MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 780
8 333
113
Sírva könyörgök, hogy ne linkelj be egy típusról 8 képet egyszerre és pláne ne a RussianPlanes. Net-ről.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 780
8 333
113
Mert, mi a probléma???
Teljesen érdektelen képek nagy mennyiségben hozzáadott bármilyen érték nélkül és ugyanarról az oldalról. Szerintem 3-nál több egyszerre felesleges. Ha mindenáron nekifutásonként 50 képet linkelsz, 15 topicba, legalább kicsit válogasd le a nevezett mennyiségre. Ez így nekem olyan mint a spam.
 
M

molnibalage

Guest
Teljesen érdektelen képek nagy mennyiségben hozzáadott bármilyen érték nélkül és ugyanarról az oldalról. Szerintem 3-nál több egyszerre felesleges. Ha mindenáron nekifutásonként 50 képet linkelsz, 15 topicba, legalább kicsit válogasd le a nevezett mennyiségre. Ez így nekem olyan mint a spam.
Nem először mondja már ezt a közönség...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Igen kicsit zavaró főleg hogy csak képek ami nem rossz csak legyen valami hír értéke is:)
1 éve van jó netem előtte gagyi volt így problémát jelentett mire elértem az oldal aljára a lassú töltés miatt és emiatt Ghostrider ignorba volt .
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Bezzeg fiatal koromban mikor az ember orult ha latott egy elmosodott kepet egy konyvtari konyvben :D :D :D De valtoznak az idok . . .
Amugy szerintem a makettesek szeretik, ha egy geprol minden szogbol van felvetel. En meg ugy vagyok vele, hogy szinten jobban szeretem ha egy fokkal " sztorisabb", pl. ezt a gepet most javitottak mert anno rafutott egy vakondturasra stb. :) Nem kell semmi Tom Clancy's cucc, valami hetkoznapi es megteszi :p
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
552
1 246
93
Erre van egy javaslatom.

Mivel valóban zavaró a sok kép a fórumban és feleslegesen lassítja az oldalbetöltést pl mobilon, mi lenne, ha a főoldalon a kerülnének megosztásra képbejegyzés formájában, így több emberhez elérne és hát emiatt is indítottuk a képposztos rovatot?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Inkább két-három kép, és mindegyikhez valami sztori, hogy értsük is amit látunk. A russianplanes már elég promót kapott a htka-n, hogy a törzsközönség nagyobb hányada ismerje, tudja kezelni, netán főoldalon szerepeljen a böngészőjében. Ez itt egy fórum, ugyanakkor nem makettezős fórum, szóval ide nem a walk around sorozatokért jár az ember. Ez itt a tudósklub, nagyon sok főszakértővel, akik egymásnál is okosabbak. Ide okoskodni járunk ☺
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
Köszönöm, csakhogy ez nem az a gép:(

Erről; a CCCP-42326-osról van egy másik fotó is:

Rám jellemző módon :( nem a lajstromjel lett gyanús, hanem az orrkúp illeszkedése az ábrához képest.
Aztán már észrevettem az eltérő lajstromjelet is, de hát a szovjeteknél mit tudni ugye...
Szerencsére rátaláltam erre az oldalra:
http://russianplanes.net/planelist/tupolev/tu-104/107/110
Azt mondja:

Ту-104ЛЛ 66600102 01-02 1956 СССР-42326

Ту-104ЛЛ 96601703 17-03 1959 СССР-42454

Tehát két különböző gépről van szó.
Innentől maradt a remény, hogy A. O. nem tévedett, s tényleg van kép a MiG-31 tesztplatformról is.
Szerencsére van, s meg is találtam:
http://zavodfoto.livejournal.com/4970696.html


Pimaszul tetszik ez a jószág!

Ui: Remélem nem rontottam el a kép beillesztéseket...

Ezeket a képeket most megtaláltam másik kedvenc oldalamon is, mi több, számomra eddig ismeretlen képekre is rácsodálkoztam.
http://aviadejavu.ru/Site/Crafts/Craft22115.htm

A jereváni rádió híre:
Egy, a szovjet Aeroflot légitársaság Tupoljev Tu-104-es utasszállító repülőgépe békésen körözgetett kíváncsi szovjet utasokkal az NDK-NSZK határa mentén.
A repülőgép eközben apró navigációs hibát vétve csupán pár tíz métert átcsúszott a határon az NSZK területére.
Az utasok utólag egyöntetűen számoltak be megdöbbenésükről, amit a profitéhes imperialista iparosítás természetrombolásának a szörnyű látványa okozott.
Különösen a spangdahlemi légibázis a természet szépségén okozott sebe sokkolta őket.
Decoy_F-16s_and_runway_at_Spangdahlem_AB_1985.JPEG

https://upload.wikimedia.org/wikipe..._F-16s_and_runway_at_Spangdahlem_AB_1985.JPEG
A NATO készültségi géppárja rögtön - minden más kommunikációs lehetőséget mellőzve - nyomjelzős gépágyú lőszert használva kényszerítette hirtelen irányváltoztatásra a békés szovjet charterjáratot - halálra rémítve a gép utasait és mit sem sejtő személyzetét. Ezután az agresszor géppár a támaszpontja felé indult.
A szovjet pilóta a sokk hatására a géppár után fordult és - békés szándékát jelezve - segélykérő rakétát lőtt ki a NATO gépek után.
A véletlenek fatális összejátszása folytán a segélykérő rakéta eltalálta az egyik imperialista agresszor gépet.
Ezután - a fordulót folytatva - azonnal visszatért a béketábor légterébe, majd Moszkva seremetyjevói repülőterén leszállt.
A kilőtt segélykérő rakétát - a nemzetközi protokolloknak megfelelően - azonnal pótolták.

22-2.jpg

http://aviadejavu.ru/Images6/MA/MA05-1/22-2.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed and gacsat

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 812
113
https://vpk.name/news/179378_na_kam...perehvat_vozdushnyih_celei_v_stratosfere.html
Elfogási gyakorlat Kamcsatkán. A sztratoszféra alján 800 km/ó-val pedálozó robotrepülőket kellett elfogni. Az elfogás természetesen sikerült. 15 km magasan 2500 km/ó.val repülve. Tudnám mi a f..t csinálnának, ha ott is 59 Tomahawkot kéne leszedni?
Felküldenének egy századot...Ezen kívül ott van még a légvédelem.Nyilván fontos dolgokra indítanak Tomahawkot a fontos dolgokat meg légvédelem védi(igazából Szibériában csak a fintos dolgokat védi légvédelem).
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ezeket a képeket most megtaláltam másik kedvenc oldalamon is, mi több, számomra eddig ismeretlen képekre is rácsodálkoztam.
http://aviadejavu.ru/Site/Crafts/Craft22115.htm

A jereváni rádió híre:
Egy, a szovjet Aeroflot légitársaság Tupoljev Tu-104-es utasszállító repülőgépe békésen körözgetett kíváncsi szovjet utasokkal az NDK-NSZK határa mentén.
A repülőgép eközben apró navigációs hibát vétve csupán pár tíz métert átcsúszott a határon az NSZK területére.
Az utasok utólag egyöntetűen számoltak be megdöbbenésükről, amit a profitéhes imperialista iparosítás természetrombolásának a szörnyű látványa okozott.
Különösen a spangdahlemi légibázis a természet szépségén okozott sebe sokkolta őket.
Decoy_F-16s_and_runway_at_Spangdahlem_AB_1985.JPEG

https://upload.wikimedia.org/wikipe..._F-16s_and_runway_at_Spangdahlem_AB_1985.JPEG
A NATO készültségi géppárja rögtön - minden más kommunikációs lehetőséget mellőzve - nyomjelzős gépágyú lőszert használva kényszerítette hirtelen irányváltoztatásra a békés szovjet charterjáratot - halálra rémítve a gép utasait és mit sem sejtő személyzetét. Ezután az agresszor géppár a támaszpontja felé indult.
A szovjet pilóta a sokk hatására a géppár után fordult és - békés szándékát jelezve - segélykérő rakétát lőtt ki a NATO gépek után.
A véletlenek fatális összejátszása folytán a segélykérő rakéta eltalálta az egyik imperialista agresszor gépet.
Ezután - a fordulót folytatva - azonnal visszatért a béketábor légterébe, majd Moszkva seremetyjevói repülőterén leszállt.
A kilőtt segélykérő rakétát - a nemzetközi protokolloknak megfelelően - azonnal pótolták.

22-2.jpg

http://aviadejavu.ru/Images6/MA/MA05-1/22-2.jpg
Jol latom hogy meg az AEROFLOT jelzes is rajta van ?

Amugy milyen raketat indit ?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Felküldenének egy századot...Ezen kívül ott van még a légvédelem.Nyilván fontos dolgokra indítanak Tomahawkot a fontos dolgokat meg légvédelem védi(igazából Szibériában csak a fintos dolgokat védi légvédelem).
Szerintem nem tudnak felküldeni egy századot.
 
  • Tetszik
Reactions: DINAMO

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az alacsonyan repulo celok korai elojelzesenek problemaja meg az Europai reszen sincs az orosoknak megoldva a sziberiai teruletek meg egyenesen vakok ezen a teruleten. Csak gyakorlatok alkalmaval odatelepitett technika ad nekik idonkent ilyen kepesseget de ezt is ilyenkor az Europai reszrol vonjak el.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 812
113
Az alacsonyan repulo celok korai elojelzesenek problemaja meg az Europai reszen sincs az orosoknak megoldva a sziberiai teruletek meg egyenesen vakok ezen a teruleten. Csak gyakorlatok alkalmaval odatelepitett technika ad nekik idonkent ilyen kepesseget de ezt is ilyenkor az Europai reszrol vonjak el.

.Nem 80-at írunk.