1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mikojan-Gurjevics MiG-31 "Foxhound"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. Testudo

Testudo New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újra dübörögnek az utánégetők Novoszibirszkben - FRISSÍTVE
    A google mapon 27 db MIG-31-es számoltam a "csillaggarázsban" a Kanszki (Oroszország, Krasznojarszki határterület, Kansk) repülőtéren. Persze ebből nem derül ki, hogy ebből mennyi a bevethető és mennyi a BM modernizált verzió.
    Mindenesetre ebből egyértelmű, hogy egy régi egység újjáélesztéséről van szó.

http://maps.google.hu/maps?q=Oroszorsz%C3%A1g,+Krasznojarszki+hat%C3%A1rter%C3%BClet,+Kansk&hl=hu&ie=UTF8&ll=56.121276,95.656586&spn=0.011866,0.042272&sll=55.899956,95.734863&sspn=6.113505,21.643066&oq=Oroszorsz%C3%A1g,++kansk&t=h&hnear=Kansk,+gorod+Kansk,+Krasznojarszki+hat%C3%A1rter%C3%BClet,+Oroszorsz%C3%A1g&z=15

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

4. HindTheBest

HindTheBest New Member

Az R-77 projectről van már valami fejlemény? gyártásban van már?

5. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Réges rég. Már több változata is. Nem nagyon hordják, mert nagyon érzékeny (rossz) cucc. Alig 50 felszálást bír ki. Exportálják is.

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

8. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újra dübörögnek az utánégetők Novoszibirszkben - FRISSÍTVE
    Nem tudom, hogy érdemes-e kidobálni a 31-eseket, hiszen nagy terhelést nem kapnak a sárkányok, üzemidő valószínű van még bennük. Manapság az, hogy egy gép 30 éves (a jelenleg még repülő MiG-31-esek zöme inkább 20-25) nem sokat számít. A naptári évek alapján történő sárkányletiltások kora lejárt, amit lehet, azt állapot szerint igyekeznek még rendszerben tartani.
    Nálunk persze nem.

9. cinikus

cinikus Well-Known Member

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az éppen nem sok egy ekkora országhoz. 137 is éppen csak elég lenne. Mondjuk, ha elkezdene a nemzetközi helyzet fokozódnim és három év lenne a háborúig, akkor max 50re tudnák feltornázni a számukat. Ez tíz db ezer kilóméteres kört tudna úgy-ahogy védeni, vagy kettőt rendesen.

11. boki

boki Well-Known Member

Akárhogy is számolom max. 25 BM verziojuk van. Januárban befejezodott a Kanszki bázis teljes átfegyverzése  12 darab BM változatra.
    Idén is kb 10-et kapnak (Perm) , De egy-két darab átadása mindig eltolodik a kovetkezo évre . Évi 10 drb. kapacitással teljesítik a 60 drb.-ot 2020-ig.

12. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

13. cinikus

Feltéve - de nem megengedve :D -, hogy nem Patyomkint játszanak Ivánék, a gépek számozása alapján ez a szám jön ki egyszerű "1+1=2+1=3+1=4..." stb. módszerrel. :)
    Ezalatt azt kell érteni, hogy nyilvánvalóan csak az a gép számít, amiről van fénykép/videó ÉS azon egyértelműen azonosítható a BM típusváltozatú gép oldalszám vagy lajstromjel alapján. Mondjuk át kell hozzá nyálazni pár száz képet, illetve azt is bele kell kalkulálni, hogy a "legalább" megfogalmazás indokolt, mert számos fotón nem vehető ki az oldalszám vagy a lajstrom (vagy azért, mert takarásban van vagy nincs is a gépen ilyesmi), ugyanakkor viszont az, hogy BM-ről van szó, egyértelműen felismerhető. Ahol a típusváltozat nem biztos, az szintén nem játszik. Nem mellékesen ez a lista azzal számol, hogy egy oldalszámot csak egy gép visel, így ha netán (ez nem túl valószínű, sőt: lényegében kizárható) több gép is megkapta a 'kék 05' jelzést, akkor persze a 37 (de legyen inkább 36) erős tévedés lefelé.

Itt a lista:
    RF-90887 vörös 27
    RF-90889 vörös 23
    RF-90892 kék 95
    RF-92330 vörös 01
    RF-92378 kék 94
    RF-92379 kék 93
    RF-92380 kék 92
    RF-92388 kék 08
    RF-92440 kék 11 (megsemmisült)
    RF-95458 vörös 17
    kék: 01 03 04 05 06 07 09 10 12 16 21 27 52 57 60 76 91
    vörös: 03 07 09 10 11 18 20 21 22 24

Ez 36 gép (a kék 11 nélkül) és mint az látható, hiába adná magát a lista alapján, hogy "Biztosan van kék 02 is!", mivel nincs (pontosabban én nem találtam) róla képet, ezért nem is számoltam vele.
    Egyébként nekem már régebb óta gyanús volt, hogy a hírekhez mérten "túl sok" BM-ről van fotó és videó, így megpróbáltam utánajárni a dolognak és ez lett belőle.

Szóval még egyszer: ha Ivánék nem azzal szórakoznak, hogy merő kib***ásból időnként átszámozgatják a gépeket, akkor ez a meglévő 36 db MiG-31BM elég közel járhat a valósághoz.

14. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Milyen külső / belső bizonyítéka van annak, hogy egy gép BM változatú?

15. cinikus

Kívülről alapvetően 3 feltűnő jele van, hogy egy BM-et látunk:
    a) az infra közelében van egy méretes antenna (alul, az orr közelében, nagyjából a pilóta vonalában);
    b) a félszárnyakról leoperálták a két bazinagy felfüggesztőt és 4 "kicsit" szereltek rájuk;
    c) a pilóta kabintetején (a mozgón) van egy kis "kitüremkedés", ami oldalról nézve egy háromszöghöz hasonlít.
    Ezen a képen az említett "jelek" mindegyike látható:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/MiG-31BM_at_the_Celebration_of_the_100th_anniversary_of_Russian_AF_%282%29.jpg
    Belülről elég ritkán látni fotókat a típusról (vannak képek ettől függetlenül), de a pilótafülkében a kijelzők mindenképpen magukért beszélnek (bár itt több változat is elképzelhető azért):
    http://paralay.com/t05/35%20%2810%29.JPG (pilóta)
    http://www.fyjs.cn/bbs/attachments/Mon_1303/27_161510_8659dd014d7f03b.jpg?498 (WSO)

16. boki

boki Well-Known Member

cinikus

Szerintem te egy kalap alá vetted a MIG-31 B,BS, BM gépeket...:)

pl. a voros 07-es  csak " B" változat

Az elso proto BM 1998-ban(szurke 58) a második 2006-ban(fekete 59) készult el.

Ha a szerzodést 2011 augusztus. 1-én írták alá 60 darab MIG 31-es BM változattás való modernizációjáról, mikor sikerult nekikk 37 gépet modernizálni? Ha éves szinten max 10 , de reálisan 8 darabot tudnak modernizálni.

17. cinikus

Ez rendkívül kedves tőled, de ez marha amatőr hiba lett volna részemről. :D A vörös 07 határozottan egy BM: http://russianplanes.net/id63807
    Azt, hogy kb. mikor és mit írtak alá, én is tudom, de a fotók magukért beszélnek - hacsak nem maszkirovkát játszanak "az ellenség megtévesztésére" az azonosítókkal (pl. 4 db gépük van összesen és kéthetente átszámozzák őket :D).

18. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

én találtam egy kék 66 ot is! akkor ez most milyen? a leírás alapján BM 

http://3.bp.blogspot.com/-0GrbVjfFI9M/Tg5bKlOYmgI/AAAAAAAAADw/nWFd-9QLxvA/s1600/MIG-31%2B1293916.jpg

19. cinikus

Pocok75:
    Nem az. Ha jobban megnézed a fegyverfelfüggesztőket, a belsők nagyok, a külsők kicsik és a "biszb*sz" sem látható a kabintetőn. Hasonlítsd össze ezzel: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/MiG-31BM_at_the_Celebration_of_the_100th_anniversary_of_Russian_AF_%282%29.jpg

20. boki

boki Well-Known Member

A Mig -31 B is modernizált gép 1999-ben állt hivatalosan hadrendbe, tobb(kb60) MIG-31-es gépet modernizáltak "B" verzióra, A modernizácio után képes levegoben utántolteni, újabb, navigácios , rádio-elektronikai berendezéseket kapott. Ezeket a gépeket modernizálják tovább "BM" szintre..

Ezen a linken a 07-es voros "B" verzio-ként van említve

Az oroszok mesterei a megtévesztésnek...:)

http://militaryrussia.ru/blog/topic-407.html

Ezen oldal megosztása