1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Megnövelt teljesítményű lézert tesztelt a Rheinmetall

Diskurzus a(z) 'Hírek a szárazföldi erők világából' témában - AIM-120 által indítva @ 2012. december 23..

1. AIM-120

AIM-120 Member Szerkesztőségi tag

2. admin

admin New Member

A fórumcsere előtti kommentek:

tallking
    Jó úton haladnak, a végén még hamarabb lesz hadrafogható légvédelmi fegyverük mint az amerikaiaknak. Az amcsiknál egyelőre csak tűzszerészeti lézerfegyver van szolgálatban, ha jól tudom.

-----

panoz
    Hehe, érdemes lesz majd összevetni a korábbi cikkek hozzászólásait a mostanival. Belenéztem kicsit a régebbiekbe.

3. nyugger

nyugger Well-Known Member

A Halálcsillagot mikorra tervezik megépíteni? :D

4. joker

joker Well-Known Member

Csak nekem tűnik úgy a képek alapján, hogy a 30kW-os 3 db 10kW-osból, a 20kW-os meg 2 db 10kW-osból áll össze?Akkor meg nincs az az 50kW-os lézer, amiről beszélnek, hanem  van a tavalyi 10kW-os, amiből legyártottak ötöt és egymás mellé tették őket.

5. duckdodgers

duckdodgers Active Member

Halló :)) a tavalyi a cikk szerint 2x5kW teljesítményű volt. Amúgy a halálcsillag nekem is beugrott, méghozzá olyan viszonylatban hogy nem lenne e egyszerűbb egy prizmán keresztül egyesíteni a sugarakat? Csak mert így elég komoly vezérlőrendszer kell hogy minden lőtávon pontosan tartsanak össze az "ágyúk".

6. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Vajon hogyan oldjak meg ezen rendszerek  rosszidoben valo alkalmazasat

7. tallking

tallking New Member

Komoly  esőben vagy ködben nem oldják meg, mert nem lehet megoldani.  A lövedékes fegyverek még megmaradnak.  De azért komoly esőben vagy ködben az ellenséges infraképalkotó vagy egyéb optoelektronikai eszközök sem működnek.

Ezen oldal megosztása