1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mikojan-Gurjevics MiG-31 "Foxhound"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. emel

emel Well-Known Member

Mert ahhoz nem elég hogy tankolható gépük van, tankerből is nyilván több kellene, na meg a légitankoláshoz szükséges plusz repült időkre is plusz pénz-fedezetre lenne szükség. Az utóbbi két évben viszont eléggé megzuhant Ivánék katonai költségvetése.

2. cinikus

cinikus Well-Known Member

Mivel az M-program régebbi, így kizárt, hogy ez lenne az oka.

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az F-pole os komment a hidegháborús gépekre vonatkozik. Ha nem képesek rá az orosz gépek, az eszméletlen nagy hátrányt jelent. Ezt az F-15-ös írásbál is megjegyeztem, hogy az IAF harci beszámolóiban az F-15-tel nyoma sincs az F-pole-nak. Az USAF 1991-es SV-nál meg mindig ez volt az eljárás.

4. aquarell

aquarell Well-Known Member

Hogy birod mindezt leírni minden szemelyeskedés nélkül? :cool:

misinator and zsolti like this.
  5. molnibalage

Melyik 31-es változatnak volt szükséges konténerre az R-40 alkalmazásához?

6. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

A BMSz-ek a nem utántölthető gépekből kerültek kialakításra. Ezeknél valami okból kifolyólag az utólagos "becsövezést" (amit amúgy az összes DZ-nél is utólag alakítottak ki) már nem végezték el. Illetve -erről nincs infóm - talán készült eleve utántölthető változat is.
    Az M-programot ne keverjük ide, az egy teljesen más gép.
    Az csak hasonlít a MiG-31-esekere, amikről most beszélünk, de mind strukturálisan, mind avionikában, fegyverzetben, hajtóműben, kormányvezérlő rendszerben eltérő volt.

fishbed likes this.
  7. cinikus

Bocsi, de az "M-program" alatt azt értem, amikor a B és BSZ verziókat BM és BMSZ verziókra modernizálják, nem a MiG-31M-et.

Mindegyiknek és egyiknek sem: a "konténert" nem függesztik a gépre, hanem be van építve az orr alatt, behúzhatóan.

8. molnibalage

Én olyan fotót láttam, ahol az egyik R-33 helyén egy roppant furán kinéző cucc volt. Otthon van róla valahol képem offline, majd megpróbálom megkeresni.

9. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Akartak műholdat fellőni vele. Lelőni is. Akartak sokmindent.

A MiG-31-es hőpelengátora valóban fel-le engedhető.

fishbed likes this.
  10. cinikus

[​IMG] Itt a pelengátor kiengedett állapotban.

fishbed and zsolti like this.
  11. boki

boki Well-Known Member

Nem csak Khotyilovóban vannak BSzM-ek.

12. cinikus

Tudom, de ott csak azok vannak tudtommal.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Elég röhelyes azzal a két kis izével(R-60)ez az óriás.

14. varga dima

varga dima Well-Known Member

Sztratoszféra......

15. misinator

misinator Well-Known Member

Ekkora magasságban nem használnak kesztyűt?
    A kihermetizálódás problémájára gondolok.
    Vagy félreértek valamit?

16. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem csak levette

17. varga dima

varga dima Well-Known Member

Nézd meg a második rését... 1.46 nál van, de ez egyszerű bőrkesztyű....gondolom a kabin hermetikus....

18. molnibalage

Amennyire tudom normál bevetésen ma senki nem visel magassági ruhát, csak az U2-es gépek. A MIG-31-nek semmi oka nincs felmászni 17 km fölé, de még annak közelébe sem.

19. misinator

Az logikus, hogy hermetikus, de ha a kabin hermetizálódik ki - mert azt ne mond, hogy olyan nem történhet meg - akkor mi van?

A másik kérdésem a főzőüstös/fedőleemelős jelenet, az miről szól? Sisakpárásodási teszt?

20. misinator

fishbed and arbalest like this.

Ezen oldal megosztása