, hadgyakorlaton voltam velük. Öltek is, békeidőben, igaz egy esetről tudok, 56-ot leszámítva.. Arra viszont kíváncsi lennék, hol ültél T.-64 harckocsijukon ? Mert nekünk, mint akkor még szövetségesüknek, közelről megnézni sem volt szabad, 1988-ban. Ne áltasd magad, megszállás volt, akkor.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

torsen

Guest
Nem akarom védeni a módszerváltás előtti rezsimet mert nem kell.DE az,hogy mi voltunk a legvidámabb barakk csak az akkori vezetés érdeme(ez az egyetlen érdemük!!!) és tegyük össze a kezünket,hogy Kádárunk volt nem bárki más.

Kádár egyetlen dologban különbözött az összes többi ország rendszervezetőitől, sőt a módszerváltás utániaktól is: iszonyú puritán ember volt (egyetlen luxusa a vadászat volt) és azt sem engedte meg, hogy a szolgái látványosan lopjanak. Mekkora ügy volt a végén a Czinege vez.ezr. nyaralóépítéséből, amit az akkori KAFÉV csinált...pár millióról volt szó. Amúgy meg a puha diktatúra finanszírozása az eladósodás volt, az hozta a puha rendszerváltást, a köztünk élő szocializmust, és azt, hogy megy a nosztalgia és az akkori módszerek visszafogadása és visszaépítése. Kádár korrumpálta a társadalmat A-tól Z-ig és ez tart azóta is.

Ez meg már teljesen off. Részemről vége.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Negatív tapasztalat volt, hadgyakorlaton voltam velük. Öltek is, békeidőben, igaz egy esetről tudok, 56-ot leszámítva.. Arra viszont kíváncsi lennék, hol ültél T.-64 harckocsijukon ? Mert nekünk, mint akkor még szövetségesüknek, közelről megnézni sem volt szabad, 1988-ban. Ne áltasd magad, megszállás volt, akkor.

Annyira volt titkos, hogy a bedöglött 64-est kint hagyták őrzés ( és lőszerek) nélkül a nyílt mezőn. Mindezt Debrecenben a Sámsoni út melletti gyakorlótéren. Mi meg jól belemásztunk, oszt amit tudtunk elcsavargattunk, meg elállítottunk rajta.
Fél óra múlva jött egy másik, hogy elvontassa és ahelyett, hogy legéppuskáztak, vagy egy repeszrombolóval lesöpörtek volna, inkább felinvitáltak a sajátjukra , amiről 3-4 km után leszálltunk (önként) és Hadház felől visszabattyogtunk Debrecenbe...
Hát ennyi, vezetni nem vezettem, lőni nem lőttem vele. Ja, ez szintén 88-ban volt, a PT-76 meg előtte kb 4 évvel.( Földúton egyszercsak hk. előttünk : " -Lehet ? -Lehet hát. -Na akkor csapassad Iván bácsi" ).
Szóval ilyen trógerek voltak ezek.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and jimkirk

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Kádár egyetlen dologban különbözött az összes többi ország rendszervezetőitől, sőt a módszerváltás utániaktól is: iszonyú puritán ember volt (egyetlen luxusa a vadászat volt) és azt sem engedte meg, hogy a szolgái látványosan lopjanak. Mekkora ügy volt a végén a Czinege vez.ezr. nyaralóépítéséből, amit az akkori KAFÉV csinált...pár millióról volt szó. Amúgy meg a puha diktatúra finanszírozása az eladósodás volt, az hozta a puha rendszerváltást, a köztünk élő szocializmust, és azt, hogy megy a nosztalgia és az akkori módszerek visszafogadása és visszaépítése. Kádár korrumpálta a társadalmat A-tól Z-ig és ez tart azóta is.

Ez meg már teljesen off. Részemről vége.

Kádár más tészta, védeni nem tudom és nem is akarom, szerény véleményem szerint a vezetésben Horthy az utolsó igaz magyar. Ez is off.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

jimkirk

Well-Known Member
2011. december 16.
286
1 085
93
Gyűlölöm a kommunizmust, de az utóbbi években rendszeresen találkozom orosz ajkú emberekkel, nagy részük Moldáviából, Ukrajnából, az én személyes tapasztalatom, hogy kimondottan jófej emberek, a legnormálisabbnak tartom őket a volt kommunista blokkból.
 
T

torsen

Guest
Negatív tapasztalat volt, hadgyakorlaton voltam velük. Öltek is, békeidőben, igaz egy esetről tudok, 56-ot leszámítva.. Arra viszont kíváncsi lennék, hol ültél T.-64 harckocsijukon ? Mert nekünk, mint akkor még szövetségesüknek, közelről megnézni sem volt szabad, 1988-ban. Ne áltasd magad, megszállás volt, akkor.
OFF
Azért csak ideteszem:

http://www.haon.hu/hallra-gzolta-egy-harckocsi/news-20080917-06263967

A szökésben lévő/gázoló katonát az elfogásakor a helyszínen agyonlőtték.
ON
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 929
73 366
113
Meg tudnátok mondani, milyen fegyverek vannak a katonáknál?

25513635_17729177c55a8e2caeadc84af74dc905_l.jpg
25513573_433d9d9a3430706ac3047574c48ff059_l.jpg


25513627_ae32a8ef100ca2ef2008b87c4ede8550_l.jpg


(A Clever Ferret 2017 gyakorlat zárónapján fotóztam őket, azért tettem ebbe a topikba.)
 
  • Tetszik
Reactions: endre