MiG-29 / MiG-35 Fulcrum (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 178
61 040
113
A sárkány kétüléses kétüléses fülketetővel. Az egy ülésesnél meg póttartály van a másik ülés helyén. A képeken a kész gép melletti 2-ő is 2 ülésesnek látszik. Ebből gondoltam, hogy olyan mint a tengerészeti, hogy mindegyik hosszú fülketetősnek készül.

Majdnem jó, de téves. A sárkány együléses, kétüléses fülketetővel. Az ülés mögött nem egy póttartály van, hanem egy teljes értékű belső üzemanyagtartály. 2003 óta, mióta a 154-es M-et átalakították az M2-es prototípusának, együléses kabintetővel nem készült gépe a MiG-nek. És nem is fog, nincs tervben.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
És? Majd 27 év után bemutatnak egy makett pilótafülkét benne egy óriás Hud-al aminek már benne se kéne lenni hasonlóan az f-35-höz.

Akkor még talán nem is éltél. :)

Akkor születtem;)
Az 1.44esről nem tudunk semmit. Az viszont világos, hogy nem volt 5. generációs. Aligha volt lopakodó.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A pánszláv testvériséget MiG-29-ügyben el lehet felejteni, ez színtiszta üzlet ami pénzről szól. Magyarán: "Saját célra nincs pénzünk feljavítani ezeket a lejárt üzemidejű gépeket (tehát kuka), de szívesen nektek adjuk ha kifizetitek a nyagyjavítás költségeit (meg persze utána az üzemeltetés alkatrész-szükségleteit is)." Mert kis pénz is több mint a semmi pénz.
A'la magyar helik.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 614
8 871
113
http://www.aerotech.hu/newsdetail.php?tdate=2017-01-28&ttitle=Beindult_a_reklámhadjárat_-_képsorozat_a_MiG-35-ös_nemzetközi_prezentációjáról

A szuhoj valahol 2008-ban járt itt a szu-35 géppel. És 7 éve szált fel az 5 gen gépük.

Én a szuhoj igazgatójaként odamentem volna egy szu-30sm gépbe ülve egy PAKFA és egy Szu-35 kíséretével és oda szóltam volna hogy : Hééé gyerekek ! ez valami vicc !!?

A t-220 -ról is mondhattak volna valamit! Mi köze a mig-29 fejlesztési programjához? Az egy teljesen más dolog vagy gyárilag lesz rajta :oops::confused:
A Szuhoj és a MiG egy cégben vannak, ami ugye az OAK(Egyesített Repülőgépgyártó Konzorcium). Ennél a gépnél elmondták,.hogy elsősorban majd az export a cél. Azok az országok, akiknek nincs pénze a sokkal előrébb járó Szuhojokra. A Szuhoj vezérnek nem kell odamennie sehova. Mert a végén még ott marasztalják( annak idején a 2000-es évek elején, Nyikolaj Nyikitint is a Szuhojtól nevezték ki a MiG élére,és Szergej Korotkov is a Szuhojtól érkezett) :D A másik,hogy a MiG jelenleg oda jutott, hogy totál fölösleges egy ilyen erődemonstráció, mert egyes részterületek kivételével(haditengerészeti légierő) mindenki akinek rendelkezésére áll a megfelelő pénzügyi háttér, az szinte gondolkodás nélkül úgy is a Szuhojt választja majd.A kevésbé tehetős országoknak marad a MiG. Ebből a 35-ösből egy potens 4++gen-es gép lehet,ha tudja azt, amit ígértek vele kapcsolatban. Az Orosz légierőnek szerintem elég belőle egy vagy kettő "dísz" ezred,amit aktívan tolnak a sajtóban,ezzel is támogatva a gép exortsikereit. Például a Sztrizsit fegyverezzék át mindenképp erre a típusra. A Vityazi is megkapta a Szu-30SZM-et.A sok pénzt inkább a PAK-FA-ra költsék, abból vegyenek amennyit csak bírnak.A hajtómű kérdés ami engem eléggé foglalkoztat, ugyanis képtelen vagyok eldönteni az eddigi információk alapján,hogy milyen hajtóműve lesz Az új MiG-35-nek.. Végignéztem a Zvezda TV-na nemzetközi prezentációt.Ott maga Korotkov, a főtervező mondta,hogy RD-33MK, jó sok üzemidővel(több mint 4000 óra,de már nem emlékszem a pontos számra) és azt is kiemelték, hogy tábori körülmények között 58 perc alatt végezhető el a hajtóműcsere,ami világviszonylatban is kiemelkedő.Na de, ha RD-33Mk,akkor az azt jelenti nekem, hogy fix fúvócsöves. Előtte egy nappal megnéztem a Vesztyi videóját a prezentációról, amit Putyin elnök úr részére tartottak. Ott egy szakértő TVC-s hajtóművekről beszélt. A videón látható repülést nézve nekem nem tűnt annak,vagy ha az is volt, akkor nem kapcsolták be. Vártam, hogy úgy gurul a gép, hogy látom a GSF-eket legalább leállításkor, mert abból kiderülne, de nem, csak az orrát mutatták...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 815
81 126
113
A Szuhoj és a MiG egy cégben vannak, ami ugye az OAK(Egyesített Repülőgépgyártó Konzorcium). Ennél a gépnél elmondták,.hogy elsősorban majd az export a cél. Azok az országok, akiknek nincs pénze a sokkal előrébb járó Szuhojokra. A Szuhoj vezérnek nem kell odamennie sehova. Mert a végén még ott marasztalják( annak idején a 2000-es évek elején, Nyikolaj Nyikitint is a Szuhojtól nevezték ki a MiG élére,és Szergej Korotkov is a Szuhojtól érkezett) :D A másik,hogy a MiG jelenleg oda jutott, hogy totál fölösleges egy ilyen erődemonstráció, mert egyes részterületek kivételével(haditengerészeti légierő) mindenki akinek rendelkezésére áll a megfelelő pénzügyi háttér, az szinte gondolkodás nélkül úgy is a Szuhojt választja majd.A kevésbé tehetős országoknak marad a MiG. Ebből a 35-ösből egy potens 4++gen-es gép lehet,ha tudja azt, amit ígértek vele kapcsolatban. Az Orosz légierőnek szerintem elég belőle egy vagy kettő "dísz" ezred,amit aktívan tolnak a sajtóban,ezzel is támogatva a gép exortsikereit. Például a Sztrizsit fegyverezzék át mindenképp erre a típusra. A Vityazi is megkapta a Szu-30SZM-et.A sok pénzt inkább a PAK-FA-ra költsék, abból vegyenek amennyit csak bírnak.A hajtómű kérdés ami engem eléggé foglalkoztat, ugyanis képtelen vagyok eldönteni az eddigi információk alapján,hogy milyen hajtóműve lesz Az új MiG-35-nek.. Végignéztem a Zvezda TV-na nemzetközi prezentációt.Ott maga Korotkov, a főtervező mondta,hogy RD-33MK, jó sok üzemidővel(több mint 4000 óra,de már nem emlékszem a pontos számra) és azt is kiemelték, hogy tábori körülmények között 58 perc alatt végezhető el a hajtóműcsere,ami világviszonylatban is kiemelkedő.Na de, ha RD-33Mk,akkor az azt jelenti nekem, hogy fix fúvócsöves. Előtte egy nappal megnéztem a Vesztyi videóját a prezentációról, amit Putyin elnök úr részére tartottak. Ott egy szakértő TVC-s hajtóművekről beszélt. A videón látható repülést nézve nekem nem tűnt annak,vagy ha az is volt, akkor nem kapcsolták be. Vártam, hogy úgy gurul a gép, hogy látom a GSF-eket legalább leállításkor, mert abból kiderülne, de nem, csak az orrát mutatták...
40év/6000 óra a pontos szám
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113
2015-ös kép .Van brahmos nélküli kép is .
Persze hogy nem így fog kinézni csak az f-35-re akartak hajazni.:confused:
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
359
558
93
Ez valami hivatalos forrásból származik?
Vagy csak egy lelkes rajongónak indult be a fantáziája?
A 062-es szám az jelöl valamit?

A Brahmos mindenesetre enyhén túlméretes ehhez a géphez így elsőre. Fel- és leszállásnál könnyen oda tudja verni a végét a betonhoz/fedélzethez.

Az oldalán a textúra ismétlődéséből is látszik, hogy csak koncept rajz, Az orrban nincs elég hely a radarnak. A szárny és a törzs között semmi átmenet, kb. gen 3.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
  • Tetszik
Reactions: jani22 and fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
NATO szövetségesünk ellen?
Nem hinném hogy a NATO-nak tétel volna 4-5 vagy akár egy tucat Mig.
Akiknél most fölmerült a beszerzés, pl az argentinoknál nem is értem mi a probléma, a szerb pedig kötve hiszem hogy ellenfele lenne a szövetségnek. Légierőben biztos nem.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 786
8 388
113
i19y01zyflqb6g28p8tk.jpg