MiG-29 / MiG-35 Fulcrum (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Hát valóban ritka randa az Szmt szerintem is. Nekem a kopoltyúk tetszettek mindig is, attól cápás, szóval én maradnék a 9.12 nél, magyar színekben!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 820
81 152
113
71633d1465026633-zinchuk-mig-29kub-51-700.jpg
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 055
113
<blockquote rel="zsolti">Azért csak a 9.12 a legszebb :p!

Szerintem a prototipus Mig-29M a legszebb, a felsö kopoltyuk es a fuggöleges vezersik ele epitett zavarotöltet egyseg nelkul.
Szegeny Mig-29SzMT meg annyira csunya lett, hogy arra nagyon nincs is mit mondani, reptereken siman parkolhat egy ilyen gep a rokkantaknak felfestett helyre ahogy kinez a görbe hata. :)

</blockquote>

Szerintem is a 9.15-ös M, vagy a 9.31-es K volt a legszebb 29-es variáns, de ez a púpos SzMT vagy az új nagykabinos toldozott-foltozott szárnyú K/KUB és M2 gépek nagyon rondák.
Ez utóbbiaknál engem kifejezetten zavar, hogy ha együléses, miért van kétüléses kabindekk, ha szárazföldi a verzió, miért van felhajtható szárnya, amit ráadásul nem is lehet felhajtani, mert a gyártás során utólag mégis mereven rögzítik...

176776.jpg


...Nyilván mert a szerencsétlen MiG-nél ott spóroltak, ahol tudtak, így egy a kabin - egy a szárny.
De ez így se nem intelligens, se nem esztétikus.
Nem beszélve arról, hogy a K/KUB gépeken van légiutántöltő, ezért a MAWS lemaradt, míg az M2-n van MAWS, ezért nem lehet levegőben utántölteni.
Ez így primitív.

Ezek még intelligens modifikációk voltak:

125405.jpg


mig29m-4.jpg


A 156-os, a 301-es Le Bourget-i számmal a vezérsíkon:

mig29_7.jpg


A festett kopoltyús 155-ös (ötödik) M prototípus:

1527327.jpg


És végül mégegyszer a későbbi OVT-vé alakított 156-os, vagyis az utolsó M, még a korábbi formájában:

mig29m-3.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 820
81 152
113
RSzK Mig a KADEX 2016-on Mig-35 makettal vett részt
http://bmpd.livejournal.com/1938489.html
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
<blockquote rel="Allesmor Obranna">Idehaza a nem upgradelt, szigorúan export változatú radarból az a példány, amit önszorgalomból a lehető legjobban szabályoztak be, a legjobb alkatrészekből, (sajnos a legtöbb náció felől az az infó, hogy jókora volt a szórás a flottán belül) képes volt 85 km-ről célt befogni. Tehát nem detektálni, hanem be is fogni. Igaz, fegyver nem volt hozzá, amivel le is küzdhette volna.
Igy van, én is így tudom, nagy volt a szórás, de a legjobbakra 90km körüli értéket mondott. Export, alap gépek, csak egy kis babrálás, meg szerencsés gyártási széria kellett hozzá, én is így tudom.

</blockquote>

Tehát vagy használhatót kaptál, vagy nem. :D
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Azt hiszem még nem volt, úgyhogy saját fotók:
két szlovák MiG-29AS is volt kint Leeuwardenben, az egyik Tiger Meet-es vagy csak sima díszfestés?
TgU9I9NEpvqqPNAYhcz1J1p8lkGfYbm_EvS4R3b-Cg7ImmkPNyL_1gp8JKRruKsxceveoPKnxYSb8mg26NrVlxrVR5mwNmY7tn-C0iV57ohd9H6FXZ6_97JiM7-kozG6FEzy-XUtk2850YGrs7H8Y3p-Q_B_faCFUzMDDyCjvjIaktH7V6bY_0VBjb9tCMzUzm7aVav7Kcf1cnVaOpkKSTbZ7LBiEzN_q5BbMlqTKgcKi9NmRB40JyY466-l5ccOEG2QZUfIHOYQl463XFJVah4cpz9VjaVzil9PgV63LXEaBs93eDrtJX6mwM91FwUCFXW6FWx4Ws_ixi5R6ix14rnYM3HurCMlGnKmWEmh53REZhsby-ngw6JroyEf9jcXCcqgQe8dOT8zoMZ3_4bJ4roBpH2R1FvKgH9i-WvrVrKemFHgOWiXJeKTt1SOgzcBZpCh97qh9793kKtH5PbzPClqtBlUYBe60uWoNJBQSe5PJf_AGcT59W92QVnIw4S7Icnu53msKIGI8OXqMTJJcyir7BlgfdtHXuZd1IEy0uCOD6n8TrOKAsVkiCQ5tGC543mjRBQzLaHcsyDCUIOAxUvl63jgO3Q=w1066-h707-no

album: https://goo.gl/photos/LLVVtUkgeRT34EDX9
Amin még meglepődtem, hogy többször is sikerült lekapni a hajtóműveket aszimmetrikus üzemben (gázsebesség-fokozó eltérően állnak, és persze a füstölés is más). Ez bevett dolog műrepülésnél? (sajnos csak elég rossz képek lettek róla, mert messze volt)
tOL18PAvi3JMFdswGtKi6KYYLT85eA34BURfgNsGigpmEdwPMJxjfkSQatFJ51UZhXQfI4Do4NVPbOxKtL481784fqgaqT2298JSdxr2E-YwuomEc--R6P8QcF2yLsazXFKMexS8WhiUctcnVHL2cgCSrt7Dysa9ejld-FnFwIx-iStsVyO0t5bX0v4Q0k_muYzg0afkpoBnI6Y05-QklEyQAl9IT72GntolJQAg2jShD0yoixCoqb0D4FGFCOtosxP2XSaxhg4nh6IU_kA_NkU0I1_TmjucKyal2H2HZ77UI8N1_tVZ5UtML0vnQG3N5yY3xo2YXFtvO1OuzvMwTi7NDtVoUFRWvqSBraITwccXHORXIymSv2Uwjt46aMNYmMHWosWu6wkYi4uUDDiVCt2Lt3WfIkygCNTRxESAVHmT77tO6X4wQ3usKDkgIrWt4jttGCml9EIfecHWLBTY2hVG6ACt4oBXqE2DJMJxziln4wYfbsCTKkg-9pZ_L4s9m7_a1udoqxrI9gBaQ328DjZ-aTkpm4uHYL2x7Mk6XcKt4LL7fnAyOoAUR5rJAQPDSk7bAbAUFc8APWHlf9U8UlJqJqOwQJE=w1070-h707-no
 
M

molnibalage

Guest
Ez bevett dolog műrepülésnél? (sajnos csak elég rossz képek lettek róla, mert messze volt)
Igen. Svájci Hornet pilóta Kecsón pl. laposdugó pörgés szerűséget adott elő és így tolta ki a gépet, de van olyan harand szerű manőver, ahol nem visszeséssel fejezik be a manővert, hanem a hajtóművel pályacsúcson így forgatják át a gépet.