1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Miért győzi le az USA Oroszországot?

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - haubagoi által indítva @ 2018. október 7..

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Igen, a megbeszélés az érvek felsorakoztatása és ütköztetése. Különbség van viszont aközött, hogy az indított megbeszélés tárgya az egy konkrét kérdés-e, vagy egy általános kérdés. Konkrét kérdés megbeszélésére azok indítanak vitát, akik konstruktívan szeretnének valamit megvitatni, általános kérdésre pedig azok, akik destruktívan csak (vég nélküli) vitát szeretnének gerjeszteni.
    Az általatok indított "Erőviszony az USA és Oroszország hadseregei között" topik cím vajon melyik kategória? Egyértelmű, hogy az utóbbi. Általános, eldönthetetlen kérdés, amely vég nélküli vitát gerjeszt.

2. tonyo

tonyo Well-Known Member

Én meg azt nem értem hogy erre miért kellett két új topikot inditani???? A Nagy sakktáblában bőven ki lehet tárgyalni.

3. haubagoi

Én sem értem. Ja, én a saját topikomat iróniából indítottam az övé miatt. Ugyanis úgy láttam, hogy Jericho topikjának valódi kérdése az, ami ennek a topiknak a címe.

4. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Amennyit én láttam/olvastam a hadtörténelemből, ott soha nem a védelmi büdzsé győzött, hanem a harci morál!

Sniper and haubagoi like this.
  5. haubagoi

Bizony. Ezt már én is elmondtam a két, új topikot indító arcnak (Jericho-nak és Defcon1-nek), de hiába.

6. haubagoi

Mellesleg ennek a topiknak az lehet az értelme, hogy az USA-fan fórumozók hadd beszéljék csak ki nyíltan, hogy milyen eszközei vannak/lennének az USA-nak Oroszország legyőzésére :)

7. gergo55

gergo55 Well-Known Member

A következő topik legyen :
    Miért győzi le Haubagoi Jerichót?

8. haubagoi

Á, nem, ne személyeskedjünk! :) Vagy most ezt áthallásosan a városra kellene értenem?

gergo55 likes this.
  9. DEFCON1

DEFCON1 New Member

Szerintem Jericho győzi le haubagoit. :)

Jericho likes this.
  10. Jericho

Jericho Member

köszi :)

11. Jericho

Jericho Member

Kicsit ismerem a történelmet. Ezzel foglalkozom. Szóval: MINDIG a büdzsé győzött, nagyon nem a harci morál. Bizonyságul ott van a két világháború és mondjuk mellé még az amerikai polgárháború. Mindháromban a nagyon hadfelszerelései készletek, a nagyobb ipar győzött. Akad persze ellenpélda is: Vitenam és Afganisztán, ahol a szegényebb országok nyertek, de ezekben k*rvára nem a harci morál volt az ok, hanem a terepviszonyok és a fanatizmus.

12. Roni

Roni Well-Known Member

Akkor minek kellett a topic amit indítottál? o_O
    Vita arról is lehetne hogy egy profi bokszoló vagy egy kosárlabda játékos jobb-e egy bokszmérkőzésben

13. Roni

Roni Well-Known Member

És akkor ott vagyunk hogy annak se lenne értelme ;)

gioo likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása