1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mikojan-Gurjevics MiG-31 "Foxhound"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Én azt mondtam, hogy akkor kell kukázni, ha nincs R-33 teljesítmény paraméterű rakéta. Akkor értelmetlen a platfrom. A Szu-35 belső tüzelőanyag kapacitása 2/3-a egy MiG-31-nek, csak éppen fajlagos fogyasztás, légellenállást és tolóerőt is vedd számításba adott konfignál. Ha csak R-77-tel vagy utódjával rohangál a MiG-31, akkor sok értelme tényleg nincs megtartani őket.

2. dudi

dudi Well-Known Member

molni

Talán van értelme mert a MIG egy tipikus elfogóvadász erre kihegyezett repülési paraméterekkel ellenben a Szuhojjal.Úgy gondolom,hogy ha a MIG-nek csak R-77-es lesz akkor még hatványozottabban szükség van a nagy sebességre és a nagy sebesség melletti nagy hatótávra(mind a két érték a Szuhojhoz képest értendő)mert kisebb lesz a karja ezért gyorsan kell neki helyet változtatnia mert csak így tudja valamelyest kiküszöbölni a kisebb hatótávolságú rakétafegyverzet adta hátrányokat.

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

A selection of MiG-31/MiG-31BMs from the training unit 4 GTsPAV i Vl Savasleyka

http://www.fightercontrol.co.uk/forum/viewtopic.php?f=16&t=77865&sid=32892178f76fc18e9793c09a1b672d45

4. Fade

Fade Well-Known Member

A válasz nagyon egyszerű. Nem lehet kidobni. Az elmúlt ~20évben az Orosz légierő kapott ~0db vadászt, mig-31ből meg még mindig üzemben tartanak tán 200+t.

5. molnibalage

Nem tudom megítélni, hogy a MiG-31-nek milyen gyakran kell szuperszonikusan hasítani és hogy ez mennyire ver oda a hatósugárnak.

Bocs, de ez nem igaz. Átvették a visszadobott algériai MiG-29 gépeket, kapták pár Szuhojt is. Persze ettől az állomány zsugorodása nem állt meg, de azért ekkorát lódítani nem kellene...

6. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Szerintem az A-50-essel normálisan együtt tud/tudott működni a gép.

1989-ben a romániai események miatt már nyáron hazánkba érkezett egy A-50-es, tököli ideiglenes állomáshellyel, oldalszám nélkül. Ami érdekes volt az az, hogy a Front Légierő 9.13-as MiG-29-eseivel dolgozott együtt, nem pedig a PVO-s gépekkel, ami inkább magától érthetődő lett volna.

Magánvéleményem, hogy ha a 29-esekkel együtt tudtak működni és bizonyított, hogy a PVO-s Szu-27P-kkel és a későbbi Szu-30-as Szu-27PU gépekkel is, akkor a MiG-31-esek esetében se volt másképp.

Érdekesség, a MiG-31-esek K-36DM ülései mások, mint amelyek a mi 29-eseinkben voltak, mivel ezekben a jókora őrjáratozási idő miatt masszázsfunkciót építettek. Ugyanezek az ülések kerültek a Tu-160-asokba és a Szu-34-esekbe is.

7. cinikus

cinikus Well-Known Member

A MiG-31-nek van "vadászirányító" funkciója, azaz képes adatokat szolgáltatni a többi MiG-31 részére (értelemszerűen fogadni is tud adatokat - egyidejűleg), sőt, ezt más típusú gépek részére is meg tudja tenni. Utóbbiról már több helyen is olvastam, emlékeim szerint még magyarul is. Mondjuk ezek a források a "más gépek" példájaként a Szu-27-et említették, de nem zárnám ki a MiG-29-et sem.

Aztán határozottan dereng valami olyasmi is, hogy valamelyik korábbi szovjet típusnál is volt példa arra, hogy a gép adatokat kapott az irányítástól a célról és úgymond "automatikusan" történt a rávezetés. Hogy eközben a pilóta békésen szundikált vagy ő irányította a gépet a kapott adatok szerint, nem igazán dereng, emlékeim szerint ez nem derült ki egyértelműen - vagy nem emlékszem rá.

Az hétszentség, hogy a Foxhoundok az A-50-es irányításával is vígan el tudtak "vadászgatni", mert több esetben is tartottak ilyen jellegű gyakorlatokat, ahol kifejezetten kihangsúlyozták, hogy a 31-esek adatokat kapnak és így gyakorolják az együttműködést.

Jelenleg 100+ db 31-es van rendszerben és kb. 200 db konzerválva tartalékban (azaz nem csak félrehúzták őket a reptéren és rohadnak szerteszét).

Ami a fegyvereket illeti, én nem hinném, hogy R-33 képességű rakéták nélkül maradnak, lévén javában dolgoznak az RVV-BD (valamint az SzD és MD) jelzésű új rakétán. A BD egy R-33/R-37 ötvözetnek tűnik (a mutogatott makett alapján), az SzD pedig az R-77-re hasonlít, míg az MD az R-73-ra.

BD:

SzD és MD:

Azért ne nagyon lepődjünk meg, ha az új rakéták nem nagyon hasonlítanak majd ezekre a kiállítási holmikra... [​IMG]

8. boki

boki Well-Known Member

Nem értem egyesek miért nem tudják pontosan megjegyezni a számokat,a topikban tobbszor le volt írva , a hírben is....

A rakétákrol(újakról) is volt már a HTKA-n     n- szer  írva...

9. molnibalage

Nem automatikus volt, egy földi "terminálról" kapta az adatokat a pilóta ez volt a Lazur. Egy nagyon kezdetleges adatkapcsolat volt. Irányt és sebességet utasításokat adott és hogy mikor kapcsolja fel a pilóta a radart.

Ha Rövid a Kardod cikksorozat, II. rész, az F-15 és a HT összefoglaló mellett is ott van.

10. cinikus

Nem automatikus volt, egy földi "terminálról" kapta az adatokat a pilóta ez volt a Lazur. Egy nagyon kezdetleges adatkapcsolat volt. Irányt és sebességet utasításokat adott és hogy mikor kapcsolja fel a pilóta a radart.

Ha Rövid a Kardod cikksorozat, II. rész, az F-15 és a HT összefoglaló mellett is ott van.</blockquote>
    Úgy bizony, köszi szépen!

11. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Az AG fegyverzet terén hogy áll a BM? Úgy tudom integrálva van hozzá a Kh-31.

12. boki

boki Well-Known Member

A H -31-es hajok elleni rakéta,  a MIg-31 Bm-hez nincs integrálva. A Szuhojokhoz van.

A  fegyverzetet cinikus feljebb leírta.....

13. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Én úgy olvastam, hogy a Kh-31P lokátorromboló változatot integrálták hozzá. A Kh-31A az a hajók elleni változat ne marra gondoltam.

14. boki

boki Well-Known Member

Így már értheto. Van róla kép, (talán a Makszon) ahol van rajta H-31P, de hogy repkednének a rakétával, nem hiszem.....

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

16. cinikus

Frissítve: 40 db BM

kék
    01         Novoszibirszk
    02
    03
    04
    05         Moncsegorszk
    06
    07         Moncsegorszk
    08 RF92388 Moncsegorszk
    09
    10
    11 RF92440 megsemmisült
    12
    16
    19         Novoszibirszk
    21
    27
    52
    57
    60
    76
    91         Szavaszlejka
    92 RF92380 Szavaszlejka
    93 RF92379 Szavaszlejka
    94 RF92378 Szavaszlejka
    95 RF90892 Szavaszlejka

vörös
    01 RF92330
    03         Kanszk
    07         Perm
    09         Perm
    10
    11         Perm
    17 RF95458
    18         Perm
    19         Perm
    20         Perm
    21         Perm
    22 RF95453 Perm
    23 RF90889
    24         Perm
    27 RF90887 Perm
    34         Perm

17. bczozo

bczozo New Member

cinikus

Ezek nem pontos adatok, ezek régi adatok lehetnek.

A videoban , amit boki linkelt a Kanszki bázisra 6 gép érkezett decemberben és januárban még min. 4 gép , rajtuk a szám is.

18. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Az a bizonyos automata rávezetés a Tu-128-asoknál volt először. Célszerű volt alkalmazni, mivel a gép jókora őrjáratozási idővel rendelkezett és a kietlen sarkvidéki területek felett a navigáció, illetve a saját radar használata is korlátozott volt.

Ezzel jelentős terhet vettek le a hajózószemélyzet válláról.

19. cinikus

Nem állította soha senki, hogy ezek pontos, időszerű adatok. De az, hogy régiek lennének, lehetetlen. "Régen" honnan lett volna 40 db BM verzió? Ez a szám még napjainkban is gyanúsan soknak tűnik...

Köszi a kiegészítést, a 128-asokról nem igazán volt infóm eddig.

20. chimera

chimera New Member

Az a gép ami már automatikus rávezetéssel dolgozott az a Szu-15-ös család volt a PVO-nál! Senki sem kapott belőle  ezért nagyon sok róla a találgatás !  Arra amire készült nagyon is alkalmas volt pont ugyanúgy mint a Mig-31-es!

Szerintem remek gép de nyilván nem vadászok ellen készült , ezenkívűl a robotrepcsi illetve bombázóveszély kb pont ugyanakkora mint ezelőtt 20-30-évvel volt tehát minek is dobnák ki!?

Ezen oldal megosztása