1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mikojan-Gurjevics MiG-31 "Foxhound"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Az utolsó BM helyett ez lett volna

fishbed likes this.
  2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

18 kép

MiG-31D3
    MiG-31B
    MiG-31BM

3. jani22

jani22 Well-Known Member

2017. január.
    A fények ragadtak meg.

endre likes this.
  4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem értem, az R60sokkal mit akartak? Sose tudtak volna vele lövőhelyzetbe kerülni.

5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Cirkálórakétát sokkal olcsóbb vele lelőni, mint R-33al. Arra jó, töredék áron. Ez csak egy tipp, de én erre gondolok.

endre and gacsat like this.
  6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Kb. ez, végszükség estetére. No meg air policynál nem BVR-ban lövöldözgetnek, békeidősz keszi is van...

endre and borisz like this.
  7. varga dima

varga dima Well-Known Member

8. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

R-40T indítás. Természetesen párban, mert ez egy 670 kg-os rakéta, ezt mindig párban indítják.

fishbed, fip7 and zsolti like this.
  9. Kulso_54

Kulso_54 Active Member

Honnan tudod, hogy T és nem R ?

10. Kulso_54

Kulso_54 Active Member

Online oldalak 450-60 ra teszik a tömegét.

11. varga dima

Jön film róla és kis reklámrészeket most dobják be.... Még egy: repülés 21.000 méteren:

fishbed likes this.
  12. varga dima

Orosz kommentelő R-33 ról beszél, tömege 493 kg, 120 km távolsággal..... csak fordítottam...:::)))

fishbed likes this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Mikor az R-27ET ről beszéltem, mint legnagyobb hatótávolságú ISMERT AA nem radaros rakéta, nyilván valóan benéztem, valamiért ez nem ugrott fel lelki szemeim előtt...

14. cinikus

cinikus Well-Known Member

R-40T-t indítanak felismerhetően (0:50-kor ott a feje, az R-33 nem így és nem onnan indul), aztán megy a másik. Egyébként BM(Sz)-eket mutatnak előtte és utána is, azokra meg R-40-et függeszteni kihívás lehet. :)

15. molnibalage

Az ER HMZ-je sanszosan nagyobb, mert az orr kialakítása jobb aerodinamikailag, mnit az infrást ET-é.

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Megmondom őszintén, hogy ez sanszosan így van, nem tudom a frankó adatokat arra nézve, hogy a két infrás rakéta közül melyik nagyobb hatótávolságú, az R-40T, vagy az R-27 növelt hatótávolságú ET-je. Eddig alapértelmezésben mindig azt vettem mikor írtam erről a témáról, hogy az ismert és rendszerben lévő nem radarosok közül az R-27ET a legnagyobb hatótávolságú, ezzel hogy most szembesültem, ezek az R-40T-k még rendszerben vannak, most elbizonytalanodtam. Baszott nagy ez a rakéta...

17. molnibalage

Ja, és az R-27ET és ER közötti összehasonlítást tettem meg azonos sebesség esetén. Egy M2.0-2.8-cel rohangáló 25-ösről vagy 31-esről az R-40R-nek van esélye felülmúlni a R-27ER, de közepes magasságon vagy 10 km és szubszonikus módban igen valószínű, hogy az R-27ER jobb. Egyrészt az kombinált vezérlése miatt loftolhat jobban robotpilótával, másrészt a dual thrust miatt, ami minél kisebb induló sebesség és minél kisebb magasság van, annál több előnyt ad.

Az R-27ER katasztrófája, hogy későn érkezett, a '80-as évek elején, ha a paíron levő képességeit hozza, akkor fölényt adott volna a Szu-27Sz-szel az F-15A ellen, ha sikerült a célt időben megfogni és a célpont égháttérben marad. Az ARH rakéták korszakában viszont olyan rakéta ahol végfázisban kell a célmegvilágítás egy olyan rakétával szemben, ahol pont nem kell az sajnos eléggé haszontalam dolog.

Arra sem láttam forrást, hogy az MiG-29/Szu-27Sz képes volt-e az F-pole manőverre indítás után. Zord célozgatott rá, hogy elvileg nem az antenna sajátosságok miatt, de forrást ő sem tudott erre adni. (A MiG-23 esetén is.)

Itt írnak erről, de nem látok mögötte forrást vagy indoklást.
    http://forum.keypublishing.com/showthread.php?32095-Radars!-!/page2

endre and fishbed like this.
  18. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

• Nem tudni, hogy mostani a felvétel, így nem kell elbizonytalanodni.
    • Valószínű nem, az utolsó R-40T lövészetek valamikor 2012-ben lehettek
    • R-40T volt csak a 31-eshez, R nem nagyon. Az valószínű a MiG-25-ösökkel ment nyugdíjba
    • Éleslövészeteken az R-60 mellé legtöbször az R-40T-ket lődözték el, mivel az R-33-as drága. R-40-essel is tudtak kvázi BVR célleküzdést gyakorolni.
    • Előtte-utána BM/BMSz-elk láthatók, de ez a kabinjelenet nem belőlük készült. Ezek már nem tudják hordozni az R-40-est.
    • Az R-40-es készleteket utoljára a távol-keleti haditengerész 31-eseknél tárolták.

endre and fishbed like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ahol mechanikusan is ki lehet téríteni a radart, ott nyilván van rá lehetőség, ebben pl. az Irbisz ahogy mondtam egyértelmű nagy előrelépés. Eleve nagy azimuth irányszög, még ki is forgatva, több mint elég ahhoz biztosan, hogy ne kelljen a cél felé repüljél SARH rakéta rávezetése közben sem. Nem butaság ez... A régi megoldásra meg írtam, bár bonyolultabb, de lehet több lépcsőben felállt géppároknál akár indítás után a kifordulás, és távolabbról, nagyobb biztonságban lévő, mögötted elhelyezkedő társ világít alá. BVR-ben védekező félként, sok gyakorlással meglepően jól működhet ez is.

fip7 likes this.
  20. cinikus

cinikus Well-Known Member

Érdekes, a videó elején a MiG-31BMSZ-hez "talicskázott" R-73-as rakéták mellett a péká R-77-ről is beszél. Hotyilovón (ha minden igaz) csak BMSZ-ek vannak. Nem értem, miért nem ragaszkodnak a légi utántölthetőséghez.

Ezen oldal megosztása