1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mikojan-Gurjevics MiG-15 "Fagot"

Diskurzus a(z) '1. generációs típusok' témában - gaborv által indítva @ 2013. augusztus 22..

1. gaborv

gaborv Member

A korabeli harci helyzetekben, különösen Koreában a nyugati erők úgy adták elő, hogy a Mig-15 egy "vacak". Ennek hátterében persze egyszerű trükk ált:
    Az USAF lelőtt gépnek tekintette ha 6db géppuska lőszer eltalált egy miget a statisztikában, persze 5-6 12,7mm-es lőszer a MIG-15-nek nem okozott túl nagy kárt, így az F-86 vs mig-15 harcokban a mutatók a valóságban nem úgy néztek ki mint papíron. A valóságban a jenki pilóták folyamatos pánikrohamban voltak mert minden repülési tényezőben rosszabb gépeik voltak, és a 12,7-mmes géppuska elégtelen tűzerőt jelentett, a 20 milis meg alkalmatlan volt a beépítésre és a teszteknél a hajtóműben leválást okozott.

Kérdésem: Tudtok-e hasonló "statisztkiai csalásokról" vagy arról, hogy a mig-15 ás típusokkal szemben mennyire volt eredményes.

gacsat likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

A nagy magasság miatt volt kis hatékonyságú a 12,7 géppuska de a MIG-nél sem volt jobba helyzet mert ott a 37-es alkalmatlan volt vadászgépek elleni harcra a 23 mm-es gépágyúhoz meg kevés volt a lőszer.

3. gaborv

gaborv Member

Hát igen, a 37es nem is élt meg nagy karriert, csak azt nme tudom megérteni, hogy gondolták amerikában, hogy az ötvenes évekre elég lesz a 12,7-es űrméret, amikor a 2. Vh-ban már a 20 és 30-as gépágyúk voltak elterjedve (persze voltak kivételek, mint a Héja). Szóval a koncepció eleve érthetetlen számomra.

MIG-15:
    Az arab-izraeli konfliktusokban hogy szerepelt, Mig-21 témában sokat olvastam már, kölünösen a 73-as háború kapcsán, de az "ős" esetében alig találtam komolyabb forrást.

4. dudi

dudi Well-Known Member

gaborv

Vadászok ellen a II.vh-ban a 5 12,7-es nagyon hatékony volt bombázókra meg nem kellett lövöldözniük ebből gondolták,hogy ide is elég lesz a 6 12,7-es géppuska.

5. gaborv

gaborv Member

Hát én keveselltem volna, főleg hogy ha figyelembe veszed a Bf-109 gustav verziók, kései mustangok és spritfirek fegyverzetét.

6. weasel007

weasel007 Well-Known Member

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Konkrét csalásokról nem tudok, de az oroszoknál volt a legszigorúbb a lelövések elismerése. Az amerikaiak meg egyedül több német gépet lőttek le, mint amennyi volt.

8. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Te miről beszélsz Gacsat??

9. arbalest

arbalest Well-Known Member

10. arbalest

11. arbalest

12. arbalest

13. arbalest

Ipari porszívó: Klimov VK-1 hajtómű:

14. emel

emel Well-Known Member

Nem szívó, hanem por, hó és jégFÚVÓ. Ha beszívná a port, nem tenne neki jót.

15. sequadon

sequadon Active Member

Szerintem emel viccelt :)

16. emel

emel Well-Known Member

Semmi vicc, Szergejnél ezzel tisztítják a reptéri betont, úgy hogy lefúvatnak róla mindent, négyzetméteres darabokban tépi fel a lefagyott havat/jeget is (csak nem szabad odaállni a közelébe!). Volt ilyen a PG-nek is, sőt, volt a MÁV-nak is valaha, ilyennel olvasztották/pucolták a váltókról a havat/jeget télen.

17. arbalest

18. akagi

akagi Well-Known Member

emel!
    Igazad van!

19. emel

emel Well-Known Member

Igen, én tudom:)!!

20. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása