MiG-29 / MiG-35 Fulcrum (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
A Holdon balra, a fényes folt a Kopernikusz kráter.
2jZLDWj.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 868
113
Egyáltalán honnan is lehetne tudni hogy le van manőverezve egy olyan gép - ami láthatatlan?!! :)


Még hogy láthatatlan(radarok számára) De közelharcban sem kéne sokat mozogni hogy lekapja a mig-35-ket

0:45 -től figyeld! na kb úgy indítanák a "szupermanőverező" orosz gépekre a rakétát a és ehez nem kell f-35-ös sem.

Az oroszok a légerő terén valahol a jneki 80 években vannak még mindig :confused:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 792
75 846
113
Azt írta a HVG,hogy érthetetlen módon eltűnt az orosz oldalakról a MIG-35 valami érthetetlen módon.Van aki többet tud ennél?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 462
113
Még hogy láthatatlan(radarok számára) De közelharcban sem kéne sokat mozogni hogy lekapja a mig-35-ket

0:45 -től figyeld! na kb úgy indítanák a "szupermanőverező" orosz gépekre a rakétát a és ehez nem kell f-35-ös sem.

Az oroszok a légerő terén valahol a jneki 80 években vannak még mindig :confused:

Milyen gyors ez a dròn?
Rendelkezik csalival vagy màs zavarò rendszerrel?
Manöverezett a dròn?
Ne adj Isten, lött a dròn egy rakétàt az F-16-ra?
Gyakorlatnak èrdekes, de ebböl messzebre menö következtetéseket nem lehet levonni.
Ettöl még igazad lehet, csak ez a film nem alkalmas az àllitàs bizonyitàsàra.:)
 
M

molnibalage

Guest
Milyen gyors ez a dròn?
Rendelkezik csalival vagy màs zavarò rendszerrel?
Manöverezett a dròn?
Ne adj Isten, lött a dròn egy rakétàt az F-16-ra?
Gyakorlatnak èrdekes, de ebböl messzebre menö következtetéseket nem lehet levonni.
Ettöl még igazad lehet, csak ez a film nem alkalmas az àllitàs bizonyitàsàra.:)

  • Egy 60G-s TVC rakéta ellen nincs az a repülő cél, ami érdemi manőverre lenne képes. Erről volt már szó...
  • Tegyül fel, hogy van ilyen. Honnan tudná, hogy merre és mikor kell? Mert az AIM-9X harcászati értelemben füstmentes. 100-200 méternél távolabbról még égháttérben sem látszik.
  • A rakéta a passzív szakaszban is cirka 25G-re képes, az AIM-9L/M 35G-re is jó volt, de az AIM-9X-nél a vezérsíkok kisebbek. Viszont sokkal kevésbé lassul és ugyebár nuku füst. Lövésed nincs, hogy mikor kell manőverezni. Az LoAL képessége a rakétának valójában nem a hátrafelé indítás miatt fontos. Semi-BVR rakétát tudsz csinálni belőle, mert a kisebb légellenállás miatt annyival nagyobb a HMZ-je.
  • Az, hogy a drón visszalő vagy sem, az semmit sem változat azon, hogy a rakéta kinematikai képességei miatt a TVC-t a hajadra kenheted. Valójában a TVC már az AIM-9M ellen sem ér soha, ha a rakéta indítási paramétereken belül volt. Anno ezt vagy 20 oldalon keresztül magyarázta blaze meg én is, de láthatólag nagyon sokan nem értették meg.
  • Az AIM-9X-nek képalkotós szenzora van. Jelenleg DIRCM-en kívül semmi sem képes elvileg zavarni, minden infracsalit körberöhög, mert pixelenként képes intenzitás változást mérni. Esetleg elolvashatnád Hpasp által összerakott EO / IR anyagot vagy várd meg a HT összefoglalót, ha nem tudsz eléggé angoulul. http://www.mediafire.com/file/nq6i1ja0ds9gqi4/Histoy+of+the+Electro-Optical+Guided+Missiles.pdf
  • A videón látható manőverező képesség és a kb. 20-szor linkelt AIM-9X HOBS tesztek kimutatják azt, hogy hajadra kenheted a "szupermanőverező képességet" - ami aboszlút értékben semmi pluszt nem ad, erről is volt már szó... - és a rakéta képes arra, amiről szó van.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and Roni

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 792
75 846
113
Mi a helyzet akkor ha nem látja a célt?Az orosz infracsapdák nagyon füstölnek,ez lehet gyógyír a képalkotásra?
 
M

molnibalage

Guest
Mi a helyzet akkor ha nem látja a célt?Az orosz infracsapdák nagyon füstölnek,ez lehet gyógyír a képalkotásra?
Az sem nagyon érdekli már. A füst formája és IR spektruma teljesen más. A füst eltűnése után rálockol a rakéta a célra újra. Egy LoaL-os rakétánál ez nem kunsz sőt, ez már előtta is tudta. Nem a '70-es évek FM és AM rakéta korszakban élünk... Még nagyon elméleti esetben is ehhez olyan precíz időzítés kéne, hogy nem tudod megcsinálni főleg akkor nem, ha szemből vagy oldalról jön a rakéta... Akkor de dobálhatsz bármit, a füst mögötted lesz...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 462
113
  • Egy 60G-s TVC rakéta ellen nincs az a repülő cél, ami érdemi manőverre lenne képes. Erről volt már szó...
  • Tegyül fel, hogy van ilyen. Honnan tudná, hogy merre és mikor kell? Mert az AIM-9X harcászati értelemben füstmentes. 100-200 méternél távolabbról még égháttérben sem látszik.
  • A rakéta a passzív szakaszban is cirka 25G-re képes, az AIM-9L/M 35G-re is jó volt, de az AIM-9X-nél a vezérsíkok kisebbek. Viszont sokkal kevésbé lassul és ugyebár nuku füst. Lövésed nincs, hogy mikor kell manőverezni. Az LoAL képessége a rakétának valójában nem a hátrafelé indítás miatt fontos. Semi-BVR rakétát tudsz csinálni belőle, mert a kisebb légellenállás miatt annyival nagyobb a HMZ-je.
  • Az, hogy a drón visszalő vagy sem, az semmit sem változat azon, hogy a rakéta kinematikai képességei miatt a TVC-t a hajadra kenheted. Valójában a TVC már az AIM-9M ellen sem ér soha, ha a rakéta indítási paramétereken belül volt. Anno ezt vagy 20 oldalon keresztül magyarázta blaze meg én is, de láthatólag nagyon sokan nem értették meg.
  • Az AIM-9X-nek képalkotós szenzora van. Jelenleg DIRCM-en kívül semmi sem képes elvileg zavarni, minden infracsalit körberöhög, mert pixelenként képes intenzitás változást mérni. Esetleg elolvashatnád Hpasp által összerakott EO / IR anyagot vagy várd meg a HT összefoglalót, ha nem tudsz eléggé angoulul. http://www.mediafire.com/file/nq6i1ja0ds9gqi4/Histoy+of+the+Electro-Optical+Guided+Missiles.pdf
  • A videón látható manőverező képesség és a kb. 20-szor linkelt AIM-9X HOBS tesztek kimutatják azt, hogy hajadra kenheted a "szupermanőverező képességet" - ami aboszlút értékben semmi pluszt nem ad, erről is volt már szó... - és a rakéta képes arra, amiről szó van.
Köszi a kimeritö vàlaszt, de föleg, hogy nem személyeskedtél kivételesen. Làtszik karäcson jòtékony hatàsa :):)
Egy szòt nem mondtam tvc-röl. Eszembe se jutott. Nem is vontam kètségbe az elhangzottakat feljebb. ( Nem is merném... :)
Csak a filmet kommentàltam, ahol egy kis propelleres drònocska gyanutlanul repül szepen lassan egyenesen. Ennyi.
A mondanivalòm lényege az utolsò mondat, ami most is èrvényes szerintem.
 
M

molnibalage

Guest
Köszi a kimeritö vàlaszt, de föleg, hogy nem személyeskedtél kivételesen. Làtszik karäcson jòtékony hatàsa :):)
Egy szòt nem mondtam tvc-röl. Eszembe se jutott. Nem is vontam kètségbe az elhangzottakat feljebb. ( Nem is merném... :)
Csak a filmet kommentàltam, ahol egy kis propelleres drònocska gyanutlanul repül szepen lassan egyenesen. Ennyi.
A mondanivalòm lényege az utolsò mondat, ami most is èrvényes szerintem.
Az sem számít, ha a dórn egyenesen repül. Ebből nekem az jö le, hogy a kinematikai problémákat nem érted meg...

A relatív elmozdulás számít és az, hogy a rakétának mit kell tenni ennek leküzdésére. Ha rövid idő alatt kell nagyon gyorsan ÉS szűken fordulni, az a nehéz. Ez akkor is lehet, ha az célpont akár egyhelyben lebeg, de mondjuk 500 méterrel M1.0 táján süvít el mellette az F-16 és 80 fokos HOBS-nál indít. Nini, hát nem ezt láttad a videó? Hát de...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
Tiszteletem. Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek pontos információja arról, hogy milyen specifikációjúak lesznek a Szerbiának leszállítandó MiG-29-esek?
Mert a szerb sajtóból csak azt tudtam kibogozni, hogy 6 gép érkezik Oroszországból és csak a nagyjavítás kültségeit kell kifizetni, plusz a fegyverzet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 792
75 846
113
Tiszteletem. Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek pontos információja arról, hogy milyen specifikációjúak lesznek a Szerbiának leszállítandó MiG-29-esek?
Mert a szerb sajtóból csak azt tudtam kibogozni, hogy 6 gép érkezik Oroszországból és csak a nagyjavítás kültségeit kell kifizetni, plusz a fegyverzet.
Valószínűleg 9.12 variáns lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: wankel and borisz

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Tiszteletem. Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek pontos információja arról, hogy milyen specifikációjúak lesznek a Szerbiának leszállítandó MiG-29-esek?
Mert a szerb sajtóból csak azt tudtam kibogozni, hogy 6 gép érkezik Oroszországból és csak a nagyjavítás kültségeit kell kifizetni, plusz a fegyverzet.

a kozép-európa topikból
Ingyen kaptok 4 Mig-29-est(1 x9-12A.3x 9-13) és 2 Mig-29UB-t, Csak a modernizációt és a nagyjavítást fizetitek. Kaptok még hozzá 3-5 évre elegendo alkatrészt, RVV-AE levego-levego rakétákat és más kiegészíto fegyverzetet.Ezenkívul kaptok még 30 darab T-72Sz tankot és 30 darab BRDM-2-est.
Utána 2018-ban jon a BUK-M2, Tunguzka 3 koordinátás radar,+ 4 harci helikopter.
.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and wankel